Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
Тема Re: Мнението на специалистанови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 12:22



Защо да се сещаш, като в момента и да се сетиш, нямаш избор за дата на втора доза


За Астрата прилагат 10-а седмица. Това не е случайно, а зимбабвийски учени установили, че тогава (преди 12-а седмица, но не по-късно) е пикът на ефективността при този продукт.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: pishmangreek]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано20.03.21 12:23



Той само обърна внимание, че има разлика между опити с живи хора и изпитание на медикаменти върху хора. Разликата е, меко казано, огромна. В първия случай е престъпление, а във втория - хората са доброволци (обикновено). Има една книга на Джон льо Каре "Постоянният градинар". Книгата не съм чела, но гледах филма по нея. Фармацевтичните гиганти са представени в цялата им прелест. След търговците на оръжие, те са най-големите търговци на смърт. Правеха експерименти върху хора в Африка, без да ги предупредят. Пестят някакви милиони от клинични изпитания. Човекът е бил шпионин дълги години и все нещо знае.



Тема Re: Мнението на специалистанови [re: pishmangreek]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано20.03.21 12:28



Давам мнение на специалист, пулмолог, който повече от година работи с тежки случаи в ковид отделение. Мнение, базирано на квалификация и опит.
Който, както иска да си чете и да си интерпретира информацията.
Всеки си носи лична отговорност за изборите.
Коя съм аз, че да агитирам?
Остава да кажете, че и на мен ми плащат като на Саксън ...
Забогатяхме рязко.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано20.03.21 12:30



Прочетох. Това написа: Съмнявам се, че в Китай "няма забрана за експерименти върху хора". Няма забрана за експерименти с живи човеци за разработки на лекарства и ваксини.

Защо държиш да се драчиш с мен след като си се уверил, че не пиша врели некипели.?

Компроментирана съм. Изнесох лична информация за няколко клубари. За общото благо. Теб дето си ми приятел във FB да съм те излагал? Не. Нали?



Тема Re: Мнението на специалистанови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 12:30



Е как съмнителна бе, Гърки. Моят личен пример може да е полезен:
- в момента карам пустия ковид
- ваксиниран съм.

Подробности:
- първа доза на 2 март
- на гости на 12 март, петък, домакинята в понеделник дава положителен PCR. Водила по заместване някаква група с деца и пр.
- за тези десет дни нямам изграден имунитет; трябват поне три седмици, доколкото знам;
- аз "цъфвам" (симптоми) в сряда, 17 март. Лека и спорадична (т.е. не тежка, а от време на време те гъделичка) кашлица до дъното на трахеята - сливици нямам, ако това има значение, винаги ми "слиза" директно надолу; леко тъпо гадно главоболие, колкото да не ти се прави нищо, умореност;
- от 7 души, 4 сме заболели, 3 са здрави вкл. жена ми.

Нямам температура, нищо, днес съм си добре освен хремата, дето се появи. Пуша си, апетит голям и т.н. Просто не мога да не помисля, че за мен ваксината изигра някаква смекчаваща роля. Нямам и грам съмнение, че ваксината била съмнителна.

ПП: докторката упорито не ще да ми дава направление за PCR (пише ми в healee, че не й е необходим фалшив отрицателен тест при наличието на клинични симптоми). Иначе тя е наясно, че и без ПСР съм достатъчно съвестен, за да се самокарантинирам здраво. Официална диагноза: ОВИ (не КОВИД).

Лечението:
- имуностимулант (Авирон Рапид по схема);
- муколитик (Erdomed), ама май вече не ми трябва, понеже кашлицата изчезна;
- антихистамин (Fortecal 20 mg)
Иска да пия профилактично и Нурофен, следейки си температурата, но аз не го пия (нали не бивало на база ибупрофен, а парацетамол

).

Другите, неваксинираните заболели, пият по два антибиотика и още един тон илачи... Да не говорим за температури, щуротии... Аз повече се притесних, че в нежното ми организъмче ми има хем ваксина, хем самият вирус, т.е. да не се дублират нещо работите. Но засега върви добре, както казал оня, дето падал от 20-ия етаж след всеки етаж.

Редактирано от Crrafterr на 20.03.21 12:42.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: pishmangreek]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано20.03.21 12:32



Аз пък чакам кубинската, обаче тукашният отговорник по всички видове ваксини казал, че иска ваксини от капиталистически страни. Като че ли "капиталистически доктори" лекуваха няколко месеца хората от домовете за възрастни. Бързо забравиха някои от кои държави им крадяха помощите.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: Asia.]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано20.03.21 12:35



Благодаря! Ще изчета книгата и изгледам филма ако ги намеря.
Фармацевтичните гиганти са представени в цялата им прелест. След търговците на оръжие, те са най-големите търговци на смърт
Мислех го, но това може да ме убеди.



Тема Re: Мнението на специалистанови [re: e ta]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано20.03.21 12:42



Знам те. Не си такъв човек. Учудих се и го изразих.
Ако съм те обидила моля за извинение!



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: pishmangreek]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано20.03.21 12:42



Вечният, не постоянния.





Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: pishmangreek]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 12:43



Не се драча въобще, о боже. Просто отбелязвам, че наистина не си направила разлика между експерименти и изпитвания (изпитванията са разрешени, както написах, не само в Китай, но в цял свят).






Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.