Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 26.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Вторият локдаун  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:17



Залагайте!

Аз казвам от края октомври до началото на май.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.10.20 17:24



В какъв вид? Пролетният или сегашният?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: RujaKaramfilova]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:20



Какъв сегашен? Да не би вече да са ви затворили по домовете без право на излизане, освен за работа (ако е без възможност за от дома), лекар, аптека и купуване на храна?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.10.20 17:29



Не, не са ни затворили. Но сме все още в извънредна обстановка. Все е ограничение.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:34



началото на грипа 2020-2021.
Изследване на Университета в Глазгоу разкрива, че средно човек умира 12 години по-рано в следствие на COVID-19, в резултат на заболяване се е намалил тяхната очаквана продължителност на живота. Изследването е направено при отчитане на всички съпътстващи заболявания, с които са били хората преди да умрат с вируса и колко биха живели те с тези заболявания, ако не бяха се срещнали с Covid-19. Човек с диабет, високо кръвно и други придружаващи заболявания, би могъл да живее до старини, ако не се срещне организмът му с такъв жесток вирус и контролира другите си заболявания.

Редактирано от Metropolis на 05.10.20 17:37.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: RujaKaramfilova]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:35



В такъв случай, за неразбралите, питам кога и за колко време според вас ще е новото стриктно затваряне по домовете, съпроводено със затваряне на училищата, ресторантите, магазините, услугите, границите и всички останали екстри.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:37



де да го знам кога ще е това начало, прогнозирай го барем с месеците, ако не щеш с точни дати - и колко време според тебе ще трае



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.10.20 17:30



че нас кога са ни затваряли по домовете?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Albena l]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:39



март и април не ви ли затвориха в българия?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.10.20 17:40



не, аз работех даже и никога не съм спирала



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:40



след нoeври дo 15.02.2021.

зa



"Притеснително е, че хоспитализациите нарастват с 27% само в рамките на 2 седмици и с цели 15% само за последните 7 дни, като достигаме най-високото си число за цялата пандемия у нас - 912.
- Само в рамките на 7 дни имаме увеличение с 50% на хората в критично състояние, приети в интензивни отделения. Все пак те остават далеч от пиковите стойности до сега през пандемията, но бързата тенденция за увеличение е плашеща. Имаме увеличение и на смъртните случаи - най-високи стойности от три седмици насам.
Предоставям и данните до този момент за обявените починали без придружаващи заболявания, тъй като не съм давал тази статистика скоро:
- Починалите в България от Covid-19, които са обявени без придружаващи заболявания:
- 19,4% от умрелите от Covid-19 в България са без открити придружаващи заболявания. - Най-младите загинали без открити съпътстващи заболявания са на 19, 33, 36 и 37 години, a 12% от тях са под 50 години.
- 64,4% от смъртните случаи без придружаващи заболявания са на мъже.
- В статистиката не са включени 5 смъртни случая, които са силно притеснителни, това са на млади хора (мъже) на възраст – 31, 36 и 37, 37 години единствено с диабет и на 31 години със затлъстяване, както и един от най-младите починали от Covid-19 – на 21 години с вродено бъбречно заболяване.
- Важно е също така да уточним, че мащабно изследване в Италия доказва, че 89% от смъртните случаи от Covid-19, са причинени от самия вирус, а не от съпътстващите заболявания. Същото се доказва от редица аутопсии по света, включително и направените у нас. "

Редактирано от Metropolis на 05.10.20 17:51.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:44



От 1 декември до 15 февруари? Доста оптимистично ... тази година пикът беше през април, не виждам логика догодина да е по-рано



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:49



нe пикът, a нaчaлoтo.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано05.10.20 17:50



аз мисля, че повсеместно затваряне няма да има



Тема Re: Вторият локдауннови [re: vozac]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:53



зa нaс да, нo зa EU??





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано05.10.20 17:55



за целия EU не мога да отговоря, но
Унгария ще остане транзитна държава с много опашки
Чехия - по-скоро няма да затвори
Словакия- по-скоро ще затвори
Полша-по-скоро няма да затвори
Австрия- като Унгария, транзита ще преминава
целия ЕУ - държавите сами си решават кога и дали да затворят



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.10.20 18:03



В такъв случай, за неразбралите, питам кога и за колко време според вас ще е новото стриктно затваряне по домовете, съпроводено със затваряне на училищата, ресторантите, магазините, услугите, границите и всички останали екстри.


За училищата и границите не знам, но в нашенско стриктно затваряне няма да има.
И задължителни маски на улицата няма да има. Пък училищата без друго си ги затварят през зимата поради грипни епидемии. Но, понеже живея до езиковата гимназия, младите репи си щъкат на купчини без маски във и извън училищния двор и на никого не му дреме. За да ги затворят, трябва да има много-много случаи на корона положителни.

Ако задържат правилата само за задължителни маски на закрити обществени места и училища, дори подозирам, че есенно-зимните грипове ще са по-малко, отколкото в предишни години. В наше село е горещо, слънчево, сухо, никой не ебава маски навън, всеки се сбира на купчини и според стъкмистиката от 70 хил. жители има само 50 коронаположителни. Може и да са много повече, но ако нямат симптоми, за да ги тестват и да влязат в стъкмистиката, все едно, че не са. Обаче, забелязвам като щъкам по пазарища, че народът някак попривикна да не се бута като овце един в друг. Пък ако си мият и ръцете...



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Вторият локдауннови [re: vozac]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 18:13



Spain, France And Germany Report Most Coronavirus Cases Since Their

.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано05.10.20 18:19



Аз казвам няма генерален втори локдаун.


Ще има само отделни области, които да са затворени според броя на заразените.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.10.20 18:28



Ясно

, не че не беше и преди, но все пак да го има написано.

Аз не смятам, че ще има такова затваряне. Още повече, че работата не спря, ходехме си в магазини, аптеки. Дори магазините за обувки и дрехи втора употреба работеха. Писах през пролетта в клуба специално за тези магазини, защото ми беше странно кой ще иде да си купи обувки и дрехи баш по това време. Хората бяха уплашени, нямаше яснота. Но... факт, нямаше тотално затваряне.

В БГ няма да се повтори тогавашната ситуация, затваряне на ресторанти-това беше най-драстичното, може да има. Най-гадно беше, че не ни допускаха до личните лекари-писах и затова, какво преживяхме с внука.

Накратко: няма да ни затворят като през пролетта. Може би отделни места, където има "изобилия" от К19.

За да разберете колко съм безотговорна и защото не ми се търси темата за ски резервациите: направих си резервация за февруари



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Deern]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано05.10.20 18:33



Не затворени области, а цели държави.
Германия ше е затворена, за разлика от България.
Пикът ще е 2025г.
Ще продължи докато се появи истински страшен глобален проблем, който няма да засегне България.


За да се научим какво се нарича истински проблем за разлика от измислен от нас.
Който сее вятър жъне бури.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 05.10.20 20:57.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: vozac]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 19:48



Мадрид е вече затворен, пред затваряне са Париж, Марсилия, Бордо и Нант, в Лондон също има засилване на ограниченията, тук в Брюксел от цял месец реват че положителните случаи "експлодират" всеки ден и работата бавно, но много сигурно си върви къмто пълното затваряне - а ако нас тук на запад ни затворят, не вярвам вас да ви оставят на мира, само защото сте им симпатични



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.10.20 20:34



Гласувам, че няма да има втори локдаун по нашенско. Няма да има затваряне на градове, КПП-та и подобни.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: osvoboden pich]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.10.20 20:36



А тия кабинки дето ги писаха по вестниците, за какво са ги поръчали от МВР?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 20:46



а пък и тези милиарди, дето ги наляха в откриването на ваксината ... като ги гледам в момента как яко си избиват инвестираното в тестовете, не знам как е при вас, но тука тестват сякаш края на света е настъпил и хората (да им се чудиш на акъла) се редят на километрични опашки, сякаш са пуснали банани по татово време ... и по 50 - 60 еврака тестчето, ей тъй се прави бизнес!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.10.20 20:52



Според мен е за да се презастраховат - да бъдат готови за всяакви ситуации както се казва. Не смятам, че при затихваща т.нар "пандемия" ще стигнат до това.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано05.10.20 21:13



Той:"сякаш са пуснали банани по татово време ... и по 50 - 60 еврака тестчето, ей тъй се прави бизнес!"

Ти:"Според мен е за да се презастраховат "

Аз: Не зная какво да кажа!




Не спирам да се удивлявам. От какво да се презастраховат и защо им е да го правят? За пари ли?
Ами те парите се в бананите!

Или за чест и достойнство става дума , А?

И как се прави презастраховка за чест и достойнство, с банани ли?

Не спирам да се удивлявам!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Вторият локдауннови [re: osvoboden pich]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.10.20 21:22



Аз нищо не смятам.
Точно както с вируса, заразността, опасността му (знам, че е опасен), не мога да изградят мнение.
Нямам данни.
Но предполагам - даже писах вече - че нас до края на октомври най-вероятно ще ни затворят.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.10.20 21:24



локдаун не решава нищо.


научи се да чакаш

Тема Re: Вторият локдауннови [re: tartarianeyes]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 21:47



Как да не решава, колкото по- дълъг и гаден е локдауна, толкова по-добре ще се харчи вълшебната ваксина като я открият.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: tartarianeyes]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 22:03



не решава, но отлага. Без друго за сега нищо друго по-смислено не измислиха от медицинска гледна точка. Проблема е това съсипва жестоко икономиката. Много, мнго сложна оптимизационна задача.





Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Liya ()
Публикувано05.10.20 22:20



Нье!

Вий ще победите! И няма да има повече локдауни, а край на световната конспирация!
Дай бързо един линк в подкрепа, статистика също дай!

Долу маската!





