Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Въпрос за лаптоп /Модел  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:38



Привет.

Трябва ми още един лаптоп. Харесала съм си следните два модела:

или

разлика в цената няма. Но, НР-то е с I5 процесор, а Асус-а е с AMD. Ще се използва за онлайн обучение, Уорд, Ексел и Пауър пойнт, ерго, не е задължително да е геймърски, даже изобщо не трябва.

И двата имат SSD RAM. Така, като гледам почти няма вече без такава памет. Та, ако може, примерно, тези не стават, моля, драснете два реда какъв процесор и РАМ примерноо /защото знам, че в зависимост от процесорът по-слаб компютър може да работи по-бързо.. или нещо такова беше.. не надавах много ухо като си говореха хората..и ся не помня къде беше , че да надзърна/..

Предварително благодаря на отзовалите се.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 19:40



За тия цели и Правец 82 става, но взимай интелския. Тоест, хп-то.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.10.20 19:42



Имах много субективно харесване на Асус. Все ги дондурках и лекувах. Служебно съм с ХП. Нямам оплаквания.

То си е до парчето месо





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:42



абе, то става, ама идеята е да работи бързо, че старият направо едвам движеше.. обаче, благодаря за мнението. Аз лично в кантората си работех с лаптопи на Асус и бях много доволна.. но пък за НР чувам също добри неща.. така или иначе - благодаря, Поручик, имам едно наум.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:43



тоест и ти като Поручика, клониш към НР-то?



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 19:45



С ССД диск (а не рам) ще е бързо, което и да вземеш.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано25.10.20 19:46



Нямам проблеми при тежко тръшкане и постоянно ползване.

Асусите все нещо искаха да ги лекуваш, а аз съм несериозна. Много субективно мнение - не разбирам,. Само практика.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.10.20 19:47



Ако са съвсем еднакви, дори ако бяха еднакви процесорите, изборът е еднозначен в полза на HP


(да живее и SSD drive-ът)



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 19:48



Напоследък съм разочарован от асусите.
Имам два броя, чисто нови.
Само гайлета с тях.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:49



да, вярно, че е диск.. нищо не разбирам от компютри.. в България си имах едно приятелче, той ми избираше компютрите.. и тоя, дето съм вече пет години с него, той ми го избра, ама е Леново.. много са му ниско портовете и яко ме дразни.. иначе е супер бърз, а няма ССД.. но е такъв, че може да му се сложи.. и съм доволна, като цяло.. трябва да го почистя само, някой хубав ден..

Но.. да, добре е да знам това, благодаря.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:50



блаодаря, Геврек! Значи, НР ще е .. вече сте трима в полза на НР.. добре, че попитах..





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:53



ами, аз имах в офиса 3 Асуса.. и никога нищо не съм им ремонтирала.. нямам представа.. но виж, много станахте хората в полза на НР, такъв ще взема.

Благодаря.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.10.20 19:53



а между еднакви HP и Lenovo бих предпочел Lenovo





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 19:59



абе, аз съм вече 5 години с моето Леново.. нищо не съм му правила, даже не съм го почиствала.. Това са му данните:

Intel Core I7 -4500 U CPU 1.8 GHz 2.40 GHz
RAM 8 GB
64 bit Operating System

както казах, на мен едно приятелче на брат ми, програмист, то ми избираше момчето компютрите...

Но, ако смяташ, че Леново е по-добър, да взема пък пак такъв.. чакай да видя в Отто.. ама, нали ти казвам.. портовете му са долу и много ме дразнят кабеляците..



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:02



всичкото Леново е с AMD процесори.. с интел има само два, I5 ..



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.10.20 19:58



Слушай порутчика, след като HP e Интел а другият е с АМД.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:12



чакай, че аз като се загледах, тоз е доставяем в края на януари.. ама, аз си мисля да слезна до Конрад другата седмица.. но, поне ще съм подготвена.. значи, основното, което трябва да гледам е, да има Интел процесор. Разбрах, благодаря.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.10.20 20:13



Е не само, но след като казваш че по цена и други параметри са еднакви. Ако ти се занимава може да погледнеш

.



