Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: Lira Emerald]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.01.21 11:14



Зависи.
Толе пише интересни неща, но зависи как ги осмислиш. Човек без его не може да оцелее. И егото не винаги е нещастно, зависи кой го "храни".
В момента му чета "Силата на настоящето" и доста неща, които пише нямат практическа стойност, а си остават просто красиви думи и дъвка за ума.





Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: 2biri]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано16.01.21 11:18



някъде по-горе вече казах, че не варианта с перманентното щастие съм имала предвид
странно защо толкова хора разбраха въпросът ми по този начин





Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.01.21 11:18



Джъмби, прочетох цялата тема и стигнах до заключението, че ти се опитваш да предаваш усещания, с думи.

Май няма как да се получи това.
А и всяко нещо в живота е процес, развитие, динамика, действие. Даже и бездействието е действие.



Тема Re: Много!нови [re: PYTnik]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.01.21 11:26



ЩАСТИЕ е ОНОВА, което в началото горчи като пелин, а после е сладко като мед, а НЕЩАСТИЕ е онова, което в началото е сладко като мед, а после горчи като пелин?
Това според коя философия е?
Щастието и нещастието са двете страни, на едно - действието живот. И монетата винаги може да се обърне.





Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано16.01.21 11:26



ето разконспирира ме след толкова време, може и да съм луда ... и все пак ... рядко, но все пак ми се получава да "поговоря" с нечие сърце





Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.01.21 11:34



Е защо луда? Просто мястото не е подходящо., защото във виртуала информацията се приема чрез думи.
В реала ще ти е по-лесно, един сияен поглед, пълен с възхищение и радост, говори много повече от всички думи на света.


Още от малка знам, че очите са прозорец към душата, да кажем и сърцето.



Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано16.01.21 12:30



виртуала не изключва реала и обратното и двете си имат преимуществата и недостатъците, за себе си не намирам причина да се лишавам от някое от тях ... все неща (инструменти) дадени ми за да уча, откривам ...



Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: jumbles]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.01.21 15:00



виртуала не изключва реала и обратното

Така е. И на двете места все съм си аз. :)
Готина и то. :)))



Тема Re: абе, вие щастливи хора ли сте?нови [re: jumbles]  
Автор Glastar (минаващ)
Публикувано17.01.21 22:55



Нахалство е да се интересуваш от животът на другите, сякаш твоят не ти стига, а и така придаваш значение на животът на другите, един вид те си нямат.
Така че, аз не те удостоявам с отговор, питай Пътника.



Тема Re: Много!нови [re: ShokoLada]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.01.21 23:22



"Щастието и нещастието са двете страни, на едно - действието живот. И монетата винаги може да се обърне."
Е?
Аз да не съм ги описал като една страна?
Ади пак: ЩАСТИЕ, НЕЩАСТИЕ, Е?

"Това според коя философия е?"
Това е от една философия, която е намерила начин как да си обясним и осъзнаем кое поражда Щастието у нас, и кое поражда нещастието у нас. Това е от същата философия, която е намерила начин да ни обясни кой сме ние човеците, какво ни е предназначението и на тази земя, какво е устройството ни, и как точно действаме.
Същата философия нарича тези обяснения ЗНАНИЕ и всичко извън това като НЕВЕЖЕСТВО, СТРАСТ и Добро!
Да да, и ДОБРОТО е от страст..СВОБОДАТА има най- много роби.

Рафтът ти е неподреден и полупразен, животът ще го подреди и напълни, имаме всичко и достатъчно за това...така че не ни пречи и да философстваме..докато философията ни ЗНАНИЕ стане начинът ни на живот....до тогава философия и начин на живот ще са различни понятия за нас...

"И монетата винаги може да се обърне."-може и да не се обърне, изведнъж

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 17.01.21 23:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.