Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: ad miral]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано03.12.20 01:45



тцтцтц... четете хора, четете и тогава говорете, че много олекнахте... и теб да попитам адмирале, що не си гледаш инженерството ...
П.С. тук се твърди, че от откриването на причинителя на една от всичките ваксини да създаването на самата ваксина минали 40 години, аууу как може да се говори така

Редактирано от sladunka medunka на 03.12.20 01:47.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.12.20 01:48



Малко се откъснах от темата с ваксините, ся влизам и чета... и умирам от смях!



Ми то ше се окаже, че мъжовете са в пъти по-големи бъзльовци от нас! Не че до момента това не беше ясно, ама сега направо лъсна!

Не съм очаквала в нито един момент, че ТОЧНО Ржевский и Ламбиту ше тичат първи да се ваксинират без капка съмнение! И ше провеждат тука яростни дискусии на тази тема, ПОВЕЧЕ яростни, отколкото когато става дума за професиите им или за нещата от живота...

А хем и аз съм антимангъровец и короновярващ и плашещ се...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: 2biri]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.12.20 01:48



.....искаме повече сигурност...

Искате нещо, което е илюзия.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: UnicaDonna]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано03.12.20 02:15



Сега, не ги знам какви са, може и да са бъзльовци, досега съм ги имала за приятни събеседници и умни момчета, обаче... виж как реагират по време на криза

меко казано неразумно тичат да се ваксинират, че и другите агитират... абе, те учените не познават вируса още, па тръгнали да го борят, ние да хукнем и ние подире им...и това всичкото при условие, че от бързане вече има една издънка с ваксината на Астра Зенека, дето уж беше най-добрата... няма какво да говорим, за всичко си трябва време... Грипния вирус е познат от столетия, ама ваксина още йок с траен и хубав имунитет... има данни сега да се произведе нова с траен имунитет, без стимулиране на производство на антитела от организма на ваксинираните, ама... трябвали им моля ви се, цели 5 годинида им се чуди човек за какво им е туй време, не ги е срам ретарди такива



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано03.12.20 02:21



Това, дето пишеш, е стандартната пътечка. Когато на пазара има изпробвани и одобрени ваксини, някой иска да пусне още една от същия вид и нищо не налага поемане на неоправдани рискове.

Има и по-къса процедура, условно допускане, при наличие на достатъчно убедителни начални данни, че ваксината работи и е достатъчно безопасна, и няма с какво да се замести в момента. Приема се, че ползата от бързото пускане е по-голяма от вредата заради евентуални скрити рискове. И в същото време продължава събирането на данни.

И аз съм инженер като Поручика, обяснението обаче не е мое, а на ЕМА. На тях това им е работата:





Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано03.12.20 02:34



Мои близки, мъж и жена на 60-65 от 10 дни са с Ковид, от вчера в болница. Жената е медицинска сестра с 40г. стаж, в домашни условия карала вируса доста по-тежко, с повръщане като Мила. Много отпаднала, съвсем се обезводнила и започнала да звъни поред на свои колежки, та някоя да отиде у тях и да й включи система. Заради обезводняването, предполагам. Всичките медицински сестри, до една, й отказали. Не щяли да рискуват кожите си. Прекрасни професионалисти, нали?

Няколко пъти вече чувам лекари да обясняват, че при болни от корона ходят само подготвени екипи на Спешна помощ, други не. Иначе разнасят вируса вкъщи, навън или при следващите болни, дето може и да не са с корона.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: 741]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано03.12.20 02:47



поздрави ЕМА от мен и не се меси в чужди разговори става ли? Прочел си виждам за Ваксините, радвам се че някого съм провакирала да чете, за да добие по ясна представа за ситуацията и нейната научна обосновка, но не си прочел разговора от начало... в нашия разговор става дума, за това защо аз няма да се ваксинирам.. аз се опитах да обясня, разбира се на достъпен език с хумор, че за мен къса пътечка при ваксините е недопустима и и ще си изчакам да се посъберат достатъчно данни, за пустия вирус и достатъчно изпитания и тестове на ваксините и тогава ще се имунизирам... Сега, както е ясно аз дискусии с несведущи и необразовани не водя, прочел си някаква статия, много хубаво, но не очаквай дискусия от мен, не можеш да ми бъдеш опонент, няма как... гледай си там инженерлъка или каквото правиш и се радвай, колко много не знаеш

