Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Китай - 320%нови  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.01.21 15:34



продължение на темата "

"

"Към края на 2020-а става въпрос за около 320% процента дефицит от Брутния вътрешен продукт (БВП) на Китай. Джак Ма има информация за плащания между хората и банките в размер на над 220 милиарда долара. Това е информацията отпреди няколко месеца. Пак ще кажа, че вътрешната задлъжнялост по последни данни към 2020-а е в рамките на около 315-320% от БВП."
Много интересно днешно

"Ма е собственик и на една от най-големите компании, която притежава платформата "Алипей" за разплащанията с телефони и QR код. Става въпрос за Ант Груп.
Платформата му за разплащания събира много данни. Огромен обем информация минава през нея. В нея има данни кой какво купува, колко плаща, на кредит ли пазарува. Дейността неговата компания "Ант груп" е свързване клиенти на платформата с различни банки за кредити. В този случай той е посредник, но дейността му дава огромна база информация за поведението на хората. Примерно, кога колко пари връщат, какви пари искат като кредит, как го връщат и какво пазаруват. Когато милиарди хора купуват, сами разбирате каква база данни се събира. Държавата иска да получи част от тази информация. А компанията му се противопоставяше. До каква степен е ставало това, дали е позволявала компанията властите да имат част от информацията - не се знае. Но това, че имаше напрежение между двете страни от доста време, е факт. И според мен със сигурност Джак Ма не е предоставял цялата информация на властите. И така ескалираха нещата. Затова той си позволи да каже, че властите не правят никакви регулации и не улесняват бизнеса. Разбира се, това не е добре за китайските власти. И така се стигна до проверки на компаниите му...." и т.н.



Тема Re: Китай - 320%нови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.01.21 18:49



В тази тема има много проценти. :)) Що не се дава абсолютна стойност?



Тема Re: Китай - 320%нови [re: Crrafterr]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано15.01.21 07:40



От статията на Дир: "...Държавата иска да получи част от тази информация. А компанията му се противопоставяше."

Според друга -

, Системата за социален рейтинг, функционираща доскоро в отделни провинции, от 1 януари 2021 г., е въведена в цялата страна.

Статията е дълга, интересна и до някаква степен показва бъдещето на всички ни, но вадя акценти, които ме разколебават дали покриването на Ма е следствие на отказ за предоставяне на информация:

"...Рейтинговата система (Система за социален кредит) е съвкупност от бази данни и процеси за наблюдение и оценка на надеждността на физическите, юридическите лица и правителствените организации..."

"Повечето от данните се събират от финансовите, държавните и полицейските регистри, от агенциите по вписванията или от онлайн кредитните платформи."

"Информацията се управлява от Националната комисия за развитие и реформи (National Development and Reform Commission), Китайската народна банка (People’s Bank of China) и от съдебната система на страната."

"Как работи системата на социалния кредит?

Системата за социален кредит съставя оценка както на физически лица, така и на компании, след като събере, обобщи и анализира информацията от различните източници.

Например фирмите, освен счетоводна информация, трябва да предоставят на държавата и списък на партньорите и доставчиците, с които работят."

"Китай е населен от близо 1,393 млрд. души. Въвеждането на подобна система за социален рейтинг е поетапен процес, който изисква предварителна подготовка и стабилен план за бъдеще. Затова през 2015 г. Китайската народна банка даде лиценз на 8 компании да започнат изготвянето на инфраструктура за система за кредити. Сред тях са Sesame Credit, собственост на Alibaba Group, Tencent, както и най-голямата в Китай услуга за споделени пътувания и онлайн запознанства Didi Chuxing и Baihe.com."

"Според последните публикувани данни, към март 2017 г., в наблюдението на социалния рейтинг са участвали 137 компании."



Китай ми е толкова интересен като политико-икономическа-социална структура, с наличието на комунистическа партия в условия на здрав, либерален капитализъм. Не знам защо я крепят още(партията). Ясно е, че става с опит за тотален контрол, но на някой му е особено важно комунистическата нишка да продължи (щом наливат безобразни суми в поддържането на мострата "Северна Корея", която със затворената си и изолирана икономика, успява да развива армия, военни програми и пропагандно ниво на социални блага, благодарение на майка Китай).

