Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано21.10.20 00:20



Ядосах се. Аз утре тия работници какво да ги инструктирам? Имам планирани проверки до средата на декември с институции. Майка ми ще изкукурига, ако й сложат час на излизане. Синът ми чака колет от 18 дни, който се разхожда из Европа (и на тях да им... майката)

Ей Тарти вика - ама астматиците? Ми няма за астматиците. А за работещите на терен? И за тях няма. А за спешните проверки с 10 институции? Кеф - дошъл, кеф - спазва мерки. А за студентите навън? Ще им затворят ли полетите пак?

А аз дали няма да изкукам? Докато някой реши кое как. И после - как да спра бирата





Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: 2biri]  
Автор 2biri ()
Публикувано21.10.20 01:16



Установих, че всеки реагира доста остро като му настъпиш зоната на комфорт. Всички защитници на мерките (мерки в автобуса трабват, но аз не ползвам автобус) имат ранчо, астма, надпенсионна възраст, деца в чужбина, реална работа на терен и други. Не в клуба, но принципно. И сега ще си блъскат главите.

Е, ще се скифна скоро. И в автобус пътувам. Може ли някой да ме информира за нещо, което не съм се сетила? Някой от вас сети ли се за информация за децата им? Ходят на училище и са в карантина при позитивен вкъщи. Но родителите пикаят отделно и не са контактни по документи. Кво да измисля? Доклад за състоянието на децата? Мерене на темпиратура? Тъпият термометър показва поне градус надолу. Да им купя по една тоалетна седалка на човек? Да им сложа по 3 маски?

Нищо не е сериозно. Ами при сериозно?



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.10.20 01:29



Ами, затова казвам, че трябват не идиотски полумерки, а нещата да се правят с мисъл, на база факти, проучвания и мисъл.

Иван-козарят в наше село няма нужда от маска, докато пасе козите.
Няма особен смисъл от маска и на улицата, изключая спирките на градския транспорт да речем.
Студентите са по цял ден в затворени помещения, ерго - имат нужда от маски. По коридорите и аз нося маска. В час съм със шлем, защото в противен случай няма да мога да си изпълнявам функцията. Ама е цял шлем, а не тия смешни, пластмасови подбрадници, които наистина са пълна нелепост.

В противен случай ще се затваряме пак и ще спираме полети.



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.10.20 07:07



Ами, затова казвам, че трябват не идиотски полумерки, а нещата да се правят с мисъл, на база факти, проучвания и мисъл.

Ржевски, пак ли да ти напомням? ОК. През пролетта ти твърдеше, че изобщо дистанционното обучение не може да замени присъственото. Есента вече смяташ, че може, но трябвало да бъде обмисляно цяло лято и да му бъдат намерени правилните форми, и да бъдат взети правилните мерки.

Искам да кажа - хората правят човешки грешки, променят мнения, ситуациите също се променят. Случва се всекиму. Ще кажеш - ония са некадърни. Така е, некадърни са. Но ситуацията е такава, че докато (АКО!!) се намерят по-кадърните, докато се сменят, докато дойдат на власт, докато наложат законово нови правила - всичко може да се срине. Затова - затваряме очи, стискаме зъби и траем, изпълняваме каквото е казано и се оглеждаме за по-кадърните... И ако смятаме, че познаваме други мерки, по-адекватни - доколкото е възможно ги прилагаме за нас и за околните.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.10.20 07:19



Това искам да го кажа на 2бири, но тя чете само вечер, затова адресирам до теб, пък кой прочел - прочел...

Не знам защо всички имат тенденция да разсъждават локално, на местна почва. По въпроса с вируса - НЕ СМЕ САМИ. За добро или лошо - не може да си твърдим: "При нас всичко е най-лошо, най-бедни, най-гладни, най-болни, най-корумпирани.. НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!"

В случая с вируса - почти всички държави вече са "такива" - в разни граници, но проблемът е СВЕТОВЕН. Ми айде погледнете какво правят другите държави, от които ние винаги "сме" по-зле. То са вечерни часове, то са масови карантини, то са... просто вече не ми се слуша всяка сутрин другите държави, "белите", какви драконовски мерки прилагат! А ние тук за едните маски и шлемове ше се избием...

Самата бири се оплака, че колетът на сина й 18 дни не може да стигне до него... да я успокоя - на мен до Швейцария едно препоръчано експрес писмо преди 5 месеца ми пътува ДВА МЕСЕЦА. Като при това ме увериха от Централна поща, че е ТРЪГНАЛО НАТАМ същата вечер, в която съм го изпратила...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано21.10.20 07:24



Аз съм фен на разумните мерки, не на тиквени.

Тва ли са разумните мерки?
Италиански ученици, освен маски в клас, носят и одеала.


Наредбата била да не се затварят прозорците на класните стаи, а да се държат отворени,
за да се проветрява постоянно.

В края на октомври, дори в Италия застудява.





Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: eta d]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.10.20 08:27



Залагам петаче, че Баце утре, най-късно вдругиден вечер ще се яви и ще ни спаси от маските на открито и некоя друга щуротия в повече ...

Присъединявам се, същото си го помислих и аз. Спасителят на България.

, нищо че образование те трябва



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.10.20 09:52



А какво точно пази шлемът? Отворен е от три страни, само не могат да те наплюят директно, иначе си влизат капки, пръски. Още при пускането им обявиха, че се носят с маска. Защита за очите, но не и за дихателната система.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано21.10.20 10:00



Самата бири се оплака, че колетът на сина й 18 дни не може да стигне до него... да я успокоя - на мен до Швейцария едно препоръчано експрес писмо преди 5 месеца ми пътува ДВА МЕСЕЦА. Като при това ме увериха от Централна поща, че е ТРЪГНАЛО НАТАМ същата вечер, в която съм го изпратила...
2бири - колет, как е изпратен? С поща? с куриер?
- с поща, трябва да провери в пощенската станция, където е изпратила, запитването се прави писмено, може да подаде жалба, може да направи рекламационна претенция. Ако е изпратила пратката с куриер, след 30 дни от датата на изпращане, може да се сметне за загубена. Дължи се обещетение на килограм
- уника - международното препоръчано писмо се движи бавно, описма се във всяка пощенска станция. ако не му е даден приоритет/ не е платено за бърза поща/, наистина е бавно. за около 35 лева, от Интайм документи се доставят в по-голямата часто от европа



Тема Re: Шлемове - йок.нови [re: 2biri]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано21.10.20 10:13



Ми те това е демокрацията...и грижата за хората...не е важно да се предпазват, а е важно да ходят с маски, като доста се изписа, че маските са нож с две остриета.
Значи, на протестите не съм ходила, но ако сега направят протест, съм там.
Третират ни като някакво стадо..а Боко се изживява като Бог. Всеки нормален разумен човек, може сам да вземе решение за себе си, с или без маска, да си стои в къщи или да излиза, от тях се иска само да ни информират, ама тя и информацията им е еднаааа...
не съм вярвала, че в мирно време ще видя що е това КПП, ще ни направят на араби и ще има щабове, за вирус..вирус, който няма нито ваксина, нито лекарство, природата си знае работата..17 000 били оздравели..как бе..нали няма лекарство..
ей все по-побъркан става света..т.е. не света, побъркват ни...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.