Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Тема за КОВИД-дрънканици  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 14:27



Какво е вашето обяснение за твърде лежерните мерки, които ББ прилага днес, при втората вълна? В сравнение с пролетните са си направо зеро, а тогава рейтингът му, като на бащица, загрижен за здравето на матриала, хвръкна неимоверно! Сега е обратното - зарязал е всякакви мерки, само маски и дистанция... което категорично му смъква още рейтинга.

ПП - темата не е политическа, а просто - мИсли от всякакви посоки, свързани по някакъв начин с пандемията. ШИРОКО ОТВОРЕНА за всякакъв хейт и линкове!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 10.11.20 14:29.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.11.20 14:37



Маски, дистанция, карантина и дистанционно обучение са напълно достатъчни.
Обаче организацията в здравеопазването е един голям тюрлюгювеч. И няма безплатни тестове.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано10.11.20 15:07



първото стопиране на икономиката в ЕС мащаб беше достатъчно. Второ стопиране сега - би било пагубно.
В ЕС не са спрели икономика, затова и тук не се спира. В ЕС се научиха, че не е правилно да спрат 100% и тук не се прави.
Оказва се натиск, за да има потребление, да се купува, презапасява, но не и да се стигне до паника, защото паниката води да погроми, трошене, грабене.
Вирус има и всички трябва да минат през него или той през тях. Пари така или иначе се дават и се харчат:маски, лекарства, ваксини. Умело се манипулира всичко, от съобщения за аха-аха готова ваксина, до затваряне на UK за шофьори от Дания, които автоматично се слагат на 14 дневна карантира.
Свидетел си на добре подготвена и манипулирана инсинуация, за да се рестартира световната икономика. Да се изтрият някакви трилиони виртуални пари.
Иначе болест си има, характерно подкашляне, характерни храчки по улиците и така.

дописване: не вярвам, че земята е плоска, че има световна конспирация, рептили, хомеопания помага. просто това е следващ модел за рестартиране на икономиката. Ядрени ракети не е добре за никого да фарчат. Едно вирусче, бактерийка е къде-къде по-добро.

Редактирано от vozac на 10.11.20 15:11.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 15:19



Хубаво, ама другите западни държави прилагат много по-драстични мерки от нашите. И както изглежда - резултатите им са все пак налице - упорито се изкачваме към държавите с най-много процента заразени на 1000... а това никак не беше така в началото на събитието.

Второ - нали четохме, че китайците яко спазват почти пълна карантина... дисциплинирано по китайски. Пък няма сигнали икономиката им да е рухнала.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 15:25



И още нещо ме нерви... тихичко по чорапки се примъква идеята заразените да бъдат настанявани в изолирани места. Още през март аз пуснах тук тая идея и бидох масово оплюта. ОБАЧЕ сега припълзяваме тихомълком нататък, обаче...кои, мислиш, ще са изолираните места? ПЕТЗВЕЗДНИ ХОТЕЛИ, ТИ ДА ВИДИШ!! И една от собственичките преди седмица беше много напориста по телевизора - да, съгласна била, обаче да им бъде платено предварително!

Ей такива неща трябва да бъдат раздухвани от ония бездарници от отровното трио. А не да размятат домати и стари кецове и да носят походни легла пред МС!! Смешници.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано10.11.20 15:31



Карта с разпространението на COVID-19 към днешна дата в страната по области с натрупване.
Общият брой на доказаните с тестове случаи на COVID-19 е 78 976, като 66% от тях са активните към момента. За 1 месец бройката се е увеличила с 55 105. По брой на заразените на човек от населението на областта, най-силно засегната област е София-град, където на всеки 10 000 души население се падат 202 заразени, а най-слабо засегната е област Хасково (според общия брой установени случаи, включващи активни, възстановени и починали). С най-голям общ брой заразени също е София-град - 26 820 случая, от които 80% активни към момента. Информация за съотношението на активните случаи към общия брой възстановени и починали дават кръговите

.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.11.20 15:38



На мен ми се струват ОК. Малките ученици ходят на училище за да не се блокират родителите им от работа, големите ученици са спрени по същата логика - не блокират родители, а носят риск. На този принцип съвсем внимателно се спря излишното движение, остана само необходимото.
Съдейки по сутрешния трафик Перник София, който е изключително на основата на отиващи на работа, това излишно движение е било голямо, защото през последните две седмици минавам през участъците с тапи като на парад. Намяляло е поне с 30 - 40% движението, следователно с толкова е намаляло и разпространението със сегашните мерки. Ако, за игра на ума, предположим, че утежнят мерките до пролетните, то с колко би се увеличил този процент? Едва ли с десет повече. Така че аз одобрявам горещо подхода на властите сега. Мисля, че много добър организатор и медиатор излезе Костадин Ангелов и предполагам, че добре седи на екран, но тук търпя критики, защото аз гледам_да_не_гледам новини*. Речетатив малко, като рап - "като се огледам, гледам да не гледам, че по новините - само пеерас'и"... и не съм го виждал и чувал човека.


* по някакво вечерно радио слушах едно младо лапе да говори за зависимостите - лафът, макар и интересен, беше за стандартните ипознати - хазартна, алкохолна и т.н., а накрая водещата го попита коя е най-разпространената. Най-вика лапето- разпространената, неочаквано силна и тази, която нанася най-масови поражения е гледането на новини. Водещата се разсмя, понеже помисли, че е шега, но пролича че лапето се смути и стресна, защото е говорел сериозно. После обясни - накратко и с мои думи - всеки от нас удря по една здрава доза мрак с новините, ставаме зависими от дозата си, чакаме я с нетърпение и той, мракът малко по- малко ни завладява. После идват лоши неща.

Редактирано от Green Light на 10.11.20 15:40.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.11.20 16:03



в ютюб е пълно с видео (или май трябва да се каже видеа?), в които те съветват как да се откажеш от пристрастеността си постоянно да гледаш видео(а) по ютюб





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 17:29



Може и да си прав, но въпреки това ние не сме сами в това преживяване. И никак не сме най-умни, нито сме най-икономически развитата държава, Поглеждайки към другите държави - сме първи по заболели и последни по мерки...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.11.20 17:58



Боце тотално се е отсвирил, и така се е поставил в положение цунг-цванг без полезен ход. Идея си нямам защо от 1и май се отстреля, имаше видно всички шансове да излезе герой. А сега - пълен хаос и ташак. Нито има воля да приложи каквито и да са мерки, щото и тези никой не следи спазват ли се или не, тотално шведско-мангъровски сценарий и последствията са видни за всички.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано10.11.20 18:06



Мангъров ще ни оправи.
Като шеф на ковид отделението в инфекциозна болница.

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано10.11.20 18:08



абе.. аз не съм в час с мерките в България.. но в събота говорих с една моя близка приятелка - хората в транспорта били 50/50 с маски.. което не е добре, по мое мнение.. Иначе чета всякакви ужасии за хора, починали в линейки, докато им търсят места по софийските болници..

Иначе тук също има много корона.. детето от миналият петък е контактна персона клас I, съответно аз като получих от информационната система мейла, веднага ме изпратиха в хоум офис същият тоз петък.. след това записах онлайн час за тест, защото ни искат и на двете, вчера ходихме да ни тестват.. само че, правителството моли който няма конкретна причина да не ходи да се тества просто ей така.. та, сега чакам резултатите да се върна в офиса..

макар, че... и хоум-офис си е добре ..

Не е добре, защото пак лок-дауни, но хората поне ще получат 75% от оборотите 11/2019-та.. което вероятно не е като 100 % , но пак е нещо.. това за ноември, за декември още не казват нищо. Но пък, тук маските са задължителни от 13-ти март и никога не са спирали да бъдат задължителни и никой не си позволява да ходи в магазин или обществен транспорт без маска. Да не говорим, че от началото на ноември централните градски части също са "червени зони", т.е. задължително е да се носи маска, дори като пешеходец..

Та.. има някои разлики, които се забелязват, между управленията на България и на Бавария..



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано10.11.20 18:29



страх!

защото и тук спасението е по единично.
да не дава Господ да ти се наложи болнично лечение.

тези нямат нито един полезен ход вече...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.11.20 18:43



Ся, на теб ли да вярвам или на Катката, дето обясняваше цяла пролет, че всички ходят където си искат, купонясват по партита и въобще, никакви карантини?





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 18:36



Е страх от какво?? Точно това е странното... когато мерките бяха яки - рейтингът му беше свръх висок. И сега би помръднал нагоре, процентно хората повечето се страхуват от вируса. И се дразнят от това, че угажда на ресторантьорите и всякакви други богаташи.

Дори и да не са нужни по-сурови мерки - за рейтинг трябваше да ги инициира. Заради това се чудя.

Страх от протести ли?? Не му дреме изобщо, както се видя.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: TCNQ]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.11.20 18:40



Същото се чудя и аз, можеше да стане и без толкова жертви. Толкова ли го хвана страх за постчето, че вместо да се спаси си направи сепуко......с гръм и трясък. Дори не става дума за затваряне, само за малко по-твърдо изискване за спазване на малкото мерки. Адскиии тъпо се застреля.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.11.20 18:50







Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано10.11.20 18:52



въпреки маските и дисциплината, приятелка ми се обади от берлин, в германия заразени днес над 13000.
много е уплашена, защото е с много заболявания, все рискови.
всъщност май е хем уплашена, хем ядосана, защото не излиза никъде, освен до доктора.


