Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Не е добренови [re: e ta]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано23.01.21 16:47



Пък ти ми спаси чантата докат аз се молех да ми дадат ток и взех едни гърчета да ги закарам до автобуса.



Тема Re: Не е добренови [re: e ta]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.21 16:51



Има 3 достатъчно пораснали деца, за да разбират проблема дори по-добре от нея, защото близките са си потърпевши. Алкохолната зависимост си е заболяване, дори физически да спре алкохола, остава психиката на т.нар. сух алкохолик. Тази психика има нужда от лекуване. Близките с какво да помагат? Има и групи за съзависими, там могат поне да се запознаят в основни линии с болестта. Щото обичайно и другите от семейството развиват разни по-различни поведенчески модели и психострадания при непрекъснатото съжителство със зависим. Та, проблемът е на цялото семейство, но стъпките трябва да поиска да си ги прави тя. С воля не става, със заплахи и ултиматуми не става, с помайване не става. Близките няма да тръгнат вместо нея на сбирки на АА. Пък там хора врели и кипели ще помогнат. От децата се иска засега да изхвърлят всичкия алкохол от къщи, дори бирата и повече да не внасят, нито да се пие в къщата. И да подкрепят майка си в непиенето и в ходенето на АА и психотерапевт!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Ученически бисеринови [re: tuzlija-179435]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.01.21 16:54



Трябваше да скочиш и на "Македонски от родната Македония"

. Той (Николов) нали си е родом от (днешна) Гърция, само дето после е хайдутствал из македонско.



Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.01.21 16:55



Мило момиче,

Ти отдавна имаш проблем и го знаеш, ние също. Всичките ти пари не стигат да го преодолееш, щото не го искаш. А инак - можеш.

Аз също пия много бира понякога и се и напивам даже, но друго не пия изобщо - пък бирата е някак... иска много време да те хване и те държи умерено сънлив, а не особено активен. Пуша като комин. Работя като магаре. Но някъде там обективно съм си намерила границата, след която не си променям същността. Все още мисля, че съм далеч от алкохолизма като реакции, като нужда да пия - съм по-близо, щото си ми е кеф като се върна от работа да ударя няколко бири и съответно с алкохола все още разпускам напрежението, а не затъвам. Инак по определението за алкохолизъм - необходимост от питие, голяма част сме алкохолици.

Когато загубиш същността си обаче - търсиш помощ. Аз ако се напия, ставам заядлива или тъжна или в най-лошия случай повръщам. Не ми хрумва да споделям свирките си или адресите на познати, не си показвам бележките, снимките и чатовете, не искам да се самоубивам, не си дера душата. При теб не е само алкохола, имаш нужда от психологическа помощ, защото си адски презадоволена и деструктивна. Алкохолът само те води там. Изкарването на пари те кара да се чувстваш значима, а всъщност ти е много по-важно да си обичана.

Можеш да наблегнеш на свършеното без пари. Имаш енергията, имаш възможността - фани се да помагаш с реална работа за без пари, но с благодарни очи - социална кухня, помощ на бедни, малки, дърти хора с ангажираност. Или бъди креативна в изработването на нещо на ръка. Или в писането на социален блог с обиколки по проблемни места. Или в спортуването от нулата до някакви резултати. Или в онлайн обучението на деца без пари. Или в саденето на дръвчета за Общината. Да седиш в богатата си къща и да мечтаеш за любов, правейки някакви сделки не е ок. Няма начин да не се напиеш пак и пак и пак. Щото е скука и не те удовлетворява. Нищо че си спестила или изхарчила някви хиляди. Очичките ти трябват - на любовника, на чуждата баба или дете.

Така те виждам аз. Добър човек, изкривен от пари и празни стремежи. Доказващ си, че е способен само да вади пари и да ебе. Компенсиращ емоцията на "Аз направих разни неща с кеф и предизвиках кеф" със суми, бройки, клюки и накрая естествено "Боклук съм ,плюйте сега".

Можеш повече. Мръдни си приоритетите. Алкохолът е голям проблем, но не е само той.



Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.01.21 16:59



Осъществимо е на първо време да се направи главното - да се спре алкохолът изцяло, а пак да се пуши, та дори много.
От коли не разбирам, но купуването на жилища с цел препродажба си е добра занимавка и добър антистрес наркотик.
За депресии, самоубийства - изтъркано, но вярно е: важно е бягането от вторачване в едно нещо и възможно повече разностранни интереси и занимания



Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано23.01.21 17:15



КАКА не ме е приятелка, а любовница. Нещата, които правя с нея не ги правя с приятелите ми. Всичките ми приятелки пият алкохол, но не са алкохолички.

Как беше ....жалко, че си ми далеч!

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Не е добренови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (член)
Публикувано23.01.21 17:23



Съобщението е изтрито от ad miral

Редактирано от ad miral на 23.01.21 17:35.



Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.01.21 17:25



Нали няма да стигнем до пускане на лични данни, нали?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Не е добренови [re: 2biri]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.01.21 17:25



В България май още си е на мода да се пуши ? Кат на Шекерената фабрика комина ?





Тема Re: Не е добренови [re: ad miral]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано23.01.21 17:29



По-добре изтрий навреме тая тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.