Тема до сега не съм имал безпроблемно hpнови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 20:35



три пъти от 3, проблеми с охлаждането, водещи до скапване. различни модели, различни години

с асус нямам опит, осерн един дето спря да му се зарежда батерията, но на ток си работеше

никога не съм имал проблеми с dell или lenovo



Тема хич не ти трябва нов компютърнови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 20:38



смени му диска на леновото със ssd и си свиркай още 2-3 години



Тема Re: хич не ти трябва нов компютърнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:32



не, не, той не е за мен, за детето е новият... моят .. но, да, и това ще направя, а също и трябва да го оставя някой ден на почистване.





Тема напоследък amd, ги броят за по-добритенови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 20:40







Тема Re: до сега не съм имал безпроблемно hpнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.10.20 20:41



Да и аз харесвам дел, а и от 5-6 години съм доволен от една тошиба. Но не знам дали случих на конкретната машинка или всичките са добри.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:44



благодаря.. прочетох го.. всъщност, от написаното разбирам, че АМД са доста добри и издържат конкуренцията на Интели-те.

или поне аз така разбрах написаното.. на мен ми трябва за онлайн потребление - обучение, и стандартният Офис Пакет на Бил Гейтс.



Тема Re: до сега не съм имал безпроблемно hpнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:46



честно казано, и аз съм много доволна от Леновото, дето имам.. щото го ползвам вече 5 години, и даже не съм го почиствала..





Тема Re: до сега не съм имал безпроблемно hpнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:47



Dell са много добри, чувала съм го и друг път.. обаче, струват почти колкото малък Мак.. глей какво става в Отто, например...





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.10.20 20:49



Ами гонят се инак при голямата конкурния ще ги идухат бързо. Но най-добрият критерии е дълго годишната практика. Та това с АМД е още недоказна хипотеза.Преди големите бяха Интел и Моторола.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:52



Да, вероятно е така.. изпитаната техника е .. просто изпитана. Иначе статията е написана добре, като прескочим всички пътечки, които се коментираха, което на мен не ми говори нищо, предполагам, че пътечките на процесорът означават нещо като синапсите в човешкият мозък - колкото повече, толкова по-добре.. поне, аз така си го преведох, защото, както казах, нищо не разбирам от компютри ..



Иначе благодаря, мисля, че ще се ориентирам към Интел.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.10.20 20:58



От тези 2та, определено АСУС-ът със AMD Ryzen процесор и 2та диска!


Не знам къде гледате, ама АСУС-ът има ДВА диска - 1 ССД+1 ХДД, което е по-добър вариант от само 1 ССД, което има другият лаптоп.
Тука при мен имаме много компове, плюс 2 лаптопа - всичките ми са с поне 1 ССД, и поне 1 ХДД. По-големите неща отиват на ХДДто, а тези искащи бързина и по-малки - на ССДто.

И да, АМД е доста по-добре от Интел от поне 1-2 години насам, особено (но не само!) при лаптопите.

Иии, не зная тоз сайт ли е смотан, или немският език?! Дават РАМта и ССДто в една категория -- Speicher, което е дълбоко погрешно.

Иначе, единият е с 17.3" екран, а другият -- с 15.6", демек сравнението на тези 2 модела лаптопи е неудачно и поради това -- освен различния брой+обем дискове.

Екран 15.6" е малко! А от друга страна резолюцията на 17.3" модела е кофти -- 1600x900, демек ниска - под Full HD.
По-добре дай повечко пари за лаптоп с екран хем голям - 17-17.3", хем да е с Full HD резолюция -- т.е. 1920 x 1080. А тоз 15.6" не е оферта, въпреки че е Full HD.