научи се да чакаш

Тема има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tia9]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано10.11.20 19:01



под биби.
днес молядругарката меркел им заръча със зайчето зоран, да вземат да се разберат.
сега да видим - клекнат ли за макетата, пиши ги не паднали, а срутени.


научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано10.11.20 19:04



страхът и нагаждачеството, характерни за самата му личност, не изискват допълнитено обяснение, но в случая има и логична обосновка.
давам ти пример от моето семейцтво.
приятелят на детето болен. преди това контактен. правят си тестове и двамата-отрицателни.
личната му казва да звъни в спешен център. не е толкова спешен...от спешния го връщат към личната.
в крайна сметка, аз му изписвам антибиоик и лекарсва по телефона, а дребното го гледа.
при тест за анти-тела след оздравяване-налични. след 3 седмици-дъщеря ми...знаем пътя. този път, той я гледа. антитела-няма, карантината, която и двамата пазят е по съвест.

тоест имаме двама самолекуващи се и пазещи карантина по съвест.
какви мерки, какви 5 лв. за подобни случаи, а те са голямата част?!
и какво ще ме научи Бойко?

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано10.11.20 19:08



хм.. ето ти числата на Робърт Кох за Германия - общ брой, разлика от предишният ден, случаи в последните 7 дни, общ брой починали. /апропо, това предпоследното е разлика от последните 7 дни, сори/

Baden-Württem­berg 102.293 +1.541 15.072 135,8 2.133
Bayern 136.636 +2.828 22.540 171,7 2.953
Berlin 40.460 +836 6.221 169,5 301
Branden­burg 10.790 +274 1.795 71,2 223
Bremen 7.254 +121 1.363 200,1 88
Hamburg 17.437 +298 2.251 121,9 304
Hessen 55.744 +1.701 10.811 171,9 786
Meck­lenburg-
Vor­pommern 3.786 +41 802 49,9 31
Nieder­sachsen 47.319 +997 7.440 93,1 834
Nord­rhein-West­falen 175.951 +4.320 30.248 168,5 2.395
Rhein­land-Pfalz 27.237 +885 5.168 126,2 325
Saarland 8.640 +214 1.359 137,7 202
Sachsen 27.339 +659 6.038 148,3 409
Sachsen-Anhalt 6.928 +194 1.338 61,0 93
Schles­wig-Holstein 10.214 +214 1.554 53,5 205
Thüringen 9.172 +209 1.668 78,2 224
Gesamt 687.200 +15.332 115.668 139,1 11.506

Както се вижда, в Бавария има най-много заразени, най-голям е приръста спрямо предният ден и прочее.. за Берлин ги дават +836 ..

А иначе е така, страшно е.. непрекъснато има нови случаи, непрекъснато ни стряскат как ще продължат карантината и декември.. не знам..

Тя карантината тук, говоря за Бавария, беше до средата на юни.. и е сега, от началото на ноември.

Редактирано от parvaty на 10.11.20 19:04.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано10.11.20 19:09



не знам.. тя беше писала някъде за някакви игри на Джет бензиностанциите и прочее.. което тук го нямаме, така, че..

за Бавария на мен, за хоха - на нея.. или както ти харесва.



Апропо, тук лятото също имаше само мерки, нямаше карантина.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано10.11.20 19:10



Ха, внезапно се усетих, че ми вървят новини и се изненадах, бях оставила семейните войни и на, така ми се пада, почнали новини. Днес /леко съскайки/ тъкмо си мислех, че Мангъров са го наказали да иде при най-тежките случаи да види колко е безобидно, а то било по негова молба?!!!

Оффф. Що ми трябваше, аз новини не трябва да гледам!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 19:19



Аз пък нейде из нетя мернах нещо, може и жълтина да е било, че Мангъров щял да прави ново отровно трио?

С двама доктори още.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 19:37



тоест имаме двама самолекуващи се и пазещи карантина по съвест.
какви мерки, какви 5 лв. за подобни случаи, а те са голямата част?!
и какво ще ме научи Бойко?



Какво ще ТЕ научи? Ти идентифицираш ли се с тези, които толкова високо му качиха рейтинга през април? Ти не си негов електорат, ако ще да направи пенсиите 1000 лева а заплатите - 5 000. Минималните.
Та - не обяснявай ТЕБ на какво щял да научи. Аз говоря по принцип - че в момента постъпва глупаво.. Може пък така да му нареждат. Може да му пуснат корпоративен вот тия, дето сега им крепи бизнесите....

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tartarianeyes]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.11.20 19:41



човек каквото самси направи.............гърците се разбраха още в началото, нашият ше гони Михаля сега.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tia9]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.11.20 19:47



И ние се разбрахме още в началото. Признахме им всичко.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.20 21:26



И по този въпрос щях да пускам тема. За момента добре се представят - сложили са някаква спирачка... чудя се дали ще отстояват до край.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано10.11.20 21:27



"страх! "
Не случайно се прикачвам за мнението ти!
"СТРАХ"
Това е опасността от вирусът, смъртта от него е по- малката опасност!
Не случайно се прикачвам за мнението ти!
Истината е много страшна, виж как атакуват Снежанка като им я казва!
Виж и Геврека на какво направиха като им го потвърди...и сами да преценим в кое е опасността от Ковид?!!!!
Дори и мен ме е страх да напиша странното, и за безстрашният човекът който се е престрашил и за който ще разкажа го е страх от това страшно!
...
...
Мой пръв приятел, аз възрастен, той млад със семейство и дете. Аз "мъдреещ се дървен философ", видял небесни чудеса които той не е виждал и не вярва в тях...и приятелството се дължи на това че и двамата се учим един от друг-от мен той научава как трябва да се живее, а от него аз научавам как се живее както трябва.

Сега и двамата военни, той действащ, а аз действащ като цивилен служител.
Той с 4 мисии, в Ирак и Афганистан, ...моля изтърпи още малко от подробностите...
Без Ковид, на тези мисии убиват хора и хората убиват.
СТРЕЛЯШ и убиваш, за да не те убият!....и виждаш с очите си конвулсиите на убитите от теб, запознаваш се със Смъртта
Кой би отишъл да го убият или да убие???? За да осигури семейството си с ПАРИ?
Мислим вероятно някой изрод, мислим си, много съм го мислил...и ще се върнем на Ковид за да сравним. Много от тях завърнали се тук откачиха и не постигнаха целите си СЕМЕЙСТВО, заради които тръгнаха!
...
...Приятелят ми, обаче оцеля , и от опитите си да си помогне или с наркотици или с алкохола, но винаги ще си остане с ТРАВМИ!

Кое е страшното за нас от Ковид ли, сега ще го разкажа, не не, не е СМЪРТТА!
Със страх ще го разкажа, за страхът от Ковид:
Наш колега, негов подчинен се разболява, симтоми, грипни разбира се, то сега други има ли! Излиза в болнични, влошава се...за жалост сам, децата му в чужбина и той не иска да ги притеснява със себе си, той не иска никого да притеснява и решава да умре, щом няма друго болнично решение...щото в болница не го приемат щом не е от Ковид, а само му се мре от болестта


Да ама и ние знаем всичко това, до последният от системата,...без значение коя система, ЗНАЕМ и се случва пред очите ни.
ЗНАЕМ и мълчим, ами да мре.

...Приятелят ми, оня изрод, който е убивал за да не бъде убит, и го е правил за пари, за семейството си, егоистът... осъзнава че на този човек няма кой да му помогне и отива лично при него да го види и да му помогне, ама разбира се че без маска, то там в Кербала когато се стреляха и умряха, да не би да са били със защитни маски... /малък отклон от темата/
Другият ми приятел, с които са били в Кербала, като са ги гръмнали в базата, цялото му защитно облекло и станало на дреп, а стоманеният му синджир окачен на вратът му с данни и за кръвната му група е бил отнесен от взривните вълни, споко жив е, и нормален, със закърпен череп, даже и психиката му оправиха, заприлича буквално на един от нас, дето не знаем какво ни се случва...

Та да се върнем в темата, приятелят ми намира болният от КОВИД паднал на земята опитвайки да се изправи, грабва го на гръб, също като на война и го носи в болницата...
и там...ама той от Ковид ли и болен, други не приемаме...и той: А...този път ще приемете, зная и мога няколко метода да ви пинудя да го направите, щете или не щете ще го приемете...да допълня, военно обучен не да решава проблеми, а да ги тушира, все едно не са проблеми....за да не му се налага да ги решава със стрелба!

Така, звъни тук и там, приемат болният веднага в Ковид отделението на болницата.
Той крие името си пред лекарите и казва на болният да ЗАБРАВИ кой го е докарал в болницата.... и ми се обажда: "Едвам издържам, у вас ли си да дойда? Контактен съм! Дезинфектирам се и идвам за допълнителна "дезинфикация"!?!?????

СТРАХЪТ ЛИ, ДА?
Кой страх, моят или на жена ми и близките ми? Или НАШИЯТ?


