Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: седмични сметкинови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.11.20 16:46



Голям си буквояд не става дума за медицински протоколи за лечение, а за превенция. Предолагам знаеш че има и такива медицински специалности, като обществено здраве.
"-------------
По думите му мерките не са закъснели. "Тези мерки се взимат, когато заболелите станат 600 на 100 000. Това направиха всички европейски държави, разбира се, при тях пандемията тръгна малко по-рано. В момента, в който България достигна този показател, се наложи да вземем тези мерки", каза Л. Борисов. "
В Европа се търси някакъв общ подход. - Building a European Health Union: Stronger crisis preparedness and response for

.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.11.20 17:55



Да, като си написал медицински протокол, не се сещам за друг освен протокол (алгоритъм) за лечение


Не го знам този Л. Борисов, но това са измислици. 600 на 100K, аз бих казал 200, Сульо би казал 486... Общ подход се търси от 9 месеца, раждане няма.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Metropolis]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано29.11.20 18:04



..........или да се даде глътка въздух на здравната система (заетите легла не се освобождават седмично), или реалният брой болни и брой тестове не съответстват (това е със сигурност, няма как всяко семейство да даде повече от 500 лева за тест, обикновено се тества един), или защото другите варианти за тестване не се отчитат, или за да може около празници да са малко случаи и да са възможни празници със семействата, или защото контактните не се изследват и не се карантинират(това беше за горе, там със парите за тестове за семейство), или защото личните лекари няма как да лекуват сто болни (те са с по 2000 пациента и пак не достигат лични лекари), или защото лечението е скъпо и почват да се задъхват финансово, или защото някои медикаменти ги няма и трябва да се закупят и да дойдат..........или още поне сто причини.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: седмични сметкинови [re: tia9]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.11.20 19:48



Леглата не се осводождават седмично, ама се пълнят ежедневно. Сега не ми се търси как е точно, може и за две седмици да е. Принципа е че за сравнително къс период, но не много къс от няколко дни, да се получи интегрална оценка за натиска на входа на здравната система. Какво става вътре вече е проблем на спецефичното лечение на всеки конкретен човек. Следствие от това е какво става на изхода. Като балансираш входа и изхода за даден период се получава оценка за възможността здравната система да издържи.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.11.20 19:53



Пак се хвана за конкретната цифра. Мисли по абстракно бе човек, приеми че има една гранична стойност X, която варива от страна за страна според редици специфични за конкретна държава показатели, едно от което е капацитета на здравната й система. За нас може да е 600, за Румъния 700, за Гърция 800 и т.н., примерно.



Редактирано от Metropolis на 29.11.20 19:54.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.11.20 19:59



Аз мисля абстрактно, но ти пишеш конкретно. Как да избягам произволно? Не става така. Ако е жив разговор, окей, но тук пишем черно на бяло. Аз да не съм Уникална, че написано да приемам за хипербола, метафора или друго иносказание


В случая, каква е разликата между 100 000 души в Румъния и Гърция, примерно. Едните по-високи ли са от другите, по-дебели ли, какво?

Когато нещо е невярно (напр. твърдението за наличие на обща политика в Европа), то се разбива именно в конкретното. Какви 600, какви 200, какви пет лева. Няма такава обща политика, ако я бяха постигнали - щяха да гърмят по медиите.

Редактирано от Crrafterr на 29.11.20 20:00.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.11.20 20:18



е как точно разбра че става дума за обща твърда политика на ЕС, просто казах че има общ препоръчителен протокол с който да се регулира натиска върху входа на здравната система. После ти поясних че май има общ протокол на СЗО, който препоръчително се следва из ЕС.
Как се определя граничната стойност варираща от държва в държава точно не знам.
Съвсем логично е да се определя като функция на други фактори. например: X = f(x1,x2,x3...xN)
като x1 - може да е брой лекари заети с К19 на 100 000 души
x2 - брой легла за леки и средно тежки случаи
x3 - брой легла за интензивно лечение и т.н.
Конкретно ти се струва на теб. Пиша съвсем общо пък ти като не разбираш, сори.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.11.20 21:38



Мани ги логиките и теориите, като нямаш линк - увисваш, знаем се


Приемам, че много силно си желал нещо и го представяш за действителност. Не съществува такъв протокол в ЕС. Общ протокол означава обща политика, да ти го кажа черно на бяло, понеже явно не ти стига до ума.

Пичовете и пичките в ЕС дори за парите не можаха да се разберат, ти за по-важни неща мечтаеш. Ми добре, приятни сънища детсевика.



Тема Re: седмични сметкинови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.11.20 23:03



Ама ти си като Мирча Кришан. Не съм казал че има общ план на ЕС в този момент. Казвам само че има има препоръчителен план за България на база на съществуващият опит в страните от ЕС и препоръки от СЗО. Нима мислиш че за 8-9 месеца нашите бюрократи не са разработили някаква бумага? Хората за 10 месеца над 5 до 6 ваксини направиха. Ти как мислиш че се действа в сходни ситуации при епидемии като грипните у нас? Може да намериш в интернет нещо подобно на "НАЦИОНАЛЕН ПЛАН НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ГОТОВНОСТ ЗА ГРИПНА ПАНДЕМИЯ".



Тема Re: седмични сметкинови [re: Metropolis]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано30.11.20 09:37



Просто трябва да почакаме 10ина дена.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.