Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 26.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Марс.  
Автор e ta (7.62)
Публикувано19.02.21 23:43



Марс!







Тема След кацането на Лунатанови [re: e ta]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано19.02.21 23:48



това е другото нещо, в което не вярвам. Щото, братовчед ми вчера ми прати покана да гледам мисията, и аз я гледах... не останах с убеждението, че това е Марс, което ми показват.

И веднага ще ти кажа защо - защото в нашата хемисфера беше нощ, ерго и там би трябвало да е нощ, т.е. апаратът трябва да е бил пуснат от тъмната стнана на планетата.. поне, ако съдя от траекторията, която ни показваха близо два часа преди да започне спускането на апарата.. а, видеото от камерата беше като посред бял ден. И нищо повече нямам като аргумент.





Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор 2biri ()
Публикувано19.02.21 23:56



Тва е пресъхналата Студена 2020.

С майка имаме майтап как ще ходи с еднопосочен билет на Марс. Пък я е страх да си оперира вените. И й викам "Добре де, как ще се качиш за Марс с тия вени?" И тя: "Бе нали и тор ще трябва, ще ме качат и по пътя ще ме кърпят, да съм прясна"



Тема гнови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 00:02



гледах го по същото време и понеже при мен беше ден, за това и там беше ден
просто съм по-важен от тебе





Тема Re: гнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:02



а мен лично твърде слабо ме вълнува ти колко си важен, да ти призная честно.





Тема да ама марс се завъртя към мене, не към тебенови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 00:09







Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 00:18



защото в нашата хемисфера беше нощ, ерго и там би трябвало да е нощ,

Това по пътя на коя логика?





Тема Re: да ама марс се завъртя към мене, не към тебенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:20



ако бях един психоаналитик, сега бих си помислила, че имам работа с един силно комплексиран човек с дефицити на одобрение.. но, понеже съм само счетоводител, ще ти кажа - щом така ще се чувстваш по-добре да можеш да спиш, пак е нещо..

няма ти излезне баланса, в крайна сметка, но както казват тук - selber schuld





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано20.02.21 00:22



Немската. Щото са по-по. По Руската е лишено от логика, но там са крепостни селяни и не разбират





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:22



Ох, и ти ли не можеш да схванеш логиката..

ама, аз лично имам реално образование, сиреч, учила съм астрономия. Слънцето като такова огрява всички планети от Слънчевата система едновременно.. останалото оставям на теб, след като оставиш сърпа и чука, разбира се, и свалиш гащите на червени райета, да помислиш.



п.п. мисля, че нашата планетна система се наричаше "хелиоцентрична" .. мооже би това ще ти помогне малко, чай, че се присетих..

Редактирано от parvaty на 20.02.21 00:23.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:24



аба натюрлих, данкешйон, фрау Бири. ферцайунг, цвай бири





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 00:33



Слънцето като такова огрява всички планети от Слънчевата система едновременно.

Е и?
Значи, ако в Германия е тъмно и на Марс е тъмно?





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 00:34



Мюнхен е братче центъра на планетата...
Даже на слънчевата система.





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано20.02.21 00:36



А, тоя немски е лесен даже за мен. Аз съм учила немски и на частни курсове съм ходила - пак нищо не разбирам. Просто не е моята сила. Мълча си като хората говорят на немски. Синът ми имаше немско гадже. Живяха малко у нас. Хъркат постоянно, чувам думи, мълча. Като искам - говорим си на английски с мацката.

Логиката ти обаче е почти българска - щом у нас пече слънце, там - гаранция също пече. Ей на, снимка от терасата. Не е твоята сила също.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано20.02.21 00:43



Климатът е студен, суров. Почти като в Тексас.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:50



да, в този случай Мюнхен Е центъра на Вселената.

ти прочете ли какво написах, или така си пишеш, просто за спорта?

Аз гледах снимки от спускането на капсулата, и през цялото време обяснението и траекторията на спускане предполагаше спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето. Ерго, в 22,58, в колкото кацна, следва да бъде, поне по траекторията, която ни показваха през цялото време, от нашата част на хемисферата. Обаче, те пускат кадри малко след това, и цялата планета е обляна от светлина. Сега, дали ме разбираш вече или не? Щото, на интелигентните хора с които общувам обикновенно им стига само първото ми изречение.. извинявай, че така дълго ти го обясних.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 00:51



ама, разбира се, аз така, като чета в клуба вече и Поручика говори немски, даже.. той е супер лесен език, който всеки може да говори Чи кък!!