Или на уникалните, или на алисивиите щедрости: Напуснете ми темата тя е в помощ на Мила и Безсънна БОЛНИТЕ???????
Бе дейба що не хванахте автобуса и да отидете да ги видите лично с какво може да им помогнете, ама на всичкото отгоре и гоните другите също като вас загрижени...


извинете, това е темата за Страх, Смелост, Наглост и Глупост-това сме ние, колкото и дълго и досадно да ви изглежда, Ковид не е това което е!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.11.20 21:29



Няма, пак ще е после и така ще си замине

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:10



Е, как няма да им признаем - нали никога техните предци не са се чувствали българи (по Ржевски), точно както твърдят и те?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tia9]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:13



Тия, изобщо не зависи само от нас.
Гърците и ние уреждаме различни по характер и значение проблеми с тях. По-лесно им е да признаят, че Александър дъ грейт не е техен сънародник и да си лепнат, макар и с тежка въздишка, едно "Северна", отколкото да си разклатят самите основи на идентитетот, който е граден на върла антибългарщина в прекрасната и демократична държава СФРЮ, било щото не е можело иначе да бъде изграден, било просто за всеки случай.
Башка, че гърчетата са пО националисти от нас, но изобщо не е само това. Така ми се струва.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 12:23.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:22



Аз го слушах Мангъров в сутрешен блок днес, щял да положи усилия да убеди колегите си там, където ще доброволства, да отхлабят някои мерки и в самата болница. Не цитирам точно, но така го разбрах.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано11.11.20 12:32



Да доброволства като специалист за помощ на колегите си разбирам, но официално назначен за началник на клиниката ми е съвсем друго нещо.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:33



Аз, честно казано, сега разбирам, че ще бъде шеф.
Е ми... ще видим. Странно е наистина, с неговите разбирания за предпазването от тази инфекция, чисто противоположни на разбиранията на почти всички други по света и у нас.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 12:27.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.11.20 12:32



Олеле! мангъров шеф на Инфекциозна болница в София!

„Всички тези мерки със забулвания са в значителна степен безсмислени. Да не ходят със скафандари, само трябва да си мият ръцете, да носят тези изолационни престилки и нищо повече. Това не е особено опасна инфекция”, твърди доцентът.

Как ще се отрази това на персонала и на болните в инфекциозната болница, предстои да разберем. Там има общо 120 легла, като 78 от тях в момента са заети от болни с коронавирус. Тяхното лечение вече ще зависи от доцента. Една от идеите му е да не се дават антибиотици на пациенти, които имат белодробни изменения заради вируса.

„В този случай даването на антибиотици не е съществено. Тези неща трябва да минат от само себе си. Болните трябва да бъдат на максимално щадящ режим, да им се дава кислород, ако нужда и да се чака”, каза Мангъров.


На печелившите честито.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.11.20 13:08



Въпросът не е те как се чувстват или какво мислят, и правят, а какво направха първите ни "демократични" президент, и премиер.
Ма понеже са демократични, някак си не върви МираМ да ги критикува, Ржевски е по-удобен.

Ми, просрахте я Македонията демократите, да ме прощавате за русизма рийшли.
Едно голямо лайно направихте, ако си позволя да цитирам Швейк.
Затуй сега всякакви плачове, как са виновни Коминтерна, Гошо тарабата и поручик Ржевски са смешни.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.11.20 13:01



Аз от себе си по-умен не знам. Не вярвам да има.
Може, но не вярвам.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 13:14



Чакай, бе, Ржевски, нали според теб нямат общо с нас, не са деца и внуци на българи, как СМЕ я просрали?
Оставям съвсем настрана въпроса какво беше правилно да направИМ ние, дето сме я просрали.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.11.20 13:34



Като пуснат едни пълни, генетични и антропологични изследвания на балканския полуостров, ще се види кой на кого е внук и кой на булката брат.
Дотогава, всичко е само приказки.
Но дори и тогава, подобно изследване би имало само чисто теоретична, но не и практическа стойност - нацията не се определя само от единия генотип, в противен случай не биха съществували американската нация, руската, китайската, турската и т.н. Че даже сигурно и българската.

В случая обаче - пак ще го кажа, щото явно не разбираш за кво иде реч - говорим за други неща. А именно - Македония да не посяга на българската история и да се държи поне от благоприличие "добросъседски".
Не може византийският император да е наричан Българоубиец, а Симеон да е македонски цар в македонските учебници.
Там вече за Гоце, Даме и прочия, в по-ново време, да се разбират с "воеводите" как ще им делят кокалите - по братски ли, по равно ли или по схемата 60/40.

И пак ще го кажа - огромна част от проблемите в това отношение бяха заложени именно в онова тъпо "признаваме държавата, ама не признаваме нацията и езика", което го избацаха СДС-то в ранните '90. Щото не може да признаеш държава, пък да не признаеш айде ако не език, то поне нация.
Тъй че Мире, твойте хора я забъркаха тая каша и колкото и да обясняваш, че аз не ги смятам за деца и внуци на някого, това няма никакво значение за обективната реалност. А тя е, че те не се смятат за твои деца, внуци, братя, баби и бащи. Тва е положението.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано11.11.20 13:44



Стига сте се карали, за всичко има

.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 13:47



Гусин Ржевски, не знам дали се сещате, ама очевидно изглежда, че знам доста по-добре от Вас какво е положението там и какво е било.
Ама щом казваш, че сме виновни "ние, демократите", които и да сме ние и по каквато и причина да ме слагаш към тях (обаче като пиша, че си комуне, съм тъпа) - хубу.

Кажи сега какво трябваше да направим ние, демократите, за да не бъде цар Самуил македонски цар в македонските учебници. Не бягай по тъча. Да не признаем държавата? Да заявим, че признаваме нацията и езика, каквото и да значи това? Или...?
И Самуил става в учебника български цар, и изчезват статиите от типа на цитираната наскоро от Захариева "Българската хиена" с автор един клет човечец Клетников и още хиляди, хиляди други за последните 75 години, и изчезват плочите за убити през 1916 г. "македонски интелектуалци" от "бугарската гнасна рака" (местни с просръбски прояви, убити през ПСВ от хора, предполагаемо близки до ВМРО; не твърдя, че е трябвало да бъдат убити), и въобще нещата стават, както ги мислите вие, дето много ги разбирате нещата от външната политика, вътрешното управление, живота, вселената и всичко останало.
А?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 13:52.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано11.11.20 13:50



ТЕ. Те казват, че не са деца, внуци и правнуци на българи.

да се определят както щат, не ми дреме. с бетонирани глави и югопромити мозъци няма оправия.

но докато се говори за първо и второ българско робство, докато продължават с простотиите си, че създали писмеността, че ни покръстили, да не изброявам всички малоумни изгъзици, няма да видят ни ес, ни български паспорт.

ако зависи от мен.


научи се да чакаш

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 13:52



Ще те поправя. Окупация.


Някои говорят дори за три. Първата е в балканските войни.
Общ сбор около 6 години и нещо.
Знам. И какво?

П.П. Паспорти и аз не бих раздавала на кило. Ако зависи от мен. Не виждам смисъл, освен като подигравка - как ни мразят и нямаме нищо общо, но с отвращением се декларират от български произход, колкото за паспорта. Но не си струва и подигравката.
За ЕС е двояко. "За" вето съм, поне докато не се постигне споразумение и признание за определени неща, но от друга страна, и прекалена изолация от нас и ново тяхно досближаване със Сърбия (като държави извън ЕС) не е добре за нас.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 13:52.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано11.11.20 14:05



" твоите хора" на практика не са нашите хора.
разни дс гнусари седят зад тая каша.


научи се да чакаш

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 14:09



Аз пък не мисля, че кашата сме я забъркали ние.
Както "ние, демократите", така и ние - България.
Тя си е забъркана отдавна и не от нас.
И да не сме действали винаги по най-добрия начин, кашата си е вече налице, не заради това.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 14:03.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано11.11.20 14:11



това за робството го говореше македонския ни екскурзовод.
повечето от групата си вдигнаха чуковете бесни, останахме няколко души, които слушахме и се хилехме, което пък изнерви него.




научи се да чакаш

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано11.11.20 14:13



шерше българската дс, най- вече комунистите и интернационализма, любимото дете на ссср.


научи се да чакаш

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 14:14



Хахаха, може. Така ами, окупация му се е видяло слабо, в края на краищата самото Царство България употребява израза "окупационен корпус".



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.11.20 14:17



Не може византийският император да е наричан Българоубиец, а Симеон да е македонски цар в македонските учебници.

как да не може, бре? че той си е цар на македонците и по българските учебници.
я виж



Сичко е точно. Пък доволно многобройните генетични изследвания досега доказват, че сме с идентични гени с макетата. Ся, дали Симеон е македонец или македонците са прабългари, е въпрос на усуквация. Обаче като цар си е бил по македонски цар и от татко си човекът.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Щом е ОТВОРЕНА за всякакъв хейтнови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано11.11.20 14:20



Мамка му на тоя, който не е почистил фашкиите на псето си ..... Мамка му на оня, който не е поправил уличната лампа ....

Тъй де .... хейтнах, ама си почистих първо обувката.



Както е казано - "Бой се от Бога, ама почитай кесаря". Защото е казано също и "Божието - Богу, а кесаревото - кесарю"

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: PYTnik]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.11.20 15:45



сложна работа...