медицината е наука, огромна и необятна, в нея има много правила, тези потвърдени от времето са тези спасили много животи...тези взети набързо решения без достатъчно клинични данни и познания са тези, които са довели до грешки, костващи животи... не случайно си има многобройни комисии и стандарти за одобрение и разрешение на лекарства, и т.н. не съм ги измислила стандартите, само ви казвам, че ги има и се прилагат строго... ето и линк , в който има информация как общуват и как споделят информация и какви споразумения имат въпросните комисии. Няма медикамент пуснат на пазара, който да не е одобрен от комисията по конрол на лекарствата в съответната държава...ЕМА има по скоро координаторска функция между отделните страни в Европа
та, моля учтиво всички инженери, които считат че известното за вируса и новосъздадените ваксини е достатъчно, моля да се ваксинират аз лично не смятам това за достатъчно, но не агтирам никого!!!! работата ми като медик ме е научила на търпение и отговорност, за думите и делата ми... явно за инженерите и економистите не важи това... но, нали казахме, количеството на здравите доброволци е важноколкото по убедени, толкова по добре... всеки си има мнение, нагласа, право да взема собствени решения... ако вие се колебаете, то тези, които разумно смятат да изчакат не са ви криви... аз лично с тревога ще наблюдавам въздействието на Антиковид ваксината върху телата на първите доброволци... върху телата, да, защото види се, психиката им е вече силно повлияна от Ковид

Редактирано от sladunka medunka на 03.12.20 03:02.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор 741 ()
Публикувано03.12.20 02:58



Успех в наблюдението пожелавам.
Аз днес разбрах за един набор, с който навремето бяхме все заедно, че ваксина вече няма да му трябва. Та докато наблюдаваш въздействието на ваксината върху тялото, хвърляй по едно око и вирусът как му въздейства.

не се меси в чужди разговори става ли?

Не става. Където е личен разговор, пишете си бележки.



Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.12.20 09:13



Рисувам си картинките - това правя от 30 години и съм си докарала битието дотам, че мога да си осигурявам напълно самостоятелен начин на живот и кинти чрез картинките.

От което следва, че в тема: ще се ваксинирате ли заради новата пандемия или няма да се, аз мога да решавам чисто емоционално какво да избера, без това по никакъв начин да промени начина ми на живот, работата, печалбите. Кеф ми да се ваксинирам, кеф ми да не се - и в двата случая съм материално обезпечена и социално независима. Мога да си следвам кефа след информирано решение или без него, без някой да ме притиска.

За тебе обаче имам много кофти прогнози предвид убежденията, които изповядваш.
За няма и една година ще бъдеш принудена да избираш или задължителна ваксина, или работа и разрешително за работа. Ако изобщо работиш в някаква здравна структура като дипломиран и сертифициран психиатър, демек, медицински персонал, както твърдиш по клубовете от години.

Тъй че... забавлявай се с емоционални истерии по случайни форуми, туй ще ти остане за собствен кеф... още няколко месеца. После щеш не щеш, или ще си подложиш гъза на страховитата инжекция, или ще мяцаш като безработна домакиня срещу здравни системи и държавни политики.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Ще се ваксинирате ли? (анкета)нови [re: sladunka medunka]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.12.20 09:55



Чета те и отлично разбирам как се чувстваш... аз се чувствам така, когато същите (или почти същите) мъжове почнат да ми обясняват тук некви "тънкости" за пазара на недвижими имоти.



Това си е. Българинът разбира от три неща - футбол, политика и... ВСИЧКО ОСТАНАЛО!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.