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Liya]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 22:39







Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор Liya ()
Публикувано05.10.20 22:43







Тема Re: Вторият локдауннови [re: Liya]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 22:47



Направо в

.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор ellynora (x)
Публикувано06.10.20 01:32



Държавата не е длъжна да пази никого. Всеки да се пази сам, както намери за добре. Мерките, които се взеха досега са напълно достатъчни. Който оцелее, оцелее. Който има село, да се връща там.



Тема Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 07:49



Доналд благодари на всички и избяга от болницата днес.
Твърди, че се чувства по-добре, отколкото преди 20 години.
Даде заповед да го пуснат. Можел да си отиде още преди 2 дни.
Каза, да не се страхуваме от вируса, да не се оставяме да ни доминира,
да не му позволяваме да командва дните ни.

Либерално-фекалните (псевдо) медии полудяха.

Онзи ден кордон от негови почитатели беше обградил болницата.
Там бяха денем и нощем, по тротоарите, от момента, в който го приеха.
Да го пазят. Такова нещо за Президент досега не е имало. Доналд излезе
специално да ги уважи и направи обиколка по периметъра в черен Шеви Събърбан,
съпровождан от кортежа на Сикрет сървис и полицията. Беше невероятно шоу.





Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.10.20 08:10



Представям си какво се е приказвало цели 4 страници, но ще оставя по-натам да чета, че нещо ме е гепила нервата пак, а отвратителната смрад на антиутопията е просто зад ъгъла.

Иначе единствено искам да кажа, че се надявам да няма локдаун. В тези малки думички "надявам се" има голямо натоварване при мен. 3-4 гранитни обелиска тежест, нещо такова.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 08:37



Чичко Дони е пич, та дрънка!



Дълбоко окопаната администрация трепери, сиенен бълва змии и гущери, европейските продажни телевизии послушно пригласят, експлозия от заразени в белия дом, какъв скандал, а пък той напук да вземе да си свали маската, душманинът, и да каже не се страхувайте от вируса!




Тема Re: Вторият локдауннови [re: ellynora]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 08:47



Снощи затвориха всички барове в Париж за 2 седмици. Цяла Франция стана "червена". В Ню Йорк ще затварят квартали.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 09:05



Като изключим, че това е поредният му циркаджилък, за първи път ме кефи.





Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 09:06



Как вървят залозите, Дарки?
Има ли вече спечелили?





Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 09:32



ми циркът му е на него основния бизнес, да се прави на идиот и всички да го подценяват - всичките телевизии по света и у нас от 5 години постоянно повтарят, че е абсолютен идиот и бавноразвиващ се и че три думи на кръст не може да върже и цял свят им вярва - с изключение на 55% от американците



а междувременно зад кулисите на цирка нещата си работят тихо и кротко, израел сдобрен с две арабски държави, сърби сдобрени с косовци, изгодни търговски договори тук и там (беше дори предложил да купи гренландия и гренланците бяха яко навити и не бих се учудил ако стане), бой на китай през ръцете за нелоялна конкуренция, неочаквани срещи с ким дебелия вожд, спиране кранчето на продажния тедрос от СЗО, излизане от безумния парижки договор и спиране кранчето на зелените, ограничаване на имиграцията, твърд отпор на неокомунистите с техните идиотски идеи за деленето на обществото на класово воюващи малцинства и още куп други много полезни неща, и все още не е започнал нито една война, с което директно влиза в книгата на рекордите на гинес




Тема Re: Вторият локдауннови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 09:44



видно е, че тук мнозинството са безпочвени оптимисти, вярващи в светлото бъдеще, че всичко ще мине от само себе си, щото не можело то така пак да ни затварят, откъде - накъде, нали чинно си носим маските и изпълняваме всички наредби ...

ще си говорим пак в края на месеца ... пък дано да се окажа лош пророк и да се сбъднат въжделенията на мнозинството



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано06.10.20 09:47



Пък тукашният премиер казал, че нямало условия за локдаун. Практиката обаче учи, че италианските политици правят точно обратно на това, което казват. Сега ще умуват дали от четвъртък да въведат задължителното носене на маски и на открито. За мен това е стъпка към домашния арест. Дано да не позная.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 09:54



Да, на фона на идиотското му държание, положителните неща са много. Аз ги отдавам на това, че не той управлява директно.

Предполагам републиканците използват шашавия му характер да прокарат по-радикални неотложни мерки. Защото светът наистина затъна в ялова политкоректност.

"... и все още не е започнал нито една война..." И това е странно. Явно клишето, че само с война могат да си оправят икономиката, ще се опровергае. Което е добре!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Asia.]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 10:05



Ми те и френският и белгийският премиери от доста време повтарят същото, че било изключено да има втори локдаун, щото икономиката нямало да може да го понесе, обаче пък също така редовно повтарят как болниците се насищат с болни, говорят за пренасяне на болни от едни райони в други, затварят барове, ресторанти и фитнес зали, призовават към стриктно спазване на мерките и към избягване на социални контакти ... пък те и в началото на пандемията казаха, айде бе, няма сега да затворим цяла франция заради някакъв си вирус - има го на видео, това са думите на здравната министърка на франция в началото на февруари



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 10:08



Чакай сега? Защо да си лош пророк?

Аз и друг път съм казвал, че световното население трябва да се редуцира с едни 7,2 млрд. до 0,5 млрд.

В България 500 хил. София да стане 30 - 40 хил., Париж 400 - 500 хил. жители.

В крайна сметка, защо живеем? За да се мъчим и умрем накрая, нали!?
Ето короната ще осмисли живота ни!



Тема Най-добрите международни епидемиолозинови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 10:15





Най-добрите международни епидемиолози стартират петиция за фокусирани
защити и край на локдауните - подписана от над 1700 медицински специалисти.

Инициатори са Мартин Кулдорф от Харвард, Сунетра Гупта от Оксфорд
и Джейанта Батачара от Станфорд. Тримата бяха гости днес при Лора Ингръм от
"Фокс", най-гледаната официална телевизия в САЩ.
Интервюто е по средата на страницата, като скролнеш надолу.
Има го и тук.




Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 10:22



Още едно интервю с тримата.





Тема Re: Вторият локдауннови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 10:31



е как защо живеем - ми да консумираме и потребяваме, всичката тази постоянно произвеждаща се продукция, нали някой трябва да я постоянно изконсумирва, та да може да се получи печалбата (пари прим-ът), която да се реинвестира в още повече продукция, за която ще трябват още повече потребители да я изконсумират и платят, които пари да се вложат в следващото производство ... и така, чак до окончателната победа на капитализъмът





Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 10:39



Аз ги отдавам на това, че не той управлява директно.

Мне, досега наистина е било така, президентът да е само фигурант на разни стоящи в сянка мултимилиардери, обаче сега за първи път в историята има действително управляващ президент и всичките му там сенчести мултимилиардери, които държат всички телевизии и вестници, останаха с пръст в уста и буквално газ пикаят от вече 5 години ... той затва и чичко Дони реално няма друга линия на поведение, при положение че всички официални медии на 100% са против него, това също се случва за пръв път в историята - всички официални медии да са против президента и нон-стоп да го плюят и изкарват идиот ... затуй да му стискаме палци, щото ако има някой, който да се противопостави на световния локдаун - това е само чичко дони



Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 10:43



на кой още му дреме за мнението на епидемиолози, отдавна стана очеизвадно че план-демията няма нищо общо с епидемиологията и медицината, и че всички решения за "опазване здравето на населението", са изцяло политически и все в посока по-строго контролиране на въпросното население



Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 10:54



Губернаторът на Флорида отмени всички "мерки" като се обоснова с техните препоръки.
Престъпление е да се държат стотици милиони здрави хора под ключ и карантина.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.10.20 11:03



видно е, че тук мнозинството са безпочвени оптимисти, вярващи в светлото бъдеще, че всичко ще мине от само себе си, щото не можело то така пак да ни затварят, откъде - накъде, нали чинно си носим маските и изпълняваме всички наредби ...


Кви БЕЗПОЧВЕНИ оптимисти, бря!
Факт, че на вас не ви разрешават дори да си изпикаете кучетата извън двора, ако сте без маски. Глоба - 250 евро.

факт, че ние си щъкаме без маски, където си поискаме и ДИШАМЕ.

И каква стана тя - ний, бедняци, мизерници, изпадняци, ама никой не ни отнема правото на свободен дъх дори на улицата.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Вторият локдауннови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.10.20 11:11



И аз щях да питам за вида. Да направи варианти за залагане по видове. Примерно: А. само маски, Б. вечерен час, В. изходи на градовете, Г. забрана за отдалечаване повече от най-близкия магазин за ляб и тоалетна хартия, и квито там още варианти се сетите.

Аз съм много "за" здрав контрол за маските, и без ревове "ау, НАЙ-БЕДНАТА страна в ЕС предвижда не знам кви си глоби!". Другото вече, забраните за щъкане и пр., повече обърква нещата, отколкото си струва, ама не съм толкова умна да знам дали евреят и рептилите така са го замислили, с цел объркване на нещата, или е само страничен ефект. И няма да залагам.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 06.10.20 11:12.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 11:04



Не, не си разбрал! Цялата работа е да се чанчи населението, не е за печалба!





Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 11:15



Във Флорида са южняци и робовладелци, на тях им е простено, а пък в напредничавия либерален Брюксел забраниха консумацията на алкохол по улиците (каквото и да означава това)

Миналата седмица кризисният щаб в Белгия взе официално решение за отмяна на задължителното носене на маските на открито в Брюксел от 1 октомври, абсолютно никой не го спазва - навсякъде плакатите за задължително носене на маски си стоят и хората навън продължават тъпо и упорито да си носят маските !!! ???