Добре, че мацката е говорела английски, ако трябва да съм сериозна, ама мен такава лигня ме е налегнала, че даже Поручика с неговите писания ми е само смешен.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 00:54



траекторията на спускане предполагаше спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето.

Ерго - кацнали на светло. QED!

А накъде е гледал в тия момент Мюнхен няма абсолютно никакво значение.

Елементарно е.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:00



оф, бе.. тази част от планетата, която е обърната към Слънцето от нашата гледна точка. триста пъти цитирах хемисферата - не случайно, ама само така си мислех аз, явно е трябвало да го преведа - заповянай - ерго, трябваше да е нощ, защото апаратът каца ОТ НАШАТА СТРАНА НА ПЛАНЕТАТА В НАШЕТО РЕАЛНО ВРЕМЕ, МЮНХЕНССКО ИЛИ СОФИЙСКО Е ВСЕ ТАЯ, ЩОТО РАЗЛИКАТА Е ЕДИН ЧАС, СаБУДИ СЕ.. ама, айде да мислиш, че вече ми писна да си превеждам постовете, честно ти казвам..



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 01:03



Ми, да ти го пусна на картинка, белким схванеш а?



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано20.02.21 01:05



Ама ти наистина не четеш. Аз не го научих немския, не го разбирам. Просто немското ти изречение беше елементарно, та даже и аз го разбрах. Къде съм казала, че е лесен език? Ужасно труден е. И естествено, че е добре, че тя знае английски, след като аз не знам немски.

Концентрирай се. Пишеш глупост след глупост. Ваксините си ги бие който иска засега. На Марс и в Перник може да е различно светло. В Русия има много научни открития, поезия, архитектура. Даже ваксина имат





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 01:14





От коя страна е марсоходът? Към вашата хемисфера, демек - полукълбо, ли е?
Къде е тъмно на Земята и къде е светло на Марс?

Ферщеен?



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:16



В Русия има много научни открития, поезия, архитектура. Даже ваксина има

оле майко.. ама защо не вземете с Порчика да емигрирате в Русия, ве.. вие сте си готови.

Апропо, тук има един сайт, Отто. Има всичко, доставят за един ден, откакто съм дошла го ползват. Имат обувки Алла Пугачова. Струват около 200 евро. Сега, за сведение на онова, неграмотното, когато Карди Би пее за "ония обувки с червена подметка, които ти не можеш да си позволиш, а аз си купувам без да избирам", има предвид Льобутен. Той прави обувки с червена подметка, които стават много популярни в рапи ар-енд-би средите. Защото са много хубави. Не знам дали са удобни, един чифт струва 540 евро, имат магазин в Мюнхен. Та, тия на Алла наподобяват Льобутен. Защо ти разказвам всичко това? Защото проверих, в Москва струват 7500 рубли, при средна заплата 15000 .. ама, отидете да живеете там с Поручика, ве.. нали е страхотна държава. Има даже ваксина.. Опазил ни Господ!!



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:20



ферщанден се казва.

айде да ме прочетеш пак, щото вече за не знам кой път ти обяснявам, че гледано от нашата гледна точка той трябваше да кацне на същото местоположение, тоесто точно оттатък откъдето си начертал ти.. или не схващах какво означава "еднакво местоположение" .. ебането верно отнема мозъчни клетки.. ай ся си премести мислено чертата тъй както Мюнхен, ама на Марс.. и дали е светло, как мислиш? Или пак ще ми заговориш за Ломоносов?? оф.. умори ме тая кореспонденция, честно ти казвам-..



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 01:26



От страната на нашата хемисфера означава от тази страна, която е обърната към нас. Освен ако не са сменили езика напоследък.
Няма как марсоходът "да кацне на осветената страна" и тя да е там, където казваш ти. Защото тя не е осветена. Освен ако не я осветява Юпитер.


Пак ще го кажа - елементарно е бе мацко.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:40



пич, недей да ми философстваш за да си избършеш нааканото. Аз от самото начало казах, че спускането на сондата беше еднакво на времето в нашата хемисфера. Ерго се очакваше времето да е същото, защото ние боравим с тази единица ..

