Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 27.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.01.21 12:31



Прозрачно прозрачно-отвори ти се парашута- дебело набиваш на тъпите кратуни, че любимците ти добре управляват страната в криза.
Само за месец настигнахме първенците и ги надминахме.
Пусни анкета кой ви вярва.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.01.21 12:37



По-скоро добре премерените и смислени (според мен) мерки, които въведе ГЕРБ не трябва да се обвързват с такива мимолетни резултати. Цялостната философия е добре да се обсъжда, резултатът от която ще се види след години. И в този смисъл аз съм "за" - брой ме, че им вярвам.



Не им вярвам за визията за "настигането на първенците" в другите "не ме настъпвай по мазола" области, но това е друга тема...



Тема Това е статистиканови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.01.21 12:53



(за успехи - не знам; писах тук, че новите мерки на 27 ноември започнаха тогава, когато вече бе отчетен две седмици спад)


Удобна и популярна статистика за смъртността има тук:

, изглежда се обновява веднъж седмично или по-рядко. В момента е към 14.01.2021. Като се клика на "Deaths per million (last 7 days)", подрежда го възходящо или низходящо, за 152 държави. Това е свързваната с ковид смъртност за последните 7 дни, не въобще:

Топ 30

1. Czechia 97
2. United Kingdom 93.37
3. Lithuania 85.4
4. Slovakia 81.77
5. Portugal 74.4
6. Slovenia 70.88
7. Panama 64.29
8. Hungary 63.77
9. Latvia 62.21
10. Germany 61.46
11. USA 59.01
12. Bosnia and Herzegovina 56.95
13. South Africa 56.88
14. Eswatini 55.74
15. Sweden 55.61
16. Croatia 50.65
17. Italy 50.33
18. Poland 48.27
19. BULGARIA 47.59
20. Mexico 46.14
21. Colombia 40.86
22. Georgia 40.86
23. Switzerland 40
24. France 36.65
25. North Macedonia 36.48
26. Netherlands 34.5
27. Austria 33.79
28. Moldova 32.74
29. Tunisia 31.04
30. Ireland 30.96

(брифинги ни слушам, ни гледам; тв новини не гледам от 23 ноември насам)



Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано14.01.21 16:04



Kakво значение има дали вярваме или не на данните от тези брифинги? Това което там се докладва са стойности на неважни показатели за поселдните 14 дни. Първо заразените за който и да е период е нещо много относително по доста причини. Какво да кажем че от началото на пандемията в Гърция броя на починалите с ковид е 515 на един милион, а у нас е 1206 на милион жители?

Дори в САЩ този брой е по малък 1186 на милион.
От друга страна при все огромният медиен шум ваксинираните до момента у нас са под 20 000. За сведение в Израел тези хора са на 1 000 000, над 12% от населението на страната.
Затова гледам много селективно телевизия.



Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.01.21 16:14



Затова гледам много селективно телевизия.

От текста на поста ти не разбрах смисъла на това "затова"...

Първо заразените за който и да е период е нещо много относително по доста причини

Няма как да е "относително", щом ти казват, че това е брой на заразените за ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕН период. Никой не се опитва да ти обясни или да те заблуди, че този брой важи за някакъв по-дълъг период. Директно ти казват - за даден месец (седмица, тримесечие, полугодие) заразените са Х. Какво относително има в това?



Аз зададох въпроса в съвсем друг смисъл. Дали вярвате, че този брой, който обявяват за периода от-до е точно такъв, какъвто е обявен. Или е манипулиран по някакъв начин, с някакви цели.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано14.01.21 16:20



Не гледам и не чета, но като сме си говорили с познати и приятели, почти 80% са го изкарали тоз ковид, та може и затова да се успокояват нещата.
От друга страна нещо любопитно. Като говорих с брат ми, той разправя, че при тях в Калифорния никой не следи дали болните са под карантина. Съседите му на Нова Година вдигнали парти с много хора(забранено), после всички болни, но се разхождат насам - натам без проблем. Такова нещо като при нас да те проверяват и да има глоби за неспазване НЯМА!



Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.01.21 16:36



Вярваш на шкафчето с пачките и пистолета ли?
И аз като теб, хем им вярвам, хем не им вярвам.
Вярвам и за КТБ, и ти ли?

Или вярваме на каквото ни се вярва, това вярване ли го наричаш?
Как се самоопредели като вярващ, след като сам казваш, че не вярваш?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: caryb]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.01.21 17:13



“Такова нещо като при нас да те проверяват и да има глоби за неспазване НЯМА!”

Ами те затова имат толкова голяма заболеваемост и смъртност, американците.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано14.01.21 17:38



Е за кой път да дъвчим едно и също. Това което се дава като брой потвърдени за даден период зависи много силно на първо място от броя тествани. Зависи и с какво се тества. Когато броя на тестваните е малък потенциално малка част от реално заразените се хващатцза следващи етапи на прегледи. Отделно при нас дълго време не се водиха на отчет антигените тестове. Много хора с подозрение за к19 чрез антигенни тестове си щъкаха разнасяйки заразата. В Свакия за около две седмици тестваха над 60% от населенито и получиха що годе реалистична моментна снимка при тях. Естествено е че никъде не могат да се хванат всички ьаразени. Но ако да речем в Словакия установените към реално болните ако примерно е 1: 3 у нас може това съотношение да е 1:10. С две думи вярвам че докладват това което са установили, но за мен това е изкривена картина, като да се огледаш в криво огледало.





Тема Re: Вярвате ли? (Вирусна тема)нови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.01.21 17:51



В Израел са близо 2 млн (1 990 803 към 13 януари), 22.00 на сто души.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.