Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 20.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Зъболекарят и здравната касанови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 14:59



Хубу де!!! От сутрин до вечер, по всички канали и предавания ни пълнят главата с този мошеник. Правил фалшиви зъбни процедури, присвоявал пари, глупав бил - хванали го... МОШЕНИК - НИКОЙ НЕ СПОРИ...


А защо НИКОЙ по същите тези канали и предавания не развява толкова активно минималната измамка на Болница Лозенец? Десетки хора, писани като хоспитализирани по ЕДНА И СЪЩА пътека? Доказано? И обяснено като "техническа грешка"?

Схемата беше потвърдена в последствие и е следната - хората отиват на допълнителен профилактичен преглед, който им е предложен от работодателя им, по линия на допълнително здравно осигуряване. Те отиват на този рутинен преглед, след което са отчетени от болничното заведение на същата дата пред Здравната каса като хора, които са постъпили по спешност и са били хоспитализирани в рамките на един ден, за които болницата е поискала по 3671 лева за всеки един от тях. Като случаите, за които аз знаех, са над 100



Над 100 случая - прави близо 400 000 лева!

Това е ЕЖЕДНЕВИЕ. Във ВСИЧКИ болници.

Има няколко души тук, които сега ще се опитат да ми посочат примери, че и в други държави това се случвало... че сигурно е грешка... че е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ...Сещате ли се кои са?

Е, ставаше дума за прословутата българска търпеливост...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Молим ти се, няма такива хоранови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.21 15:08



Напротив, в цял свят сме прочути с овчата си търпеливост. "Прословутата" това значи - всички с това ни знаят.

Аз като бях малка, се чудех дали в другите държави има села, щото само за градове бях чувала извън България. После тук-там срещах в по някоя книга за някое единично село в чужбина. От това си направих извода, че и там ще да има села, но ако имах логическо и математическо мислене, щях да заключа, че селата там явно са единични случаи, а ние сме прословути с многото си села, то и затва сме такива селяни.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 21.02.21 15:10.



Тема Re: Молим ти се, няма такива хоранови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 15:28



“Прословутата" това значи - всички с това ни знаят.”

ПРОСЛОВУТ значи “известен, прочут”. Не значи непременно “всички”, нито пък визира някакви мащаби. Може дори да касае ограничен кръг.

ПП почакай малко поне, да се сетят, че за теб иде реч де!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Молим ти се, няма такива хоранови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.21 15:35



Така, де, така, ама все пак някой друг, по възможност в множествено число, трябва да те знае, не е достатъчно ти самият да се "знаеш".

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Молим ти се, няма такива хоранови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 15:43



Ние си се знаем предобре, близо 5 милиона стигат.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Молим ти се, няма такива хоранови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.21 15:50



Именно: аз се знам сам (ние се знаем сами), което значи - прословут съм.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Зъболекарят и здравната касанови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.02.21 16:38




болницата е поискала по 3671 лева за всеки един от тях


Ей това ме впечатли мен. Тази сума в долари е около 2300. За денонощие престой със същата диагноза в САЩ сумата е под 2000 долара. В САЩ, където е най-скъпото здравеопазване на планетата. Отказвам дори да допусна че няма замесени от здравната каса. И ето така като едното нищо ще стигнем до американския модел - заменяне на здравната каса с частни здравни застраховки. Идеално се вписва в теорията ти за човешката алчност.



Тема Re: Зъболекарят и здравната касанови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.02.21 17:14



Е, кво толкоз, и те душа носят...





Тема Re: Зъболекарят и здравната касанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 17:31



болницата е поискала по 3671 лева за всеки един от тях

То не че тя "е поискала" - толкова си е пътеката.

Да не ти говоря колко печелят от така наречената "коронарография"...
Правят я на съвсем здрави хора... а това си е ОПАСНА процедура! Ама все пак Я ПРАВЯТ. А тия са по другата линия - дето изписват ТОТАЛНО НЕСВЪРШЕНИ процедури...

Нали заради това толкова години не намират начин да въведат електронния картон за всеки пациент... Във века на компютрите... За митата, данъците и за други услуги, от които ВЗИМАТ пари - набързо въведоха компютърни услуги.

Отказвам дори да допусна че няма замесени от здравната каса.

Естествено, че има. Тия всичките 100 човека са се оказали с емболия в рамките на десетина дни! Всеки средно интелигентен кон ще се сети, че има нещо гнило... Делят се пари на провала. А "направлрения няма".



Пък ние блеем търпеливо...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Зъболекарят и здравната касанови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано21.02.21 21:39



Aбе Уно, само като видях че автор е Бенатова, веднага загубих желания да чета какво пише. Бе таз мома е журналист фантаст.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.