Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема 13.10.20 - равносметка до моментанови  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 14:23



За три седмици занятия:

1. Девет потока (това е около факултет и половина - два) са в карантина. Отделно - самостоятелни катедри на места.
2. Катедра в нашия факултет е под карантина от вчера.
3. Заповедта на ръководството, издадена в началото на учебната година се свежда до "да се изпълняват противоепидемичните мерки от заповед на министерски съвет номер едикой си". Съответната е неизпълнима, поради невъзможност за осигуряване на дистанция от един метър от човек до човек по време на занятия. Вече има преподаватели глобени от РЗИ или някои подобни.
4. В петък е диагностициран колега от факултета, на средна, ръководна длъжност, с когото контактува доста народ, както преподаватели, тъй и студенти.
5. Мой студент, контактувал с него, от няколко дни бил със симптоми, но продължил да ходи на занятия (при мен примерно имат 3 дни в седмицата), при условие, че още в началото съм ги предупредил ясно и категорично, ако някой има хрема дори, да не стъпва в час - няма да водя отчет за присъственост.
6. Трябваше да се уточнят правилата, методите и платформите, за водене на дистанционни занятия. Създаде се уж комисия от даскали и администратори, която да реши тия неща. Познайте какво е направено до момента? Правилно - щели да го решат декември месец.


Очаквам до седмица пожарът да се доразпространи и до края на месеца, както писах още в началото, в темата на Дарко, да хлопнем кепенци.
Лично аз, самоволно, днес прекратих занятията за седмицата, след като ръководството на университета няма дупе да го направи.
Да ме наказват ако искат.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано13.10.20 14:32



От равносметката не разбрах колко са болните в Пандемията?
Каква е равносметката щом и Учените оглупяха?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 13.10.20 14:35.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 14:36



Бай бабо да не срещне мечка, ще ти отговоря.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано13.10.20 14:36



Отворете в Университета нов раздел: Диагностика, или поне Баби баячки.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано13.10.20 14:52



то нали като им преподаваш по интернет, пак разбират
курсовите задачи ги преписват, има и в интернет има и се продават



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано13.10.20 16:00



Пълен хаос по отношение на правила, мерки и програми. Студентката у нас е като муха без глава от началото на семестъра.
Понеже е комбинирана специалност, езиците са онлайн, икономиките присъствено - различните факултети са си решили кой как ...
Така е направена програмата, че докато е на лекция счетоводство присъствено трябва да е на семинар и по немски онлайн ...
В тесен кръг около групата болни няма, за потока не знам.
Днес вече имало глобени за без маски. На въпроса и - защо баровете и дискотеките са пълни, а нас ни гонят за маски, аз не мога да и дам адекватен отговор обаче ...

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 16:06



от това, което показват тук по телевизията, тукашните университети стриктно си спазват мерките и теглилките, всички студенти са плътно с маски, групите им са разделени на две, та имат 50% присъствие и са през място, афиши, стрелки, маски, гелове, сапуни и всичките останали атрибути на ритуалите са в наличие и се използват, ритуалите се спазват стриктно с религиозна отдаденост - обаче резултатът е точно същия както при вас - вскидневна "експлозия" на бройките на положителните ПСР тестове и сума народ в карантина - де що интервюираха ректори, сичките до един се кълняха, че заразяването ставало вън от университета, на нелегални студентски купони - направиха ги бетер партизани тва студентите



както вече стана ясно и на децата - вирусът си циркулира където и както си иска и никакви маски, разстояния, затваряния и всякакви други ограничителни административни мерки не го ловят и нищо не променят - а пък добрата новина е, че стремително се приближаваме към колективния имунитет, при това докато смъртността от болестта е съвсем ниска - с тези темпове на всекидневни рекордни "експлозии" на бройката положителни, колективният имунитет ще бъде постигнат за пет - шест месеца, сиреч далече преди да открият вълшебната спасителна ваксина




Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.10.20 16:08



Ти вече се излагаш... не разбра ли - НЯМА такова животно като КОВИД19, всичко е лъжа и измама.

Болните са здрави а умрелите са живи.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема 13.10.20 - равносметка друганови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано13.10.20 16:18



един месец от началото ..... Затворен факултет - един. В другите - преподавателят избира формата на обучение. Обикновено лекциите са дистанционно, а упражненията - присъствено.
Налична затворена за външни лица база данни с лекционен и помощен материал.
Закупени нови сървъри за поддръжка на дистанционното обучение на две платформи (аз съм на Big Blue Button).
Проведени изпити с дистанционни тестове - много.

Много сте се У-спали, поручик ....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: eta d]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.10.20 16:23



Важно! Не се страхувайте на ходите баз маски, актовете са незаконни

От няколко дни в градския транспорт в България се правят проверки с полицейски служители за носене на маски.

Това е незаконно и ако бъде написан акт, то той няма правно действие! Разчита се на вашия страх, че Ви бъде наложена глоба от 300лв.


1. След като Ви напишат акта, отдолу напишете, че възразяваме срещу него.

2. След 14 дни потърсете наказателното постановление в СДВР.

3. Какво ще бъде Вашето учудване като разберете, че няма да има такова….

4. Полицаите може да Ви заплашват с арест за неизпълнение на полицейско разпореждане. Това също е натиск и принуда срещу Вас. По ЗМВР налагане на ограничения се осъществява единството за осуетяване на престъпление по НК, а случая се касае за административна Заповед, която на всичкото отгоре е в противоречие на закона.

5. Обадете се на тел.112 с молба за съдействие, тъй като над Вас се упражнява насилие и принуда от полицейски служители на общинска полиция в изпълнение на служебните им задължения. Пристигналия патрул ще е от някое районно управление. Той може да подаде сигнал срещу тях, както и Вие за насилие от страна на правоохранителните органи!

В заключение: Преди време ми бяха написани 3 акта за неносене на маска.

След 14 дневния срок ги потърсих за да си получа наказателното постановление. Нямаше нито актове нито постановление нито глоба.

Хора, плашат Ви да сте послушни! Мислете с главите си а не действайте като уплашени страхливи овце!”






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.