Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ваксинирането срещу КОВИД-19нови  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.03.21 17:18



Забелязвам, че ваксинацията против КОВИД поражда дискусия. В бъдеще ще възникват още въпроси, затова отварям тема, в която може да се отговаря на запитвания, притеснения, също и казуси във връзка с имунизационната кампания.

От дългата тема на Нут, виждам следния неин въпрос:

ама колко време трябва да се пазим след ваксината?

Принципно носенето на маска и другите противоепидемични мерки се препоръчват и след поставянето на втората доза.

Първо - имунната защита не е изградена напълно в първите седем до десет дни след ваксинацията. Това се случва обикновено след 14-ия ден.
И второ - възможността ваксинираният човек да се заразява и съответно предава коронавируса се проучва. Засега се счита, че може, но в какъв процент ще бъде разисквана занапред тема.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.03.21 17:56



Повече ме интересува колко време след втората игла ще се наложи нова първа. Има ли достатъчно категорични мнения по този въпрос.

Като гледам как ни нагазиха вълни една след друга...

А моята близка лекарка от Окръжна ми разказа за нейна колежка пак от там, която прекарала вируса много тежко, след като й попреминало заминала в Германия при нейни близки, там се почуствала недобре и нов писиар отново бил положителен...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.03.21 18:16



Поставен въпрос от Наглеца:

Ако изобщо си засякла едно мое по-раншно мнение по подобна тематика, в което точно това казах като дълъг и труден за овардване период:
1. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че преди първата доза човекът е напълно здрав и е способен да приеме дозата "на чисто".
2. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че човекът в периода между двете дози да се опази без да се заразява.
3. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че след втората доза човекът в дните, в които тя все още не го е напълно защитила от вируса, няма да се зарази с ковид.

За мен това си е един алгоритъм, който следва да е законово разписан, със съответните отговорности на всички действащи лица, като следва и да се извършва контрол (не очни ставки, а чрез изследвания), дали няма отклонения при човека, който се е ваксинирал.

При тая масова паника в момента, това никой не го мисли, както си личи от всичките информации.
Това е едно от нещата, които кара хората основателно да се чудят дали не ги заблуждават и дали няма да им навредят.

Пиша ти това, защото виждам, че отговаряш сериозно и не търсиш заяждания и глупави подигравателни коментари, но все пак защитаваш действията на официалните здравни власти.



Съжалявам, не съм прочела предишно твое питане или коментар по проблема.
При нас се спазват препоръки и насоки за поведение, които са световно одобрени и практикувани.
Дори за имунизациите в България важи наредба номер 15 от 2005-а год., която касае задължителните, препоръчителни и целеви имунизации, но тя не е закон в смисъла, който ти питаш.

По точките:

1. Няма пълна гаранция, че човекът е здрав откъм остра вирусна инфекция преди ваксиниране.
Той не бива да се ваксинира с признаци на изявена инфекция като висока температура, кашлица, задух, изобщо симптоми на прясно инфекциозно заболяване, каквото и да е то. Не важи само за КОВИД.
Това е ясно, разпитва се човекът, мери се температура. Трябва да е клинично здрав. Изследвания не се изискват да носи.


Ако е безсимптомен, понеже понякога КОВИД протича така или е в първите дни, когато още няма оплаквания, и се случи да се извърши ваксинация, не е грешка.
Смята се, че ваксината НЕ влошава протичането на заболяването.
Няма страшно.

Разбира се, човекът може да направи предварително бърз антигенен тест, ако се съмнява, че е с КОВИД или е имал контакт с някого, за когото е разбрал, че е положителен случай.

2. Между двете дози следва да се спазват максимално противоепидемичните мерки. Това вече доста зависи от самия човек.
Вярно е, важна е служебната и домашната среда, може оттам да дойде заразата. Невинаги може да се избегне. Но наблюденията ми показват, че събиранията с познати, приятели, роднини, празненства на закрито са с голям риск от заразяване и точно те могат да бъдат ограничени.

3. Отново няма гаранция. Но в случая, освен че, ваксината НЕ утежнява протичането на болестта, ако човек заболее, то тя може дори да помогне, макар и без пълен имунен отговор.
Защо? Защото спомага за по-бързото задействане на имунната система. Не разчитаме само на естествено породената имунна реакция, но и на тази, произлизаща вследствие на ваксината.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.03.21 19:32



Повече ме интересува колко време след втората игла ще се наложи нова първа. Има ли достатъчно категорични мнения по този въпрос.

Не, категорично мнение няма.
Моето, съвсем скромно, още преди създаването на ваксините беше, че те ще са сезонни. С други думи, нещо като противогрипната. Да кажем ежегодно или през година.

Четох наскоро материал, в който Угур Шахин (един от създателите на ваксината на Пфайзер/Бионтех) казва, че имунизацията може би ще се прави на 2 години.

Не знам кога ще се появи единно становище.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.03.21 19:33



да питам и аз: след прекарана коронавирусна инфекция март 2020 година, днес антигенният тест е отрицателен.
това значи, че или не е било корона, или телата не са " изтраяли" :) една година.

как мислиш, саксън?


научи се да чакаш

Тема вицнови [re: saksun]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано16.03.21 19:54



две мишки си говорят.
Едната: - Абе, ти ваксинира ли се срещу "ковид"?
Другата: - Аааа, не, ще изчакам - още не са приключили изпитанията при хората.



nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Аз пък ....нови [re: saksun]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано16.03.21 20:55



Вече съм с вакЦина .... ама си ходя с намордника и се обливам с дезифектанти.

Ама си мисля, че изкарах на крака нещо си със същите симптоми преЗ месец ноември 2019. Ако бях ритнал камбааната тогава, щяха да пишат в смърния акт "умрял от остра двустранна пневмония" .... дори и прилагателното "атипична" нямаше да бъде поставено .

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: tartarianeyes]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.03.21 21:04



днес антигенният тест е отрицателен.

Тарти, ако е правен антигенен тест, той не изследва антитела.
Такъв ли е бил?



Тема Re: Аз пък ....нови [re: BATHco]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.03.21 21:10



Правилно е да спазваш предпазните мерки

Относно двустранната пневмония през 2019-а год. може да е била предизвикана от друг вирус. Защо да е коронавирус? Дори по-голямата вероятност е да не е бил SARS-CoV-2.
Главното е, че си оздравял.:)



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: saksun]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.03.21 21:14



наложи се да питам...
да антиген тест е правен...
хм.
а кой изследва антитела?


научи се да чакаш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.