Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 21.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.03.21 16:10



ей, пак коментираш половината истина и я представяш за цялата.


Та в болд и с главни:

КОГАТО С НЕПОДАВАНЕТО НА МИГАЧ ЗАСТРАШИШ ИЛИ ОБЪРКАШ ДРУГ УЧАСТНИК В ДВИЖЕНИЕТО, СИ ВИНОВЕН!

Ето ти пример за задължителен мигач на кръстовище в центъра на Ловеч.
Отдясно са на червен, отляво - също. За наляво няма пешеходна пътека.
Ето, буса е подал мигач за дясно и изчаква пешеходците, но с подадения мигач, а и защото следи за движението около себе си, облекчава тъмния автомобил след него, който спокойно навлиза в насрещното и освобождава кръстовището.
А сивият не е подал мигач и от гледната точка на снимката, то аз ако съм зад него, няма да посмея да навляза в насрещното за да завия наляво, за да не ме евентуално засече ако тръгне и той натам. А светофарът е "къс".
И това не се учи от букварите, ама .....
Панимайш?





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.03.21 16:14



Абе какво да понимая - даваш мигач винаги, когато ще завиваш, и толкоз! И то - достатъчно предварително, а не в последния момент! Молчать, не разсуждать! Длъжен си!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.03.21 16:19



Я обясни философията на излишния мигач като за начинаещ любител... Кога подаваш мигач, и кога не?





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.03.21 16:30



имам в София навъртени няколкостотин хиляди километра.
17 години всеки ден до и над стотина км..
Разликата между теб и мен е, или чакай - по прост пример.
Като се взехме с булката, тя имаше книжка, но не беше карала.
Извиках кумецът, с любителска книжка, но бивш мотоциклетен състезател и каращ много добре и с разбиране. Насадих го на дясната седалка в наща кола, булката зад волана, а ние с кумицата зад тях, с тяхната кола и така винаги, когато ходехме заедно нанякъде с двете коли.
Така и върнах умението да шофира.
Въпреки, че и сега настръхвам кога ме вози, защото е попила от мен неща, които не са за нея и не са по правилник.





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано13.03.21 16:32



Pase III 0 months

Доколкото знам, само спутник получи одобрение преди фаза 3. За одобрените при нас ваксини, имаше резултати от няколко месеца от фаза 3 преди одобрението.

Ясно е, че ваксините са одобрени под условие, не са задължителни, човек я поставя доброволно, след като е подписал, че е наясно с тез неща. Който не иска, не се ваксинира. Без драма, даже не трябва да се обяснява или да се оправдава за това си решение.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Silverado]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.03.21 16:33



И аз съм карал в София преди 20 години, дори бакшиш съм карал. Няма нищо общо с трафика сега, ама нищо.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.03.21 16:35



И аз това се чудя... Какво има да му се разсъждава, че даже и постановки да се анализират?! Цъкаш си мигача и толкоз.



Нека да си кажа и аз мнението за ситуацията от снимката обаче. Движа се зад сивия автомобил по двупосочна улица и ще правя ляв завой на светофара... Ами няма да навлизам в насрещното, защото е насрещно (no brainer ), а ще продължа да се движа зад сивия и малко преди Т-образното кръстовище ще подам ляв мигач. Ей така, да се знае!

Апропо, най-големият пич на пътя, който досега съм виждал, беше един готиняга с едно суперлъскаво БМВ, който ми присветна, и то цели 2 пъти, за да се увери, че когато веднъж се бях объркал и щях да вляза в еднопосочна улица от грешната страна на , нямаше реално да го направя... И наистина, ако не беше този чиляк, действително щях да вляза там. На второто му святкане разбрах какво се случва и след като му светнах обратно в знак на благодарност, пропуснах грешната улица и влязох в правилната. Просто друг пример, в който светкането е от полза, макар и не на мигач в този случай.





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.03.21 16:36



ма, ти верно ли не можеш да го разбереш?
Ми, на кръстовище, на което си сам и няма никой ни отляво, ни отдясно, ни отзад, ни отпред и никакви пешеходци!





Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: esti]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.03.21 16:36



точно такава е ваксината за денга (не било ебола и поправям)
уж доказана ефективна и безопасна, след 10 години пусната в употреба, я спират
потърси и виж сама защо

а за короната сега събират данни дали е ефективна, безопасна и какви странични ефекти има от вас, а докладите ще бъдат представени 2024

Редактирано от snowprincess на 13.03.21 16:51.



Тема Re: в потрес съм!:(нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.03.21 16:41



Това е : "Правилата са за балъците, а не за нас, тарикатите".

Преди години, боравейки с определено техническо средство по начин, нямащ го в буквара, но практикуван от гоУемите разбирачи, между 1 и 3 човека можеше да бъдат наранени или да умрат.
Оттогава - само по буквара.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.