Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: А сега де?нови [re: Silverado]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.11.20 20:29



В австрия освен да правят страшно много тестове, нямам друго обяснение.
Върнах се преди малко, еми... зловещо е, празни улици, автогари затворени, магазините работят до седем вечерта, а от вторник - всичко освен хранителни, аптеки и дрогерии е затворено, ходят с маски и навън, не знам какво става...
Всеобщото мнение е, че училища и детски градини, които работеха, разпространяват заразата, щото са безсимптомни, пък заразяват всичко живо.

От вторник никой не може да излиза от къщи освен тия, които работят, кратко пазаруване, кратка разходка и...айде в къщи.

Странно е да гледаш пустите улици, странно и малко плашещо.
Моя позната отиде в санаториум, направили й тест, бил положителен, отпратили я да се спасява следващите две седмици, през които е била оставена да се оправя както знае, не била тежък случай, след двете седмици да си тръгвала за България. И толкоз
Осигурена с яки здравни осигуровки.

Не иска да си спомня какво е преживяла тия две седмици.


научи се да чакаш

Тема Re: А сега де?нови [re: tartarianeyes]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.11.20 20:59



дали правилно те разбрах, че работещите чужденци докато са здрави си ги държат, но докачи ли ги короната, ги натирват кой от където е и там да си им берат и гайлето и харчовете.
За циганите ни туй още от началото бе пределно ясно.



Тема Re: А сега де?нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.11.20 21:02



Щом като здравна система като австрийската не си изпълнява задълженията дори срещу добре осигурени лица, какво да чакаме и да се надяваме на българската. Дето се казва, човек оцелява не благодарение на, а въпреки нея.



Тема Re: А сега де?нови [re: Silverado]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.11.20 21:39



Не мога да твърдя това.
Казвам, каквото са ми казали.
За нея са сметнали, че не е сериозно.

Според нея десет дни са били кошмар.

Не зная.


научи се да чакаш

Тема Re: А сега де?нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.11.20 21:49



Май е тъй.
Познатата ми още не може да дойде на себе си.

Казвам й, ако беше тук, какво щеше да е по -различно.

Поне щях да си умра у дома, казва.

Още не може да се отърси от ужаса, който е изживяла.
Сама, добре, че е била някаква българка, явно милостив човек, която й е предоставила жилище въпреки короната, оставяла й е пред вратата храна и лекарства и се е обаждала по телефона да я проверява как е.

Все още психически е много уязвима и не иска да говори какво и що. Но е много уплашена.


научи се да чакаш

Тема Re: пак ковид 19!нови [re: tartarianeyes]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.11.20 23:24



айде сега, 4 ти били множко. пък твоята картинка се кълнеше, че за по-малко от 8г. надеждна ваксина - нанайци. ми няма доживотни ваксини, даже и туберкулозната не е. пък аз си мислех, че ако като дете преболедувам от шарка, съм бетон. обаче липарското на 4-5г. пипна шарка, пърхам си аз около него, зер, карала съм я шарката. и по едно време - се опъпчих като крастава жаба. а, де?
аз и заушка съм карала като малка, не знам не са ли ваксинирали, какво е било. помня, че в лицето бях като балон и ме налагаха с някакви топли компреси с трици.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: пак ковид 19!нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 08:26



именно де, и 4 ми се виждат много, пък на картинката минимумът е осем, отчайващо.


научи се да чакаш

Тема Re: пак ковид 19!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.11.20 08:56



И сега всичката гад по земята, тейзи носещите корона вируси, включая и човеци, веднага да си платят патентните права на притежателя. Това прилепи, хора, всички.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: пак ковид 19!нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 12:48



Като каза за шарката, мъжът на счетоводителката ми я пипна през януари т.г., егати изненадата. Единствен в квартала, а може би и в цяла София сред възрастните. Карък бе! На нея и на сина им нищо им няма, на мен също - ходих да ги видя, доверявайки се на уж пожизнения имунитет. Много рядко се случвало това.



Тема Евала на свищовския кмет!нови [re: NUT]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.11.20 23:01



Отишъл лично да помага в болницата, след като му съобщили, че не достига персонал!

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.