разбирам, че искаш да се избършеш, ама тоя път сериозно се поака. Сори. Ако ти не разбираш какво е хемисфера сериозно се замислям верно кой ти написа трудовете на английски. А това дето се опиваш да пишеш на немски е поощтрително, само да не се окаже след още някоя и друга година, че имаш и публикаця на немски, щото вече ще е несериозно, честно. Тук е моментът да замълчиш, чувсствам се длъжна да ти кажа, щото тая вечер цялата си писах сама, такова чувство имам.. все пак ти си доцент от софиский университет, аз да ти обяснявам какво означава еднакво часово време в един часови пояс - хемисфра - при положение, че аз не съм инжинер, а счетоводител.. за мен би било унизително някой да ми обяснява какво е баланс и да се окаже на финала, че аз не знам къде му е пасивната страна, честно ти казвам. Спри се, достатъчно беше.

ама, мога и да ти го нарисувам, по твоята картинка, ако ме изчакаш, щото аз не съм доцент.

И ся ский какво парче ми тече в слушалките.. що така няма популярна руска музика напоследък.. що се ослушват така тия момци





Редактирано от parvaty на 20.02.21 01:41.



Тема като за гълъбче (бяло)нови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 01:58



що си мислиш, че нарисуваната орбита е по мюнхенско време



Тема обаче там нямат проблеми, щото нямат зеленинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 02:00







Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 02:10



Ти от самото начало каза ето това:

траекторията на спускане предполагаше спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето.

Което, за сегашното разположение на двете планети е вярно, защото в противен случай апаратът въобще не би могъл да изпрати сигнал към Земята.
И което означава само едно - апаратът каца на светло.

Ерго, в 22,58, в колкото кацна, следва да бъде, поне по траекторията, която ни показваха през цялото време, от нашата част на хемисферата.

Да, то е от нашата част на хемисферата, просто защото няма как да бъде от обратната.

тази част от планетата, която е обърната към Слънцето от нашата гледна точка.

Няма наша гледна точка. Има половин Марс, който е обърнат към слънцето и тази половина е обърната към Земята в случая, при това разположение на планетите. В дадения случай, приблизително към източното полукълбо на Земята, където е тъмно.

ОТ НАШАТА СТРАНА НА ПЛАНЕТАТА В НАШЕТО РЕАЛНО ВРЕМЕ, МЮНХЕНССКО ИЛИ СОФИЙСКО

От нашата страна, означава страната, която е към нас. Не обратната, защото там просто няма как да е осветено. Ако кацаше там, то нямаше да е спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето.

или не схващах какво означава еднакво местоположение

Никъде не се споменава еднакво местоположение.


Аз от самото начало казах, че спускането на сондата беше еднакво на времето в нашата хемисфера.

Ти от самото начало каза, че спускането е от светлата страна. Която няма как да се намира там. И от която е невъзможно да се приеме радиосигнал. Тоест, при това разположение на планетите* е невъзможно предаване на сигнал в реално време, ако апаратът се намира на обратната / тъмната страна на Марс.



_____________________________________________
* Повтарям постоянно това за разположението, защото при друго разположение, примерно, ако Земята, Слънцето и Марс формират ъгъл от да речем 130 градуса, всичко това би било възможно.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано20.02.21 08:21



Хм .... прилича на пейзаж около Раднево или Гълъбово .... Само няма хвърчащи боклуци и бродещи циглета.

Ама, чакай, чакай .... ти защо пишеш за Марс, жените не са ли от Венера!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.02.21 08:32



Аз доколкото схващам нейната логика - по наше светло показват мястото на кацането е светло, кацането става по наше тъмно, денонощието на марс е колкото на земята, значи и на мястото на кацане вече трябва да е станало тъмно.

Не знам какво са давали преди кацането, но каквото аз хванах, бяха все компютърни симулации, а не реална картина от полета. Може да съм изтървал нещо.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор 741 ()
Публикувано20.02.21 08:34



Хе, аз нула интерес към мода, тез обувки обаче ги знам, точно от руснаци :)

Ленинград:



Кифлата сваля някакъв по скайпа, уговаря среща, взима от приятелка обувки на висок ток и ги маже с червен лак за нокти да ги докара до лабутени. Онзи като идва да я вземе, лакът залепва за пода и тя се пребива.
Кефи ме тая банда, нищо че сменят вокалистките като носни кърпи.