малко като бебето и водата се получава.

интересен приятел.тези имали досег със смъртта при война, наистина са интересни. и ако са приятели, добре пазят гръб. някакъв дар са...познавам такива.
разбрах те. какво да му коментирам...това е положението...
евала на пича!
когато страхът стане господар на действията ти, бЕгал си...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.11.20 15:57



той има нов, външен пиар от няколко месеца. много сериозен и изключително скъп...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.11.20 16:38



Е какво му е сериозното? Успешно го тика към пълен провал...

Да не би да намекваш за станишевата булка?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано11.11.20 17:50



Гърците и ние уреждаме различни по характер и значение проблеми с тях. +6
Джамбазки за македонците: Бръкнеш ли в шкафа, под тънката 50-годишна лъжа, излизат българските

.

Редактирано от Metropolis на 11.11.20 17:51.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано11.11.20 18:28



Кой му е пиар?

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Само дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано11.11.20 18:42



– Сега, когато сме вече женени, спокойно можеш да ми кажеш с колко мъже си била.
– Не, няма, ще ми се сърдиш.
– Няма, обещавам.
– Добре – седем.
– В смисъл – аз съм седмият?
– Не, ти си четвъртият…

WALL·E


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано11.11.20 18:58



какъв ковид, бе?
ти пишеш за бб и рейтингът Му.

всичко е политика, с ковид или без.

от самото начало досега "мерките срещу ковид" са основно политически.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: Само дрънканицинови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.11.20 19:21





Друг подобен - такъв въпрос мъжът задава на жена си, а тя мълчи половин час... Мъжът плахо пита "Ти да не се разсърди от въпроса?" А тя отговаря "Не, броя ги"

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Гад мръсна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.11.20 20:12



Чухте ли Мангъров какво каза на някаква среща на доктори при Борисов? Наплевателно изказване за лекарите - ако не искали да се заразяват - да били станали счетоводители, за да работят сега дистанционно! Щом били лекари - това им била съдбата!

Тоя е за разстрел.

Боко го сряза веднага, каза, че за лекарите трябва да се говори с уважение, защото са преуморени и изтощени, и всички разчитат на тях сега!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Гад мръсна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано11.11.20 20:46



не знам защо си му набрала така са Мангъров.
прав е.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Baldrian]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.11.20 21:41



"когато страхът стане господар на действията ти, бЕгал си..."
Това исках да кажа, че Ковид не е това което си мислим за него!

Като чета темата за МАКЕДОНСКИЯТ ВЪПРОС, се сетих за личният си зъболекар: Ще ми вади нерв от зъб, и го засуква като го прихваща...и ме удря с юмрук по главата ВНЕЗАПНО...и вади нервът без да се усетя, щото съм възмутен от юмруци по главата за няма нищо!

Македонската ни страст и коронавирус...и общото ни затъпяване какво всъщност ни се случва!

Това което ни се случва, по начинът по който ни се случва, е голяма изненада и за мен.
И Голям урок за мен!
Не съм и предполагал че е възможно такова ярко изразяване на различията помежду ни, категорично.
Без значение за мен кой какъв е!
Друг е този, който съди по различията!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Гад мръсна!нови [re: dionys]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.11.20 21:45



"Какво е вашето обяснение за твърде лежерните мерки, които ББ прилага днес, ....му смъква още рейтинга.

ПП - темата не е политическа, а просто "


"не знам защо си му набрала така са Мангъров"


Просто!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 08:52



Нещо което не мога да разбера е - защо слагат краен час за ресторантите. 22,30 май, на места - 23,30. Никой не ОТИВА на ресторант в 22,30 часа. Които са се натикали вътре и са се заразили взаимно от 19 до 23,30 - вече са го направили. Никакъв смисъл няма според мен.

И не е наш патент. По целиот свет е така.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Гад мръсна!нови [re: dionys]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 08:55



не знам защо си му набрала така са Мангъров.
прав е.


Де да бях само аз... личните лекари през председателя на сдружението си тази сутрин го навряха в ... където му е мястото. Направо са бесни.

Честно ти казвам - АКО този човек се зарази и си отиде ОТ КОВИД - няма да съжалявам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 08:57



Заради купонджиите. Защото купона започна след 12, задръжките падат и става мазало(от гледна точка на мерки)



Тема Re: Гад мръсна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 09:01



Като вземеш да ги приказваш и ти...



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 09:03



Заради купонджиите. Защото купона започна след 12, задръжките падат и става мазало(от гледна точка на мерки)


Чакай де, говорим за РЕСТОРАНТИ, не за нощни заведения. До 12 часа ВЕЧЕРЯЩИТЕ вече са вечеряли и са си отишли. Аз не съм ресторантаджийка, но нормално ресторантите не затварят ли нейде къде 12 часа?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 09:14



Да, болшинството са до 12, точно така, но то не е по закон, а по целесъобразност. А ако има натиск и смисъл да продължат до по-късно, той би дошъл от хората които сядат след десет. Подозрението за такъв натиск(и смисъл, и изгода) идва естествено след затворените барове и дискотеки...



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 09:17



Така де, в този смисъл защо да е до 22,30 или до 23,30 - нека си бъде до 24 и край. Или изобщо да ги затворят.

Ама ще настане... валкирия.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 09:55



Аз пък друго не мога да разбера - сутринта по радиото казаха, че тоя път пенсионерският час от 8 до 10 ще бъде свързан със забрана старите хора да пазаруват извън тези часове. Тъпо, та дрънка. Старите не са основно безсимптомни или леко боледуващи преносители, та да има смисъл да ги ограничаваме зорлем, те са основно съвсем симптомно застрашени, както знаем. А и те, като всеки човек, може да са ангажирани точно по това време, нищо, че са пенсии. Плюс тва много се реве, че пенсиите пък на всичкото си свободно време отгоре се бутали в пикови часове из трамваите да ходят да си пазаруват. Осем сутринта ако не е пиков час...
Като се съчетае това със случката в Александровска, с отделението, което следи бъбречно трансплантираните (предполагам, че и тук не е минало без министерско одобрение в някакъв вид), по-специално с това, че на хората не им е казана и думичка нито къде ще ги следят, нито къде местят документацията - а пред очите им я изнасяли, и почвам да си мисля: абе, тия пощуряха ли?
То мълчанието е типично за болниците у нас - за българските лекари и сестри човек има чувството, че са специално обучавани да мълчат като партизани пред пациента за собственото му състояние и лечение, та и това не е нещо ново.

Мангъров - началник на ковид-отделение е веселба, да речем. Ако пречи, самите му колеги ще писнат, и така. Другото обаче не е съвсем весело.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 12.11.20 09:51.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 09:56



Аха, чак сега те разбрах, но логиката остава. Работещите след работа могат да вечерят и да направят оборота, а купонджиите остават с пръст в устата, защото ако са се прибрали в седем - осем, няма смисъл да излизат тепърва.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 10:00



Да, това за пенсионерите е доста тъпо, и през март го коментирах. Най-логично е от 8 до 10 да могат да пазаруват по-младите хора, които после отиват на работа. Пенсиите нека си дремят до 10 часа... а забраната, която коментираш ти - направо смайва и мен... Преди седмица беше казано че - да, осигуряват им коридор, но не им забраняват да пазаруват и в останалите часове. Сега пък - ЗАБРАНА!!!

Направо си е дискриминация. И дори очаквам днес, в четвъртъчния брифинг, да го опровергаят някак.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 10:03



Това не съм го чул, обаче ако ще съм адвокат на правителството, оставам докрай на амбразурата.
Възрастните хора трябва да бъдат пазени, а не ограничавани, това е като цяло логиката на нещата, но наред с възрастните хора сега вече и самата здравна система е под заплаха. И тя трябва да бъде пазена. Така че има логика вече да започне налагне на забрани, които да ограничат движението на самите рискови групи. И като се има предвид, че (според мен много правилно) се внимава да не се засегне работещият бизнес, то едно ограниение само на пенсионерското (само) пазаруване ми се струва смислено.

Ще се повторя - много добре действа този министър, умен човек и не го е страх да си използва ума.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 10:07



Аз не говоря за точния час, а за твърдението, че този път заповедта ще забранява старите да пазаруват в друго време.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 10:10



Абе, да, има нещо вярно, но като цяло май повече неудобства ще създаде това ограничение. Не знам - няма как да се оцени - колко тежко заболели ще спести. Сега, може да се отговори, че и единици да са, все е нещо, да.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 10:09



Старите не са основно безсимптомни или леко боледуващи преносители, та да има смисъл да ги ограничаваме зорлем, те са основно съвсем симптомно застрашени, както знаем.

Вероятно не е идеята да пазят здравите млади от заразени пенсионери, а да пазят здравите пенсионери от тях самите. Като му е осигурен зелен коридор и той не се сеща сам да го ползва, със заповедта зорлем ще го набутат в него. Щото те са тези, които при фал създават най-много проблеми на болници и на статистика.

Гледам ги нашите от блока как стоят сгъчкани един до друг на пейката отпред по цял ден и ми се струва, че някои се имат за безсмъртни.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 10:29



Ще се повторя - много добре действа този министър, умен човек и не го е страх да си използва ума.