... подават се нелогични команди и всички ги спазват, отменят се нелогичните команди, а всички продължават да ги спазват ??? това ако не е пример за промити мозъци, то аз не знам кое ще е ... плюс това, имаме си вече министър по ковида в правителството - следващото сигурно ще е създаването на министерство на любовта





Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 11:20



официални медии на 100% са против него

Без Fox и нейните коментатори, които са на негова страна. Най-вече Шон Хенъти,
Лора Инграм, Такър Карлсон, Съдийката Джанин, Марк Левин, Карл Роув и др.
Останалите са действително против Тръмп.

Това виси на улицата в Сан Франциско вече три години.






Тема Re: Вторият локдауннови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 11:30



Цялата работа е да се чанчи населението, не е за печалба!

като каза за чанч, чета в съседната тема, ох и ах, как Сийке, как онези не се къпят, пък ний не сме като тях, и се сещам как се къпехме в казармата - къпането, както и всяка друга дейност в БНА, имаше за основна цел изчанчването на бойците, а не постигане на някакво ниво на чистота, също както и смяната на бельото, физзарядката, та дори и храненето и ходенето до тоалетна бяха така направени, че максимално да изчанчват и минимално да удовлетворяват физиологическите потребности ... само че БНА не беше икономическа организация с цел печалба, а идеологическа с цел пречупване и промиване мозъците на младежите с идеята да бъдат използвани за пушечно месо без да задават въпроси ... а пък съвременното капиталистическо общество се бори за печалба и промиването на мозъците с цел създаване на безропотни консуматори не трябва да пречи на реализирането на печалби, тъй че изчанчването би трябвало да се прави интелигентно и да не пречи на печалбата ... само як чанч без нужда от печалба означава, че сме преминали обратно в тоталитаризъма - което и трябваше да се докаже - сриват икономиките и затварят хората единствено с цел да ги чанчат без да им дреме за икономическите загуби





Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 11:24



ОК, все пак мисля, че Тръмп е най-малко управляващият президент на САЩ. Не мога да си представя, че толкова голям идиот няма да го употребят. Ма той сам го крещи, сам си го проси.





Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 11:34



Какво очакваш? Хората съзнателно бяха доведени до състояние на психоза и разни
фобийни разстройства от сорта на ковидофобията. (Нова фобия)



Извършено беше престъпление срещу стотици милиони здрави хора.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 11:49



няма начин да е идиот, защото

- е загубил всичкото си наследено богатство, дори е влязъл с яки дългове и после си е върнал обратно всичко - настоящите си милиарди сам си ги е натрупал и овардил

- е пробил в шоу бизнеса, където борбата е също толкова безсмилостно жестока, както и на милиардерския фронт, но изисква съвсем други качества

- е победил в президентските избори в САЩ, където борбата е още по-безсмилостно жестока и изисква още по-други качества, отделно че специалното в тези избори беше, че абсолютно цялото прогресивно човечество беше насъсквано против него

нема никакъв начин някой да триумфира в три различни изключително трудни начинания и да е идиот - той със сигурност е по-интелигентен и от мене и от тебе и фасадата на мунчо селския идиот е едно от най-силните му оръжия




никой тук от нас не е постигнал и една хилядна от това, което той е постигнал и е много странно че някой от нас може да повярва на телевизията, че чичко дони е идиот - реално нито една телевизия (освен може би фокс) не му предава изказванията едно към едно, все пускат по едно изречение и после обясняват какви глупости е бил говорил - аз обаче му гледах на живо речта, когато приемаше поста от бараката и направо си умрях от кеф когато се обърна към всичката тълпа официални лица зад него и им каза в прав текст - вие сте престъпници и продадохте американските интереси и аз дойдох тук за да ви ебъ майката - и те учтиво му ръкопляскаха и мазно му се усмихваха - еми точно това прави вече 4 години и онези какви ли не кални мероприятия му спретват и пак не успяват да го засегнат - просто няма начин да е идиот и да не управлява той

Редактирано от DarkSide на 06.10.20 11:58.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 11:45



Още по-зле е Джо Байдън. Той даже един 7-Eleven* не може да управлява.

*Малки магазинчета за кафе, цигари, кока-кола, закуски и други разни
дреболии.





Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 11:53



yes,



How they've gone from bad to worse
Who are these men of lust, greed and glory?
Rip off the mask and let's see.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 11:47



"...тъй че изчанчването би трябвало да се прави интелигентно и да не пречи на печалбата ... " Да, но аз не бих го нарекъл чанч, защото това по-скоро е външно изтормозване, а стремежът за повече печалба и респективно потребление е вътрешен, инстинктивен порив на човека. Така че ние се самоизчанчваме.

Никой не ни юрка, сами си го причиняваме.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 11:57



Явно такива им трябват, лесно управляеми.





Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 11:58



е пробил в шоу бизнеса, където борбата е също толкова безсмилостно жестока

$400 милиона направи от "Чиракът". The Apprentice.





Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.10.20 12:01



Явно такива им трябват, лесно управляеми

Точно.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 12:14



Изказах лично мнение, може и да не е вярно.

Не го познавам, ... какво говоря, аз за себе си не мога да твърдя, че се познавам, пък за други хора да давам оценки, абсурд!

Въпреки това, има възможно обяснение. Много хора са напористи и безскруполни идиоти и така в бизнеса постигат много.





Тема Re: Кратък репортажнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 12:19



Да, в шоубизнеса скучни хора не пробиват. Представи си един свит пъпчив смотаняк, с дразнещ писклив тембър, говорещ монотонно УМНИ неща...

Колкото и да са умни, никой няма да го слуша!



Тема Д. Картечници!нови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 12:24



...
Д. Картечници на кръстовищата и стрелят по всичко, което се движи!

... така де, като те гръмнат, не можеш да се заразиш с Ковид-19!



Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано06.10.20 12:21



ми аз също не го познавам, затова му гледам постиженията, а не вярвам на каквото ми обясняват продажните телевизии, пък ти само го чуй какво казва през далечната 80-та година, 4 минути са само:



линкълн не би могъл да бъде избран днес, не е фотогеничен, днешните политици са една голяма усмивка и нищо друго



Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 12:46



Ами наистина е така. Линкълн няма шансове днес.



Казвайки, че е идиот, нямам предвид кръгъл идиот! Той и ББ е идиот и е премиер в едно общество с доста по-ниски изисквания към лидерите си, но и той не е пълен идиот. Най-малкото е хитрец.

Казвайки идиот, имам предвид, че президентът на най-богатата страна в света, не може да има наченки на идиотия. Не ми е естествено някак си.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.10.20 13:29



Казвайки идиот, имам предвид, че президентът на най-богатата страна в света, не може да има наченки на идиотия. Не ми е естествено някак си.

Нерон?
Калигула?



Тема Re: Кратък репортажнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 13:40



Те с всенародно гласуване ли са избрани?





Тема ППнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.10.20 13:44



На мен не ми е естествено да е идиот, не че не може.





Тема Re: Най-добрите международни епидемиолозинови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано06.10.20 15:03



патентова метод за тестване на COVID 19 още през 2015
(Документи)




Втора регистрация САЩ, 2017





Тема Re: Кратък репортажнови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.10.20 15:39



Ми, като цяло - да.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.10.20 21:34



Сънувах, че вече е 2021г. В света върлува епидемия от новия, чревен вирус и всички ние, с памперси, обсъждаме, че май през 2020 с маските е било по-добре.
Памперсите са по-скъпи.

/някой си Ищван Модра/





Тема Баварците казаха,нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.10.20 00:07



Че е получил лекарства в експериментална фаза, до каквито нямат достъп ежедневните хора.

Само казвам.



Тема Re: Баварците казаха,нови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано07.10.20 00:26



Ако е така, той ще получи и специална смърт равна на твоята...или нямаш представа?
И аз нямам, може и да се насере докато се възнася....

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Баварците казаха,нови [re: parvaty]  
Автор ellynora (x)
Публикувано07.10.20 00:41



А не е ли това експериментално лекарство, не чак толкова експериментално и в определен момент ще го пуснат за всички след като определен процент от човечеството си замине. За сега не са умрели достатъчно.



Тема Re: Баварците казаха,нови [re: ellynora]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано07.10.20 06:53



Нямам представа, за това нищо не казаха.



Тема Re: Кратък репортажнови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.10.20 07:12



А толкова ли е трудно, ако всичко написано от теб е чистата истина, да се държи малко по-нециркаджийски? А? Тогава може би не 55, а 85% от американците ще му повярват... а нали УЖ това е целта му - да му вярват, за да направи Америка велика? В името на целта да престане да се държи и да говори като пълен идиот? Дори Жорж Ганчев не може да му стъпи на малкия пръст по идиотско държание, макар и да са от един и същи цирк...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Баварците казаха,нови [re: parvaty]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано07.10.20 08:20



Той не е болен. А човек, когато не е болен, каквото и да му дадат, ще действа
чудодейно и ще го излекува за броени часове.





Тема Re: Кратък репортажнови [re: UnicaDonna]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано07.10.20 08:22



В името на целта да престане да се държи и да говори като пълен идиот

Това ли пише за него в българската преса?



Тема Re: Кратък репортажнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.10.20 08:28



Това ли пише за него в българската преса?

Не, това са мои лични впечатления от излъчването му. Няма нужда дори да знам КАКВО говори, достатъчно е да видя КАК го говори. Също - информирайки се за някои ФАКТИ и негови инфантилни действия. Като например поведението му и апелите му от 3 дни насам, откак е "болен". И не само, но сега за това се сещам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Кратък репортажнови [re: UnicaDonna]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано07.10.20 08:46



Не е нищо в сравнение с онова, на което беше подложен, последните 4 години.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.10.20 09:56



Аз залагам на януари - февруари, като тръгне и грипът.
Тогава не би било и така драматично като през пролетта, когато имаше драма в селското стопанство, заради сеитбата.
Но "залагам" е силно казано, по-скоро вероятността е по-голяма.

