Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: кратък манифестнови [re: UnicaDonna]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано20.01.21 09:12



не, не съм от ничий шлейф
има огромна разлика в отношението ни към нещата, а то както казва Пътника е важното ...



Тема Re: Предизборнанови [re: Baldrian]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано20.01.21 14:41



който се падне
А-а, как така който се падне?!?


Другари, дайте да се организираме!

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Предизборнанови [re: ad miral]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.01.21 14:45



Много е лесно. Червените банват сините, сините - жълтите, жълтите - зелените, зелените - черните, черните - лилавите, лилавите - червените. Кръговрат, защо да измисляме колелото.



Тема Re: Предизборнанови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано20.01.21 14:57



Мисля, подобен сценарий е описан от Станислав Лем преди повече от 50 години:

— О, достойни индиоте! — извиках аз, като пригладих с длан настръхналите си от вълнение коси. — Ужасна е тази история и съвсем не е за вярване! Но кажи ми, много те моля, защо не се противопоставихте на механичното чудовище, което ви е изтребило до крак, защо сте се оставили да ви принуди…
Индиотът скочи на крака. Целият му вид изразяваше най-силен гняв.
— Не ни обиждай, пътешественико! — извика той. — Говориш прибързано, затова ще ти простя… Обмисли всичко, което ти казах, и несъмнено ще стигнеш до справедливото убеждение, че машината спазва принципите на свободната инициатива, и макар че това може да изглежда малко странно, тя направи добра услуга на индиотския народ, защото няма несправедливост там, където има закон, провъзгласяващ най-висша свобода, а кой би поставил ограничаването на свободата над честта…


_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Предизборнанови [re: ad miral]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.01.21 15:03



Лем е пропуснал в сценария идеята за плашилото, Дамоклиевия меч. Това отличава нещата от закона, провъзгласяващ "най-висша свобода".
При нас въпросът е какво да правим с плашилото, т.е. противоположен. Несвободата ли ще ни изтреби до крак.



Тема Re: Предизборнанови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано20.01.21 15:24



И това е описано от Лем:

Двадесет и четвърто пътешествие.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Предизборнанови [re: ad miral]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано20.01.21 16:01



харесвам те - мн балансиран модератор
нищо че само на мен си показвал картоти!!!





Тема Re: Предизборнанови [re: ad miral]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.01.21 16:17



Контра на всички партии докато не ми дойде друг акъл. В режим на изчакване съм. Ще изчакам, ще се поогледам, проуча и т.н. и когато дойде време за гласуване ще реша в последния момент - дали да задраскам всички или само някои. Абсолютно неизвестно ми е за момента.





Тема Re: Предизборнанови [re: ad miral]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано20.01.21 16:47



Аааа, историята показва - няма убити, но всички трябва да са смъртноранени, после се правят групи (5-6) па си изпоядат тленните останки, после си ти, едните ти викат "що така" , а другите "що онака". Просто като в Япония не става, там една фигура на шефа си е решение, тук се иска повече кръв.))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.