Редактирано от Naki на 25.10.20 21:02.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 21:05



И на чорба ли ще ги вари тия дискове?
Колко точно "по-големи неща" ще са нужни за виртуално обучение? 256Г е малко? За какво? За пълното издание на филмите на Brazzers?
Мисли бе момче, не си малък вече.

П. С. Правилно са в една категория. Памет.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 20:59



аз, в интерес на истината, си бях избрала ей този

.. обаче, вече не е в продажба..

иначе .. повечето гласове тук са в полза на Интел.



Тема Re: хич не ти трябва нов компютърнови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.10.20 21:11



И аз съм за dell

Абе какво им чистиш



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.10.20 21:13



Ами, да даде точен бюджет, и да уточни последно дали тоз нов лаптоп ще е за нея, или за момичето.



По-добре е с 2 диска, точка.

Ами не е добре! За неразбиращи грам от компове е доста объркващо -- щото РАМта си е РАМ, а дисковете са си дискове.
Едното си губи данните при спиране на тока, другото - не, в едното не можеш да си слагаш файловете и снимките и другите си данни за съхраниние, в другото - можеш, и това е голяма, отчетлива разлика.


Редактирано от Naki на 25.10.20 21:52.



Тема Re: хич не ти трябва нов компютърнови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.10.20 21:22



Да, Dell са само с Интел-и..

Как какво - трохи, прах.. какво ли не влиза вътре..



Тема Re: хич не ти трябва нов компютърнови [re: parvaty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.10.20 21:50



Да, Dell са само с Интел-и..

Как какво - трохи, прах.. какво ли не влиза вътре..


Според употребата, чистене на лаптопи или десктоп компове е препоръчително 1 път в годината, или 1 път на 6 месеца, т.е. 2 пъти годишно.


Толкоз ли нямаш читав ПЦ сервиз наоколо!?

И да, ако си нямаш едно ССД сега, добавяне на такова може да даде още доста години живот на лаптопа ти.


Редактирано от Naki на 25.10.20 21:51.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 22:10



Тя е написала ясно, още в началото, за какво ще се ползва.

Не, не е по-добре с два диска. Тва е ламерско разсъждение, на 16-годишен.

За неразбиращи от компютри няма никакво значение какво ще пише. Но и дискът, и рам-а, и флашът, на който е записан биосът, са памет.



Тема Re: хич не ти трябва нов компютърнови [re: parvaty]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано25.10.20 22:24



За децата до края на годината ще раздадат Айпади на Аппл за вкъщи — до последното немско село т.е. навсякъде.

В момента им дават да ги ползват само в клас (в града, на село се съмнявам да ги бавят твърде дълго).

Така че тоя лаптоп е напълно излишен, защото вероятно ще може да ползва само и единствено итс лърнинг.

От къде пък измисли че за ученик трябва лаптоп?





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.10.20 22:26



Добре, аз мога и да се аргументирам. И не съм ламер, имам тука ТРИ собствени ПЦта за работа (в 2 различни локации), плюс лаптоп. Отделно поддръжам още няколко ПЦта на родителите.. Ползвам ПЦта още от времената на ДОС, помня ДОС 3.3, беше много яка версия.

Не хванах почти Правец 8 - то имаше тук, ама имах само лек интерес тогава.. А после дойде Правец 16 и го измести.

Давай първо ти - ЗАЩО лаптоп с 1 диск да е по-добре от такъв с ДВА (или повече, вече може!) диска?
А ако говорим за десктоп ПС?

Аха, и флашката на УСБ и тя е памет, нали!?
И разбира се СД картите, че повечето лаптопи си имат вграден СД четец.

Ето ти един тъп пример -->
-Купих си лаптоп!
- С каква памет?
-- Ами, има 8 ГБ памет, още 256 ГБ памет, иии малко 1 ТБ памет още, но ми дадоха и външна памет 8 ГБ бонус и памет на СД карта 16 ГБ.
Тоест имам общо 1312 ГБ памет! Нали!?