Тема Re: като за гълъбче (бяло)нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.02.21 09:09



що си мислиш, че нарисуваната орбита е по мюнхенско време

щото е малоумна, затова.


И абсолютно неспособна да проумее, че когато в Мюнхенската й хемисфера е тъмно, на марсианската хемисфера, гледаща към Земята и Слънцето, е

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано20.02.21 10:07



В началото прилича на язовир "Студена"...



WALL·E

Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.02.21 10:16



Интересно как се получава този звук. Дали е от самата машина?



Тема Re: като за гълъбче (бяло)нови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 11:15



Айде, още един седнал да ми дава оценки от Хасково.

Лисооо, Лисо.





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 11:48



Тая логика е като "Гледам опълченците на Шипка, там е жега, а тук студ, значи ни лъжат".





Тема Re: Марс.нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 11:51



Вятърът ясен, ама виещият звук и мен ме зачуди, дали е от машината, от вятъра, който духа машината или от марсианоиндианец, свирещ на флейта нейде по хълмовете.





Тема Re: като за гълъбче (бяло)нови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.02.21 11:59



Айде, още един седнал да ми дава оценки от Хасково.

Ма разбира се. Хората, докато живеят в Хасково, бъкел не разбират от астрономия, но стъпят ли в Мюнхен, автоматично започват да я чаткат.
Щото живеят в Бавария, затова.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.02.21 12:16



Не знам какво има в линка към фейсбук, но звукът на страницата на наса е от охлаждащата помпа на джаджата.

Отделно от това, са качили файлове със земни звуци как биха се чували в марсианска атмосфера.



Тема Re: обаче там нямат проблеми, щото нямат зеленинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано20.02.21 12:19



Тексас го имах за щат на реднеци, но явно и там са се изпедерастили. Най-забавното е, че са изтъпели отвъд прага на връщане, тоест няма да си вземат поука и следващата по-тежка зима вече ше се ринат трупове.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 12:19



Бе звукът е на границата между техногенен и природен. Може да е и от условията де.

Аз па седя и си мисля - колко ли му е самотно там на горкото. Само то и марсиански вятър.





Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.02.21 12:24



Аз па седя и си мисля - колко ли му е самотно там на горкото. Само то и марсиански вятър.

Не го мисли, ще дочака Мат Деймън да падне на Марс и да почне да сади картофи.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.02.21 12:42



ли е? В него има вятър. Морски вълни и чайки, обработено като за марс.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 741]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 13:17



ама верно е кифла

Човече, една съученичка на моя приятелка ходила по Витошка (преди 20 години, когато нямаше молове) и режела етикетите от костюмите, да си ги пришива на палтата, които оставя да и шият от списания по модели на съответните дизайнери...

Не мога да разбера подобни хора.. ни тая с лака на подметките, нито таз с етикетите.. какъв е смисълът да имитираш нещо, което не си..

Разбира се, тук има и богати руснаци, или поне децата им. Точно както децата на бг богаташите, които живеят по чужбините.

п.п. Бандата не ми допадна, честно казано, но то всеки си има вкус.

Редактирано от parvaty на 20.02.21 13:26.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.21 13:31







Тема Re: Марс.нови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 13:45



Да направи ако, за да сади картофи.





Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 13:46



Не.
Това, което е_та е пуснала, е от новото марсоход. Мисля.



Тема Re: Марс.нови [re: osvoboden pich]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано20.02.21 14:16



Ши стани чуек от теби :)
Сигурен бях, че това е парчето :)
Тилифона ми тъка звани :)
По-хубаво е от





Тема Re: Марс.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.21 14:21



Ами... ще стане пущиняк от мен.
Не че не е станало вече ама така е думата





Тема Re: Марс.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.21 14:22



Инак поздрав:





Тема Re: Марс.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.21 14:29



Понеже подозирам, че негърската музика и песни не е за теб... ето ти нещо различно и





Тема Re: Марс.нови [re: osvoboden pich]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано20.02.21 14:32



Култово! :)
Чакай да им върнем темата, че да не ни бият :)

Аре,

:)



Тема Re: Марс.нови [re: osvoboden pich]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано20.02.21 14:54



Aaaa, напротив! Негърската музика е много за мен още от

времена насам.