Да, определено в момента са доста по-адекватни в сравнение с великденските изцепки.



Тема Re: Гад мръсна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано12.11.20 10:58



Мангъров каза нещо от рода на 'ако не си вършат работата и само лекуват по телефона, значи няма нужда от тях" нещо точно в тоя смисъл. Донякъде съм склонен да разбера аргумента му. Дали ще прегледат някого или не, те си получават от здравната каса порцията в купичката на база брой регистрирани при тях.
Разликата, като чисто физическа работа, с работещите в болниците, да не говорим за емоционално и психическо натоварване, е просто огромна. Няма място за сравнение. Едните са на терена, другите са станали телефонисти.
Може би не с всички е така, не съм в час и слава Богу. Дай Боже да остана не-в-час.


За самия Мангъров...лошо впечатление ми направи промяната му спрямо пролетния мангъров) Натърти многократно за маските и физическата дистанция (сега). пролетта - помним.
От трета страна бе прав за това, че в момента не-тежките случаи в болниците са такива, че 70 на сто от тях наистина е по-добре да си стоят вкъщи, защото лечение просто НЯМА. има един театър(моя дума) който цели да успокои наплашените за живота си хамстери в болниците, които не са чак толкова зле, но смучат ресурс. Мила в болница ли е? Очевидно не, а очевидно такива като нея са адски много (аз също бих влязъл, ако бях на нейно място, само като видя, че евентуално умирам вече, пази Боже).
И третият важен момент (за жалост хванах случайно само част от интервюто му с оная водеща по Ножа май беше с джуките на порноактриса, а после се разсеях и забравих да си го върна назад) беше, че натърти на основната разлика - продължителността на тоа нешто е 2-3 пъти повече от тази на обикновения грип. Там 5-7, плюс-минус, тук - около 2 седмици. Перифраза: Въртете се, сучете се, но пипнете ли го, ще трябва да изтраете 10-15 дни. После ще ви мине в мнозинството случаи, или ще пукнете (пак моя интерпретация).



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано12.11.20 11:00



"Да падат дрехи и задръжки
да ме напъпят пичи въшки", както пее народната певица. НО в момента не са птичи въшки, а нещо потенциално по-сериозно :)))



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано12.11.20 11:05



+1
на село е същото, насядалите на пейката половин дузина ехидно ме питат всеки път като дойда, "абе верно ли толкова много била страшна трая болест хахаха!"

Но спасение няма. Вчера на Вардар до един блок минах покрай един вампир, лежащ на кълка и подпрян на бастун, майхайки с ръка срещу трима опитващи се да го доближат за да му помогнат минувачи. Уникална картинка, а още около 10ина стояха на по-безопасно разстояние от вампира. някъде към 13 беше. Е тоя как ще го накараш да спазва някакви правила (8-10, АХА!) и второ - как ще ме накараш мен (или Мила) да лежа в една болница/стая с него? Сори, майна, както казват... майните :) Истината е, че такъв е материалът.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 13:12



Абе, ако ще пазиш някого над 12-15-годишна възраст от него самия в обикновена житейска ситуация, уйде конят у ряката.
Аз примерно се опитвам да опазя малкия от него самия - да не падне от балкона или да не се метне под някоя кола, като пресичаме, ама то е щото той е доста под тая възраст.
Пълнолетните, че и достигналите пубертета, в подобни сравнително рутинни и елементарни случаи имат мотив и умение да се пазят сами, предполага се.

Иначе в това за опазването на здравната система има някакъв смисъл, вече признах.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 12.11.20 13:17.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 13:18



Един точно конкретен повече–от–12 годишен, да ти кажа, не знам дали да го пазя или сам лично да го затрия... Като ми се разшляпа чисто бос, по къси панталони и по фланелка... веднъж го замервах с кестени(че ми беше жал за ябълките)
В стаята му, за сметка на това, климатика е омекнал вече от жега, капе пластмасата, стича се по стената...
Да се пукне човек!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 13:23



Аз не говоря за точния час, а за твърдението, че този път заповедта ще забранява старите да пазаруват в друго време.


Аз ги смесих. Не стига, че часът е нелеп, ами става и задължителен.

На брифинга нещо са каканизали по въпроса, но нямах време да ги слушам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 13:23



Спираш му климатика - режеш захранването - и сам ще се облече. ;)

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 13:24



Шок!
Бонба!
Мангъров е "за"

!

Очаквам прогресивните сили, дето до днес го имаха за пророк, ся да обявят, че минал на тъмната страна и дружно да го анатемосат.
Продаде се за едното шефско място и туй то!




Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 13:31



Ся очакваме коментар и от принцесата и дарки.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 13:38



ПП - ма то да вземе да се окаже, че Мангъров не само бил ЗА маските, ами бил и ЗА Борисов! Е ся вече му е спукана работата!



Аз съм много доволен от това, което видях на заседанието на МС. От всички събрани там, най-трезво разсъждаваше премиерът Борисов, дори по-разумно от професорите.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 13:35



Мангъров и Мутафчийски започнах категорично да ги различавам чак сега през ноември. Като имена става въпрос. Като физиономии гласове и позиция ги знам от март, не съм чак такава ливада.
Когато се мъчех, нспример в разговор, да си спомня кой беше шеф на щаба и говореше по телевизията казвах на ум "генерал..." и което от двете имена уйдиса като продължение това казвах - Мутафчийски, естествено. Генерал Манъров въобще не се връзва. Даже, не знам защо обидно ми звучи, просто вътрешно усещане, ако кажеш някому генерал Мангъров и чакай проблеми. Генерал Мутафчийски, също звучи обидно между нас казано, "я, не се стискай като генерал мутафчийски, бе, плати си кафето, да не съм ти касичка!" Обаче вече генерал мангъров си е расистко, много е кофти, не съм ли прав?
Докато, например "доктор" придава благозвучие на всичко. Ето доктор Гринлайт говори с доктор Ржевски за доктор Мангъров. Веднага става ясно, че са хора от сой.

Но не се различават кой кой е.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 13:39



Като споменаваш Мутафчийски... не ви ли се стори, че някак го прикриха, оставиха го на заден план... Някой знае ли някоя клюка, или ще се окажа права, че Боко го е прицелил за президент и го пази на втора линия, за да не се компрометира с нещо...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 13:49



Това вече го коментирах у фейса, ама айде и тук да си кажа мнението:

Товарищ Сталин, Вы большой ученый, в вирусологии знаете Вы толк.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 13:50



Може пък и да не му е харесало от опит всяка сутрин да е на телевизора и всеки следобед - на мемета във фейсбука.

Не знам клюки, ама ако аз съм на Мутафчийски, никога няма да се бутам за президент.
То затва и никой няма да ме избере за президент, де - щото нито се бутам, нито съм Мутафчийски.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 13:52



Веднага става ясно, че са хора от сой.


Тъй амчи, как!





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 13:53



То ако някой е лекар и професор, според мен е достатъчно да го наречеш само професор, няма нужда па доктор, па дм, па не знам кво, може и с господин пред сичкото тва, докат последният затвори вратата и ти забравиш какво си искал да кажеш.

А специално за Мутафчийски (и за Тонев преди него) ми е много кеф, че са "генерал професор", а не "професор генерал". Това показва, че армията е по-важна от учЕните.



За стискането като генерал не знам, може и да си прав. Аз обаче един път слушам нещо за Христо Мутафчиев и нещо не ми звучи таман, усещането е, че трябва да е Христо Мутафчийски, някак си ухото ми е привикнало окончанието да е друго. Стоянка Мутафова, ако не беше умряла още преди короната, не знам как щеше да ми звучи и тя.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 12.11.20 13:58.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 13:53



Мисля, че изобщо даже не му минава през ума на Борисов и целокупния ГЕРБ за президентските избори. Толко да не им е момента, че въобще не им дреме, кръгла нула.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 13:53



Мутафчийския можеше да бъде избран за президент ранна пролет.
Вече е неизбираем.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 13:46



Тотален стрес у протестиращите!

Досега плюеха правителството за мерките, заставайки зад Мангъров... ся кво ше правят, след като Мангъров застана зад Борисов?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 13:58



Ми то кое не е по-важно от учЕните? Всичко е по-важно. Имаше един министър дето искаше да закрие БАН и може би даже БПЦ, понеже синодални старци му се привиждаха сред учените. Две в едно, язък, че не му се получи на човека!
Ама не, защо са ни, кажи ми, давай да ги махаме че само пречат, от едната метеорология само имаше файда и тя се махна..?



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 14:02



Нищо не доказва.
Едното е армейско звание, другото - академична длъжност.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 14:03



Феодални старци му се привиждаха.
Искал е да закрие феодализма, а не БПЦ.





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 14:04



Да, бе, то и държавният протокол първо президентът, после премиерът, после ПКП, после не знам кой, и той нищо не доказва. И "дамата първо" - също.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 14:19



Като ги познаваш протоколите, кое е по-напред - доцент или доктор (примерно Мангъров)?



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 14:21



Аз не ги познавам и никога не съм твърдяла такова нещо. Други ги познават, аз само съдя по подредбата кое е по-уважавано.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 14:25



Освен останалото, и справедливостта го изисква това.
След като могат да въвеждат ограничен достъп до магазините за млади, за да пазят старите, редно е и старите да понесат известни неудобства и рестрикции, пак в името на същата кауза :)



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано12.11.20 14:28



... после не знам кой, и той нищо не доказва. И "дамата първо" - също.

