Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.12.20 16:21



Не току тъй казват : за хора с алергии, автомунни и т.н. ваксинирането е противопоказано.

Абе за алергиите не знам, но при автоимунни заболявания ваксинирането е по-скоро препоръчително. Обаче, с уговорката, че от ваксината може и да няма файда - няма да си създадат достатъчно антитела и туйто, само ще похабят материала.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.12.20 16:39



"Ти откачи ли бе?" Така изглежда. Но ти знаеш, че не е сигурно. ... може да се правя на луд."

Е????
Ти пък да не си помисли, че аз не съм мижитурка?!



Знаем се отдавна ЛАМБИ, измамното ти поведение си впрегнал за благото на хората!
Така се прави за.... и вълкът сит, и агнето цяло, и овчарят жив.

Такава възвишена истина не бива да се казва на мижитурките

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.12.20 16:43



"Обаче, с уговорката, че от ваксината може и да няма файда - няма да си създадат достатъчно антитела и туйто, само ще похабят материала."

Абе кой ти каза, че ваксината е за твоя файда и че трябва да ти създаде антитела?
И откога така се загрижиха за личното ти благоденствие?
А Шоколад не щеш ли?



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.12.20 16:55



Всичките медицински сестри, до една, й отказали. Не щяли да рискуват кожите си. Прекрасни професионалисти, нали?
Доста елементарно тълкуване на причината за отказа.
Може и така да са казали ВСИЧКИТЕ. Може и така да е обобщено, от близките ти или от теб.

Аз разбирам тези хора, колегите. Отказът може да е с други причини : огромната им преумора и липсата на време или, което е по за вярване, рискуват си кожата наистина, ако нещо стане с тази жена. Тогава те по кой точно параграф са отишли да извършват медицински услуги? Ще им съдерат кожите да ги съдят после, че са допринесли за, недай си боже, леталния край.

Трудни времена, тежки решения.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: snowprincess]  
Автор 741 ()
Публикувано02.12.20 17:03



Не се взима всичко, разбира се. Само най-доброто, което човек може да си позволи, и за предпочитане навреме.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.12.20 17:18



И аз това се зачудих - нали сега се говори тепърва за въвеждане на право на свободна практика на сестрите...

В момента дали подобно нещо не се смята за недопустимо... Спешно, от типа на първа помощ, не знам дали е, по-скоро не, на теория поне. Може заради кожата си, но може И заради това да са отказали.
Изобщо, не знам какви са правилата за поставяне на системи. Може ли вкъщи, може ли всеки лекар, може ли личният лекар, може ли сестра без лекарска санкция...

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.12.20 17:22



Идея си нямаш колко не ми се контактува с морални лешояди като тебе.
Жената не е малоумна, мед.сестра е от 40 години и в непрекъснат контакт с лекари. И когато иска услуга за манипулация, която чисто физически не може да си направи сама, нито да си завлече задника до най-близката манипулационна при дежурна мед-сестра за една банка физиологичен разтвор, знае какво прави.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Редактирано от alisalisa на 02.12.20 17:27.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.12.20 18:39



Много са ми интересни тия твърдения за десетте години тестове. По други форуми места срещам даже числа от типа на 15, че дори и 20 години.
Не съм добре запознат с правилата и стандартите в тази област, но силно се съмнявам в тия числа.
Десет години е огромен срок според мен.
Ако погледнем назад в историята, ваксината против бяс е изобретена и преминала тестове за около 3 години, след което започва да се прилага на хора. Същото е и с полиомиелитната ваксина. Пак около 3 години.
Какви точно тестове ще правят 10 години, някой може ли да ми обясни?



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: 741]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.12.20 18:45



не винаги човек може да знае кое е най-доброто





Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: ad miral]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано02.12.20 19:25



Ще изчакам 25 години, поне да съм във 60те или като стана пенсионерка.



Иначе няма причина да се ваксинирам — нито съм медицинско лице, нито учителка.

Даже по време на локдауна през пролетта бях на работа (имам свой офис в който седя сама) и кашлях колкото искам.

Бях в “локдаун” скоро, когато кучето беше болно. (беше му засегнат някакъв нерв и не можеше да ходи много) т.е. бях в хоум офис по здравословни причини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.