Тема Re: Марс.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.21 14:59



Абе разбират го ритъма...



Аре за последно дето се вика - да не разводняваме допълнително разводнената вече тема.

Хубав ден ти желая.



Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано20.02.21 15:46



Ясно. Не ми се тръгва във фейсбук, но изглежда намерих същото в тубата:

. Изглежда фейк, видеото може би е от предишна мисия, шарката на колелата изглежда като на Curiosity, на сегашния е различна. А и датата във фейсбук е силно подозрителна :)

Иначе, на сайта на наса има запис от микрофона на новата джаджа по време на полета в космоса и там се чува само охлаждащата помпа.

Редактирано от 741 на 20.02.21 15:48.



Тема Re: Марс.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.02.21 15:57



Ако не знаеш Робърт Джонсън, нищо не знаеш за негърска

.



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 16:09



А, възможно е и да е фейк.
Не съм се заглеждал много.



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.02.21 00:03



Апропо, тоя път май разумно са се отказали от слънчево захранване, дето като го засипе пясъка и умира всичко, и са заложили на добрия, стар плутоний.



Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 08:42



Съмнявам се да е заради пясък. На венера плътнстта е достатъчна вятърът да мести камъни, ама на марс едва ли вдига песъчинки в атмосферата достатъчни да им се обръща внимание. По-скоро им трябва повече енергия. Там слънцето е два пъти по-малко, панел с приемливи размери вероятно не стига.

Не е "тоя път". Curiosity се храни от същото.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.02.21 09:08



Еееей, това ме подсети едно време толкоз исках да стана космонавтка и да кацна но Марс при зелените човечета, даже тренирах, но като ми се присмяха, че това било работа за кучета, маймуни и хора-будали и аз се отказах, пък ей на, сега що народ избудаля. Ако не се бях отказала, сега щяхте да ми дишате прахта, марсианската





Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.21 10:04



ама на марс едва ли вдига песъчинки в атмосферата достатъчни да им се обръща внимание.

А що да не вдига? Има си разпрашен грунд, вятър, бури и прочие.
То, на Луната всичко се набива с прах само като цъфнеш леко, меко на 6 пъти по-млка гравтация, затова не могат една база да построят, че съоръженията им се набиват с фин прахоляк от самосебе си, пък на цяла пустинна планета без капчица дъжд, сигур е обезпрашено и стерилно като у вас с прахосмукачката.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Марс.нови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 10:32



Прахоляк има достатъчно. Вятърът е хилав, налягането на атмосферата там е сто пъти по-малко от земното. Запрашаване, което се чисти със забърсване да, засипване с прах - не.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 10:34



Лично аз адски се дразня от всички напъни да се "овладяват" чужди планети.

Да вземат да оправят най-напред тяхната (нашата) планета с милиардите си, и после безсмислено да се насочват към други планети.

Да, добре прочЕте - за мен е абсолютно БЕЗСМИСЛЕНО. Абстрактите обяснения за "в полза на нАуката" са ми тотално безсмислени, докато на земята хора умират от глад и лечими болести и не можем да намерим начин да се справим с найлоновите торбички, ОСВЕН ако не ги забраним.

Гадна алчност и напъни за известност, маскирани като "стремеж към прогрес".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.02.21 12:39



Опортюнити умря именно заради пясъчна буря.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор Glastar (член)
Публикувано21.02.21 15:17



Ламби да каже, ако си на Марс, изискуем пи е кредита, след като нямаме спогодба, но и Марс не е правен субект. Апропо, при по ниска гравитация времето тече по бързо.
Таз плутониева батерия, разчетена за една скорост на разпад. Ами ако прегрее щот се разпада бърже?
Та въпроси има, на Марс въпроси има.





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.02.21 15:23



100% пускат компютърна графика по телевизията, а всъщност даже на Луната не са ходили!







Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.21 15:38



Абе не знам, разправяй се с Уикито за марсианския прахоляк. И ветрове си имало, и микроветрове и дори прашни бури. И атмосферата била силно запрашена, та само 40% от слънчевите лъчи стигали до повърхността, останалото го поглъщал прахолякът.