Иначе гледах тая сутрин по Нова онзи математик от Щаба (извинявам се, че не мога да запомня името), според когото октомври е ясен с нарастването, но критичен ще е ноември - тогава или се сриваме, или се успокояваме и кривите спадат до 20-30 на ден. Ноември щял да бъде като юли, един вид. Или оптимизъм, или песимизъм.
Това само за България де.

По БНТ1 отчетоха успеха на Швеция със стадния имунитет - с уговорката за две неща при тях: невисока плътност на населението и висока съзнателност, т.е. пазят се и без налагани административни мерки. Нещо такова.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.10.20 10:45



доколкото разбирам, общоприета е идеята, че коронавирусът не е сезонен и се активира и деактивира където и когато му скимне на него
докато грипният вирус е сезонен и предвидим и се появява януари - февруари, сиреч тогава ще има предвидимо яко натоварване на болниците заради грипа

нормално е да се очаква, че грипът и короната по едно и също време ще доведат до препълване на болниците, и понеже короната е непредвидима, добре е да се готвим за това препълване от рано и да се опитаме да го предотвратим

засега тук при нас тече пълзящо затягане - всеки ден все нещо решават и измислят все нови и нови форми на забрана и ограничаване, а официалните цифри също пълзящо растат нагоре и нагоре и нагоре и нагоре и нагоре ....

доколкото разбирам, всяка болница си е отделила някакъв брой легла за болни от ковид и тази бройка легла вече върви към запълване и тук - там започват да отлагат планирани операции и да пренасочват нови легла към ковидните отделения - което, естествено, се раздухва като сензационна новина - и драгите зрители сме потопени в порой постоянно менящи се цифри на брой легла и процент на запълването им и на проценти на увеличаването на заразените и починалите

поради което аз продължава да очаквам нас (с франция, италия и испания) да ни затворят в края на настоящия месец



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано07.10.20 15:08



При обявена епидемична обстановка със заповед на министъра на
здравеопазването, пациентите се хоспитализират с диагноза от рубрики „Грип предизвикан от вирус на грипа“

КП № 104 ДИАГНОСТИКА И ЛЕЧЕНИЕ НА КОНТАГИОЗНИ
ВИРУСНИ И БАКТЕРИАЛНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ - ОСТРО
ПРОТИЧАЩИ, С УСЛОЖНЕНИЯ
Минимален болничен престой - 3 дни





по тази клинична пътека ще напълнят болниците
вдигнаха цената от 600 на 1200 лв за тези с леките симптоми
двойна печалба - изгодно за болниците, изгодно и за всяване на паника
аууу, болниците пълни с кихащи
когато ги напълнят, ще ни затворят
през ноември
за да удължат извънредното положение до април, когато ще внесат ваксината



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано07.10.20 15:50



Шведският модел не е директно приложим за нас и за повечето страни от южна европа.



говoриш за .

Редактирано от Metropolis на 07.10.20 17:05.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано07.10.20 16:00



По БНТ1 отчетоха успеха на Швеция със стадния имунитет

ако е същия математик, за който си мисля, толкова да е гнусен този
не знам колко им плащат да прогнозират, но трябва да спрат да ги показват по телевизията
ужасена съм от продажните гниди
искам всичкия слугинаж да влезе в затвора
кога ще започне да се чува гласа на честните лекари


"Като епидемиолози по инфекциозни болести и учени в областта на общественото здраве имаме сериозни опасения относно вредното въздействие върху физическото и психическото здраве на преобладаващите политики на COVID-19 и препоръчваме подход, който наричаме фокусирана защита.
Идвайки и отляво, и отдясно, и от целия свят, ние сме посветили кариерата си на защита на хората. Настоящите политики за блокиране произвеждат опустошителни последици за краткосрочното и дългосрочното обществено здраве. Резултатите (да назовем само няколко) включват по-ниски нива на ваксинация в детска възраст, влошаване на резултатите от сърдечно-съдови заболявания, по-малко скрининг на рак и влошаване на психичното здраве - което води до по-голяма смъртност в следващите години, като работната класа и по-младите членове на обществото носят най-голямото бреме . Задържането на учениците извън училище е тежка несправедливост.
Запазването на тези мерки, докато се получи ваксина, ще причини непоправими щети, като непривилегированите ще бъдат непропорционално наранени.
За щастие разбирането ни за вируса нараства. Знаем, че уязвимостта от смърт от COVID-19 е над хиляда пъти по-висока при старите и немощните, отколкото при младите. Всъщност за децата COVID-19 е по-малко опасен от много други вреди, включително грип.
С натрупването на имунитет сред населението, рискът от инфекция за всички - включително уязвимите - пада. Знаем, че всички популации в крайна сметка ще достигнат стадния имунитет - т.е. точката, в която скоростта на новите инфекции е стабилна - и че това може да бъде подпомогнато от (но не зависи от) ваксина. Следователно нашата цел трябва да бъде да сведем до минимум смъртността и социалните вреди, докато не достигнем стадния имунитет.
Най-състрадателният подход, който балансира рисковете и ползите от достигане на стадния имунитет, е да позволи на тези, които са изложени на минимален риск от смърт, да живеят нормално живота си, за да изградят имунитет срещу вируса чрез естествена инфекция, като същевременно по-добре защитава тези, които са най-високи риск. Ние наричаме това Фокусирана защита.
Приемането на мерки за защита на уязвимите трябва да бъде основната цел на реакциите на общественото здраве на COVID-19. Като пример, старческите домове трябва да използват персонал с придобит имунитет и да извършват чести PCR тестове на друг персонал и всички посетители. Ротацията на персонала трябва да бъде сведена до минимум. Пенсионираните хора, живеещи вкъщи, трябва да доставят хранителни стоки и други необходими вещи в дома си. Когато е възможно, те трябва да се срещат с членове на семейството навън, а не вътре. Може да се приложи изчерпателен и подробен списък с мерки, включително подходи към домакинства с много поколения, който е в обхвата и възможностите на специалистите по обществено здраве.
Тези, които не са уязвими, трябва незабавно да получат възможност да възобновят живота си както обикновено. Прости хигиенни мерки, като измиване на ръцете и престой вкъщи, когато е болен, трябва да се практикуват от всички, за да се намали прагът на имунитета на стадото. Училищата и университетите трябва да бъдат отворени за лично обучение. Извънкласните дейности, като спорт, трябва да бъдат възобновени. Младите възрастни с нисък риск трябва да работят нормално, а не от вкъщи. Трябва да се отворят ресторанти и други предприятия. Изкуствата, музиката, спортът и други културни дейности трябва да бъдат възобновени. Хората, които са изложени на по-голям риск, могат да участват, ако желаят, докато обществото като цяло се радва на защитата, предоставена на уязвимите от тези, които са изградили стаден имунитет.
На 4 октомври 2020 г. тази декларация е написана и подписана в Грейт Барингтън, САЩ, от:
Д-р Мартин Кулдорф , професор по медицина в Харвардския университет, биостатик и епидемиолог с опит в откриването и мониторинга на огнищата на инфекциозни заболявания и оценката на безопасността на ваксините.
Д-р Сунетра Гупта , професор в Оксфордския университет, епидемиолог с опит в имунологията, разработването на ваксини и математическото моделиране на инфекциозни заболявания.
Д-р Джей Бхатачаря , професор в Медицинското училище в Станфордския университет, лекар, епидемиолог, здравен икономист и експерт по обществено здравеопазване, фокусиран върху инфекциозните заболявания и уязвимите групи от населението.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано07.10.20 16:53



и Торонто се събуди





Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано07.10.20 17:01



ще има!
вече и в БГ заразените за ден са над 430...

поставиха ни под каранти за заразени 20 - над 2 месеца...

не виждам нищо положително в света - заради К19!!!





Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.10.20 20:28



Извинявай, че ти вдигам темата, но е по темата!


Един наш инфлуенсър пише:
"Трима световноизвестни доктори епидемиолози и експерти по публични здравни политики от три от най-добрите университети в света (Оксфорд, Харвард и Станфорд) преди няколко дни написаха отворено писмо, в което подчертават силно вредните ефекти върху физическото и психическото здраве на хората на някои сегашни политики за контрол на COVID-19. Всеки един от тези трима доктори има много по-голям принос в науката от всички доктори в нашия НОЩ взети заедно. Лесно проверимо чрез google scholar. За по малко от седмица над 12000 доктори и епидемиолози от цял свят са се подписали под това отворено писмо - толкова за полит опорката “шведът Андерс Тегнел е самотен глас и няма как да е прав”.

И разбира се политорганизацията СЗО обърна палачинката и заяви, че т.н. локдаунс не са ефективни и водят до масово обедняване и влошаване на психическото и физическото здраве на населението.

Накратко, редовното миене на ръце и физическото дистанциране са най-полезните мерки. Както и разходки и спорт на открито, особено когато е слънчево."

(линкът е "").

Редактирано от Crrafterr на 12.10.20 20:29.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.10.20 20:36



Тва нещо като писмото на нашите интелектуалци ми звучи.

Изчакаха всекакви черепи и отровни триа да им свършат работа и на деветдесетият ден се сетиха, че и те са "протестиращи". И подкрепят.

Къде беше това медицинско отровно трио преди 6 месеца - да излезе с възвания? Къде дремаха до сега, с всичкия си научен принос?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.10.20 20:43



Хич не са дремали.
Това, че медиите ги "режат", е техен проблем (на медиите). Едва след това наш, на публиката, понеже имаме едностранчива информираност.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.10.20 20:48



А сега как така медиите спряха вече да ги режат?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.10.20 20:56



Сега СЗО е забъркана, няма как...