Редактирано от Naki на 25.10.20 22:34.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 22:37



Примерно, защото е с по-добър чипсет.
Мога да ти измисля и поне още десет "примерни".
Един диск нищо не струва вече, може да бъде сложен допълнително ако се наложи, и търговците често пробутват подобни трикове на ламерите - ма я вижте, то има втори диск. Още повече, че като втори, механичен, не подпомага никак работата на машината, освен да служи за хранилище на рядко използвани данни и да гълта ток от батерията.

Да, флашката на усб е памет. Ти за кво я ползваш, за ключодържател ли?



Тема живееш в каменната еранови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 23:09



трябва ти бързо ссд, размер 200-500 гб, даже десктопа ми е с 500гб
гигабитова мрежа с много терабайтов мрежов storage
за лаптопите дето разнасяш, автоматична синхронизация за работа офлайн

локално само програмите които ползваш често. никакви данни

+ бекъп и още един на вилата



Тема забрави, също така да бръмчинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 23:14







Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 23:22



То и аз имам две коли, ама не съм Аертон Сена.

И що се коригираш, ми не пишеш на ново?

Само вкъщи имам 7 (седем) различни компютъра - и десктоп, и лаптопи. На бачкане са ми 4 десктопа и два лаптопа. От скоро - и огромнейший сървър.
И ползвам пц-та от времето, когато ти си ходил прав под масата. А съм играл на тях от времето, когато най-вероятно си бил блясък в очите както се казва.

Ма въпросът както казах, не е какво имаш, а колко разбираш.
Всяко едно нещо, което съхранява код или данни в себе си е памет. В това число, памет са и регистрите на процесора.
Памети има много различни видове - оперативна, даннова, за четене, с произволен достъп, външна, вътрешна, регистрова, виртуална, енергозависима, енергонезависима... Но всичките те са памети.
Тия работи са ги мислили много по-умни от теб (и от мен) хора, още от времето на Бабидж.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 25.10.20 23:25.



Тема Re: забрави, също така да бръмчинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 23:24



Бръмченето е важно разбира се. Средностатистическият кравар се отнася с пренебрежение към нещо, което не бръмчи. Ако не бръмчи, значи не работи. Защо да дава пари за него.





Тема те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано25.10.20 23:37



а също на cvt имитират превключване на скорости





Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.10.20 23:33



Абе, на е-колите правилно им слагат бръмчилки.
Изначално, в зората им и на мен ми се струваше смешно.
Даже се хилих на една конференция, преди десетина години, на един такъв доклад.
Докато една такава без бръмчилка, замалко да ме забърше на един от паркингите на бачкането.
Коварно нещо е безшумният транспорт, особено когато си с гръб към него.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.10.20 23:46



Кое е с по-добър чипсет - ССДто от хард диска ли!?


Не знаех, че по това се избират ССДта или хард дискове.
Ако сравняване един модел ССДта с друг, тогава може.

Ами не си прав. Масово лаптопите не можеха да имат ДВА диска, имаха 1 слот за ССД/ХДД, и един за ДВД/блурей устройство. Но на 2рото можеше да се сложи HDD/SSD кади и така да се ползват 2 САТА диска, a ДВДто или БлуРеят да се махне.
Но иначе лаптопи с гнезда за ДВА диска бяха рядкост - само в бизнес клас лаптопи, или лаптопи-работни станции.
Сега със навлизането на M2 ССДта/слотове е по-лесно да имаш 2 диска на лаптопа - един на M2, един на стария САТА слот/порт, отделно почти никой не слага оптични устройства вече, това също пести още място.

