Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Не е добренови [re: e ta]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.01.21 18:17



Защо? Въпросът ми съвсем резонен, ако става дума за това де. Тя нищо не крие, при положение, че си разказва за затворници, и по не знам колко човека.
Идеята ми беще и Е да си спомни хубавото през онова време, когато не е пила и да сравни секса през времето, в което е била пияна. Вярвам, че помни онова време, но не помни новото време.
А защо използвам тази ума? Защото тя я ползвам трябва да говорим на един език.

Аз водка не пия.



Тема Re: Не е добренови [re: ad miral]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.01.21 18:20



Ти клубар ли си? Какво мислиш по темата?

Изтри квото можа и се произнесе "огледало е на другите". Огледало е и на теб - "нямам отношение, но си свърших работата" е твойто. А темата е за отношение. Ти пиеш ли? Според теб пиенето ли е проблема на Гърки или друго? Като клубар ще я посъветваш ли нещо човешки? Ще я нахокаш ли пак човешки?

Като модератор ясно, че триеш, но някак... това е баси гадното да контролираш емоции без да имаш емоция. Пък ти си и клубар, нали?



Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано23.01.21 18:25



Ех, гърки...

Мислех да те почна и аз... за какво ти е да си разголваш точно по този начин душата, да дърпаш за дрипите и други клубници, с които си имала някакво, каквото и да е вземане-даване и аха-аха да си изпросиш пореден бан...

Обаче, темата ти е пореден вик на отчаян човек, раздиращо безпомощен, объркан, паникьосан... Добрата страна на цялото това разголване и безпощадно към себе си, откровение е, че предизвика поне за момент повечето, особено тези, които в друг случай биха се възползвали по друг начин, сега да проявят някакво разбиране и състрадание. Някои, разбира се, никога няма да им хрумне да проявят съчувствие.

Лошото е, че ти в момента си в такова състояние, че едва ли ще можеш да се възползваш от патерицата, която ти се подава. Алкохолизмът при теб е следствие. Дори и да има някакво генетично физическо предразположение, драмата и травмата ти са много по-дълбоки. От това, което си казвала, може да се предположи, че е свързана с детството ти, със семейната ти среда и фамилна обремененост. Трябвало е много отдавна да решиш този проблем с травмата от детството.

В момента на преден план е алкохолната зависимост и тя в известен смисъл деформира и блокира ресурсите ти за справяне с минали травми при евентуална терапия. В момента ти е наложително спешно да се справиш с алкохолната зависимост. На хора с алкохолна зависимост не се препоръчват дълбинни психотерапии по причина, че те биха задълбочили душевната болка. Напротив, сега по-удачно би било щадяща терапия, на първо място пълно изчистване от алкохола в организма ти, пълна детоксикация. А после включване в групова терапия - в случая не става въпрос за АА. Ако не помогнат другите официални подходи, тогава остава АА.

Тук има една трудност и противоречие при зависимите. От една страна те лично и сами за себе си трябва да направят първата стъпка и сами да се обърнат за помощ. А от друга, те чувстват, че не могат сами, че се нуждаят от помощ, че някой трябва да ги заведе, придружи и пр. Но всъщност, ако някой те заведе или те придружава, част от решимостта, ти без да искаш и да разбираш как става, се прехвърля върху тях и ти оставаш с полуволя, с полурешимост, от която после много лесно можеш да се откажеш, да се върнеш назад към алкохола и да се поддадеш на самосъжаление.

Затова, лично моят съвет е, със зъби и нокти да се бориш сама да потърсиш квалифицирана помощ, сама да си занесеш задника при спеца, който сама ще си избереш! Толкова диващини си направила абсолютно САМА! Със сигурност и това можеш твърдо САМА да решиш за себе си и САМА да предприемеш действия! Както знаеш, делото за спасяване на давещия се е в собствените му ръце. Пари имаш, акъл имаш, що не вземеш да ги употребиш и за нещо полезно и жизнено важно за самата теб.

Е, по болезнените признания тук, повторени няколко пъти, изглежда, че не ти е останало самоуважение и с това повтаряне, че си боклук, като че ли искаш да се самонакажеш, да си причиниш още по-голяма болка...

И все пак, на моменти ясно личи и голямата ти сила и издръжливост. А това е ценен ресурс, който още не си загубила. Така че, направи го "на инат", ако щеш. Или като експеримент, дали ще можеш да се справиш с поредната гадост, която ти се налага да преживееш в живота си.