Един готин

виц по темата "първо дамите" -->
Афганистан. Идет мужчина, а впереди него - женщина.
- Эй! Ты зачем женщину вперед пропускаешь? Коран не велит!
- Э, друг! Когда Коран писали, противопехотных мин не было. Иди, Зульфия, иди!




Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 14:37



Ами, неправилно съдиш.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 14:51



След като могат да въвеждат ограничен достъп до магазините за млади, за да пазят старите, редно е и старите да понесат известни неудобства и рестрикции, пак в името на същата кауза :)

Да, това е логично. Само дето часовете не са добре измислени, поне по мое мнение.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:03



не ти искат документ, за да влезеш в магазина....
Днес около 13 ч. опашка от старци, не разбрали за ограничението 65,
но кака ви без спиране, директно влиза, даже не ме погледнаа спиращия))
е т'ва ако не е комплимент)) -



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.11.20 15:05



И в двата случая лукът (видът, де

) би имал голямо значение. И за младоликите - между 8 и 10, и за рано състарените - след това...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:08



Щото си младо парче, затуй.





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 15:11



Аха, а защо точно "генерал" се слага отпред?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.11.20 15:05



Щото си младо парче, затуй.
Подмазвач!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:12



Поради същата причина, поради която примерно "главен лекар" пак би се сложило отпред, макар че може да си главен лекар и без да си професор. Както и обратното.
Мутафчийски е офицер от БА, заема определена длъжност в нея и има съответното звание. Това му е основната месторабота.
Точно както длъжността доцент се слага преди научната степен доктор да речем.
Длъжността е първа.

Същото би било ако ставаше въпрос за началник-цех или заместник управител на фирма.
Така е прието.
И не е свързано със старшинство, защото няма как да е свързано - нещата не са взаимностепенуеми.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 15:23



Генерал не е длъжност. Длъжност е началник на ВМА. Като се пенсионира Мутафчийски, пак ще е генерал.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:24



ПрЕстави си аз , работещата, да не си взема традиционната салата около обед, когато НЕ Е за моята КОРОНАвъзраст, ми ще ми се сбръчка кожата без тези витамини, д....а, доколкото ги има де, в свжите салати, кълнове, намсикакви еко-меко полезности. Но истината е, че навикъ не мога да си скърша, егоистка!!



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 15:26



А ако между 8 и 10 не те спрат, ще им вдигнеш ли скандал, че те преценяват на око и не ти искат документ? ;)



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:28



Ми очучулена на 7 см , руса грива и закачливо буфче , дето скрива тва, дето е нужно -
кой щи ми каже "копче"



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:33



Така зверски се даде да бъде употребен,

че сега и професионалните му качества
са в ъгъла(((( жалко за последното

Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 15:25



Аз това, без някой да ми начертае една блок или мрежова схема, няма да го разбера. На 52 станах, а се мъча от невръстен като бях, от първите въпроси ми е. Откъде, викам, идват децата, и кое е е длъжност, звание и титла, и това е.

И пушка също исках, живо мече да си хвана, това вече по-възможно ми се вижда.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:34



Ма аз ясно съм го написал, че е воинско звание.
Да речем, че в научните среди, званието би отговаряло на научна степен, която е пожизнена.
Впрочем, професор у нас е само длъжност, а не пожизнено, научно звание сравнително отскоро.
Но генерал и професор не са взаимностепенуеми, точно както не могат да се сравняват килограм и метър.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:35



ако не се заяждаш, ще ти кажа

, щот съм бяла

в цитирания от теб интервал много трудно моеш да ме видиш магазин -
просто не ми е време за обедна салата

Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:37



Пак добре, че не каза "сваляч".





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:38



Ахъм.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:40



Абе, дет се вика, добре, че не ми се сбъднаха детските мечти. Ся щях да съм танкист, да карам лада и да имам ключ от сладкарницата.





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 15:45



Не се заяждам :)
Обаче се сетих за едно немско комедийно клипче. В супермаркета лелка на средна възраст купува алкохол и изнудва касиера да я попита за годините, после и да и поиска и документ, иначе щяла да счупи кутията с яйца на пода. Онзи го прави, лелката се провиква на висок глас, че са я сбъркали с непълнолетна, взима си покупките и си тръгва доволна. Обаче онзи подвиква след нея, че си е забравила крема против бръчки. Лелката не казва нищо, само мята едно яйце по касата :)

Ей то тук, със субтитри на английски:





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:55



А за Мичето по-късно мечъти не те ли полазиха, маминия?!!



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:56



той да ми се подмазва - моооже, но виж саляч - недорос......



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:59



е, неее, аз не съм такава мижава лелка, а достолепна баба -
има голяма разлика
на възраст не само не се обиждам, ами си прибавям



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 16:02




Тва е България!(като Джерард Бътлър...) И на суахили да го пуснеш пак ще го разберем



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано12.11.20 16:48



каква баба си ти, хулиганка такава




научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.11.20 16:52



Килограм Мангъров звучи много по авторитетно.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 16:45



Няма да ни викате лелки на средновъзрастните, ей!



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 18:52



За клуба ти си още агнешко :)
Използвах лелка на средна възраст като евфемизъм за млада баба, отчасти от уважение към актрисата, отчасти щото ми е наборка :)



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано12.11.20 20:19



сутрин магазините са чисти и дезинфекцирани, та пенсионерите, които ние така или иначе трябва да пазим, по няма от де да се заразят като пиполят по щандовете.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Silverado]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.11.20 22:17



Ако ние пенсионерите мислим като теб, щяхме да плюем по щандовете преди да влезете вие пазачите ни.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.11.20 22:34



Ако ние пенсионерите мислим като теб, щяхме...
Не бъди неблагодарен, някой трябва да ти заработва пецията.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: PYTnik]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано12.11.20 22:50



разменил си полюсите и затуй мислите ти се въртят в обратната посока.





Тема Re: Гад мръсна!нови [re: UnicaDonna]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано13.11.20 00:43



Честно ти казвам - АКО този човек се зарази и си отиде ОТ КОВИД - няма да съжалявам.

ок. вероятно, ако ти се заразиш от ковид и си отидеш от него, Мангъров едва ли ще съжалява за теб.
той поне не те познава.



nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.20 12:05





Кризата в третия по големина град в Италия – Неапол, излиза извън контрол и на хората, чакащи пред болница Котуньо се оказва помощ в личните им автомобили. В социалните медии излезе клип с починал пациент с COVID, който чакал да бъде изследван в препълнено спешно отделение на болница.


Само преди 20 дни там имаше масови протести срещу ограничителните мерки...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Не знам колко ще е дрънканицанови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 18:48



Имаме вече минимум един починал колега от това и доста болни.
На един млад колега пък майка му и баща му си отидоха в рамките на една седмица от същото. При това, без да са на 70 и с придружаващи заболявания.
Познатите ми с положителен тест са вече няколко десетки.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.11.20 19:50



мии, дет са рекли старите хора - внимавай какво си пожелаваш.


Та и пенсионерите ни тъй - не оцениха жестовете към тях и дигнаха джангър. Сутрин зор ставали били и дорде се оправят, туй-онуй, и времето им за пазаруване било изтичало. Чунким ги не знам, че се будят още по тъмниците, ама...
Е, чуха ги и им не строшиха хатъра - преместиха им часовете за пазаруване от 13,00 до 16,30. и ще купуват всичките вече опипани от кого ли не продукти.
Ти остъй другото, но ще изтърват и безбройните си следобедни сериали, както и задължителната си следобедна дрямка, та....
Ма тъй то!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.20 20:02



преместиха им часовете за пазаруване от 13,00 до 16,30. и ще купуват всичките вече опипани от кого ли не продукти.



Сигурен ли си? Не чух в нито едни новини.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Не знам колко ще е дрънканицанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.20 20:07



Имаме вече минимум един починал колега от това и доста болни.
На един млад колега пък майка му и баща му си отидоха в рамките на една седмица от същото. При това, без да са на 70 и с придружаващи заболявания.
Познатите ми с положителен тест са вече няколко десетки.


Мдааа... ще се сбъдне май това, дето някой беше прогнозирал... че всички ще имаме познати, боледували от това, а малко по-късно - и починали...

Аз нямам нито един познат за всичките си сто години назад, починал от усложнения след грип.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.20 20:10



Да, чух по канала сега... значи няма да ме връщат вече в 8 часа, каквото вече ми се случи в лидъла оня ден.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Не знам колко ще е дрънканицанови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.11.20 20:27



Аз също, да не говорим за двама от едно семейство.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.11.20 21:09



тази вечер в Дира.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.11.20 21:17



и мен, че съм на периоди.
В даден такъв си вземам кроасани със сокчета за закуска от там.
Ти остъй другото, ми баш омбудсманката ги "сготви" пенсионерите, щото им се върза на мрънкането и скочи да им намери подходящо време за пазаруване.
Автогол, откъдето и да го погледнеш!





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.20 13:10



Тарти, при вас извънредно положение?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 14:47



къде при нас...
аз си се прибрах ф аскуу.

