Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.12.20 12:16



"П. С. Естествено, че всичко това е тествано стотици хиляди пъти, тъй като върху този тип ваксина се работи от години. Нещо повече, на нея се възлагат надежди за лечение на рак."

1. Как ти го определи за естествено, след като нито една ваксина не е естествена, а е изкуствена? Изкуствено!

2. Върху кой точно тип ваксина се работи от години, можеш ли да ни го посочиш точно този тип?

3. "Нещо повече, на нея се възлагат надежди за лечение на рак"
Явно говориш за НАДЕЖДИ!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.12.20 12:18



Нека си говори, интересни са ни и надеждите на инженерите



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.12.20 12:36



Върху кой точно тип ваксина се работи от години, можеш ли да ни го посочиш точно този тип?

преди десетина години здравната министърка в Белгия беше сключила як договор с ваксинаджийска фирма да пробута ваксината им против рак на шийката на матката, съответно държавата я плащаше (с парите на данъкоплатците), само трябваше да се намерят желаещи да си я сложат тази ваксина - направо ни подуха от реклами за тази пуста шийка на матката, до такава степен го повтаряха, че когато кралят падна и си счупи крака, говорителката в новините каза, че е бил опериран, щото си бил счупил шийката на матката



ей го и видеото, говорителката изобщо не се усети какво е казала, щото това словосъчетание ни го повтаряха като папагали по сто пъти на ден:





Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.12.20 12:54



Участвал съм в няколко клинични изпитвания (до ниво тест върху животни. Някои неща просто не могат да се тестват върху хора в лабораторни условия), та имам понятие как седят нещата.
Нещата зависят от много фактори, в това число и несвързани директно с действието на самия медикамент или апарат. Но тях да ги оставим настрани.
Фактът е, че ваксини се правят отдавна. Технологиите също са известни и използвани отдавна при хора, с изключение на мРНК ваксината, която обаче за времето откакто е измислена, а това е 1990г., със сигурност е преминала безброй тестове върху животни.
Точно поради горната причина всяка година имаме нова противогрипна ваксина - технологията за конкретния тип вируси е отработена и не е проблем само да се смени щама.

Колкото до конкретния пример който даваш - подвеждащо е.
Причинителят бил открит 40 години преди ваксината. Това нищо не значи.
Първо, това не е 40 години работа върху ваксина.
Второ, напълно възможно е за дадения причинител да не може да се изготви ваксина по съществуваща до момента технология. Ей на спинът е известен от 80-те години, но все още няма ваксина за него.
Трето, не сравнявай тогавашните възможности и научно развитие със сегашните.
И четвърто, както са писали и други преди мен - когато ситуацията е форсмажорна е напълно нормално някои по-маловажни стадии от изпитанията да бъдат форсирани и дори пропуснати. Примерно, понеже споменаваш публикациите. Да, при нормална ситуация те си вървят паралелно на разработката и за тях се губи маса време. Защо - ами защото да публикуваме първи и да си дигнем импакта, и акциите. В момент като сегашния обаче, никой няма да се занимава с публикации и наукометрия в такъв момент. Освен само за най-важното на разработката. Важното е да се угаси пожара. А как точно сме го гасили ще пишем после.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.12.20 12:58



За никаква бъзльовщина не става въпрос.
Просто реална оценка на ситуацията.
Бъзльовци са тези, дето вярват, че ще ги чипират или ще им променят днк-то.
Аз също имам притеснения, като всеки нормален човек, но балансът полза/вероятна вреда ми е силно наклонен към ползата.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.12.20 13:00



аз имам търпение да говоря с бавноразвиващи се и да повтарям по хиляда пъти, или да показвам картинки, докато разберат



нов и "обещаващ"

инструкции в генетичния код

шипков протеин

хваща се за клетките в тялото

и кара да направи милион копия

изглежда подобно

много антитела - свръх имунна реакция

шипа се поставя върху "друго нещо"

е, сега успяха за три месеца с това ново нещо




Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано03.12.20 13:06



И на теб ще кажа каквото и на пътника - никого, за нищо не агитирам.
Просто говоря по темата.

Апропо, как реагират другите по време на криза - седят и чакат да мине? Или да правим 10 години тестове?
Ми няма да стане.
Ако нещата се задържат така както са в момента примерно две години (за 10 въобще да не говорим), резултатът ще е масов мор (от глад и болести) и вероятно - последваща глобална война. За последното вече някои военни предупреждават.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.12.20 13:07



То и ти приказваш, че си имала супер-дупер математическо и логическо мислене.

Ти освен буквоед, си и като латерна. ДА, такова ми е мисленето и това не е за хвалба, ако така си го разбрала. От друг пост и тема - и точно тези с логичното мислене имат проблеми с географията, тъй като там може би в най-голяма степен от всички останали науки трябва да зазубряш имена, местоположения и пр.

По този ти пост. Това с бъзльовщината си има степени (според мен). Да, бъзльо е този, който се страхува от ваксината, но очевидно ОЩЕ ПО-ГОЛЯМ бъзльо е този, който така се е стреснал от вируса, че е готов да поеме всички рискове от ваксинирането.

Мое си мнение И НЕ ЗАДЪЛЖАВАМ НИКОГО С НЕГО. Нито пиша мнения, за да бъдат разглеждани под лупа и непременно критикувани. И беше 50% майтапчийско.

Несъмнено ми направи впечатление, че повече са мъжете, които хукват към ваксинацията. А защо? Очевидно защото СЕ ПЛАШАТ ОТ ВИРУСА. Иначе за какво би им била тая ваксинация сега и веднага?? Чувство за отговорност?? Заради нещо, от което не ги е страх тях самите? Да бе, да...

Това говори моята логика.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 03.12.20 13:10.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.12.20 13:09



...но балансът полза/вероятна вреда ми е силно наклонен към ползата.
Щот си чипиран, затва!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.12.20 13:17



Не, като латерна си ти. Буквализъм, буквализъм, всичко, което не съм го разбрала, е буквализъм... специално за Мира...
Аз ти го казвам горе едва за втори път това за математическото ти мислене, което си мислиш (математически), че имаш. Преброй сега плеснатата ни в клин ни в ръкав мантра за буквализма колко пъти си я изпяла.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 03.12.20 13:18.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.