Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 27.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: NUT]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано15.03.21 16:58



семейство, наши много близки, от четвъртък са в ковид отделение в средно тежко състояние, васкинираха се в понеделник с астра зенека, в сряда са се влошили
това означава единствено и само, че
са били заразени преди да се ваксинират
даже знаят от кого, кога и как ...
мисли малко!



Тема Re:нови [re: NUT]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.03.21 17:07



Не, ваксините не причиняват смърт, освен ако не реагираш с тежък анафилактичен шок веднага след инжектирането.

Било е малко времето за изграждане на имунна защита.
Щом на десетия ден след прилагане на ваксината има положителен тест за КОВИД, значи човекът вероятно се е заразил ден-два-три след поставяне на дозата. Трябвало е да се пази много.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано15.03.21 17:20



Ако изобщо си засякла едно мое по-раншно мнение по подобна тематика, в което точно това казах като дълъг и труден за овардване период:
1. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че преди първата доза човекът е напълно здрав и е способен да приеме дозата "на чисто".
2. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че човекът в периода между двете дози да се опази без да се заразява.
3. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че след втората доза човекът в дните, в които тя все още не го е напълно защитила от вируса, няма да се зарази с ковид.

За мен това си е един алгоритъм, който следва да е законово разписан, със съответните отговорности на всички действащи лица, като следва и да се извършва контрол (не очни ставки, а чрез изследвания), дали няма отклонения при човека, който се е ваксинирал.

При тая масова паника в момента, това никой не го мисли, както си личи от всичките информации.
Това е едно от нещата, които кара хората основателно да се чудят дали не ги заблуждават и дали няма да им навредят.

Пиша ти това, защото виждам, че отговаряш сериозно и не търсиш заяждания и глупави подигравателни коментари, но все пак защитаваш действията на официалните здравни власти.

WALL·E


Тема Re:нови [re: e ta]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.03.21 17:21



e, какво излиза...
човек преди да се ваксинира да си прави тест...


научи се да чакаш

Тема Re: въпроснови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано15.03.21 17:46



Пазят ли се от ковид хората, стигнали до истината, или не се пазят, казано в едно изречение.

Питаш Сноу, но ще ти отговоря за себе си, защото съм абсолютно съгласна с нейната теза, с малката разлика, че не се опитвам да "отварям очите" на "вярващите" в пандемията. И аз вярвам, че това е една добре режисирана и изпълнена в действие конспирация!

В началото т.е. точно преди една година се паникьосах. Карах се на децата да внимават къде ходят и с кого се събират! Раздадох им дезинфектанти, маски, ръкавици, шлемове. Това трая около два месеца. Постепенно започнах да чета повече, да гледам клипове, на всички възможни езици, които владея и не владея. Разбрах, че истината не е точно такава, каквато ни я представят!!!
Спазвам мерките заради самите мерки, а не защото вярвам в тях. Не ми се плащат глоби! Вече платих една заради сина ми. Слава Богу беше само 100 лева, а не 400 както очаквах, защото имаше нарушение по 2 параграфа - 1. неспазване на противоепидемичните мерки, което си е 300 лв. и 2. по чл. 64 по Закона на МВР. (Тръгнали да го спират какво търси в парка, когато беше забранено, пък той се уплашил и хукнал да бяга :))
Иначе живота си го живея както преди с малката разлика, че не мога да се кача на колата когато ми скимне и да отида зад граница както правех. На ресторант и кафетерия така или иначе, заради мерките против тютюнопушенето ходя само в хубаво време да ползвам маси на открито. Събираме се удома и си правим купони. Гледаме да сме под 15 човека, пак заради глобите, а не защото вярваме, че ако сме 16 точно този един над бройката ще ни изпозарази!

Истината е, че в последните 30 или 40 години не знам какво е да се разболееш от грип! Някакви настинки и неразположения за 2-3 дни с лека температура около 37,5 - 38, която се оправя с антипиретик, болки в мускулите и отпадналост дето съм получавала на 2-3 години един път не мисля, че е било грип.
Не си правя всяка година чек-ъп. Даже не помня кога за последно съм ходила на лекар и за какво. Даже и наследствената обремененост - диабет, високо кръвно все още не са се проявили у мен въпреки затлъстяването.

Не разбирам хората, които като ги заболи глава тичат при лекаря вместо да вземат един беналгин. Не разбирам хората, които като ги заболи стомах веднага си правят гастроскопия вместо да си вземат давилови капки или чай от мента и да си регулират храната. И т.н. Такива са първите, които хукнаха да се ваксинират. Опитните зайчета, дето не си слушат организма когато им дава сигнали, че правят нещо грешно с него, а тичат при "специалисти" да си правят експерименти с тях!

7000-те в болница в момента,

Ти наистина ли вярваш, че всичките тези болни са с КОВИД??? Я виж колко е клиничната пътека на ковид-болните! Голяма гуша ще направят болниците с ковид отделения. :) Къде отиде грип А и грип Б? Къде отидоха другите болести? С увеличаването на парите за клиничната пътека за ковид, всички постъпили в болница със сърдечни и белодробни заболявания се "таксуват" за болни от ковид! Тези болести ги е имало винаги и без сарс-ковид-19!





Тема Re:нови [re: Naglets]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.03.21 17:48



1. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че преди първата доза човекът е напълно здрав и е способен да приеме дозата "на чисто".
2. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че човекът в периода между двете дози да се опази без да се заразява.
3. Как ще се гарантира (тоест, какви мерки да се вземат), че след втората доза човекът в дните, в които тя все още не го е напълно защитила от вируса, няма да се зарази с ковид.


Никак. Пазиш се като писано яйце и това е. Пък ако случайно се коронясаш, язък за ваксината, просто е похабена.

Като ни бяха малки хлапетата кой ни гарантираше, че са здрави-прави преди задължителна васкинация? Никой. Вардиш го да не се разболее, ако се разболее от нещо, отлагаш васкинирането, вардиш го да се излекува хубавичко - и те така.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: 741]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано15.03.21 17:56



Въобще не ми пука за излишъка от ваксини.

А трябва да ти пука, защото ваксините се плащат от бюджета при доставка.
Неупотребените, изхвърлените са за сметка на моя и твоя и всички ни дето си плащаме съвестно данъците!
Трябва да се поръчват ваксини според броя на желаещите да се ваксинират, а не според броя на населението!!!

човек не се ваксинира с каквото иска, а с каквото има.

Да, де. Всички станаха специалисти и знаят коя ваксина какво съдържа и колко е надежна и колко проверена във времето, че е ефективна, че да избират.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано15.03.21 17:57



В такава ситуация като днешната, няма как да се оставя на съдбата и случайността, те да решават. Следва да се поема отговорност и то от всички нива. Останалото са дрънканици и политика.

WALL·E


Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: snowprincess]  
Автор pishmangreek (ентусиаст)
Публикувано15.03.21 18:02



за да не стигаш до шнорхел, не ти трябва химия - дишаш без маска, разхождаш се на чист въздух, пиеш много вода, ядеш ненатровена храна, балансираш работа-почивка, събираш се с приятели и се смееш
Бих добавила и чисто психологически се абстрахираш, че има някаква пандемия и си живееш живота както преди.

Това е единствената рецепта!

Браво Сноу!



Тема Re:нови [re: tartarianeyes]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано15.03.21 18:03



Най-добре.




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.