Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 20.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.03.21 13:15



Сметка може да бъде потърсена от правителствата, но не заради ваксинацията, а заради локдауните. През март 2020 бяха разбираеми, паника и шок, но вторите и третите строги локдауни са някак смехотворни, без резултат. Или, казано другояче по думите на една позната, Ковид-19 може и да е опасен, но много по-опасна е властта, която това нещо даде на управляващите - с лека (не знам колко лека, друга тема) ръка отварят и затварят, провалят планове и решават човешки съдби.

Според мен, като преустановяват определени дейности пък при мек локдаун, сочат ги с пръст като "първи заподозрени" за радост на madding crowd (безумната тълпа) и се получава настройване на едни групи срещу други. Доказателства не се привеждат, естествено - сочи се обща корелация, напр. брой заразени vs. наситен културен календар... Никой не си прави труда да обоснове причинно-следствена връзка, макар че ресурсът за това е предостатъчен. Оттук и логичният извод за злоупотреба с властта, дадена от страха. А и съмнението, че самият страх е насочван.

ПП: Вчера Варна забрани културата (кина, театри, музеи и галерии). Днес областният си отменил заповедта, като издал нова заповед по-малко от 24 часа след първата. Що за ташаци?!

Редактирано от Crrafterr на 12.03.21 13:21.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.03.21 13:28



Дале не е "Никой не слуша, когато обосновават причинно-следствената връзка"
Имам предвид това, че съдейки по себе си, ние престанахме да слушаме и гледаме Кунчев, Ангелов и Мутафчийски когато говорят за ситуацията. Самият Кунчев защитава мерките за затварянето на заведенията, а Мутафчиски - на фитнесите. Дано не искаш да търся доказателства, защото сигурно няма да успея, но аз ги слушах. Аргументацията на доц. Кунчев е точно в посока обосновка на причинно следствена връзка - със забрана заразата намалява/ без - се увеличава. Показваше и графики.

Поне нашите опитват да вкарат някаква логика и аргументи за тези забрани.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.03.21 13:44



ще й кажа, че продължавам да вярвам в нея
че е права за себе си - да не позволява на никого да я принуждава да живее в безопасно робство, в послушно изпълнение на заповеди, в мълчаливо съгласие с мнозинството, без критична мисъл към авторитети, да не търси алтернативни средства за информация, да избира медикаменти, които разрушават всяка природно създадена защита в човешкото тяло
да продължава да чете, мисли, действа и говори това, в което вярва, дори когато остава сама
и да прости предварително на близките си, които в тази ситуация се оказаха страхливи, ненадеждни, индоктринирани, неморални, продажни, доносници и насилници



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.03.21 13:56



Напротив, точно Кунчев е лидер в показването на корелация без причинно-следствена връзка.
Например, не е посочил нито 1 (словом: един) човек, заразил се в заведение.

Мутафчийски не е посочил нито 1, заразил се във фитнес.

През есента имаше 1 (словом: едно) съобщение за човек, преносител на вируса, който посетил три нощни заведения в Сеул, Корея. И това беше. Да не споменаваме нашите разболели се съклубари - нито един не заяви, че се е заразил в кръчма, нощен бар или във фитнес.

Както каза един тогава доцент, сега професор (Чорбанов), работата със заразяването е интимна.

(т.е. предимно семейна де)

Редактирано от Crrafterr на 12.03.21 14:00.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано12.03.21 14:00



"През март 2020 бяха разбираеми, паника и шок, но вторите и третите строги локдауни са някак смехотворни, без резултат." Без резултат?

Ноември имаше на ден по над 4500 души, следствие на мерките това число през януари падна до под 500. Това е много сериозен резултат!!!



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.03.21 14:02



Мерките по затягане се въведоха на третата седмица СЛЕД началото на спада. Чист ПР.
Пазя данните в екселски файл за доказателство, тъй като още тогава (ноември) именно това ме впечатли. ПР!

Освен това говоря за строг локдаун, какъвто в България не сме наблюдавали освен началния пролетен. Страни като Франция, Белгия и др. Достатъчно е да се погледнат графиките.
В момента много сериозен резултат има обаче в Португалия. Тук идва и следващото ми наблюдение: спад, неизбежно във времето разпускане и нов подем.

Ерго, не е дълготрайно решение тая работа с локдауните. Хората го разбраха - кой интуитивно, кой аналитично - и вече излизат по улиците (напр. Плевен вчера, вкл. заплахи за побой срещу щабниците)

Редактирано от Crrafterr на 12.03.21 14:07.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: LAMBl]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.03.21 14:14



Затова смятам, че всички мерки трябва да се спазват и всички да се ваксинираме възможно най-бързо.

Браво, Ламби!





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.03.21 14:20



о, грешиш, за ваксинацията ще бъдат съдени всички правителства, които участваха

експерименти с човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление

а никой независим експерт не можа да провери какво е съдържанието във ваксините, преди да ви ги сложат



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано12.03.21 14:35



приятелката ми, която живее в щатите, ми разказва миналата вечер : европа няма ваксини, защото тръмп изсипа милиарди, за да има америка ваксини, всичко за америка, америка фърст.
но и тук много хора не желаят да се ваксинират. насила не могат да те накарат.

тя, бидейки учителка, е от второто ниво, първи са лекари, медицински лица, т. нар. хуманитарни работещи и т. н.
второто о са учители и други.

тя обаче не се е записала и засега няма намерение.


.


научи се да чакаш

Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.03.21 14:43



Независимият експерт какво има да "проверява" - да открадне технологията, за да ги произвежда в цеха си в Долно Уйно ли? Ми не си я дават току-така.
В Япония "АстраЗенека" строи завод - взимаш лиценза и четеш всички подробности






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.