Запрашаване, което се чисти със забърсване да, засипване с прах - не.

И кой да чисти прах от полегналите фотоволтаици на Марс?


особено, като мине през тях

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 16:47



Опортюнити умря именно заради пясъчна буря.

По точно, прашна, и не заради, а по време на :)
Значи, панелът постепенно трупа прах и му се намалява ефективността. Знаели са от предишна мисия с каква скорост се натрупва и на тая база са давали три месеца живот. По време на мисията се оказва, че от време на време ветровете зачистват панелите, и благодарение на това зачистване марсоходът вместо три месеца работи 15 години. През въпросната буря светлината е малко, батерията пада и той се изключва. След следващите регистрирани ветрове също не се събужда, и предполагат или запрашен панел, или дефект, и обявяват мисията за приключена.

Та е пресилено да се твърди, че ветрове са го е довършили. Благодарение на тях живее десетки пъти над предвиденото.





Тема Re: Марс.нови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 16:53



Аз не казвам, че няма ветрове. Само че са слаби да вдигат пясък и да засипват по начина, както си го представяме в пустинята на земята. Само прах.
А за почистването, писах горе в другия пост.



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор Glastar (член)
Публикувано21.02.21 16:56



А трябваше и малки ветрогенератори между краката. Тъкмо и по мъжествено да бе изглеждал. Казва се хибридна фотовол.....

Кико да каже, стига е пил шишенца.



Тема Re: Марс.нови [re: Glastar]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 17:18



Флуидът не струва, плътността е ниска, не знам колко ще излезе от ветрогенератора :)



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор Glastar (член)
Публикувано21.02.21 17:21



А на бас, че прашният въздух е по плътна консистенция от непрашния.





Тема Re: гнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.21 17:34





Не я разбра. Тия, дето ни лъжат, нещо са объркали. Ако в Германия е нощ, там не би трябвало да се вижда - при тебе може; ама те пропуснали да изключат гледката за нашата хемисфера и го пуснали и на германците.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано21.02.21 19:25



Марс?
Марс!





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема не трябва сички яйца да са в една кошницанови [re: UnicaDonna]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.02.21 20:23







Тема Снимка №1нови [re: e ta]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано22.02.21 13:26





Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Снимка №1нови [re: BATHco]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.21 13:34



Много не съм по протестите, но на ТОЗИ бих отишла!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Ако трябва кауза .... имам предожение.нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано22.02.21 18:46



Чух, че на Хаваите щяло да има протест срещу намаляването на популацията на сините китове .... Тръгваме ли!?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано22.02.21 19:56



Звук - само при наличие на еластично мотериална среда-

Пък и звукът е субективно усещане ....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 741]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.02.21 22:21



Че то не пречи да покажат мястото на кацането по светло в картина, която не е "на живо". Принципно няма логика да го показват това място по тъмно поради обективни причини, просто няма да се вижда нищо.

Не знам какво са давали преди кацането, но каквото аз хванах, бяха все компютърни симулации, а не реална картина от полета.

Не знам защо все не правят хубави видеоматериали. Силно се надявам за 2024, за когато се спряга полетът на Артемис 3 до Луната, да запишат абсолютно цялата мисия от излитане от Земята до кацане на Земята с колкото може повече камери. Искам да видя целия полет от А до Я, всичките 30 дена. Едва ли storage space-а би бил проблем. С кеф бих си го гледал цялото филмче.





Тема Re: Ако трябва кауза .... имам предожение.нови [re: BATHco]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.02.21 23:02



Ако организаторите поемат разноските - там съм.
А и без това сините китове са ми някак симпатични.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор hypey (минаващ)
Публикувано22.02.21 23:04



Аз пък съм ок с това, някак си ми се иска, да сме способни след толкова години космически програми, да имаме звук и картина от място, което не е Земята.
Как беше, малка крачка...



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: Nuke Dukem]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.02.21 00:55



Пак ще изшмекеруват и ще се извинят.
Спомням си когато оня скачаше от космоса свободно падане, и всичко беше live, с камерите, с цифровите броячи за скоростта, с всичкото му, точно когато трябваше да тресне свръх звуковата скорост, кадърът изчезна и след няколко секунди се появи обратно. Като казаха, че е постигнал каквото е трябвало ........
Далавера и половина.