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.10.20 21:02



"Накратко, редовното миене на ръце и физическото дистанциране са най-полезните мерки. Както и разходки и спорт на открито, особено когато е слънчево."


?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
И ние това не го знаехме ли??????????????????????????????????????????????????????
Ебаси сме!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.10.20 21:17



"Къде беше това медицинско отровно трио преди 6 месеца - да излезе с възвания? Къде дремаха до сега, с всичкия си научен принос?"
Дремела ти е кайсията на теб.

От самото начало и до днес бие КАМБАНАТА, но за твоята глуха кайсия винаги ще е късно, щот си проста бе.
Ти чак сега ли чу възванието, и кво, да го еба, пак ти е късно, пак били боклуци...

Жива да те ожали човек, колко ти е лесно!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор 2biri ()
Публикувано12.10.20 21:38



Средата на ноември до средата на декември. Мек вариант. По Коледа и Нова Година - подобряване, кръчми на воля. Ски. Февруари - бум до след изборите.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано12.10.20 21:44



Множат се. И не спират да говорят.

Редактирано от 2biri на 12.10.20 21:55.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.10.20 21:58



с което ме силно изненадА - утре заран в 9 часа макаронът ще президентства на съвета на отбраната, на който ще се вземат важни решения за по-нататъшното затягане на ограниченията - то все едно остана нещо по-нататъшно от пълното затваряне - почти навсякъде из градовете са затворени заведенията, забранен е алкохолът на публични места и има вечерен час

и франция и белгия са вече ултра червени на картата на пандемията и в момента водят убедително в европа по бройки на положителните ПСР тестове - и в двете държави тестват като за световно и навсякъде лабораториите дават препълване и липса на достатъчно реактиви и квалифицирани кадри за поемат все-по голямото натоварване на все по-процъфтяващия бизнес с тестовете

тонът в новините и в двете държави се смени радикално и въпросът вече не е дали, а кога

ако наистина доктор тедрос амадеус се е преобърнал (сигур щот не му дадоха нобела за мир), то това ще обърка плановете на пандемиците, вероятно не сериозно, но сигурно барем ще ги посмути леко и може да решат да ни отпуснат коледата и новата година примерно



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.10.20 22:06



преди три дни в моята тема пуснах декларацията






Като епидемиолози по инфекциозни болести и учени в областта на общественото здраве имаме сериозни опасения относно вредното въздействие върху физическото и психическото здраве на преобладаващите политики на COVID-19 и препоръчваме подход, който наричаме фокусирана защита.

Настоящите политики за блокиране произвеждат опустошителни последици за краткосрочното и дългосрочното обществено здраве.
.

Тези, които не са уязвими, трябва незабавно да получат възможност да възобновят живота си както обикновено. Прости хигиенни мерки, като измиване на ръцете и престой вкъщи, когато е болен, трябва да се практикуват от всички, за да се намали прагът на имунитета на стадото. Училищата и университетите трябва да бъдат отворени за лично обучение. Извънкласните дейности, като спорт, трябва да бъдат възобновени. Младите възрастни с нисък риск трябва да работят нормално, а не от вкъщи. Трябва да се отворят ресторанти и други предприятия. Изкуствата, музиката, спортът и други културни дейности трябва да бъдат възобновени. Хората, които са изложени на по-голям риск, могат да участват, ако желаят, докато обществото като цяло се радва на защитата, предоставена на уязвимите от тези, които са изградили стаден имунитет.


На 4 октомври 2020 г. тази декларация е написана и подписана в Грейт Барингтън, САЩ, от:
Д-р Мартин Кулдорф , професор по медицина в Харвардския университет, биостатик и епидемиолог с опит в откриването и мониторинга на огнищата на инфекциозни заболявания и оценката на безопасността на ваксините.
Д-р Сунетра Гупта , професор в Оксфордския университет, епидемиолог с опит в имунологията, разработването на ваксини и математическото моделиране на инфекциозни заболявания.
Д-р Джей Бхатачаря , професор в Медицинското училище в Станфордския университет, лекар, епидемиолог, здравен икономист и експерт по обществено здравеопазване, фокусиран върху инфекциозните заболявания и уязвимите групи от населението.

Co-signers
Medical and Public Health Scientists and Medical Practitioners
Dr. Rajiv Bhatia, physician, epidemiologist and public policy expert at the Veterans Administration, USA

Dr. Stephen Bremner,professor of medical statistics, University of Sussex, England

Dr. Anthony J Brookes, professor of genetics, University of Leicester, England

Dr. Helen Colhoun, ,professor of medical informatics and epidemiology, and public health physician, University of Edinburgh, Scotland

Dr. Angus Dalgleish, oncologist, infectious disease expert and professor, St. George’s Hospital Medical School, University of London, England

Dr. Sylvia Fogel, autism expert and psychiatrist at Massachusetts General Hospital and instructor at Harvard Medical School, USA
Dr. Eitan Friedman, professor of medicine, Tel-Aviv University, Israel

Dr. Uri Gavish, biomedical consultant, Israel

Dr. Motti Gerlic, professor of clinical microbiology and immunology, Tel Aviv University, Israel

Dr. Gabriela Gomes, mathematician studying infectious disease epidemiology, professor, University of Strathclyde, Scotland
Dr. Mike Hulme, professor of human geography, University of Cambridge, England

Dr. Michael Jackson, research fellow, School of Biological Sciences, University of Canterbury, New Zealand
Dr. Annie Janvier, professor of pediatrics and clinical ethics, Universit&#233; de Montr&#233;al and Sainte-Justine University Medical Centre, Canada
Dr. David Katz, physician and president, True Health Initiative, and founder of the Yale University Prevention Research Center, USA

Dr. Andrius Kavaliunas, epidemiologist and assistant professor at Karolinska Institute, Sweden
Dr. Laura Lazzeroni, professor of psychiatry and behavioral sciences and of biomedical data science, Stanford University Medical School, USA
Dr. Michael Levitt, biophysicist and professor of structural biology, Stanford University, USA.
Recipient of the 2013 Nobel Prize in Chemistry.

Dr. David Livermore, microbiologist, infectious disease epidemiologist and professor, University of East Anglia, England

Dr. Jonas Ludvigsson, pediatrician, epidemiologist and professor at Karolinska Institute and senior physician at &#214;rebro University Hospital, Sweden
Dr. Paul McKeigue, physician, disease modeler and professor of epidemiology and public health, University of Edinburgh, Scotland
Dr. Cody Meissner, professor of pediatrics, expert on vaccine development, efficacy, and safety. Tufts University School of Medicine, USA
Dr. Ariel Munitz, professor of clinical microbiology and immunology, Tel Aviv University, Israel

Dr. Yaz Gulnur Muradoglu, professor of finance, director of the Behavioural Finance Working Group, Queen Mary University of London, England

Dr. Partha P. Majumder, professor and founder of the National Institute of Biomedical Genomics, Kalyani, India

Dr. Udi Qimron, professor of clinical microbiology and immunology, Tel Aviv University, Israel

Dr. Matthew Ratcliffe, professor of philosophy, specializing in philosophy of mental health, University of York, England

Dr. Mario Recker, malaria researcher and associate professor, University of Exeter, England
Dr. Eyal Shahar, physician, epidemiologist and professor (emeritus) of public health, University of Arizona, USA

много още лекари са я подписали



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.10.20 22:07



още преди няколко месеца написах, че очаквам лекарите да ни спасят от тази лудост



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.10.20 22:08



Това, че медиите ги "режат", е техен проблем (на медиите). Едва след това наш, на публиката, понеже имаме едностранчива информираност.

едностранната информираност е политкоректния термин за пропаганда - от 8 месеца няма новини, има само и единствено пропаганда - проблемът с рязането не е проблем за медиите, а е изпълнението на тяхната част от плана на пландемията - реално те са основното оръжие за масово поразяване в този план

аз тук няколко пъти поствах линк към статия от сайта на СЗО от юни или юли, в която пише че тяхно изследване е показало, че вероятността асимптомните да заразяват е минимална - и от тази официална новина цял свят трябваше да плесне с ръце и да се прегърне от радост, вместо това медиите продължиха да си вещаят апокалиптичните фантазии за втората вълна, как ще дойде, сто пъти по-страшна от първата и как сичките ще ни отнесе



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.10.20 22:12



крайно време е журналистите да се събудят от летаргията си и да започнат да разследват престъпленията срещу човечеството от тази година - едно време имаше т.нар разследващи журналисти, от 8 месеца има само платени пропагандисти на апокалипсиса



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано12.10.20 22:13



Изглежда ми...мислиш рационално по темата.
Любопитен съм, какво ти мислиш, колко време ще продължи това и как ще завърши?
Аз времето го зная, няма да го коментирам, казвам че ще завърши ИЗВЕДНЪЖ, а не да затихне постепенно.
Според теб как така би могло да завърши изведнъж?????
Или не е така, а как?


Зная зная, за тези които виждат, ще завърши постепенно постепенно изведнъж, питам те стандартното от тази каша!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор 2biri ()
Публикувано12.10.20 22:43



Днес гледах с едно око пряко конференция за свободата на медиите в България. От Париж. Първо си помислих "Ееее, тия са все еднакви - Йончева и сие. Едно и също, хем й харесвам хъса, но е фалшив герой". После се загледах по-често. Тия всичките колко да мълчат за една заплата? Те работят за име - не е само кеша. Никой от тях не иска да снима лентички и от джипа. Карбовски каза, че им е забранено да снимат в затвори, социални институции. Прокопиева каза, че са им запорирани сметките от години заради ктб... Беше още Анна Заркова, Валя Ахчиева... Поискаха се конкретни примери поименно. Утре ще отидат още 3-ма, после още 30.