Единственото нещо, за което се сети, че ти доставя удоволствие, е купуването на едри неща, коли, имоти. Ако не вземеш спешни мерки, повярвай, съвсем скоро няма да можеш да изпитваш удоволствие от тази си способност, защото ще я загубиш. Ще деградираш до такава степен, че няма да можеш да вържеш две и две. Може да стигнеш и до просяшка тояга, т.е. от там, откъдето си тръгнала, образно казано. Не са малко алкохолиците, които са загубили всичко, което са имали в изобилие, както са били зарязани и от близките си, които не са могли да се справят с тях. Не напразно е обявена Нобелова награда за този, който измисли ефикасен метод за справяне с алкохолизма.

При теб не всичко още е загубено. Защо да не се опиташ да спреш навреме. Абсолютно съм убедена, че можеш!



Тема Re: Не е добренови [re: NUT]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.01.21 18:43



Нуте, ти си простичък човек. Гледай си манджите и туите и недей да наливаш масло, където не трябва.

Ти търсила ли си помощ, че си абсолютно зависима психически и финансово от партньора си? Даже не се опитваш да си изчистиш и напазаруваш, толкова си безпомощна. Та по-кротко!

Ти свирки нали не правиш, че е мръсотия секса, а само любов те окрилява теб, що ти е важно кой на кого прави свирки?



Тема Re: Не е добренови [re: 2biri]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.01.21 18:48



Ти пиеш ли? Според теб пиенето ли е проблема на Гърки или друго? Като клубар ще я посъветваш ли нещо човешки? Ще я нахокаш ли пак човешки?
Ех, колко въпроси накуп!



Глей ся, клубът е място за споделяне, така е, което значи, че можеш да споделиш, но не си длъжен. А за да съвети – за разлика от други тук, не се чувствам достатъчно компетентен, за да посъветвам Гърки, не съм нито лекар, нито психолог, за да помогна.

това е баси гадното да контролираш емоции без да имаш емоция.

Биричке, ако търсиш в клуба надзор с емоции, обърни се към админа, той е по тази част.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Не е добренови [re: 2biri]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.01.21 19:04



Отговор на Уди Алън дали намира секса за нещо мръсно : Yes, if you do it right. Да, ако се прави правилно .





Тема Re: Не е добренови [re: pishmangreek]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано23.01.21 19:13



Надявам се да си заспала и по-добре.

Да попитам и друго тогава.

Кои са хората, които ти дават равновесие, покой, любов, помощ, подкрепа?

Приятелите ти? Съпругът? Децата?

Опитай да извикаш в мислите си техните образи. Виж ги. Точно пред теб. Тук и сега. Защо те са с теб все още? Какво намират в теб? Почувствай тяхното отношение. Да, пука им за теб. Защо? Защото си това, което си въпреки това, което е на повърхността.

Разбираш ли ме? Ти си ценна. Ти си ценна за някого. Това е поне една причина да се усмихнеш сега и да се погледнеш с повече любов.

Нали?



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Не е добренови [re: ad miral]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.01.21 19:15



Човешки бееее, не като експерт или модератор. Само човешки. Дори с майтап някакъв. Ква компетенция, кво споделяне на лични драми. Ей така, като клубар да й кажеш 2 думи, не само да я изтриеш модераторски.



Тема Re: Не е добренови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.01.21 19:36



Брилянтно.Съгласен на 100%.
Да, генетична предразположеност може да има , но може и да се превъзмогне-не е окончателна присъда.
Съгласен съм че в доста случаи е от травми с корени от детството, пубертета, които реално са зад гърба и всъщност няма смисъл да бъдат преповтаряни.



Тема Не си, бе ...нови [re: pishmangreek]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано23.01.21 19:48



Имам близка приятелка от детинство с която сте лика прилика .... по съдба, по начин на живот, по манталитет, че и външно си приличате. По-скоро .... имах.

Аз съвети и наставления не мога да си позволя да ти давам, но мисля, че като не става с викане на Неволята, е ред да дойде Волята .... Дали ще стане с хланчене по интернетски клубове пред разни анонимни лица, също не знам. Познавах доста хора, които се загубиха душата и се облегнаха на самотното перманентно пиянство. Сега, кое е първото - загубата или алкохолизирането не мога да твърдя със сигурност. Повечето от тях не са между живите, а другите не ги броим за живи.

Какта казах, не мога да вляза в твоите обувки .... а честно казано и не искам! Нека Господ да ти помага, ама май ще се наложи и ти да си поразмърдаш задника! То, лозето не ще молитва, а мотика.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.