Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Тема за КОВИД-дрънканицинови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 14:27



Какво е вашето обяснение за твърде лежерните мерки, които ББ прилага днес, при втората вълна? В сравнение с пролетните са си направо зеро, а тогава рейтингът му, като на бащица, загрижен за здравето на матриала, хвръкна неимоверно! Сега е обратното - зарязал е всякакви мерки, само маски и дистанция... което категорично му смъква още рейтинга.

ПП - темата не е политическа, а просто - мИсли от всякакви посоки, свързани по някакъв начин с пандемията. ШИРОКО ОТВОРЕНА за всякакъв хейт и линкове!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 10.11.20 14:29.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.11.20 14:37



Маски, дистанция, карантина и дистанционно обучение са напълно достатъчни.
Обаче организацията в здравеопазването е един голям тюрлюгювеч. И няма безплатни тестове.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано10.11.20 15:07



първото стопиране на икономиката в ЕС мащаб беше достатъчно. Второ стопиране сега - би било пагубно.
В ЕС не са спрели икономика, затова и тук не се спира. В ЕС се научиха, че не е правилно да спрат 100% и тук не се прави.
Оказва се натиск, за да има потребление, да се купува, презапасява, но не и да се стигне до паника, защото паниката води да погроми, трошене, грабене.
Вирус има и всички трябва да минат през него или той през тях. Пари така или иначе се дават и се харчат:маски, лекарства, ваксини. Умело се манипулира всичко, от съобщения за аха-аха готова ваксина, до затваряне на UK за шофьори от Дания, които автоматично се слагат на 14 дневна карантира.
Свидетел си на добре подготвена и манипулирана инсинуация, за да се рестартира световната икономика. Да се изтрият някакви трилиони виртуални пари.
Иначе болест си има, характерно подкашляне, характерни храчки по улиците и така.

дописване: не вярвам, че земята е плоска, че има световна конспирация, рептили, хомеопания помага. просто това е следващ модел за рестартиране на икономиката. Ядрени ракети не е добре за никого да фарчат. Едно вирусче, бактерийка е къде-къде по-добро.

Редактирано от vozac на 10.11.20 15:11.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 15:19



Хубаво, ама другите западни държави прилагат много по-драстични мерки от нашите. И както изглежда - резултатите им са все пак налице - упорито се изкачваме към държавите с най-много процента заразени на 1000... а това никак не беше така в началото на събитието.

Второ - нали четохме, че китайците яко спазват почти пълна карантина... дисциплинирано по китайски. Пък няма сигнали икономиката им да е рухнала.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 15:25



И още нещо ме нерви... тихичко по чорапки се примъква идеята заразените да бъдат настанявани в изолирани места. Още през март аз пуснах тук тая идея и бидох масово оплюта. ОБАЧЕ сега припълзяваме тихомълком нататък, обаче...кои, мислиш, ще са изолираните места? ПЕТЗВЕЗДНИ ХОТЕЛИ, ТИ ДА ВИДИШ!! И една от собственичките преди седмица беше много напориста по телевизора - да, съгласна била, обаче да им бъде платено предварително!

Ей такива неща трябва да бъдат раздухвани от ония бездарници от отровното трио. А не да размятат домати и стари кецове и да носят походни легла пред МС!! Смешници.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано10.11.20 15:31



Карта с разпространението на COVID-19 към днешна дата в страната по области с натрупване.
Общият брой на доказаните с тестове случаи на COVID-19 е 78 976, като 66% от тях са активните към момента. За 1 месец бройката се е увеличила с 55 105. По брой на заразените на човек от населението на областта, най-силно засегната област е София-град, където на всеки 10 000 души население се падат 202 заразени, а най-слабо засегната е област Хасково (според общия брой установени случаи, включващи активни, възстановени и починали). С най-голям общ брой заразени също е София-град - 26 820 случая, от които 80% активни към момента. Информация за съотношението на активните случаи към общия брой възстановени и починали дават кръговите

.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.11.20 15:38



На мен ми се струват ОК. Малките ученици ходят на училище за да не се блокират родителите им от работа, големите ученици са спрени по същата логика - не блокират родители, а носят риск. На този принцип съвсем внимателно се спря излишното движение, остана само необходимото.
Съдейки по сутрешния трафик Перник София, който е изключително на основата на отиващи на работа, това излишно движение е било голямо, защото през последните две седмици минавам през участъците с тапи като на парад. Намяляло е поне с 30 - 40% движението, следователно с толкова е намаляло и разпространението със сегашните мерки. Ако, за игра на ума, предположим, че утежнят мерките до пролетните, то с колко би се увеличил този процент? Едва ли с десет повече. Така че аз одобрявам горещо подхода на властите сега. Мисля, че много добър организатор и медиатор излезе Костадин Ангелов и предполагам, че добре седи на екран, но тук търпя критики, защото аз гледам_да_не_гледам новини*. Речетатив малко, като рап - "като се огледам, гледам да не гледам, че по новините - само пеерас'и"... и не съм го виждал и чувал човека.


* по някакво вечерно радио слушах едно младо лапе да говори за зависимостите - лафът, макар и интересен, беше за стандартните ипознати - хазартна, алкохолна и т.н., а накрая водещата го попита коя е най-разпространената. Най-вика лапето- разпространената, неочаквано силна и тази, която нанася най-масови поражения е гледането на новини. Водещата се разсмя, понеже помисли, че е шега, но пролича че лапето се смути и стресна, защото е говорел сериозно. После обясни - накратко и с мои думи - всеки от нас удря по една здрава доза мрак с новините, ставаме зависими от дозата си, чакаме я с нетърпение и той, мракът малко по- малко ни завладява. После идват лоши неща.

Редактирано от Green Light на 10.11.20 15:40.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.11.20 16:03



в ютюб е пълно с видео (или май трябва да се каже видеа?), в които те съветват как да се откажеш от пристрастеността си постоянно да гледаш видео(а) по ютюб





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 17:29



Може и да си прав, но въпреки това ние не сме сами в това преживяване. И никак не сме най-умни, нито сме най-икономически развитата държава, Поглеждайки към другите държави - сме първи по заболели и последни по мерки...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.11.20 17:58



Боце тотално се е отсвирил, и така се е поставил в положение цунг-цванг без полезен ход. Идея си нямам защо от 1и май се отстреля, имаше видно всички шансове да излезе герой. А сега - пълен хаос и ташак. Нито има воля да приложи каквито и да са мерки, щото и тези никой не следи спазват ли се или не, тотално шведско-мангъровски сценарий и последствията са видни за всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.