Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: Crrafterr]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано20.03.21 08:10



(както аз например смятам един свещенически ник за хомосексуален и вероятно педофилски)

Префърцунко, стига си се оплаквал и обяснявал.


Как съм навлязъл в личното ти пространство? Единственото нещо, което казах
(на шега) е, че човек, който не може да убеди жена си да се ваксинира, не бива да
се опитва да убеждава нас. Това ли е навлизане в личното пространство, или е
пълна липса на чувство за хумор?? Направи ми
впечатление предишният път, когато разменяхме мнения, че се беше загрижил как
ще изглежда конверсацията на случайния читател.
Интересно защо не се замисли за това, когато пишеше преди месец-два, как си
правил групов секс с две студентки?

Твоята сенсуалност направо пронизваше екрана на моя компютър в този момент!

Тогава ти хвърлих око.

И понеже стана дума за еротика - чувал ли за играта кама-лупа?

(Не се сърди, ти първи постави всичко на сексуална основа. (Слаб ход)
Може би си мислил, че ще ме уплашиш с твоя софически меркурий?)


И като помислиш, че аз изобщо не съм се отнасял лошо с тебе. (Какво ти стана?)
Не че сега се дразня и обиждам. Детски работи.



Тема Re: Въпрос към saksunнови [re: LeoS]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано20.03.21 08:33



Пожелавам ти попътен вятър в приятелски води, тогава.
Да се надпикавате с побратимите до последно, мъжете се познават по красивата
гравитационна струя, и да се радвате и веселите със семействата, децата и внуците.

(Нямам забележки към хора с известно чувство за хумор и грация)



Тема Re: Да подчертаянови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.03.21 09:32



Не е отговор точно на този твой пост, но до теб адресирам.

Всъщност се замислих върху така очаквания отговор на СЗО по въпроса за Астра Зенека (или както там се пише).

"ПОЛЗАТА ОТ ТАЗИ ВАКСИНА Е ПО-ГОЛЯМА ОТ ВРЕДАТА".

Щото нали - 5 милиона били ваксинирани с нея, и само мизерен процент се тромбизирали.

Е това можеха да го кажат още първия ден.

С други думи - който изтегли късата клечка - да мре, ние ще си ваксинираме.

ИЗОБЩО не казаха, че НЯМА поражения и проблеми или ако има - НЕ СЕ ДЪЛЖАТ на недостатъчно изпитване и изобщо на нарушаване на всички протоколи, действащи до сега, за пускане на една ваксина в ход.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: dionys]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 09:41



О, ваксъри-антиваксъри е условно, риторично, аз също не ги деля (казах го по-рано в съседна тема). С теб специално няма нужда да се обясняваме



Не, не говорим за взаимопомощ чрез различно мнение за ваксините, говорим за мнения, отричащи ваксините. Противопоставяне не чрез дискусия, а чрез "тотално" отричане (с елемент на антиваксърство пар екселанс; елемент, а не същинско антиваксърство, тъй като не се отрича ролята на ваксините въобще, а конкретно на тези срещу ковид - за разлика от тоталните антиваксъри, сред които няколко мои приятели, но във фейсбук и туитър. Те си ми остават приятели!).

Да дам примери, за да е видно защо не стана въпрос за дискусия по темата "взаимопомощ около ваксините", а за тотално отричане - непродуктивно, бих го нарекъл спам:
- pishmangreek: "Колко наивен трябва да си да повярваш в тази измислена пандемия";
- dionys: 2/3 от самите тези български лекари не желаят да се ваксинират
- dionys: ваксинирането на непълнолетни === е нарушение на основния лекарски принцип: primum non nocere

Това не са мнения, а хвърлени лъжливи твърдения. Каква друга цел може да има похвърлянето им, освен отричане на самата зададена тема? Нима е възможна дискусия по такива твърдения в ТАЯ тема? Аз не смятам, че е възможна, тъй като, както казах, отрича самото й поставяне.

===

Сега, да питам лекарите (което е хлъзгане към нова несъществуваща тема) - ами питах ги. Извадката ми се състои от 7 лекари: д-р Симидчиев, семеен приятел (2 дози), личната ми лекарка Е. Солева (2 дози), кардиолодите ми в Калимат и в Токуда (по 2 дози), урологът ми в Токуда В. Роглев (2 дози), неврологът ми в Св. София (2 дози) и травматологът ми във ВМА (2 дози).
В моята извадка имам 100% желание да се ваксинират.