Медийното затъмнение е все по-трудно. Има вече всякакви канали на разпространение. Не може дълго да обслужваш проппаганда. Ставаш смешен и негледан. Журналистиката е да има противопоставяне. Инак е само слугинаж.

Дори Уникалната гледа соц.телевизия, за да свери часовника.

Та и вирусът ще се намести между платеното и реалното. Не може още дълго да ни обработват само с едната гледна точка. Става скучно. Спират да ги гледат и слушат. Медиите искат публика.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.10.20 23:23



СЗО е частна организация на най-известния продавач на софтуер.
Тя нарежда на купените, контролирани мъпети, които странно защо наричаме политици какви мерки да наложат над населението за чието добруване "уж са избрани да се грижат".
Според най-авторитетното списание Lancet от 29-те проучвания за ползите от маските при ПЛАНдемията Кромид-16, повечето са сериозно опорочени, а голяма част от тях не касаят въпросния вирус, а други вируси. Факите тук. Ако пред лицето на фактите, официалните институции не променят решението си за маските, то тогава говорим аз фашизъм в чист вид!






On a real Case - onarealcase.blogspot.de

понеделник, 12 октомври 2020 г.

Сериозни нарушения в проучването на СЗО за маските




Възложеното от СЗО мета-проучване за ефективността на маските за лице, публикувано в медицинското списаниеThe Lancetпрез юни 2020 г. допринесе за промяна на глобалните политики за носене на маска по време на пандемията Covid-19.Мета-проучването, което твърди, че намалява риска с 80% с маски за лице, е сериозно опорочено на няколко нива и трябва да бъде отменено.



А. Общи недостатъци

1. От 29 проучвания, анализирани от мета-проучването на Lancet, седем проучвания са непубликувани и нерецензирани наблюдателни проучвания, които не трябва да се използват за насочване на клиничната практика съгласно отказа на medRxiv (референции 3, 4, 31, 36, 37, 40 и 70; виж таблицата по-горе).

2. От 29 проучвания, разгледани от мета-изследването, само четири са за вируса SARS-CoV-2; Останалите 25 проучвания са за вируса SARS-1 или вируса MERS, като и двата имат много различни характеристики на предаване: те се предават почти изключително от тежко болни хоспитализирани пациенти, а не чрез предаване от общността.

3. От четирите проучвания, свързани с вируса SARS-CoV-2, две са били интерпретирани погрешно от авторите на мета-проучването на Lancet (справки 44и70), едното е неубедително (справка 37), а другото е за респиратори N95 (FFP2) а не за медицински маски или маски от плат (вижте подробния анализ по-долу).

4.Мета-проучването на Lancet се използва за насочване на глобалната политика за маски за цялата популация. Въпреки това, от 29 проучвания, разгледани от метапроучването, само три са класифицирани като свързани с не-здравни грижи (т.е. общност) обстановка. От тези три проучвания едно е погрешно класифицирано (реф. 50), отнасящо се до маски в болнична среда), едно не показва полза от маски за лице (реф. 69), а едно е лошо проектирано ретроспективно проучване за SARS-1 в Пекин, основано на телефонни интервюта (справка 74). Нито едно от тези проучвания не се отнася до SARS-CoV-2.

Авторите на мета-проучването на Lancet признават, че сигурността на доказателствата относно маските за лице е „ниска“, тъй като всички проучвания са наблюдателни и нито едно не е рандомизирано контролирано проучване (RCT). Самата СЗО призна, че нейните актуализирани политически насоки за лицева маска се основават не на нови доказателства, а на „политическолобиране“.
С оглед на тези недостатъци професорът по епидемиология от Университета в Торонто Peter Jueni нарече изследването на СЗО „методологически дефектно“ и „по същество безполезно“.

Б. Погрешни тълкувания

Както бе споменато по-горе, няколко проучвания са погрешно интерпретирани от авторите на мета-изследването. Всички погрешни тълкувания доведоха до невярно твърдение или преувеличаване на ползата от маските за лице. По-долу са разгледани само четирите проучвания, свързани с SARS-CoV-2.(HCW: здравен работник)

1.Heinzerling et al.(справка 44): Мета-проучването твърди, че 0 от 31 HCW, носещи маска за лице, и 3 от 6 HCW, които не носят маска за лице, са се заразили. Това не е вярно: изследването показа, че 0 от 3 HCW, носещи маска за лице, и 3 от 34 HCW, които не носят маска за лице, са се заразили. Този резултат не е статистически значим (p = 0,73). Освен това, от 3-те HCW, които са се заразили, един съобщава, че е носел маска за лице „през повечето време“, но мета-проучването класифицира този HCW като „не носи маска за лице“.

2.Wang et al.(справка 41): Това проучване, което показа полза от маските за лице, беше за респиратори N95 (FFP2) в здравни заведения, а не за медицински маски или маски от плат.

3.Wang et al. (справка 70): Мета-проучването твърди, че 1 от 1286 HCW, носещ маска за лице и 119 от 4036, носещи „без маска за лице“ са се заразили. Това не е правилно: според проучването 78,3% (94/120) от заразените HCW всъщност са били с хирургическа маска, а само 20,8% (25/120) не са носили никаква маска, когато са били изложени на източника на инфекция. „1 от 1286 HCW“, споменато в мета-изследването, се отнася до HCW, носещ респиратор N95 (FFP2), а не медицинска или платнена маска.

4.Burkeetal.(справка37): Това проучване няма резултати, свързани с използването на маски за лице.



Изследванията без Covid също са били погрешно интерпретирани или представени погрешно от авторите на мета-проучването в Lancet. Например, в случая на проучване без Covid с предполагаемо най-голямо въздействие на маски (Kim et al.(Реф. 49)за респиратори N95 в болница с пациенти с MERS), авторите на мета-изследването смесват неправилно серологични и PCR резултати, отново преувеличавайки ползата от (N95) маски. Действителните резултати от Kim et al. проучването не са статистически значими (p = 0,159).


Актуализация: Американски изследовател прегледа всичките 29 проучвания и откри многобройни допълнителни грешки.

В. Изследвания, свързани със „социалното дистанциране“
В допълнителен раздел мета-изследването на СЗО оценява проучвания за ползата от мерките за „социално дистанциране“. Няколко независими експерти обаче показаха, че и този раздел е сериозно опорочен, тъй като авторите отново погрешно интерпретират няколко проучвания и правят няколко статистически грешки. Както при проучванията върху маски за лице, всички тези грешки доведоха до невярно твърдение или преувеличаване на ползата от мерките за „социално дистанциране“.

За повече информация относно този раздел вижтеPubPeer (и връзките в него)и прегледана CEBM.



Заключение
Както е показано в този анализ, поръчаното от СЗО мета-проучване за ефективността на маските за лице и социалното дистанциране, публикувано в The Lancet, е сериозно опорочено и трябва да бъде оттеглено.Здравните власти е наложително да преразгледат своите политически насоки по Covid-19.

Редактирано от snowprincess на 12.10.20 23:37.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.10.20 05:23



СЗО обърна палачинката и заяви, че т.н. локдаунс не са ефективни и водят до масово обедняване и влошаване на психическото и физическото здраве на населението.
Всички хора и организации четат лакво пиша и после го изкарват, че те са се сетили. Още юни или юли написах

...
После - защо съм си говорел сам? Ами с кого? Вие някой по-умен познавате ли?

Редактирано от Green Light на 13.10.20 06:57.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.10.20 05:52



“Дори Уникалната гледа соц.телевизия, за да свери часовника.”

Гледам, ама нищо не може да се свери. Няма факти, само общи приказки, безадресни ругатни, освен по дежурния адресат, и възхваляване на Нинова. Защо ли? Може би защото всички са маскари?

Де е таз пресконференция бе, бири? Няма я май из ефира... за Ахчиева само съм чула, че трябва много да й се плати, за да направи репортаж някъде, но може да е ЕЖК.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 10:51



половин белгия е вече в "нощен" локдаун - от 1 до 6 сутринта - мъдреците измъдрували, че заразяването ставало когато младежите купонясвали "по нощите"

останалата половина е в състояние на максимална бойна готовност, каквото и да означава това, със затворени кафенета и барове и забранени всякакви празници и събирания на повече от 4 човека навън или по къщите

английският борко също тръгнал масово да затваря пъбове и барове, очаквам да видя какво ще измъдрува макаронът ...



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.10.20 10:56



половин белгия е вече в "нощен" локдаун - от 1 до 6 сутринта - мъдреците измъдрували, че заразяването ставало когато младежите купонясвали "по нощите"

Че то си е така. Всичкото световноизвестен спортист заразено се оказа, че лепнало вируса по партита.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Вторият локдауннови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 11:01



да, населенето тук е надлежно облъчено с пропагандата, че младежите с техните купони са виновни за въвеждането на втория локдаун, също както и някои общности, които няма да ги назовем, че е политнекоректно, но които имат големи семейства и правят големи събирания - всичкото страдание е заради тях, гадовете - затова трябва да има повече полиция и да пипа с по-твърда ръка - това се чува все по-често от сондажите на "случайни" хора по улиците



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 11:20



За закрепване на "нещата" във вечността, днешната топ новина е, че има първи човек в света, починал след повторно заразяване.
(някаква баба, болна от рак, доколкото схванах от новините. Иди че я намери и потвърди новината...).
Иначе имало общо 22 души в света с повторно заразяване. Кеф цена няма - идеята е, че ваксина е абсурд. Така излиза. Важното е да се шашкаме.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 11:32



днешната топ новина е, че има първи човек в света, починал след повторно заразяване.
(някаква баба, болна от рак, доколкото схванах от новините.