Тема Re: Марс.нови [re: hypey]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.02.21 00:59



*Избягвам да поглеждам към Луната. Не мога да повярвам, че съм бил там.*
(Neil Armstrong)





Тема Re: да ама марс се завъртя към мене, не към тебенови [re: parvaty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.21 07:59



ако бях един психоаналитик, сега бих си помислила, че имам работа с един силно комплексиран човек с дефицити на одобрение.
аз пък без да съм психоаналитик си мисля че имаш работа с един учтив и внимателен човек, нещо като учтивия лос, който просто го обърна на майтап вместо в прав текст да те нарече тъпа овца. сега за да спестим неловката ситуация която би настъпила ако тръгнеш да ме репликираш и доказваш пред всички че е прав, да ти обърна внимание че аз лично нищо не твърдя, само ти превеждам на ясен език неговите думи. ако не си съгласна - към него, не към мене




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Марс.нови [re: hypey]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.21 08:04



ако на 25 си можел 5 пъти на ден, не значиче на 75 ще можеш 15 пъти на ден




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Марс.нови [re: UnicaDonna]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.21 08:06



жените да си гледат манджите и зодиите




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Марс.нови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано23.02.21 20:27



Ако не бяха мъжките "алчност и напъни за известност", нямаше да си слязла от дърветата. Нямаше да има нито лечими болести, нито понятието "ситост".

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: Koftia]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано23.02.21 20:36



Това през 10/2012 ли? По едно време се бях присетила за него, вече съм забравила и как се казва... нещо градинско имаше в името му. Какъв страх брах, заради него! Не се е чуло нещо друго за него?



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: Fish L]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.02.21 20:45



Феликс Баумгартнер.
Наши български майтапчии бяха пуснали фейк : "Дедо му е од Струмица" ...



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано23.02.21 21:05



Благодаря ти, Тузлия!



Тема Re: Марс.нови [re: zaphod]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.02.21 21:27







Тема a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: zaphod]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.02.21 00:51







Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.02.21 08:00



това ? аз за килограми и дебелеене я бъзикам, а ти за такава дреболия мислиш че изобщо трябват някакви топки, и после "ама либерастите ни мачкат " ами да, очаквано е.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.02.21 08:07



Ъпсурд.
Сексистът по правило е мъж под чехъл или едипово ощетен.
Когато не е назлобен педераз, разбира се - тогава е патрио ощетен.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: zaphod]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.02.21 08:11



това ? аз за килограми и дебелеене я бъзикам

Ти бъзикаш жена си на тема килограми и дебелеене????
Това обяснява дирските ти полюции.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: alisalisa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.02.21 10:59



добре,за сексистите ясно, а расистите от къде се пръкват? все пак не е достатъчно да победим сексизъма, расизъма е другото голямо зло което трябва да преборим ако искаме да станем нормална държава, с десет хиляди марки заплата, гей бракове и работещи институции!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: zaphod]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.02.21 13:44



Бг расистът сей пръкнал от много гледане на американски филми.


Иначе няма отде. В българско негри роби сме нямали, най-много някой цър арапин да се е свъртал по турско, ама и той, по правило мюсюлманин, е бил от господстващия етнос.
Пък антициганизмът не може да се нарече расизъм, щото те са от нашата индоевропейска раса. Отделно, че половината местни българи са по-мургави и брюнети от половината цигани. Та и за цвят на кожа не може да се заяде човек.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: alisalisa]  
Автор Glastar (член)
Публикувано24.02.21 14:05



От тоз проклет сексизъм, забраихме а мразим негрите.





Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: alisalisa]  
Автор Glastar (член)
Публикувано24.02.21 14:10



Трябва тия с малките пишки да тормозим тия с големите пишки, дискриминация, сегрегация, и аристократична елитарност! Прати ги в мината, каменоломната, натири го в завод, до струг.





Тема Re: Марс.нови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор Glastar (член)
Публикувано24.02.21 14:12



Мож пък, дай проста.





Тема Re: a смееш ли да го кажеш да жена ти?нови [re: Glastar]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.02.21 14:35



"Жената е негърът на света" - Йоко Оно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.