Флашки имам много, не питай, че съм маниак по темата.
От 1 ГБ Корсар, май не е счупена, ама нещо не бачка, може би проблем с Windows 10 - през 4 ГБ няколко броя, 8 ГБ, 16 ГБ вече на USB 3.0 та чак до 512 ГБ супер-скъпа Kingston HyperX Savage. Като недостатък е, че май е модел 2012, та вече има по-добри на по-добра цена, май ще си взема един Патриот.
(Патриотът е по-зле при писане, но компенсира с 400 МБ/сек четене. )


Редактирано от Naki на 25.10.20 23:55.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.10.20 08:24



ама идеята е да работи бързо, че старият направо едвам движеше..
скоро и новия ще е така, лаптопите са като дрехите - или ги пазиш чисти, или ги переш, или купуваш нов.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.10.20 08:30



имаше един фантастичен разказ, за някакъв разузнавач на чужда планета. отива подготвен за всички възможни опасности, но накрая няква местна фауна го изяде, защото новия супер дупер бластер не гърми. напада го глутница гадини, той ги жъне с десетки, но другите гадини изобщо не забелязват жертвите, и продължават атаката до успешен край.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 10:14



Е то нерде марка, нерде процесор/чипсет.
И Асус имат модели с Интел, каквото си харесаш



Това не би трябвало да те вълнува. Тук сме споделили някакъв частичен личен опит предимно с марки. Моят е такъв, че най-безпроблемно съм работил с Lenovo (все пак е бивш IBM), следват споменати вече в темата марки. Първо че не дават фира по никой параграф, второ че първо на Леново съм работил с пръстов отпечатък вместо парола/ПИН, много ми е удобно.
[добавка: сглобен компютър със супер характеристики работи по-зле от марков с по-слаби данни]

В твоя конкретен казус би гледал първо цената - понеже на каквото и да се спреш, ползвателят ще иска още и още Vosac имаше подобна тема. С желанията на младия да бъде на върха, с най-доброто и най-новото, което е съответно и най-скъпо, няма насмогване. Така че цената е No.1 при що-годе приемливи общи параметри, на Асуса нищо му няма в тоя смисъл, дори бих намерил нещо за под 500 евро като горна граница. Срещу икономията може да се инвестира в още по-бърз интернет, примерно, или в периферия някаква, да речем UPS, принтер, скенер... дори в чанта/раничка за пренасяне

Редактирано от Crrafterr на 26.10.20 10:15.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.10.20 10:40




Кое е с по-добър чипсет - ССДто от хард диска ли!?
Не знаех, че по това се избират ССДта или хард дискове.


Ти малоумен ли си наистина или се преструваш?
Естествено, че имам предвид чипсета на дъното.

Масово лаптопите не можеха да имат ДВА диска,

Да. И по-горе съм обяснил защо.
Във всеки един ХДД има два двигателя, които пият много ток. Енергетично не излиза сметката, когато си на батерия.
С появата на ССД това се промени, съответно - може да се сложат два диска.
Въпросът е - има ли смисъл, особено за ежедневни, офисни приложения и ползване на интернет.
Отговорът е не.


Последно - разбра ли какво е памет и защо немците слагат рам-а и диска в една категория?



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.10.20 10:47



От време на време стават издънки, някой софтуер да не е съвместим с АМД и да се бъгясва, или въобще да не иска да работи.
Затова предпочитам интелските.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.10.20 11:50



Да не говорим за риска от нардуерните бъгове при АМД.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано26.10.20 11:56



Asus е моята фирма ..... имал съм десетина - малки, големи и още по-големи.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: до сега не съм имал безпроблемно hpнови [re: Metropolis]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.10.20 11:53



Аз също съм фен на Тошиба, обаче те ги спряха от производство. Имал съм 3 Тошиби за 15 години, работеха до откат, и си работят още де, само дето батериите им се скапаха. И сега пиша на 4-5 годишна такава, обаче колко ли още ще ме изкара? А за НР - 2 броя, и 2а се оказаха пълен траш. Нещо на единия дъното, нещо не сработваше, и сега е дадено на детето да си джътка каквото си иска до строшване.
Иначе имах един Леново Йога таблет, ама жената му видя сметката.
За смартфон и таблет - само Самсунг.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано26.10.20 12:05



Интел или АМД .... от 4-5 годни това няма значение. Заради греенето АМД беше силно подценено, но те се поправиха.

