Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:08



Зун. Селяндур.Комплексар.Слаби са ти нервичките.


Именно иловица си съществува в западните български говори.Както и други думи съществували в някои наши говори, без да са руски заемки.
Спасил съм живота точно на толкова хора, на колкото ми се е случило да давам първа помощ като не медицинско лице с някакво обучение за първа помощ и е нямало кой друг.Естествено, че се броят на пръсти.Кой каквото е учил.
Аз съм потомствен гражданин.Показателят е, че в града съм като у дома си и нямам потребност да се доказвам по въпроса.



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: KMETA HA HETA]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:09



🤡 Клоун.Лаладжия.



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:13



За при цигани не вървиш, ако си фалшив и не си автентичен универсален тип.



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано17.01.21 23:20



Какво е това източно крайбрежие?
Аз съм от севера бе


Я да не ме обиждаш!



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:23



Слушай ма, отрово!
В някои български говори има думи, които ги има и в съвременния руски език, без да са заемки от последните 180 години.
Иловица е тежка, глинеста,утаечна почва. Точно със същото значение, както подобната дума на руски.Има общо с ялова, колкото и революция с резолюция, полиция с полюция и Канада с канализация...



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: Albena l]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:31



У присъстващите в клуба от Русе не еиждам качествата, на които съм се възхищавал у някои русчуклии.Отдавна не съм бил в Русе.Ако онзи, старият стил вече е отмрял - жалко...



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано17.01.21 23:36



Прав си, но този е... Този е Душко Добродушков с печената тиква... Срамно е да си каже за селската си жилка, той е кореняк, бееее. А и Лиса е права, какво очакваш от набеден даскал...



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.21 23:42



Чукундур е на баща ти синът, зуне.



Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.21 23:43



Именно иловица си съществува в западните български говори.

Да, неграмотник. Обаче, разликата между Ялова почва и Илова почва е от земята до небето. Изпиши в търсачката "иловая грязь" и си прочети какво означава. Айде да ти копирам на български, че може и руския да не знаеш.

Химичният състав на тинята зависи от местонахождението на водоизточника, от който се добива- езеро или изкуствен водоем.Среща се тиня с високо, повишено, средно или малко съдържание на соли.Тази, която съдържа над 85% соли се нарича илова.

И определено, София не е построена върху Иловица, та някой мякащ селяндур да я обяви за Яловица, щото не може да говори на български.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Аз съм много тъжнанови [re: tuzlija-179435]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.01.21 23:52



Колкото и да демонстрираш просташката си същност и гаменска култура, която кой знае защо бъркаш с градска, освен ако не визираш гето-културата, в българския език няма преминаване на И в Я. Нито обратното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.