Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 16:14



а, не трайно, не, пак ще се връщам, ма знам ли кога.

при първия локдаун си изкарах три месеца у дома, въпреки, че имах докЮмент, че имам право да пътувам.
"докЮмент " винаги е звучал гордо.




научи се да чакаш

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 11:59



Слушам в новините - болница в Пловдив е превърната почти цялата в КОВИД болница. Толкова ли беше трудно това да се измисли през лятото и да се извърши във всички големи градове? За да може, при случай, линейките да не се лутат от място на място, а да карат направо в тези болници?

А не сега да карат всички болници да разкриват такива ОТДЕЛЕНИЯ... Предполагам, за жалост, че това е свързано с даване на някакви пари за всяко ковид-легло, заради това всички шефове на болници с охота преобразуват отделения...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.11.20 12:43



Аз не знам и тази болница колко лесно ще се справи. Дано се справи. Това е бившата Първа градска, за пловдичани. Дълги години тази болница имаше проблеми, постоянно беше из местните медии, нямаше персонал, нямаше пари, нямаше не знам какво, щяха да я сливат с друга общинска болница. Дано сега са се позакрепили, че да позакрепят и епидемичната обстановка в града.

Както и да е - едва ли най-доброто нещо е непременно по една голяма само-ковид-болница във всеки град. Твърде голямо преустройство е и вероятно не си струва усилията, дори да е възможно. Вероятно по-лесно би било просто да се въведе синхрон. Което у нас куца не само във връзка с вируса. Ясно, че за променена обстановка се налагат и промени, но вероятно няма нужда толкова. Едва ли е непременно необходимо, след като пак може да стоварят пациента отпред и да няма места. Вярно, че ще се спести разкарването, и това е нещо, но пък усилията за преустройството, набирането на персонал и пр. също едва ли биха били пренебрежими.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 16.11.20 12:46.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 14:04



усилията за преустройството, набирането на персонал и пр. също едва ли биха били пренебрежими.

Усилията за преустройство са също толкова значителни, когато се преустройват ВСИЧКИ болници, отделяйки някакви части от собствената си площ и персонал, но умножено по броя на всички тях. Това ми прилича на сравнението - дали да събориш нещо и да построиш ново на негово място, или да кърпиш старото. Не е съвсем точно, но общо взето е такава идеята.

На специализираната ковид-болница (в най-големите градове - 2-3 даже) наведнъж ще й закарат много апарати и ще й назначат персонал от други места - биха се събрали най-големите специалисти в тази област отвсякъде. Китайците за по 10 дни построиха СПЕЦИАЛНИ болници, изобщо - взеха КРУТИ мерки и СЕ СПРАВИХА... А ние тук се балтаем като патки в кълчища. Виждаш какво става - имплантираните протестират, целият им персонал подава оставки, не им ги приемат... онкоболницата не може да осигуРи отделни входове за чист и ковид-поток - ПАК оставки, протести... В няколко малки болници в малки градове напусна ЦЕЛИЯТ им персонал...

А имаше една частна болница от ония дни, която искаше да се предостави ЦЯЛАТА за ковид-нуждите, и НЕ Й РАЗРЕШИХА...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 21:16



Моите подозрения за “мотивацията” на шефовете на болници май се потвърждават... като гледам шефът на онкологията, бившият министър на здравеопазването, как яростно защитава трансформацията, въпреки, че колегите му и пациентите протестират... даже един негов колега в ефир го апострофира: “как може да твърдите, че а базопосно, така, пред телевизията!!”

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.11.20 12:44



Като дойдох тоя уикенд на село, гледам - генерална промяна. Всички бабета с маски)
Оказа се, че вече има един умрял, а няколко "знакови фигури" са в болница.

Само преди 2 седмици ехидничеха 'какво става в таа София", много е страшен тоя ковид, а, хаха!!





Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.20 15:06



Така ще е то. Накрая всички неверници ще станат “верници”.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.11.20 15:10







Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: Silverado]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано17.11.20 15:22



Страх, я!
Хем да кажеш че клетва изрекъл, не е рекъл, ама...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.11.20 15:56



мии, дежавулвесто ми се видя, някак си, та затуй, таквозито... .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.