Големите фирми за компютри продават и сносни модели и нискобюджетни боклуци. Ама и качеството на модела зависи и от "предкомпютърното устройство".



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: BATHco]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.10.20 12:11



от 4-5 годни това няма значение.

Да, и от 2 години нейде андроид студиото криво-ляво върви, и на АМД.





Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: zaphod]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 12:17



имаше един фантастичен разказ, за някакъв разузнавач на чужда планета. отива подготвен за всички възможни опасности, но накрая няква местна фауна го изяде, защото новия супер дупер бластер не гърми. напада го глутница гадини, той ги жъне с десетки, но другите гадини изобщо не забелязват жертвите, и продължават атаката до успешен край.

Хмм, от комедийните разкази на Робърт Шекли може би..!?


Имах цял сборник с такива, някой ми го отнесе -- взе на заем и не върна, още в гимназията. И сега съжалявам, че го нямам вече..
(Вярно, беше на български език, а не в оригинал, ама пак беше ценна книга.)


Редактирано от Naki на 26.10.20 12:31.



Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: zaphod]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.10.20 12:12



А, не го изяде.
Намериха го да забива колове на ограда, използвайки супер оръжието просто като тежък предмет.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор DarkSide ()
Публикувано26.10.20 12:21



преди доста време един приятел ме помоли да му помогна да си избере компютър, и той като тебе с нулеви претенции, само най-необходимото да имал, отиваме в магазина, там са наредени на един дъъъълъг щанд от най-евтино до най-скъпо, аз го водя при най-евтините, избирам най-добрия като съотношение цена спрямо характеристики - става дума за магазин в западна европа, а тук лоша стока по принцип няма, и марката изобщо не е от значение, пък има и гаранция, тъй че няма смисъл да се хвърляш по скъпотиите - та избирам му аз най-оптималното за неговите нужди, той ме слуша с половин ухо, обаче очите му все в другия край на шанда се взират и в края на краищата си купи най-скъпия комп с най-максималните мощности и възможности и този комп след това събира у тях прах доста години ... та от тогава акъл за компове на лаици не давам





Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.10.20 12:30



американ едишън финал






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Защо, бе!?нови [re: parvaty]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано26.10.20 12:35



Толкава пари за ползване на браузър и офис-пакет .... и тук там някой филм!?

Я си вземи нещо около 400 евро, а другите 400 ги прахосай с кеф

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 12:51



Бе аз не съм чувал за софтуер, правен за определен процесор, но кой знае. Може би някой бутиков и high-end (военни, медицина...)
Обикновено проблем може да има в драйвера (пак софтуер) за процесора.

Както и да е, на клубарката не й е грижа и по-добре въобще да не мисли баш за процесор.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 12:53



Да не говорим за риска от хардуерните бъгове при АМД.

Говориш наизуст и по инерция от старо, НЕвалидно вече инфо от поне преди 3-4 години.


Вече не е така, точно обратното -- НЯМА АМД бъгове, има сериозни, фатални и многогодишни вече бъгове в сигурността на Интел процесорите.
След което Интел и Microsoft ги пачват, чрез update-и за Windows 10, НО при това имаме -->
* Много голямо закъснение на пачване!
* Както и голямо намаление на производителността на засегнатите Интел компове/лаптопи - особено частта на операции с дискове (ХДД/ССД) - и дори един домашен потребител може да забележи разликата/забавянето в някои случаи - а при сървъри е огромна и това е кофти.

Нищо такова няма при АМД, и печелят много повече пазар сега на всички фронтове - процесори за домашни/крайни ПЦта, лаптопи, сървъри и workstation-и, и какво ли още не! Отделно правят и видеокарти, което Интел не може.
(Вградените в Интел процесорите ГПУта се предимно трагични, колкото да има картина и да се пести ток в лаптопите с доп. AMD/nVidia ГПУ.)


