Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Както обещах - тема за сьомгата.нови  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано20.01.21 22:30



Малко се позабавих с изпълнение на обещанието за тема за сьомгата с шамфъстъка, при заключване на оная подкокоросваща тема, ама трябваше да пооправя шкембето за чорбата, с която ще гощавам утре наобяд малко група младежи.

Та на темата .... в петък вечер ще приемам гости .... само жени, четири - пет бройки. И тъй като при предното им пребиваване изпиха литър узо с дзадзикито, сега пак ще ги поя с узо, ама салатата ще е с рукола, чери доматки, печени семки (вместо кедрови ядки) и някакво пармеджано на едри люспи. Ще спретна от мързел и някакво яйчена салата с кисели краставички и морковки отстрани. За антре ще има чушка бюрек, че става бързо и не яде повсеместно и се чудя да направя ли хапки с два вида пастет - от сьомга и от раци. Следва сьомгата - 200-250 грамови парчета от филе поръсени със смес от стотина грама смлян шамфъстък и царевично брашно, натрити със сол чесън и черпипер и оставени 2 часа завити във фолио в хладилника . Пека ги на 180 градуса на намаслена домакинска хартия. При сервиране се поднася и хладен сос от портокал, зехтин, малко смлени бадеми и песто дженовезе. За десерт ще им спретна в машинката сладолед от мазничко кисело мляко, замразени горски плодове и пияни вишни и бели череши. Вина ще пият каквито си донесат. И се надявам да не се проточи това гости повече от 6-7 часа, че имат навик и да правят палачинки за закуска.

Не, че трябваше да ви занимавав с такава тема, ама нали обещах ..... И някой друг обеща подобна тема, ама не съвсем .... и да си изпълнява обещанието, че падладя народонаселението и се разлюти, вместо лежерно да си чепка вълната.



Лека нощ!

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: BATHco]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано20.01.21 23:48



Лека нощ, ама аз да питам пак за сьомгата. Предния път ти казах, че ми мирише и отговор май не видях.



Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: Albena l]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано21.01.21 00:07



Ти май се бъркаш с някоя друга риба ? Остава да кажеш и че е пълна с кости и нямаш време да се занимаваш и изнервяш с ядене на риба с кости.



Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: BATHco]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.21 00:15



Да ви е сладко





Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: Koftia]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано21.01.21 00:15



Хич не се бъркам.
Сьомгова пъстърва да. Пушена сьомга да.
Ама тая сьомга мирише бе





Тема Миришело ти, казваш ....нови [re: Albena l]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано21.01.21 08:20



Ама .... драга .... какви ми ги говориш! То е ясно, че ти мирише сьоНгата. То .... много неща миришат, ама ..... хайде да не си отварям устата, че е още рано все още!

Такива антимиризлиФки като тебе ги "лекувам" с кимчи.



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: BATHco]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.01.21 11:36



Снощи се бях обезпокоила, че не ти е харесала рецептата





Тема Тематично и персонално ....нови [re: Fish L]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано21.01.21 11:47



Аз от друга риба съм по-възхитен ..... от змиорката.

До преди 2 години продаваха в Метро, ама спряха вносът по някакви хигиенни съображения.

Споделям ти това, защото знам, че ще ме разбереш ....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата. [re: Albena l]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано21.01.21 12:05



сьомгата, за да не мирише, трябва да постои около половин-един час във вода с лимон... след това се готви...



Тема Re: Както обещах - тема за сьомгата.нови [re: sladunka medunka]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.21 12:11



Ако нещо наистина мирише, това е скумрията (от по-масовите риби). Но аз харесвам дори нейната миризма, да не говорим за сьомгата

- не че има значение за някого.
В семейството на жена ми никой не яде риба, беше ми много странно. Аз я научих милата да яде и още го напомня при случай. Иначе тъщата така и си остана, не яде риба - миришело й. Нейна си работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.