Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 22:16



Да, ама парвати микрото не го вижда.
Аз също не го виждам.
И познатите ни не го виждат.
Значи, нещо ней у ред. Нес па?



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 22:18



обща данъчна тежест означава сумата на всички данъци. Осигурителните вноски не са данъци. Иначе да, май такава е легалната дефиниция.

Ами, след като и ти си баварски възпитаник, значи знаеш. Данъкът от 40 хиляди до 250 хиляди годишно е почти еднакъв. След това става мазало.. т.е. много богатите плащат повече данъци. да, окей, лява мярка е. Ама затова държавата има население, което плаща данъци, и то се увеличава със всяка следваща година. И съответно държавата има пари. Има здравеопазване и болници. И пътища, ама един път не съм видяла Сьодер да реже лентички на магистралите.. мноо е прост, значи..



Инфо - брата и сестрата от БМВ 2018-та платиха данък дивидент на Свободен Щат Бавария 1,2 милиарда. Без да мрънкат. И без да променят закона от днес за утре, само щото те трябва да платят данък дивидент.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 22:19



аз пък нямах никаква представа, че ти си счетоводител..



Да, четем статистиката, ама си правим собствени таблички, напасваме числата 1 + 1 и делим на две.. и тогава може би ще има някаква приблизителна цифра..



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:20



Не съм срещал този размисъл да го оборя начаса... Това с бягане заради "системата" е някакъв популизъм, не е вярно просто. Намаляването на нетната емиграция също го доказва, завръщащите се също. Емигриралите в България англичани от какво бягат, не знам. Повечето нови емигранти излизат за пари, готови са на години лишения не заради политика или здравеопазване, те са си здрави. Студентите не ги броим, там е по-сложно, но и там ги дебнат умните ни деца и ги омайват да останат с добри позиции и перспективи, каквито тук нямат - главно заради мащаба на пазара. Толкова сме миниатюрни, че за много специалности развитието тук е никакво, а там с еднакво усили постигаш в пъти повече, заради мащабите.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:22



Ти какво не виждаш - че ако получаваш повече пари, живееш по-зле, това ли е проблемът? Нещо не мога да вдена какво казваш ти специално.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:24



Плащам на счетоводители, близко е до акъла. От 30 години насам, няколко фирми и т.н. Ръката ми се схваща от подписване.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: ad miral]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:25



За левите идеологии си отвори тема, Адмирале, какво общо има това с разговора тук?!
За въведения от левицата плосък данък някак... ми е скептично да е десен.

Редактирано от Crrafterr на 13.11.20 22:26.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 22:25



Ама то едно е да плащаш, друго е да съставяш отчета и да трябва да ти излезне.. ти правил ли си сам отчет към статистиката? щото ако не - нямаш представа за какво става дума. Никаква





Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:28



Никаква? Смяташ, че не чета и не разбирам какво подписвам? Моля, моля

Хем имам достатъчна квалификация като образование и специализации, хем имам достатъчно практика, хем имам хиляди часове обяснения от счетоводителите. Имам и множество лични срещи в НСИ.

Откъде ги измисляш тези неща, да не би да смяташ, че съм някакъв лумпен? Недей така. Обидно става. Какви са тези подхвърляния.

Редактирано от Crrafterr на 13.11.20 22:29.



Тема Re: Значи, Геврече,нови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 22:30



"Иначе да, май такава е легалната дефиниция"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.