Твоята извадка от 2/3, т.е. 16695 отричащи лекари в България, е предполагам въз основа на социологическо проучване. Ако са попитали 1000 лекари, 670 са отговорили негативно за намерението си да се ваксинират. Тъй като 2/3 (близо 67%) е квалифицирано мнозинство от това съсловие, такъв размер няма начин да е истинен при обичайни проценти, гравитиращи около 30-40%, а тук говорим за професионални "про-ваксъри" като презумпция. Изброих причините, проучени чрез анкети от немски експерти, но и там (1) става въпрос за началните фази преди два месеца - настроенията оттогава претърпяха трансформация и процентът на желаещите се вдигна (тук дори бих включил собственото ми преминаване от групата на изчакващи, посочено тогава и в клуба, към група на желаещи), и (2) процентът не гони 70, а гони 40. Има и (3) - 40% не е съставен само от "не искащи", а е сбор от "не искащи" + "колебаещи се". Как твоето проучване стига до 67%, остава загадка - поне без посочен източник, т.е. остава си твърдение, хвърлено ей-така.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 09:56



Трябвало да се провери не просто количество антитела, а някакви "вирус-неутрализиращи антитела".



Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.03.21 10:08



Как твоето проучване стига до 67%, остава загадка - поне без посочен източник, т.е. остава си твърдение, хвърлено ей-така.


Не е проучване, а псевдонаучна логическа грешка в стил:
кокичето е бяло
кокичето е пролетно цвете
следователно всички пролетни зветя са бели.

Твърдението: 2/3 от лекарите не желаят да се ваксинират няма нищо общо с реалната /ако е вярна/ статистика: 2/3 от лекарите не са се записали за ваксинация.

Има поне 2 основателни причини човек да не се запише за ваксинация към днешна дата. Аз съм представител на едната, преболедувалите Ковид са представител на другата. И това няма нищо общо с не желая да се ваксинирам.

Моитеи извинения, но Дионис открай време дори в теми от бранша, за който твърди, че има диплома, си я кара по махленски, ако мине номерът.
Или академичният дискусионен стил му е чужд, не знам.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 10:35



Много си сурова, по-скоро интернет форум не предполага академизъм. А има и още нюанси в графата "няма да се ваксинирам" (различно от "не искам"), примерно самият лекар страда от заболяване, с което не се препоръчва и подобни. Но 2/3 с откровено нежелание ми се струва наистина абсурдно. Не бих искал линк или резюме на проучването, ако цифрата не бе така висока.
Наскоро по подобен начин коментираха учителите; оказа се, че преподавателите в малки населени места са настроени по кардинално различен начин от университетските преподаватели

Без да искам, намеквам и за нива на квалификация.



Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: dionys]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано20.03.21 11:20



Някъде около 322 000 медицински персонал в Англия също не искат да се ваксинират.
Only 77% of 1.4 million healthcare staff.







Тема Re: Въпрос към "антиваксърите"нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.03.21 11:33



Едва 77% са били ваксинирани към 20 февруари, четем в линка от Гардиън. Повече от 1/5 от състава на NHS, който е общо 1.4 млн души, все още не са получили първата си доза.

Едва 77%. Вече ваксисирани.

Преди месец това...

Редактирано от Crrafterr на 20.03.21 11:35.



Тема Re: Ваксинирането срещу КОВИД-19нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано20.03.21 11:35



А защо в Китай? Ами не знам, но виждаш, кой може да изкопчи някакво инфо от Китай?


В законите в Китай няма забрана за експерименти върху хора. Затова американските лаборатории за разработки на биологично оръжие са изнесени там.

Даже и България дето сме член на Пастьор ще си закараме заразените с ковид мишки в Шанхай за да си тестваме ваксината.

Нашата разработка по-ми допада. Не изисква съхранение при минус 73 градуса. Може да е под формата на спрей, а не задължително игла. Ще ги спонсорирам с колкото мога да си позволя.

Българската ваксина ще е най-добрата ваксина!




Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.