Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 15:11



Аха, а защо точно "генерал" се слага отпред?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.11.20 15:05



Щото си младо парче, затуй.
Подмазвач!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:12



Поради същата причина, поради която примерно "главен лекар" пак би се сложило отпред, макар че може да си главен лекар и без да си професор. Както и обратното.
Мутафчийски е офицер от БА, заема определена длъжност в нея и има съответното звание. Това му е основната месторабота.
Точно както длъжността доцент се слага преди научната степен доктор да речем.
Длъжността е първа.

Същото би било ако ставаше въпрос за началник-цех или заместник управител на фирма.
Така е прието.
И не е свързано със старшинство, защото няма как да е свързано - нещата не са взаимностепенуеми.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.11.20 15:23



Генерал не е длъжност. Длъжност е началник на ВМА. Като се пенсионира Мутафчийски, пак ще е генерал.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:24



ПрЕстави си аз , работещата, да не си взема традиционната салата около обед, когато НЕ Е за моята КОРОНАвъзраст, ми ще ми се сбръчка кожата без тези витамини, д....а, доколкото ги има де, в свжите салати, кълнове, намсикакви еко-меко полезности. Но истината е, че навикъ не мога да си скърша, егоистка!!



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: spunk]  
Автор 741 ()
Публикувано12.11.20 15:26



А ако между 8 и 10 не те спрат, ще им вдигнеш ли скандал, че те преценяват на око и не ти искат документ? ;)



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: ad miral]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:28



Ми очучулена на 7 см , руса грива и закачливо буфче , дето скрива тва, дето е нужно -
кой щи ми каже "копче"



Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано12.11.20 15:33



Така зверски се даде да бъде употребен,

че сега и професионалните му качества
са в ъгъла(((( жалко за последното

Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.11.20 15:25



Аз това, без някой да ми начертае една блок или мрежова схема, няма да го разбера. На 52 станах, а се мъча от невръстен като бях, от първите въпроси ми е. Откъде, викам, идват децата, и кое е е длъжност, звание и титла, и това е.

И пушка също исках, живо мече да си хвана, това вече по-възможно ми се вижда.



Тема Re: Тема за КОВИД-дрънканицинови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.11.20 15:34



Ма аз ясно съм го написал, че е воинско звание.
Да речем, че в научните среди, званието би отговаряло на научна степен, която е пожизнена.
Впрочем, професор у нас е само длъжност, а не пожизнено, научно звание сравнително отскоро.
Но генерал и професор не са взаимностепенуеми, точно както не могат да се сравняват килограм и метър.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.