Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:10



Е, как няма да им признаем - нали никога техните предци не са се чувствали българи (по Ржевски), точно както твърдят и те?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: tia9]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:13



Тия, изобщо не зависи само от нас.
Гърците и ние уреждаме различни по характер и значение проблеми с тях. По-лесно им е да признаят, че Александър дъ грейт не е техен сънародник и да си лепнат, макар и с тежка въздишка, едно "Северна", отколкото да си разклатят самите основи на идентитетот, който е граден на върла антибългарщина в прекрасната и демократична държава СФРЮ, било щото не е можело иначе да бъде изграден, било просто за всеки случай.
Башка, че гърчетата са пО националисти от нас, но изобщо не е само това. Така ми се струва.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 12:23.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:22



Аз го слушах Мангъров в сутрешен блок днес, щял да положи усилия да убеди колегите си там, където ще доброволства, да отхлабят някои мерки и в самата болница. Не цитирам точно, но така го разбрах.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано11.11.20 12:32



Да доброволства като специалист за помощ на колегите си разбирам, но официално назначен за началник на клиниката ми е съвсем друго нещо.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Bezsynna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 12:33



Аз, честно казано, сега разбирам, че ще бъде шеф.
Е ми... ще видим. Странно е наистина, с неговите разбирания за предпазването от тази инфекция, чисто противоположни на разбиранията на почти всички други по света и у нас.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 11.11.20 12:27.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.11.20 12:32



Олеле! мангъров шеф на Инфекциозна болница в София!

„Всички тези мерки със забулвания са в значителна степен безсмислени. Да не ходят със скафандари, само трябва да си мият ръцете, да носят тези изолационни престилки и нищо повече. Това не е особено опасна инфекция”, твърди доцентът.

Как ще се отрази това на персонала и на болните в инфекциозната болница, предстои да разберем. Там има общо 120 легла, като 78 от тях в момента са заети от болни с коронавирус. Тяхното лечение вече ще зависи от доцента. Една от идеите му е да не се дават антибиотици на пациенти, които имат белодробни изменения заради вируса.

„В този случай даването на антибиотици не е съществено. Тези неща трябва да минат от само себе си. Болните трябва да бъдат на максимално щадящ режим, да им се дава кислород, ако нужда и да се чака”, каза Мангъров.


На печелившите честито.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.11.20 13:08



Въпросът не е те как се чувстват или какво мислят, и правят, а какво направха първите ни "демократични" президент, и премиер.
Ма понеже са демократични, някак си не върви МираМ да ги критикува, Ржевски е по-удобен.

Ми, просрахте я Македонията демократите, да ме прощавате за русизма рийшли.
Едно голямо лайно направихте, ако си позволя да цитирам Швейк.
Затуй сега всякакви плачове, как са виновни Коминтерна, Гошо тарабата и поручик Ржевски са смешни.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.11.20 13:01



Аз от себе си по-умен не знам. Не вярвам да има.
Може, но не вярвам.



Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.11.20 13:14



Чакай, бе, Ржевски, нали според теб нямат общо с нас, не са деца и внуци на българи, как СМЕ я просрали?
Оставям съвсем настрана въпроса какво беше правилно да направИМ ние, дето сме я просрали.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: има и друго, дето ще разклати столчетонови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.11.20 13:34



Като пуснат едни пълни, генетични и антропологични изследвания на балканския полуостров, ще се види кой на кого е внук и кой на булката брат.
Дотогава, всичко е само приказки.
Но дори и тогава, подобно изследване би имало само чисто теоретична, но не и практическа стойност - нацията не се определя само от единия генотип, в противен случай не биха съществували американската нация, руската, китайската, турската и т.н. Че даже сигурно и българската.

В случая обаче - пак ще го кажа, щото явно не разбираш за кво иде реч - говорим за други неща. А именно - Македония да не посяга на българската история и да се държи поне от благоприличие "добросъседски".
Не може византийският император да е наричан Българоубиец, а Симеон да е македонски цар в македонските учебници.
Там вече за Гоце, Даме и прочия, в по-ново време, да се разбират с "воеводите" как ще им делят кокалите - по братски ли, по равно ли или по схемата 60/40.

И пак ще го кажа - огромна част от проблемите в това отношение бяха заложени именно в онова тъпо "признаваме държавата, ама не признаваме нацията и езика", което го избацаха СДС-то в ранните '90. Щото не може да признаеш държава, пък да не признаеш айде ако не език, то поне нация.
Тъй че Мире, твойте хора я забъркаха тая каша и колкото и да обясняваш, че аз не ги смятам за деца и внуци на някого, това няма никакво значение за обективната реалност. А тя е, че те не се смятат за твои деца, внуци, братя, баби и бащи. Тва е положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.