Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 20:23



Пътник, не знам какво си казал.
Само дето ехидничко ме питаш колко са болните, обясняваш ми, колко са тъпи учените (спрямо поповете предполагам) и ме пращаш да откривам факултети за баби.
Ами, вярвай си в каквото искаш.
Вярата не променя обективните реалности.
Утре, като се тръшне някой твой близък, друга ще я запееш.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: saksun]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 20:24



Всъщност по телевизора казаха, че обстановката е със сериозен процент (мисля, че около 20) по-проста от 2019 г. по същото време. Спадът на ОРЗ е видим, вероятно покрай предпазването от корона, а може и заради лятото продължило почти до средата на октомври.

Редактирано от Crrafterr на 13.10.20 20:25.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 20:26



Самосиндикалното спасяване на поручика е затваряне.

Да, до някъде. Тоест, аз продължавам да ходя на работа и да върша останалите дейности там.
Но това затваряне е възможно, заради планиране на вероятностите и изтегляне на занятията с три седмици напред при започването на учебната година.
Аз имам буфер от три седмици (реално - пет, тъй като от 15 седмици семестър, упражненията са 10 седмици), в които мога да си позволя да не се водят занятия.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: snowprincess]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано13.10.20 20:27



Ние носим маски. Навсякъде, където има много и концентрирани хора.
Вирус има и е гаден.
В широг кръг семейството имаме тийнейджър с положителен тест, с ясно изразени симптоми. Не е на училище трета седмица. Слава богу се оправя.
Имаме и възрастна с тежка пневмония, със сърдечна и дихателна недостатъчност, хоспитализирана, на кислород. С два отрицателни писиара.
Не мога да рискувам на фона на тая картинка да се правя на смела и да се шматкам без маска в градския транспорт ...
Изобщо не ме интересува какви кикимори минават да ми се лендзят между спирките. Административно, ако видя, че минават граници или ми нарушават личното пространство, ще ги изям с парцалите.
Въпросът не е в това.
И темата не е за това.

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 20:20



Капитализмът е неспособен да спестява и заделя "бели пари за черни дни", защото всичко отива или за инвестиции, или за ядене на бъдещо свинско.

Е как ще да неспособен да заделя. Заделя, та пушек се вдига! Във Франция тестовете от началото на юли (откакто тръгна "втората вълна") са безплатни за населението. Заделили са за тях едни 2 000 000 000 евро от бюджета, които в момента се "усвояват" от акредитираните за целта лаборатории. Тва щот бъркането в носа е много по-важно от това да налеят тези пари в болниците за персонал, легла и лекарства.

Или ще кажеш, че и тези два милярда не съществуват и тепърва ще трябва да се изработват от френската икономика, която вече е в стабилна рецесия и в която вече започна вълната на фалитите и масовата безработица ...



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: alisalisa]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано13.10.20 20:28



Стига са праи и ти


Чалготеките са пълни.
Не, че съм ходила да видя, де ...

Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 20:29



За нас поне не е задължително да е нулева годината.
Но с малките класове нещата са кошмар, защото трябва да има родител вкъщи.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.10.20 20:33



Ми - да идат, да видят.

Щото - пак ще го кажа - от обикновен грип не умира семейство лекари, майка, баща и син.



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: Albena l]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 20:36



Така ще свърша може би по-бавно, но 100% сигурно.
Докато с Ковид не е 100% сигурно, че загивам. Т.е. рискът е по-малък от затварянето...



Тема Re: 13.10.20 - равносметка до моментанови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано13.10.20 20:39



Да оправи този хаос,
тук да дойде доктор Хаус!



Смъртно опасно е да си прост.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.