Искам да кажа, че Джак Ма е "жертва" не на отказ за сътрудничество с властите (условията за работа от начало са ясни), по-скоро е станал заплашително голям за ръководството на "най-голямата еднопартийната комунистическа държава" в света.

Да не е приказвал много на публични места

Не е смешно, ама странно. В 21 век - действащ комунистически, тоталитарен режим. Дали ще умре с естественото износване на хората, които го държат все още, или ще се трансформира в някаква нова форма на социална структура, в която населението е под тотален кибер контрол, предстои.

Конспиративните теории за бъдещето на света, прекалено се вторачиха във ваксините, вместо да гледат Китай и да четат по звездите. Това е много интересна социална развръзка.

Графове! да не изпростяваме, херцогините ни гледат. Glastar

Тема Re: Китай - 320%нови [re: Vtasahme q]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.01.21 09:21



Дали ще умре с естественото износване на хората, които го държат все още, или ще се трансформира в някаква нова форма на социална структура, в която населението е под тотален кибер контрол, предстои.

A кой ще контролира контролиращите? :))
Имаше нещо такова, че стремежът към тотален контрол е в характеристика на социопатната личност.

Струва ми се, че глобално и локално...
....ще има уклон към възвръщането към повече свобода. :)



Тема Re: Китай - 320%нови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.01.21 10:28



Да, интересно съпоставяне на двата материала.
Мога само да кажа, че (може би) всеки предоставя информация за себе си, държавните структури предоставят информация за всекиго, но Ма предполагаемо не се чувства задължен да предоставя информация за трети лица, ако третото лице не е обект на наказателно преследване.
По аналогия, Дир.бг не предоставя информация на прокуратурата за клубари или коментиращи под новина, ако няма съдебен документ. Т.е. Китай като държава може да си събира информация по технологии, в която Ма участва като разработчик, но когато от самия Ма се иска детайлна информация за негови клиенти, искането е извън такива технологии. Социалният рейтинг да си я набави по друг начин, не директен от него (а примерно от банките) - иначе услугата му може да загуби потребители. По-добре да я продаде/подари на държавата.

Аз съм повече впечатлен от дълговите проблеми на Китай, които ми се струваха невъзможни. Те не са към чужди държави, вътрешни са, но в един момент могат да избият в посока международни финанси и международна търговия.



Тема Re: Китай - 320%нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано15.01.21 15:05



"Аз съм повече впечатлен от дълговите проблеми на Китай, които ми се струваха невъзможни." Аз бих ги определил като логични. Защо да са невъзможни? Китайската икономика няма нищо общо с комунистическа, тя е пазарна, либерална. За да се развива с такива бурни темпове, на нея и трябват ресурси. Ако се разчита на собствени средства, тоест, налични, растръстът, който направи, щеше да й отнеме стотици години. Единственият начин това развитие да се случи е на кредит. Колкото е по-голям ливъриджът, толкова ръстът е по-ускорен.
Така че, няма как при това развитие, което направи Китай да няма голяма задлъжнялост.



Тема Re: Китай - 320%нови [re: T a n y a]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано15.01.21 15:28



Много добър аналог със социопатната личност и контрола.

Нещо като нарцистична любовница- любовник. Ще те умори или разведе. Контролът няма да бъде пуснат. Обезличаването е въпрос на чест.


Мимикрия, временно отстъпление, привидно съгласие, да... Но дотам.
Жертвата пък развива стокхолмски синдром.
А революцията на съзнанието е дилема с поколенчески характер.
Виж ни нас
При китайците не е започнало истински и ще е по- дълго. Особеност на култура в масовка.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Китай - 320%нови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано15.01.21 16:07



горките китайци -





Тема Re: Китай - 320%нови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.01.21 15:23



Така че, няма как при това развитие, което направи Китай да няма голяма задлъжнялост.

Задлъжнялостта не е порок? :)



Тема Re: Китай - 320%нови [re: T a n y a]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.01.21 15:28



Току вчера установих колко съм прос, неприятно е. Примерно, ти наясно ли си кое е вътрешен дълг и как го установяват чисто вътрешния дълг при тая глобализация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.