това е поредният типичен пример на пропагандния новговор и смесване на различни неща

има вирус, наименован коронавирус, фрагменти от който се откриват с тест ПСР

има болест, наименована ковид деветнайсе, която има симптомите на грип

тестовете са за вируса, а не за болестта - един ПСР тест е положителен за корона вирус, а не за ковид деветнайсе, както го пишат в документацията, което спред видна клубна лелка, било чиста формалност

е да, ама не, не е формалност, а нарочно смесване на двете неща с нарочната цел тотална обърквация на населението

тъй че инфото е че бабата е имала двукратно положителен ПСР тест, който едно на ръка, че може да е бил фалшиво положителен, второ на ръка, че положителността му показва наличие на фрагменти от коронавируса, а не наличие на болестта ковид деветнайсе, и трето на ръка, ПСР тестовете улавят наличие на фрагменти на всеки от поне петте различни коронавируси, които си циркулират от минимум 10 години по света и у нас и затова терминът "заразен" няма нищо общо с "болен"

сиреч вирусът е едно, а болестта друго - в момента ни затварят не заради болестта, която едвам крета и се лекува, а заради вируса, и то не заради самия вирус, на име коронавирус нумер 2, а заради открито наличие на фрагменти (за които не се знае дали са разболяващи или не, и дали са заразяващи или не) на един от няколкото коронавируси в носовете на хората



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано13.10.20 11:48



Ню Йорк Таймс преди седмица-две съобщи трагично, че 29 годишен младеж е
починал от корона в една болница из горните общини на щата. Нали и младите
боледуват, горките. Оказа се, че младежът починал от свръхдоза наркотици.
Омесил фентанил с още нещо.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.10.20 11:53



Омесил фентанил с още нещо.

Това па кво е?
Познавам ром, гжин, водка, ама тва...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Вторият локдауннови [re: ad miral]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано13.10.20 11:58



Фентанил е синтетичен опиоид, 100 пъти по-силен от морфина.


Омесват го с хероин и други глупости, да се друсат.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 12:57



Това нищо не е. У нас още в зората на епидемичната ситуация в Пирогов почина младеж с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа. Обаче се оказа, че е носител на вируса - и го писаха в жертвите на вируса.
Доста присмех обраха в мрежата...
(такъв бил протоколът, стандартът. Щом има вирус, пише се за причина за смъртта)

Редактирано от Crrafterr на 13.10.20 12:51.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.10.20 16:56



да, населенето тук е надлежно облъчено с пропагандата, че младежите с техните купони са виновни за въвеждането на втория локдаун, също както и някои общности, които няма да ги назовем, че е политнекоректно, но които имат големи семейства и правят големи събирания - всичкото страдание е заради тях

Е, в пропагандата не се меся, но не може да се отрече, че чисто статистически вероятността да лепнеш вирус на плътен купон с танци-манци и щипотене и на многолюдна семейна сбирка на хора, които и без това се гъчкат да живеят по 100 човека на квадратен метър, е много по-голяма, отколкото да си живееш в самостоятелна къща с двор, да пътуваш до работа и магазини с личния си автомобил, да пазаруваш на дистанция и с предпазни мерки и да се разхождаш в гората сам с кучето си.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Вторият локдауннови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 17:25



естествено че не може да се отрече, доколкото обаче разбирам от темата на Ржевский, в българия барове и дискотеки си работят свободно, но пък в университетите се мъчите да спазвате мерки - това няма никакъв смисъл

щото тук баровете и дискотеките отдавна са затворени и алкохолът е забранен на публични места, а в къщи само по 4 човека могат да се събират - и въпреки това вирусът си прави каквото си иска и ходи където си иска



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.10.20 17:48



в българия барове и дискотеки си работят свободно, но пък в университетите се мъчите да спазвате мерки - това няма никакъв смисъл

Ами ръководствата на университетите няма как да затворят баровете и дискотеките. Единственото, което зависи от тях е, да вземат мерки за безопасност на тяхната си територия.

и въпреки това вирусът си прави каквото си иска и ходи където си иска

Е, вирусът не е пиле да прехвърчи. Предава се от близък контакт с чужди заразени човешки секрети. Като се минимизира контактът, се минимизира вероятността да ти се лепне. Мен, например, никакъв грип не може да ме стресне - карала съм много и всякакви, тва да отида на дискотека, някой да ми изкашля грип и после 3-4 дни да го боря, голям праз. Обаче, тази нова гадост в много случаи протича различно, тежко, води до усложнения и трайни последици, дори да не се гътна. Пък от грипове досега само 2 пъти през живота си съм я докарвала до бронхопневмония, и то, от чиста немарливост, като не си обръщам внимание навреме. Бронхопневмонията - 1-2 седмици антибиотици, после 1 месец пазене и все едно не е била. Туй коронавирусна инфекция не може да ми го гарантира, обаче. Там е руска рулетка.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Вторият локдауннови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 17:58



еми значи вие сте в пъти по-демократични от нас - щото тук по най-тоталитарен начин затвориха всичко и никой не може и не смее да гъкне и всичко се спазва от стриктно по-стриктно - резултатът е, че с една от най-добрите здравни системи на света, имаме над 10 ПЪТИ повече починали от вас, дето си живеете живота и не ебавате нищо да спазвате и здравната ви система била трагична - тъй че направо подпоручикът да емигрирВа тука - хем заплатата му ще е десет пъти по-висока, хем и на здраватата ръка ще се кефи как здраво пипа и нема лабаво, само дето имаме 10 пъти повече трупове от вас, ама това са несъществени административни подробности, дето вика уникалната ...

което нагледно показва, че вирусът е именно като пиле и си прехвърча където си иска и никакви свръхстроги мерки не го ловят и колкото по-яростно и стриктно се бориш с него, толкова повече жертви даваш



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.10.20 18:06



че тук 3 месеца всичко беше затворено по най-тоталитарен начин и всички опищяха орталъка. за капак, цяло лято яки протести срещу правителството, а през март идват избори. а, са взели пак драконовски мерки, а шансовете им са отишли по дяволите. народът съвсем ще избуши кочината. пък на изпозатворилите и изпофалиралите и изпосъкратените не им наливат парици обезшетения, че да не реват - и те реват с пълно гърло.

затова е като разграден двор у нас, щото нЕма парЕ и се задават избори, а не щото нашите политици твърдо вярват в шведския модел.



А у вас нормално да има 10 пъти повече трупове - я виж каква е плътността на населението у вас по големите градове и изобщо, пък виж каква е у нас. Вий сте 11 мильона, натъпкани като сардели, на почти 4 пъти по-малка площ.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Вторият локдауннови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 18:56



всъщност тук в бг почти нищо не беше затворено

Предприятия, магазинчета, пазари, администрация, всичко си бачкаше, от домовете си излизахме.
Частичните ограничения бяха за културата и образованието, спорта и... парковете.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.10.20 19:06



само дето имаме 10 пъти повече трупове от вас,
Нашите възрастни повечето измряха по друга линия, затова са по-малко труповете при нас. Вие си имате много възрастни, затова мрат.

Ние сме на път пролетта да нямаме трупове. Кой умрял-умрял, кой отишъл при вас, кой другаде по белия свят-ще им берете грижата вие





Тема Re: Вторият локдауннови [re: RujaKaramfilova]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.10.20 19:28



Повече от половината от умрелите в Италия били немци - пенсионери, преселили се там на евтинджоса.



Тема пък австралийците...нови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.10.20 21:30



гледай какво нещо:





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.10.20 00:10



Сексшопът до моя офис никога не е затварял.

Но кметът отряза лостовете, на които децата ходеха да се потят. И вдигна пейките от парковете





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано14.10.20 19:05



Слагаха ми фентанил в упойките при ооерация.


научи се да чакаш

Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.10.20 09:59



да докладвам за протокола - от днес в цяла Белгия всички ресторанти, кафенета, дискотеки и прочие заведения са затворени като начало за един месец, пък ще видим по-подир ... нощните магазини ги затварят в 22 часа, а от полунощ до 5 сутринта е забранено да се излиза навън - въведен е т. нар. полицейски час на територията на цялата страна

а във Франция полицейският час е въведен в най-големите градове, касае общо 20 милиона човека и е от 21 часа вечерта до 6 сутринта

новините по тлевизията и в двете държави са апокалиптични - навсякъде болниците се препълват и положението било по-зле от това през март, докторите и медсестрите изнемогвали и нямало да издържат на напрежението ...



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.10.20 13:20



Ясно като бял ден- ако не се ваксинираш ще умреш.

Даваш ли даваш балканжи Йово, хубава Яна да ваксинирам....и Кочо Честименски...мамка му и комунизъм, до къде ни докара...

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: PYTnik]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.10.20 13:43



По-ясно и от бял ден е че правителствата се грижат за интересите на големите фармацевтични мултинационали, а не за интересите на "поданниците" си



Тема при нас е факт първият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано19.10.20 19:22



Berchtesgadener Land. Столица на района е Бад Рейхенхал, има най-много случаи в цяла Германия. Това се намира в основата на Тирол, до Залцбург. Наблизо е Карвендел, уникална планина.. та, всичкото това от днес е в карантина и затворено.

За останалите нас от понеделник важи маска-задължение навсякъде. Тук не е спирало в градският транспорт, в училище тръгнаха с маски, вече са задължителни и през занятията.. не знам..

Въпрос на седмици е, според мен, да ни затворят. Тук е позволено до 5 човека на кръчма, след 22,00 няма алкохол, което мен лично не ме бърка, аз по клубове не ходя, обаче.. маски постоянно и навсякъде, вероятно всички ще бъдат принудени да работят от вкъщи.

Обмисля се удължаване на ваканцията с 4 седмици, като лятната ще бъде съкратена с две.. засега родителите надават вой. Проблемът е, че приеха наредба - класните стаи да се проветряват поне 50 процентна от времето. На дъщеря ми учителката проветрява постоянно, ама тук е вече 4-9 градуса.. детето беше болно две седмици, защото просто в час не се стои от студ.. дала съм й одеало, всички деца са си занесли и стоят с одеала в училище... направо на маймуни ни обърнаха.. но.. ще трябва да издържим някак..