Редактирано от Naki на 26.10.20 13:01.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.10.20 14:14



Вече не е така, точно обратното -- НЯМА АМД бъгове...

????



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 14:17



Мисля, че firmware не е хардуер, а е софтуер. Всеки софтуер - изключения не знам - рискува компрометиране от хакери, нали в линка става въпрос за security bug.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.10.20 14:18



Както и да е, на клубарката не й е грижа и по-добре въобще да не мисли баш за процесор.

да мисли при покупka, a нe пoсле.





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 14:19



Да мисли за цена при покупката, както казах, а не баш за процесора. За нея няма лош или добър процесор от предлаганото днес в магазина.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.10.20 14:18



"The SMM, which stands for System Management Mode, is a layer that sits at the deepest level inside some types of AMD processors.

The SMM is a part of the CPU's UEFI firmware, and SMM code is usually employed to manage deep hardware-related features such as power management, system sleep, hibernations, device emulations, memory errors, and CPU safety functions.

Due to its role in keeping the CPU running and interacting with adjacent hardware components, SMM code runs with the highest level of privileges on a computer, having full control over the operating system kernel and any hypervisors (virtual machines). In technical jargon, the SMM runs on the deepest level of the CPU ring, at Ring -2."



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.10.20 14:30



и aз тoвa

.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 15:00



Да мисли за цена при покупката, както казах, а не баш за процесора. За нея няма лош или добър процесор от предлаганото днес в магазина.

Това е така, но винаги може да се избере по-лош или по-добър процесор при дадена еднаква или сходна цена на различни марки/модели лаптопи.



По-доброто е враг на доброто, а най-доброто - на по-доброто.




Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Metropolis]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 16:31



Не, аз друго казвам.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 16:40



Аха... сега чакам parvaty да ни брифне за процесорите

"Очаквам" да е нашият капацитет тук.

Съклубарката настрана, на мен ми стана интересно. В природата не съм срещал идентични системи с единствена разлика - процесорът. То е и принцип в маркетинга де, да няма 100%-ова съпоставимост, но да не задълбавам.
Ти срещал ли си, че да мога да избера само на база процесор при равни други условия? (понеже, повтарям, равни други условия не е обичайно да съществуват).

Редактирано от Crrafterr на 26.10.20 16:36.



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 16:47



А, ето ги ти -- съвсем природни и реални:
REVIEWS/LAPTOPS -- Same Laptop, Different CPU: Ryzen 4000 vs. Intel 10th-gen Battle



Нова статия сравнително, от средата на авг 2020 е.
Доволен?




Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 16:54



Това е един производител бре, английски знаеш ли?



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 16:57



Добре, какво точно искаш тогава?
2 различно-еднакви лаптопа, ама от различни производители ли?


Вероятно има. Нямам време сега да търся, имам много работа, понеделнишки.




Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Crrafterr]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано26.10.20 17:32



Да, да, питах в клуба за компютър. Получих ценни съвети. Младия возач може и да иска най-ново, бързо и скъпо, ама нанай. Мина това, сега игрите са под андроид на телефона и таблета.
HP съм имал като служебен - железо
Acer съм имал като служебен - железо
DEL - офисен - железобетон, чистачката го наместваше с ритници, като го е бутнала с мокрия моп
Lenovo - най-евтиния, намерих в тубата лошо ревю



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.10.20 18:36



Естествено, това означава избор. Пък и още в началото на ревюто става ясно защо са така excitеd - защото случаят е по-скоро уникален с еднакъв дизайн и дъно. Иначе и по-горе споменах, че Asus (предполагам и всички) имат версии както с AMD, така и с Intel.
Аз се наработих в събота и неделя, но не съм сигурен дали това е по темата.

Като се поосвободиш, потърси пак да видиш дали ще откриеш напълно идентични модели. Специално за теб явно трябва уточнение, че говорим за пазар и конкуренция, т.е. за различни производители.
Съпоставими - да, но идентични - би било голяма грешка, освен ако не са пред закупуване на единия от другия производител.