и ми се смеят, като ги питах що не слагат маските навън.
в австрия бях свикнала така.

писах какво пати моя позната там, като се зарази, та реших да не рискувам.
тартариан смята, че у нас също са много повече заразените, само дето в австрия правят много тестове...


научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.20 14:54



аз си се прибрах ф аскуу.

Трайно или поради вируса?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 16:14



а, не трайно, не, пак ще се връщам, ма знам ли кога.

при първия локдаун си изкарах три месеца у дома, въпреки, че имах докЮмент, че имам право да пътувам.
"докЮмент " винаги е звучал гордо.




научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 11:59



Слушам в новините - болница в Пловдив е превърната почти цялата в КОВИД болница. Толкова ли беше трудно това да се измисли през лятото и да се извърши във всички големи градове? За да може, при случай, линейките да не се лутат от място на място, а да карат направо в тези болници?

А не сега да карат всички болници да разкриват такива ОТДЕЛЕНИЯ... Предполагам, за жалост, че това е свързано с даване на някакви пари за всяко ковид-легло, заради това всички шефове на болници с охота преобразуват отделения...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.11.20 12:43



Аз не знам и тази болница колко лесно ще се справи. Дано се справи. Това е бившата Първа градска, за пловдичани. Дълги години тази болница имаше проблеми, постоянно беше из местните медии, нямаше персонал, нямаше пари, нямаше не знам какво, щяха да я сливат с друга общинска болница. Дано сега са се позакрепили, че да позакрепят и епидемичната обстановка в града.

Както и да е - едва ли най-доброто нещо е непременно по една голяма само-ковид-болница във всеки град. Твърде голямо преустройство е и вероятно не си струва усилията, дори да е възможно. Вероятно по-лесно би било просто да се въведе синхрон. Което у нас куца не само във връзка с вируса. Ясно, че за променена обстановка се налагат и промени, но вероятно няма нужда толкова. Едва ли е непременно необходимо, след като пак може да стоварят пациента отпред и да няма места. Вярно, че ще се спести разкарването, и това е нещо, но пък усилията за преустройството, набирането на персонал и пр. също едва ли биха били пренебрежими.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 16.11.20 12:46.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 14:04



усилията за преустройството, набирането на персонал и пр. също едва ли биха били пренебрежими.

Усилията за преустройство са също толкова значителни, когато се преустройват ВСИЧКИ болници, отделяйки някакви части от собствената си площ и персонал, но умножено по броя на всички тях. Това ми прилича на сравнението - дали да събориш нещо и да построиш ново на негово място, или да кърпиш старото. Не е съвсем точно, но общо взето е такава идеята.

На специализираната ковид-болница (в най-големите градове - 2-3 даже) наведнъж ще й закарат много апарати и ще й назначат персонал от други места - биха се събрали най-големите специалисти в тази област отвсякъде. Китайците за по 10 дни построиха СПЕЦИАЛНИ болници, изобщо - взеха КРУТИ мерки и СЕ СПРАВИХА... А ние тук се балтаем като патки в кълчища. Виждаш какво става - имплантираните протестират, целият им персонал подава оставки, не им ги приемат... онкоболницата не може да осигуРи отделни входове за чист и ковид-поток - ПАК оставки, протести... В няколко малки болници в малки градове напусна ЦЕЛИЯТ им персонал...

А имаше една частна болница от ония дни, която искаше да се предостави ЦЯЛАТА за ковид-нуждите, и НЕ Й РАЗРЕШИХА...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 21:16



Моите подозрения за “мотивацията” на шефовете на болници май се потвърждават... като гледам шефът на онкологията, бившият министър на здравеопазването, как яростно защитава трансформацията, въпреки, че колегите му и пациентите протестират... даже един негов колега в ефир го апострофира: “как може да твърдите, че а базопосно, така, пред телевизията!!”

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 12:44



Като дойдох тоя уикенд на село, гледам - генерална промяна. Всички бабета с маски)
Оказа се, че вече има един умрял, а няколко "знакови фигури" са в болница.

Само преди 2 седмици ехидничеха 'какво става в таа София", много е страшен тоя ковид, а, хаха!!





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 15:06



Така ще е то. Накрая всички неверници ще станат “верници”.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.11.20 15:10







Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Silverado]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано17.11.20 15:22



Страх, я!
Хем да кажеш че клетва изрекъл, не е рекъл, ама...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.11.20 15:56



мии, дежавулвесто ми се видя, някак си, та затуй, таквозито... .





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 20:13



Е, послушаха ме. Всеки голям град ще си има специална ковид-болница, доколкото дочува едното ми ухо от телевизора. Поумняха.

В концепцията си пропуснах да отбележа много важен плюс на такива специални болници - това, че в останалите болници няма да има опасност от заразяване с този вирус.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.11.20 20:27



Ужасното е, че ще е по трудния начин..........

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 20:37



Да, обаче все си мисля, че АКО през май-юни-юли бяха започнали да харчат пари за преобразуване на болници и всякакви такива ходове - щяха да ги вдигнат във въздуха всякакви мангъровци

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 20:37



Боже боже, добре, че са те прочели....ако те нямаше теб, не знам, не знам, не знам......





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 20:39



Ти провери ли се за ковид? Прочетох, че освен вкус и обоняние - се губи и чувството за хумор.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.11.20 20:46



Тая, пловдивската, толкова е специална, че няма кислородна инсталация. Тепърва ще и я правим.
Утре, вдругиден, догодина ...
Иначе е за средно тежки случаи.
Докторите избягаха от адската мизерия вътре. Имало, обаче легла ... Има, да, военното министерство даде русенски, с пружини, от резерва ...
Молете се да не влизате там. По-добре да си мрем в къщи.
Ако и другите болници ще са такива, господ да ни е на помощ!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 21:00



Няма как рибата да знае какво е огън. Затова и малко те съжалявам. Тъй че, споко) Няма да се проверявам, дори да загубя чув....ъъъ обоняние.





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 21:10



Затова и малко те съжалявам.


Еееее.... що да е "малко"? Разочарова ме!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 21:15



Защото не си пила истинска Гъмза и не си слушала Синан Сакич


Но не си го слагай на сърце, 8 милиарда души почти са като теб. Богоизбраните сме единици, но и това нз.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 22:46







Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.11.20 07:24



Тоз линк на други трябваше да го пуснеш - някои от специалистите по линкове.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Чики Бегиристайн (ultimate hero)
Публикувано18.11.20 10:28



Нали темата е за това, стига мръхтя ;)



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Чики Бегиристайн]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.11.20 17:33



Линкът ти е точен съм темата, намеквах да го отправиш към тия, за които вирусът е шега работа. Макар че... те са кауза пердута и никакви линкове и вести за смърт или припадане не могат да ги впечатлят.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано18.11.20 17:48



няма смисъл, лекарка, дипломирана, със десетилетия стаж, твърдяла на тъща ми, че няма никакъв ковид



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано18.11.20 18:05



Е нема да си мерим докторките. Мойта джипка не те пуска на 4 метра от нея и като й плащаш потребителската такса в монети - ги пускаш в чаша с дезинфектант.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.11.20 13:02



Нали в твоя мнение ставаше дума дали познаваме починали от ковид-19?

Е ми вече познавам. Досега познавах само прекарали и каращи. Починал е личният лекар от самото начало на цялото ми родно семейство, майка ми и баща ми (те не са живи вече), брат ми, жена му и дъщеря му, роднини, съседи и други познати. Една от големите практики на ЛЛ в града. Аз лично се махнах оттам като пациент до голяма степен заради малко кривия му характер, но едното от децата ми също още беше пациент там. Крив характер, но кадърен лекар и видимо също и кадърен организатор на цял медицински център. На 63 години. Не са малко, но не са и за умиране. И всички ще познаваме вероятно.

Дано починалите са по-малко, за прекаралите ясно, че няма да са малко.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 20.11.20 13:04.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.11.20 13:25



Лека му пръст...

Най-много се вбесявам на мангъровците, когато чуя или прочета за починал лекар... и все се питам - имат ли статистика на медицински лица, починали от грип...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.11.20 13:43



То и такива сто на сто има, но... абе, много станаха, по-кофти си е от грип. Дали заради прилепчивост, дали само защото болестта протича по-тежко, ама вижда се вече, че се мре по-яко от грип. И не е само от създадената суматоха и очакване.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.11.20 18:42



Довечера от 22ч. по Нешънъл Джиографик започва "Ловци на вируси". Може да се падне интересно за гледане.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 20:37



"К-19 мoжe дa oтключи cимптoми нa другo зaбoлявaнe. Cлeд 3-ия мeceц мoжe дa ce oчaквa възcтaнoвявaнe oт зaрaзaтa. Тoгaвa e дoбрe дa ce нaпрaви кoмпютърнa тумoгрaфия нa бeлия дрoб и дa ce види кaквo e cъcтoяниeтo нa oргaнизмa. Зaрaзaтa мoжe дa ocтaнe в oргaнизмa и дo 6-ия мeceц", поясни проф. Генчо Начев...





Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: MilaO6]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано22.11.20 20:49



деба тая ТУмография деба...



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано22.11.20 20:49



втори път за късмет





Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: MilaO6]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.11.20 20:54



Тoгaвa e дoбрe дa ce нaпрaви кoмпютърнa тумoгрaфия нa бeлия дрoб и дa ce види кaквo e cъcтoяниeтo нa oргaнизмa.

