Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: тоя пак го изтърваха от психодиспансера :(нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.20 18:33



: Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само аз., но.... не каза цитирам, не каза както е казал Левски. Каза си го кротко, назидателно, с мъка излезе от душата му....(леко перифразирайки)...



Верно сте откачили всичките. Ще се повторя - САМО заради антибойковците в клуба ще изпитам ОГРОМНА радост и удовлетворение, ако Боко пак стане премиер. Такова тържествуване ще падне от моя страна, че чак замислям един КК с лично мое присъствие, на който ще се лее шампанско! Най-скъпото! Ще има и специални покани за чуждоземците, билетите ще им платя, самолетни!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: тоя пак го изтърваха от психодиспансера :(нови [re: gelsomino]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.11.20 18:37



Летният ми съсед по плаж

Далечко бях, увеличих малко, мътно е, но се вижда.





Тема Re: тоя пак го изтърваха от психодиспансера :(нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 18:43



Въобще не е "само Уникалната".
Има и доста други, със сбъркана идея на тема антикомунизъм. Или антибсп ако щеш.



Тема Re: тоя пак го изтърваха от психодиспансера :(нови [re: MupaM]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 18:39



А ти коя точно беше?

Ти за коя се имаш, всъщност?



Предлагам да прекратим това.. пак да кажа - аз по теб не ходя, не те чета и не ти пиша.. никога! Моля, прави като мен ... ти очевидно искаш да си като мен, ама не ти стиска да си го признаеш.. не на мен, на себе си.

Сполай ти. Няма да те чета повече. Не се хаби да ми отговаряш. Няма смисъл.



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 18:51



Тук ми се прииска да споделя моето, понеже не съм антибойковист, но не съм и пробойковист. Симпатизирам на трета п.сила (СДС в зората, после на ДСБ и така до две-три изяви на Радан в европарламента, сега не знам и умувам. Харесва ми Москов, например, демек съм "колебаещ се").
Не съм антибойковист, тъй като не отричам някои постижения и не довеждам до абсурд някои недостатъци, напр. прословутата корупция, т.е. не го смятам лично Борисов за абсолютното зло, чието място било в затвора, според някои. Но не съм и пробойковист, тъй като съм убеден, че други биха се справили по-добре и най-вече по-решително като реформи.
Реализмът е в това, че няма и абсолютно добро, т.е. няма някой съвършен, дето е така с две ръце бих подкрепял - винаги с уговорки и компромиси. Важи и за сили, и за личности. Колкото Борисов е наистина прост, видно дори от последните му изяви в джипката, но и дарен с интуиция, толкова други пък (напр. Христо Иванов, Радан Кънев) са твърде начетени, кабинетни, със сложен изказ - и слаба интуиция за проблемите в с. Добролево, Врачанско.

Тия неща се видяха и около протестите тази година. Нямаше как да ги подкрепя, като бяха извън актуалността и извън алтернативата, перспективата. Подкрепям позитивни кампании, не 100% негативни. И те тека за анти-про.

Редактирано от Crrafterr на 13.11.20 18:44.



Тема Re: тоя пак го изтърваха от психодиспансера :(нови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 18:51



Обаче аз лично не смятам, че трябва да си човек без достойнство, за да се качиш в джипа на Баце.
Да си министър с него година или повече - може явно, но да пътуваш в джипа му - не, там е скандалът, както излиза.


Аз пък смятам, че и в двата случая трябва да си човек без достойнство.



Тема Re: управлениетонови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 18:52



икономическият растеж, ръстът на средните доходи, свобода на пътуване, на обучение, еснафските показатели (леки коли, битови уреди, обзавеждане и пр.) и т.н. са си факти, тук се гледат числа и ако вървят нагоре си доволен, ако вървят надолу не те кефят

честно да ти кажа, аз икономически растеж след 2008-ма не виждам.. дотогава, от 2000-та, имаше някакъв ход нагоре, икономиката бумтеше, защото световната такава се пукаше по шевовете..

ръстът на средните доходи изобщо не е достатъчен на фонът на цената на Животът. Особено в големите градове.

По-добре е да се гледат разликите с първенците в света или на континента: ако намаляват, справяме се; ако нарастват, оставка! е, да де, то през цялото време точно затова става дума - ако погледнеш какво е направила една Хърватска за 31 години, и какво сме направили ние.. или която и да е друга бивша държава от Соц-а.. не гледай големите, те са много трудни за стигане. Гледай бившите ни "братя" къде са сега. Не само по растене на заплати.. по стандарт на Живот .. щото, каква файда, че взимаш 3000 месечно, като всичкото здавеопазване ти е платено, въпреки, че си осигурен на тавана, или пък нямаш гаранция, че ще си намериш колата утре цяла.. или изобщо.. за това става въпрос.



Тема Re: управлениетонови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.11.20 19:06



Ръстът на средните не е достатъчен - но е факт


Икономическия растеж ако не го виждаш, ето го нарисуван (за последните пет години, 2015 - 2019 вкл., в млрд.долари):



Но какъв точно е приносът на управлението е доста сложно да се сметне. Управлението у нас има роля за около 1/3 от ръста (толкова от БВП преразпределя държавата чрез бюджета), още по-сложно би било да се добавят pro и con фактори - примерно данъчната политика с колко % е допринесла за ръста или обратно, с колко го е задържала, структурата на инвестициите от какво е зависела и "правилно" ли е съдействала или обратно, задържала, други секторни политики... безкрайна работа. Дано използват новия суперкомпютър у нас и за такива анализи.



Тема Re: управлениетонови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.11.20 19:08



Мммдам.. окей, ще ти пиша след и малко, че сега почвам тренировка ...

Но.. хайде после





Тема Re: управлениетонови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 19:01



И аз не го виждам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.