Редактирано от Crrafterr на 26.10.20 18:43.



Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: zaphod]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 18:49



Само че, в америкън версията преди това намира красива мацка и следва любовна сцена - я под звездите, я на плажа.. което иде да рече, ме американският командос не е прост жънач на гадини, той е и сгоден любовчия.





Тема Re: Защо, бе!?нови [re: BATHco]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 19:06



Прав си и ти.. даже за филми не, щото ние имаме и Нетфликс, и Амазон прайм.. по-скоро трябва за обучение.. ще видим..

Иначе принципно си прав..





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: BATHco]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 19:29



и аз имах 4 през годините.. много бях доволна.. е, не издържаха повече от 4 години.. при това с почистване и прочее.. а Леновото го ползвам вече пет и е пушка... мислех сега да го дам на Конрад да го почистят, обаче пък се чуват някакви грозни слухове, че ще ни затворят за две седмици, и ще ми трябва..

абе, като чета какво пишат момчетата... и направо не знам какво да купя.. отделно дето пак се хванаха за гушите..



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 19:35



абе, няма лоша стока... ама така ние първият компютър го купихме за 370 евро, щото нали.. само да си пише и смята на него, няма проблем.. ми, едвам върви... та, ся трябва да го хвърля, 3 години по-късно.. дет са казали англичаните "не съм толкоз богат, че да си купувам евтини работи".. то, не се знае и по-скъп колко време ще държи.. ама, его моят .. беше 1300 лева, което на мен ми се стори ужасно много, обаче маняка каза "тоя ще да е" и аз го послушах.. ми, какво да ти кажа.. смятай, щом не съм го и почиствала и си работи без грешка толкоз години.. има значение цената, каквото и да ти приказват..





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.10.20 19:48



Избери си го на външен вид. Да е красив



Какво толкова друго ти трябва



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 19:43





абе.. аз така избирам мъжете.. и виж докъде я докарах.. та, смятай, ако така избирам и компютърите



Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.10.20 19:59



Ами таман. Като ти се скапе смотания лаптоп, ще намериш някой готин майстор





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 19:58



абе, я намеря, я не... затва по-добре да внимавам с лаптопа..





Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: parvaty]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.10.20 20:10



Само че, в америкън версията преди това намира красива мацка и следва любовна сцена - я под звездите, я на плажа.. което иде да рече, ме американският командос не е прост жънач на гадини, той е и сгоден любовчия.



Н'и ста'а, мацко! Говорим за комедийна фантастика, не за "розова" такава, нито пък "романтична" - може би има и такава, за която говориш, ама ако е Шекли той "булевардни" разкази не пише.

Пък и тез булевардните са най-често романчета, а не колекции от разкази.




Тема Re: те за това на еколите им слагат бръмчилкинови [re: Naki]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.10.20 20:15



кой ти говори за романчета, ве, котьо?!? Бибълброкс писа, че в американската версия героят оцелява и туй то.. аз само написах, че в щатските версии обикновено има и любов.. задължително.. не в книги, във филми.

Кажи ми филм, американски екшън, дето да е без любовна сцена с покоряване на опърничавата?!





Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.10.20 13:47



Добре, памет са всичките.
Но това не променя факта, че германският сайт е направен от/за идиоти.



Ето ти произволни примери от НЕгермански, български онлайн търговци:




Забележи, как РАМ (оперативна памет) и хард диск/ССД са разделени в отделни категории, а не са пляснати малоумно заедно както в германския сайт.




Тема Re: Въпрос за лаптоп /Моделнови [re: Naki]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано27.10.20 13:56



Но това не променя факта, че германският сайт е направен от/за идиоти.хехехей, да беше сал този сайт

... животът в немско е направен така затова тез дето не са идиоти са се изнесли в америчко, ингилизко и швейцарско...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.