И, като слушах професора се запитах : а сега, колко хора могат да си позволят компютърна тОмография през мирно време? Минала съм по тази пътека.... Да не дава Господ... А сега при вирусно?
Дрън-дрън, народът си гине, а Начев, Балтов и сие ... дай им изяви по ТВ.
Къде зачезна Мутафчийски?



Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.11.20 14:26



Че "тУмографията" не е ли от порядъка на стотина лева? Що да не си я позволят?

Иначе облъчва силно (с йонизиращо лъчение - не че им разбирам на лъченията, ама така му викат), та не е добре да се прави за щяло и нещяло, но да речем, че има показания.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 23.11.20 14:28.



Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.11.20 16:36



дoри Ядрено-магнитен резонанс на чaст oт тялотo дo 250 лева, нo

не е добре да се прави за щяло и нещяло - дa



Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: Metropolis]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано23.11.20 16:40



Компютърният томограф (скенер, дето му викат) е по-евтин от ЯМР, доколкото ми е известно.
Такава томография ми правиха на прешлени на гръбначния стълб (3 броя) преди 7-8 години за 90 лева.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 23.11.20 16:41.



Тема Re: Колко време заразата остава в тялотонови [re: MupaM]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.11.20 17:10



дa, затовa е дoри-то.

ЯМР, нe e врeдeн
.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.11.20 14:14





Обрат! "Св. Мина" няма да бъде ковид болница на Пловдив ВИДЕО

26.11.2020 | 13:00
26.11.2020 | 13:28
Екип Марица
1911 прегледа
5 коментара

Общинската МБАЛ "Св. Мина" в Пловдив няма да бъде трансформирана в специализирана ковид болница. Областният Медицински щаб е предложил на Регионалната здравна инспекция да отмени решението си, след като стана ясно, че няма как здравното заведение да бъде обезпечено с финанси, персонал и апаратура. Новината съобщиха на брифинг ресорният зам.-кмет Анести Тимчев и шефът на дирекция "Общинско здравеопазване" д-р Калин Калинов.

Както "Марица" вече написа, държавата отказа да отпусне поисканите от градската управа 1,2 млн. за превръщането на "Св. Мина" в ковид болница. Здравната каса пък отхвърли искането за увеличаване на лимита на здравното заведение, което го обрича на финансов колапс, ако продължи масовия прием на пациенти с коронавирус.
...


”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано26.11.20 16:33



Тотална дивотия. Да преобразуват цели отделения на доста болници в ковид-отделения имало пари, а само една болница - нямало... ама те пък като са поискали милион и половина...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.11.20 18:20



Тази сутрин много рано, в едно повторение дочух, полуспейки, НВ мангъров да признае в ефир, че ЗА РАЗЛИКА ОТ ГРИПА - този вирус трае не 4-5 дни, а поне 2 седмици, симптомите му са доста по-тежки и още няма лекарство за него... ДОЖИВЯХ!

И пак хвърли цялата вина върху личните лекари. ТЕ били виновни за разпространението... щото лекували по телефона...
Любопитна съм някой от живеещите в чужбина да каже - ТАМ как се случват нещата с първичните прегледи и личните лекари.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано30.11.20 08:29



На осмия ден боледуване - PCR отрицателен. Три седмици по-късно - бърз тест положителен за прекаран ковид. Да отбележа за статистиката.


п.п. Поправих деня, че бях сбъркала с броенето, и допълвам - на мижавата пластмаса тестче, която гледам в момента, никакви чертички не виждам. Изчезват ли, какво? Странно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!

Редактирано от Bezsynna на 30.11.20 08:34.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.11.20 08:33



Бравоооо!




А гОркия Гераско беше ли в изолация през туй време?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 30.11.20 08:37.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано30.11.20 08:50



Герасимус беше през океана, случи той на изолация точно за времето когато ми се падна да боледувам. Замина ми човекът и аз се тръшнах.

В момента лети насам, поне здрава ще го посрещна! /Колко съм здрава не знам, оттатък се пооплаках, денонощно ми се спи и се уморявам като бабичка./ Сега се чудя дали няма вкупом да ни карантинират, въобще не съм търсила да проверявам.

Направих редакция отгоре, Саксън не знам дали ще погледне. На тестчето не виждам индикация за нищо, ако е имало чертичка, по която лаборантката да ми каже резултат, очаквах да си стои. Довечера ще видя на сайта им какво ще извадят, нещо ми стана съмнително.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.11.20 09:11



Ма ти сериозно ли? Гераско ще домъкне свеж американски вирус сега! А той със сигурност е по-качествен от нашия!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано30.11.20 09:23



Не се шашкай. От март се отлага това, някои неща няма начин да се отменят завинаги. Работим вкъщи и сме достатъчно изолирани. Каквото ни е писано.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.11.20 14:49




А така.
И без много напрягане.


научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: tartarianeyes]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.20 14:48



Чувствам се длъжна да уточня - чертичките на теста изчезвали до десетина минути, затова не съм видяла резултата, направиха ми безплатна контрола и видях.

Не се напрягам, само ми е тъпо. Докато бях най-гадно болна - отрицателна за ковид, а две седмици след писиара - здрасти, изкарала си ковид. Иди се сещай кое е вярно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.20 15:09



Да взема да докладвам по тоя въпрос. Гераско е карантиниран официално, за десет дни. Обаче:
1. Пристигащите от Щатите ако покажат отрицателен тест, не биват карантинирани. Имало е такива на полета. Значи ако миналата седмица си бил здрав, не се брои за проблем, че си се бутал в навалицата по четири летища насам - няма карантина.
2. За домашните на карантинирания няма забрана. Не е съветван да се държи настрана от близките. Той няма право да излиза, аз мога да ходя където си искам.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.12.20 15:34



Имаше черта срещу Ig G ли? Щом два пъти дори си направила теста и е било факт, значи наистина си прекарала КОВИД. Може и при отрицателен PCR, да.

Аз съм склонна да приема, че това е достоверният вариант - прекараното заболяване е било КОВИД.
Още повече, че ти съобщаваше за доста голяма отпадналост, което понякога е водещо при протичането и задържаща се с дни повишена температура.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.20 19:23



Снимах контролата, IgG не виждам и не схващам това C.



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.12.20 19:46



С е контролна черта. Тя винаги трябва да присъства.
Но не виждам чертата на Ig G.

Така излиза, че резултатът е отрицателен и нямаш антитела.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: saksun]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано01.12.20 19:50



Демек, не е изкарала Ковид?



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Lira Emerald]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.12.20 19:53



Ако резултатът изглежда по представения начин, значи Безсънна няма антитела срещу КОВИД, което по-скоро значи, че не го е изкарала.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: saksun]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано01.12.20 19:56



Благодаря за отговора Саксън





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Lira Emerald]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.12.20 19:59



Няма защо.





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.20 20:50



Аз пък заподозрях някаква кокошкарщина, понеже резултат на сайта на лабораторията нямам. За разлика от първия път /писиар тестът/, който излезе там още същата вечер. Тия бързите може и да не ги вписват, но защо ми казаха, че ще. И не включвам каква полза би имала лаборантката да ме излъже, че имам антитела, ако тестът си е редовен и антитела нямам. Редактирано - дори ако персоналът има достъп до количества тестове и прави част от тях без да ги отчита, пак не виждам смисъл на човека да се каже резултат, различен от истинския.

То ако някоя магария не се случи на мен, то на кого. Пф.

Извинявам се на Уни, че още и още й вдигам темата, ама нали е за дрънкане, дрънкам си.




Опа! Пиша втора редакция.
Пропуснали били да ми пратят юзър и парола, а аз си мислех, че ще е в същия профил от преди и си го търся ли, търся. Плюс - било имало по-бледа чертичка, а аз не съм я била забелязала. Бе яяяяяя, аман. Спирам да го мисля, утре поглеждам какво ще видя официално на сайта и край.


* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Редактирано от Bezsynna на 01.12.20 21:18.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.12.20 20:59



Извинявам се на Уни, че още и още й вдигам темата, ама нали е за дрънкане, дрънкам си.

* * *
Напротив, дрънкай си, прави ми кеф!

Засега нямам друга идея за тема, така че 3 на първа са добре.

Днес в движение прочетох в телефона това за карантините на Гераско набързо и не го вденах, обаче нямам време сега и желание... по-късно сигурно ще питам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано01.12.20 21:20



То няма нищо специално, само отчетох какво е станало, за в случай, че ти е любопитно.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.12.20 10:43



Да, погледни в сайта на лабораторията за резултата. Колкото и да се напъвам да зърна дори най-бледа чертичка, говореща за наличие на IgG, не виждам на показания тест.

Давала съм в друга тема един бърз тест, но антигенен, на пациентка, оказала се положителна за коронавируса.
Двете черти - и на контролата, и другата, бяха съвсем ясно видими. Бях го снимала около 30 минути, може би, след като го бях направила.
Разбира се, този тест показва друго, а именно, че жената в момента е заразна, има SARS-CoV-2, а при теб се търсят антитела за евентуално прекарана инфекция, но пак би трябвало да е онагледен резултатът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.