Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано20.02.21 01:05



Ама ти наистина не четеш. Аз не го научих немския, не го разбирам. Просто немското ти изречение беше елементарно, та даже и аз го разбрах. Къде съм казала, че е лесен език? Ужасно труден е. И естествено, че е добре, че тя знае английски, след като аз не знам немски.

Концентрирай се. Пишеш глупост след глупост. Ваксините си ги бие който иска засега. На Марс и в Перник може да е различно светло. В Русия има много научни открития, поезия, архитектура. Даже ваксина имат





Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 01:14





От коя страна е марсоходът? Към вашата хемисфера, демек - полукълбо, ли е?
Къде е тъмно на Земята и къде е светло на Марс?

Ферщеен?



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:16



В Русия има много научни открития, поезия, архитектура. Даже ваксина има

оле майко.. ама защо не вземете с Порчика да емигрирате в Русия, ве.. вие сте си готови.

Апропо, тук има един сайт, Отто. Има всичко, доставят за един ден, откакто съм дошла го ползват. Имат обувки Алла Пугачова. Струват около 200 евро. Сега, за сведение на онова, неграмотното, когато Карди Би пее за "ония обувки с червена подметка, които ти не можеш да си позволиш, а аз си купувам без да избирам", има предвид Льобутен. Той прави обувки с червена подметка, които стават много популярни в рапи ар-енд-би средите. Защото са много хубави. Не знам дали са удобни, един чифт струва 540 евро, имат магазин в Мюнхен. Та, тия на Алла наподобяват Льобутен. Защо ти разказвам всичко това? Защото проверих, в Москва струват 7500 рубли, при средна заплата 15000 .. ама, отидете да живеете там с Поручика, ве.. нали е страхотна държава. Има даже ваксина.. Опазил ни Господ!!



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:20



ферщанден се казва.

айде да ме прочетеш пак, щото вече за не знам кой път ти обяснявам, че гледано от нашата гледна точка той трябваше да кацне на същото местоположение, тоесто точно оттатък откъдето си начертал ти.. или не схващах какво означава "еднакво местоположение" .. ебането верно отнема мозъчни клетки.. ай ся си премести мислено чертата тъй както Мюнхен, ама на Марс.. и дали е светло, как мислиш? Или пак ще ми заговориш за Ломоносов?? оф.. умори ме тая кореспонденция, честно ти казвам-..



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 01:26



От страната на нашата хемисфера означава от тази страна, която е обърната към нас. Освен ако не са сменили езика напоследък.
Няма как марсоходът "да кацне на осветената страна" и тя да е там, където казваш ти. Защото тя не е осветена. Освен ако не я осветява Юпитер.


Пак ще го кажа - елементарно е бе мацко.



Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано20.02.21 01:40



пич, недей да ми философстваш за да си избършеш нааканото. Аз от самото начало казах, че спускането на сондата беше еднакво на времето в нашата хемисфера. Ерго се очакваше времето да е същото, защото ние боравим с тази единица ..

разбирам, че искаш да се избършеш, ама тоя път сериозно се поака. Сори. Ако ти не разбираш какво е хемисфера сериозно се замислям верно кой ти написа трудовете на английски. А това дето се опиваш да пишеш на немски е поощтрително, само да не се окаже след още някоя и друга година, че имаш и публикаця на немски, щото вече ще е несериозно, честно. Тук е моментът да замълчиш, чувсствам се длъжна да ти кажа, щото тая вечер цялата си писах сама, такова чувство имам.. все пак ти си доцент от софиский университет, аз да ти обяснявам какво означава еднакво часово време в един часови пояс - хемисфра - при положение, че аз не съм инжинер, а счетоводител.. за мен би било унизително някой да ми обяснява какво е баланс и да се окаже на финала, че аз не знам къде му е пасивната страна, честно ти казвам. Спри се, достатъчно беше.

ама, мога и да ти го нарисувам, по твоята картинка, ако ме изчакаш, щото аз не съм доцент.

И ся ский какво парче ми тече в слушалките.. що така няма популярна руска музика напоследък.. що се ослушват така тия момци





Редактирано от parvaty на 20.02.21 01:41.



Тема като за гълъбче (бяло)нови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 01:58



що си мислиш, че нарисуваната орбита е по мюнхенско време



Тема обаче там нямат проблеми, щото нямат зеленинови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.21 02:00







Тема Re: След кацането на Лунатанови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.21 02:10



Ти от самото начало каза ето това:

траекторията на спускане предполагаше спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето.

Което, за сегашното разположение на двете планети е вярно, защото в противен случай апаратът въобще не би могъл да изпрати сигнал към Земята.
И което означава само едно - апаратът каца на светло.

Ерго, в 22,58, в колкото кацна, следва да бъде, поне по траекторията, която ни показваха през цялото време, от нашата част на хемисферата.

Да, то е от нашата част на хемисферата, просто защото няма как да бъде от обратната.

тази част от планетата, която е обърната към Слънцето от нашата гледна точка.

Няма наша гледна точка. Има половин Марс, който е обърнат към слънцето и тази половина е обърната към Земята в случая, при това разположение на планетите. В дадения случай, приблизително към източното полукълбо на Земята, където е тъмно.

ОТ НАШАТА СТРАНА НА ПЛАНЕТАТА В НАШЕТО РЕАЛНО ВРЕМЕ, МЮНХЕНССКО ИЛИ СОФИЙСКО

От нашата страна, означава страната, която е към нас. Не обратната, защото там просто няма как да е осветено. Ако кацаше там, то нямаше да е спускане от тази част от планетата, която е обърната към Слънцето.

или не схващах какво означава еднакво местоположение

Никъде не се споменава еднакво местоположение.


Аз от самото начало казах, че спускането на сондата беше еднакво на времето в нашата хемисфера.

Ти от самото начало каза, че спускането е от светлата страна. Която няма как да се намира там. И от която е невъзможно да се приеме радиосигнал. Тоест, при това разположение на планетите* е невъзможно предаване на сигнал в реално време, ако апаратът се намира на обратната / тъмната страна на Марс.



_____________________________________________
* Повтарям постоянно това за разположението, защото при друго разположение, примерно, ако Земята, Слънцето и Марс формират ъгъл от да речем 130 градуса, всичко това би било възможно.



Тема Re: Марс. [re: e ta]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано20.02.21 08:21



Хм .... прилича на пейзаж около Раднево или Гълъбово .... Само няма хвърчащи боклуци и бродещи циглета.

Ама, чакай, чакай .... ти защо пишеш за Марс, жените не са ли от Венера!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.