Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано03.04.21 15:35



Радвам се, че си добре и ти желая от сърце крепко здраве.
...и никога повече да не повтаря.





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.04.21 15:47



Ами честито. Сега няколко месеца можеш да си шляпаш без маска.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 16:12



Леле Лира!!!! Така както го описваш - не знам защо му викаш “лека форма”!!! Защото си нямала температура ли? Ми ти си имала ПРЕдостатъчно, само дето си я дърпала надолу с парацетамолите... И не знам дали всичките ти ужаси не са дошли от това безлекарственото “лечение”, което са ти приложили - по мангъровски!



Сестра ми ОТ ПЪРВИЯ ДЕН пи антибиотик - 10 дни, и още поне 5-6 лекарства, които БЯХА ОДОБРЕНИ от Спешна помощ, когато им се обади да се консултира. Мисля, че е двайсетина години по-възрастна от теб, но ПУ-ПУ, освен леко кашляне и страхотна умора - друго нямаше... липсата на мирис не я отбелязвам като “страдание”. Е на тва аз му викам “лека форма”, а твойто си е направо кошмар!

Поздрави и се пази!!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 16:36



Уни, на състоянието, което бях му казват, че е към леката форма. А че е гадно и нелеко е ясно.
Средно тежкото е когато си вече с висока температура и задух, който е 2 вида-такъв, който се овладява у дома със съответни медикаменти и другият дето влизат в болница. При тях без антибиотик не може.
За тежките няма да си помисляме даже...

Пиех: Парацетамол, аналгин ако трябва понякога, антиалергично, аспирин протект, пробиотик, минерали и витамини, без вит.Ц.

Не знам защо не ми дадоха антибиотик. Попитах специално, нямало нужда.
Нямам придружаващи заболявания. Голямата щерка също го кара като мен и на нея също лекарката и казала, антибиотик ще включи при определени оплаквания. Така и не се наложи.

По време на разстройството ми казаха, ако мога да не пия Имодиум, а да го оставя да изтича всичко от мен, защото така организмът се чисти по-бързо от вирусните токсини. И непрекъснато да поддържам системата на оводняването и изпикаването

...демек чистката.

Да ти кажа не съм недоволна от този лечебен метод, аз самата си чувствах, че така и аз предпочитам.
Антибиотик не съм пила от 25г. насам , защото когато съм го пила, съм се чувствала винаги много зле от него.

Майка ми и сестра ми също са били на антибиотик от началото, но и двете са с известни смущения в рентгеновата снимки и даже им смениха антибиотицие. Явно при всеки е различно.

Сега ми е чудно какво ще покаже и моят рентген в понеделник, макар да нямам грам оплаквания в момента, нямам и кашлица.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 16:38



Колега на моя приятелка в Англия, на третият месец го повторило. Било в много лека форма обаче. Та гадта и повтаря, ако реши...

Единствената ми утеха е, че организмът, имунната ми с-ма се е срещнала вече с вируса, тоест не и е непознат вече.



Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: osvoboden pich]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 16:39



Здрав бъди и ти и ...тва е





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано03.04.21 16:43



Ракия пия срв рядко, но мерси.
Предпочитам руски, ирландски и американски препарати.





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.21 16:46



Ами аз пак те питам - АКО твоето е лека форма - да взема да кажа на сестра ми, че ИЗОБЩО не е боледувала?



И имай предвид, че въпреки че “не е боледувала” - при скенера се оказа, че има фиброзни последствия в белия дроб и сега лекува тях... с друг антибиотик и кортикоидно лекарство.....

Впрочем - на рентген тези последствия не се виждат, освен ако не са вече фатални.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано03.04.21 16:47



Ти майтапиш ли се? Аз на такива неща не бих обърнала внимание. Няма и кога да го обърна





Тема Re: И аз минах през Ковид!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.04.21 16:53



Е това е парадоксът при този вирус, при всеки е абсолютно индивидуално - може да не го караш въобще тежко, както сестра ми, тя е на 52г. Само 3 дни е имала температура 37,5 в началото. После леко покашляне, нищо тревожно. Била е с антибиотик от първите дни още. И бам- на рентген след 2 седмици-замъгления в долната част на десен бял дроб. Сега е със сменен антибиотик. Иначе се чувства жизнена, няма оплаквания.

Тези фиброзни образувания при сестра ти е сигурно, че са сега от тази инфекция или може да си ги е имала от преди?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.