Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.02.21 13:32



Почна сА!





"Гърция води активна рекламна политика за привличане на туристи. Влизането в Гърция това лято ще бъде с имунизационен паспорт или отрицателен PCR тест. Вече се водят двустранни преговори с държави извън Европейския съюз за бърз обмен на туристи със сертификат за ваксина. Започнаха и резервациите за летния сезон,информират хотелиерите в Гърция.

Атина предложи на Европейския съюз да се приеме общ имунизационен паспорт за ваксинираните европейци срещу Covid-19. Гръцкото министерство на туризма предлага да се осигури коридор за лесно преминаване в рамките на европейските страни на ваксинираните. Засега Гърция получи от Брюксел само подкрепа на тази идея, но се очаква споразумение и общ документ от лидерите на европейските страни.

В същото време Гърция започва преговори на двустранно ниво с трети страни за бърз обмен на туристи на базата на сертификат за ваксинация.Той ще замени изискването за отрицателен тест на всяко лице, влизащо в Гърция, съобщават от министерството на туризма.

В интервю за чуждестранни медии министър Теохарис подчерта, че сертификатът за ваксиниране не е задължителен за пътуващите за Гърция. Алтернативата е отрицателен тест.

"Ваксината е спасението за туризма в света", категоричен е гръцкият министър. Атина очаква тази година много по-силен туристически сезон, но няма да премахне изискването за отрицателен тест за Covid-19 за пристигащите в страната."



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.21 13:37



Малко по малко и тестът ще отпадне, ще останат паспортите.

И тогава ще се развихри пък далавера с фалшиви имунизационни паспорти!

Както отдавна беше казано - от тази пандемия много хора ще станат по-богати...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: UnicaDonna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.02.21 13:42



Мдаммм! То това си беше целта, всъщност!

Сутринта слушам по ТВ-то, как някакъв незнамсикой хамерикански авторитет казал, че пандемията ще продължи до 2022г.

Бизнес як тече





Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.21 13:46



2022 пак си е обнадеждаващо скоро!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.02.21 14:11



Абе... каквото и да го пишем и мислим, става дума за пари, в такива цифри, които ние не познаваме.
Да си ги взимат, да си купуват звезди, планети и да се приключва с тази пандемия. Да идва следващата.
Мене ме притеснява друго :

, надявам се строителните инженери да не започнат да ни ваксинират.



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано22.02.21 14:16



Споко, бе, Мутафчийски не испектира, той в джипката заседава с ББ по други въпроси. Нали знаем, че джипката е приемният кабинет на Бойко.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 22.02.21 14:17.



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано22.02.21 14:22



това беше ясно
и за да се ходи на море в Гърция, ще е юрош на ваксините



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор hypey (минаващ)
Публикувано22.02.21 14:42



Интересно ми е, тук освен saksun по професионални причини има ли други ваксинирани?



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: hypey]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.02.21 14:50



Ако се брои, майка ми се ваксинира преди няколко дни. Засега няма други странични ефекти като изключим слаба болка в мястото на ваксината за един ден. Файзер.



Тема Re: Хайде честито!/имунизационни паспорти/нови [re: Lira Emerald]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.02.21 14:50



Добре де, колко точно як бизнес тече?

Да предположим, че средната цена на една ваксина е 10 евро (а тя ще пада). Да предположим, че се ваксинира цялото възрастно земно население, примерно 5 милиарда народ, годишно. Тва прави 50 милиарда евро на година.
В тая крайна цена са включени пари за транспорт, разходи за заплати, консумативи, ток, материали и кво ли не, включва, и разходите за разработка...

В крайна сметка, от тая сума ще остане една десета да речем чиста печалба. 5 милиарда евро. Годишно. И това ще продължи само няколко години най-вероятно.
Айде, една пета да остане - 10 милиарда.
Ми то годишно през шкафчето на Боко минава толкоз сигурно.

Същевременно, преди НГ, на майка ми и смениха хапчетата за кръвно.
Конверида, който пиеше и който струваше десетина лева, спрян от производство. Въобще, всички лекарства съдържащи ирбесартан и хидрохлоротиазид, на ниска цена, са спрени от производство и ги няма по аптеките. За сметка на това, има ко-ирбесо, което, при абсолютно същите съставки, в същата доза, вече струва 50 лева на месец*. Или общо за лекарства всеки месец - към 90 лева.

45 евро.
Всеки
божи
месец!

И майка ми е нейде в средата на пенсионерските цени за лечение.
Такива като нея също са милиарди.
Та, какво е една ваксина годишно, в сравнение с много по-големи суми ежемесечно само от хората над 50. Капка в морето.

Ама не - фармацията иска да ни ограби видиш ли с ваксините...

Ма смешно е бе, хора!

_________________________
* И вече два месеца кръвното ѝ, което беше сравнително стабилно, ходи нагоре-надолу като асансьор. От 100/60 до 180/100. А съставките и милиграмите им са едни и същи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.