Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.02.21 09:08



Еееей, това ме подсети едно време толкоз исках да стана космонавтка и да кацна но Марс при зелените човечета, даже тренирах, но като ми се присмяха, че това било работа за кучета, маймуни и хора-будали и аз се отказах, пък ей на, сега що народ избудаля. Ако не се бях отказала, сега щяхте да ми дишате прахта, марсианската





Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.21 10:04



ама на марс едва ли вдига песъчинки в атмосферата достатъчни да им се обръща внимание.

А що да не вдига? Има си разпрашен грунд, вятър, бури и прочие.
То, на Луната всичко се набива с прах само като цъфнеш леко, меко на 6 пъти по-млка гравтация, затова не могат една база да построят, че съоръженията им се набиват с фин прахоляк от самосебе си, пък на цяла пустинна планета без капчица дъжд, сигур е обезпрашено и стерилно като у вас с прахосмукачката.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Марс.нови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 10:32



Прахоляк има достатъчно. Вятърът е хилав, налягането на атмосферата там е сто пъти по-малко от земното. Запрашаване, което се чисти със забърсване да, засипване с прах - не.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.02.21 10:34



Лично аз адски се дразня от всички напъни да се "овладяват" чужди планети.

Да вземат да оправят най-напред тяхната (нашата) планета с милиардите си, и после безсмислено да се насочват към други планети.

Да, добре прочЕте - за мен е абсолютно БЕЗСМИСЛЕНО. Абстрактите обяснения за "в полза на нАуката" са ми тотално безсмислени, докато на земята хора умират от глад и лечими болести и не можем да намерим начин да се справим с найлоновите торбички, ОСВЕН ако не ги забраним.

Гадна алчност и напъни за известност, маскирани като "стремеж към прогрес".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.02.21 12:39



Опортюнити умря именно заради пясъчна буря.



Тема Re: Марс.нови [re: e ta]  
Автор Glastar (член)
Публикувано21.02.21 15:17



Ламби да каже, ако си на Марс, изискуем пи е кредита, след като нямаме спогодба, но и Марс не е правен субект. Апропо, при по ниска гравитация времето тече по бързо.
Таз плутониева батерия, разчетена за една скорост на разпад. Ами ако прегрее щот се разпада бърже?
Та въпроси има, на Марс въпроси има.





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.02.21 15:23



100% пускат компютърна графика по телевизията, а всъщност даже на Луната не са ходили!







Тема Re: Марс.нови [re: 741]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.02.21 15:38



Абе не знам, разправяй се с Уикито за марсианския прахоляк. И ветрове си имало, и микроветрове и дори прашни бури. И атмосферата била силно запрашена, та само 40% от слънчевите лъчи стигали до повърхността, останалото го поглъщал прахолякът.

Запрашаване, което се чисти със забърсване да, засипване с прах - не.

И кой да чисти прах от полегналите фотоволтаици на Марс?


особено, като мине през тях

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Марс.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 16:47



Опортюнити умря именно заради пясъчна буря.

По точно, прашна, и не заради, а по време на :)
Значи, панелът постепенно трупа прах и му се намалява ефективността. Знаели са от предишна мисия с каква скорост се натрупва и на тая база са давали три месеца живот. По време на мисията се оказва, че от време на време ветровете зачистват панелите, и благодарение на това зачистване марсоходът вместо три месеца работи 15 години. През въпросната буря светлината е малко, батерията пада и той се изключва. След следващите регистрирани ветрове също не се събужда, и предполагат или запрашен панел, или дефект, и обявяват мисията за приключена.

Та е пресилено да се твърди, че ветрове са го е довършили. Благодарение на тях живее десетки пъти над предвиденото.





Тема Re: Марс. [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано21.02.21 16:53



Аз не казвам, че няма ветрове. Само че са слаби да вдигат пясък и да засипват по начина, както си го представяме в пустинята на земята. Само прах.
А за почистването, писах горе в другия пост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.