И това затваряне на границите.. както казах, живеем във времена на ново капсуловане на обществата. Е виж Геврека какво е написал за Австралия..



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано19.10.20 20:02



Докладвам — в петък през 2 села от Хамбург имаше шопинг нощ.
Ограничението беше до 00.00 часа през ноща, вместо цяла нощ



Ние влизахме само в магазина за мебели, защото бяхме взели и кучето на среднощната разходка.
Искаме да ни правят кожен ъглов диван 4 х 3,5 метра — нямаше такъв в каталога, но избрахме модела, кожата и пълнежа и ще го удължат.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Deern]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано19.10.20 21:14



Ние влизахме само в магазина за мебели, защото бяхме взели и кучето на среднощната разходка.

Надявам се, осъзнаваш, че това обяснява последващото мислене за теб!



Понякога, и то само щото беше декларирала, че си с българо-отъркан ген, си мисля, че си с едно минимум, от нация със широки ноздри, барем!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Silverado]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.10.20 21:30



Ти нали виждаш че тя не вдява за какво е темата, а говори щото да каже нещо!

При третият локдаун, ще ти се похвали че е пазарувала ковчези, за себе си и родата с отстъпка, за да спечели от пазаруване на едро!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: PYTnik]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано19.10.20 21:35



ей го на, и ти се съмняваш, че Катката не е бял човек!


И аз мисля, че е негърка!
Най вече щото, разсъждава като баш такава!!!!!!!!!!!



Тема само да питамнови [re: DarkSide]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано20.10.20 11:06



само да питам
не е ли съвсем логично и издържано от към математика
процента на заразените се увеличава и е съвсем нормално
повече хора има досег до вируса, повече се заразяват, по-голям процент на съотношението тествани/заразени
този процент ще продължава да расте, докато не стане 100% тествани, 100% заразени?

не съм про-мангъров, но математически ми изглежда логично

иначе: да умират повече, може и аз, оцелелите да се стреснат
Вчера, зъболекарски кабинет, проверка на температура и декларация
зъболекарите - всички, с по две маски
влиза една, мерят й температурата, подписва декларация и остава с маската под брадата
сестри, лекари, контролираща сестра с електронен термометър - все едно не я виждат
е
после що има заразени



Тема Re: само да питамнови [re: vozac]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.10.20 11:50



Да, но тествани на какъв принцип?
Има две възможности. 1) Тестват се само тези, които са насочени от личните лекари. Тогава, много ясно, процентът ще клони ако не към 100, то със сигурност над 30, голям процент ще бъде. Ясно е че чудото е силно заразно. И 2) ако се тества на случаен принцип, масово тестване. Тогава ще се види истината и моето залагане, защото е чисто онче-бонче, е че едва ли ще мине 10%. Това са 6-700 хиляди човека болни.



Тема Re: само да питамнови [re: Green Light]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано20.10.20 12:57



без да съм чул официално, тестват се хора, които имат симптоми или са били контактни
и затова процентът е голям
не се тестват на случаен принцип, сигурен съм
това е непредставителна извадка и се вземат грешни изводи



Тема Re: само да питамнови [re: vozac]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.10.20 13:25



не е нормално защото тестовете са ненадеждни на много нива:

нулево ниво - тестовете не са предназначени за масови епидемиологически изследвания

първо ниво - тестовете показват наличие на фрагменти от РНК и но казват нищо по въпроса дали притежателят на тва РНК е - болен; здрав, но незаразен; или здрав, но сеещ зараза; - какъв му е виралния товар (колко силна е тази зараза - малко, средно, много) и т.н. важни параметри - и понеже най-важното не се знае, всички положителни ги слагат в кюпа силно заразни и ги карантиносват

второ ниво - спорно е дали това РНК в човешките клетки има нещо общо точно с този сарсков2 вирус или не се получава и от множество други вируси - да напомним на уважаемата публика, че във всеки кубичен милиметър въздух има милиони вируси, също както ги има тези милиони и милиони вируси и във всяко човешко тяло и това е напълно нормално и не означава, че всеки от нас е болен от хиляди болести

да не забравяме и научния куриоз, че вирусът все още никъде не е бил официално изолиран, та да може да докаже, че именно той предизвиква тази болест и по този изолиран вирус да се калибрират тестовете за него, щото сега те не са калибрирани по него и никой не е сигурен какво точно детектират тези тестове

трето ниво - резултатите тестовете се влияят много силно от броя цикли на репликация и няма единен стандарт за този брой - всяка лаборатория си решава по свое усмотрение на колко цикъла да си настрои машините - СЗО препоръчва 25 цикъла, смята се че около тази бройка резултатите що-годе отговарят на реалността, доколкото съм запознат, единствено в германия тестват на 25 цикъла, докато във франция и белгия са ги издули на над 40 цикъла, при което над 90% от резултатите са фалшиви положителни - аз затова наскоро попитах консултантката на клуба по въпросите на пандемията дали тази бройка се пише някъде по бланките и документацията и отговорът беше, че тя не знае за това

четвърто ниво - този, дето ги произвежда тези тестове, стандартизиран ли е по някакъв начин? тестовете в щатите същите ли са като тестовете в германия, франция, япония, австралия, китай, българия ??2 тестовете днес същите ли са като тестовете през пролетта? Кой ги контролира тези неща? Никой не се сеща да ги зададе тези въпроси - откъде идват тези милиони и милиони тестове и кой и как ги произвежда и кой и как го контролира?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.10.20 20:25





&#8252;&#65039; От 29 октомври, за 14 дни (т.е. до 12 ноември), с издадена днес Заповед № РД-01-626/27.10.2020 г. здравният министър въвежда следните противоепидемични мерки на територията на Р България:

&#10071; Преустановяват се присъствените учебни занятия за учениците в гимназиален етап на образование;

&#10071;Преустановява се присъственият учебен процес във висшите учебни заведения;

&#10071;Преустановяват се груповите извънкласни дейности и занимания в присъствена среда, както и присъствените занятия в езикови центрове, образователни центрове, занимални и други, организирани от юридически и физически лица. Изключение се допуска за дейностите по интереси и занималните за ученици в начален и прогимназиален етап на образование;

&#10071; Преустановяват се присъствените занимания в центровете за подкрепа на личностното развитие;

&#10071; Провеждането на конгресно-конферентни мероприятия, семинари, изложения и други обществени мероприятия в присъствена форма се допуска при участие на не повече от 30 души;

&#10071;Допуска се провеждането на културни и развлекателни мероприятия (театри, кина, сценични прояви, концерти, занятия от танцовото, творческото и музикално изкуство) при заетост на местата до 30 %;

&#10071;Колективните и индивидуални спортни мероприятия с тренировъчен и състезателен характер на закрито и открито се провеждат без публика. Изключение се допуска за международния турнир по тенис Sofia Open 2020, като настаняването на зрителите е най-малко през две седалки;

&#9989;Преустановяват се посещенията в дискотеки, пиано-барове, нощни барове, клубове и др. подобни нощни заведения за развлечения на закрито.

&#9989;Заведенията за хранене и развлечения (ресторанти, заведения за бързо обслужване, питейни заведения, кафе-сладкарници и барове, с изключение на нощните заведения) трябва да осигурят дистанция от 1,5 м. между облегалките на най-близко разположените столове от две съседни маси. Не се допускат повече от 6 души на маса.

&#9989; Собствениците и управители на обекти с обществено предназначение, търговски, административни и други обекти, предоставящи услуги на гражданите, трябва да създадат организация, така че да не се допускат повече от 1 човек на 3 кв. м. в съответния обект;

&#10071;Преустановява се организирането на екскурзии и групови посещения на туристически обекти;

&#10071;На всички пазари, тържища и базари на открито и закрито се създава организация за еднопосочно движение и осигуряване на дистанция от 1,5 м. между посетителите. Работещите и посетителите са длъжни да носят защитна маска за лице;

&#8252;&#65039;Със същата заповед се посочва, че преустановяването на плановия прием в областите в червената и оранжева зона не се отнася и за дейностите по рехабилитация, продължително лечение и психиатрична помощ.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано27.10.20 20:41



Въжето с което трябва да се обесим, вие ли ще ни го доставите безплатно или ние да си го купуваме.... бурни ръкопляскания и аплодисменти към управляващите

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.10.20 20:48



ама това не е локдаун



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано27.10.20 20:51



Нокаут ли е?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Вторият локдауннови [re: PYTnik]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.10.20 22:49



Нокаут ли е?





Тема Re: Вторият локдауннови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано28.10.20 08:16



Чак след 3 нокдауна



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.10.20 10:43



знам
още няколко дни и ще разберем дали ще има



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.10.20 11:52





Георги Тодоров
Днес е особен и хубав ден. Министърът издаде очакваната от мен, непрофесионална и глупава заповед за онлайн обучение, засягаща децата от горните класове и студентите, най будната и най-незастрашената част от населението от която и да е инфекция. Вчера откровенно непознаващите медицинската наука от УС на БЛС, с малки изключения , отложиха събора ни и го обявиха за дистанционно провеждане, за да може по-лесно без опозиция да си прекарат интересите на болниците , против нас, обикновените лекари! И не на последно място този събор е незаконен. Дистанционни събори няма в устава на БЛС.
А довечера ще бъда от 20.00 в Студио Хъ за да успокоя малко хората, облъчвани от мейн стрийм медиите за страх, за да изоблича в лъжа Ангел Кунчев за тестовете и доцентството му! Както и невежеството на министъра, но той толкова си може, горкия, такъв беше и като директор на болница. За да вдъхнем малко вяра в обществото , че ще преминем заедно, и няма да позволим да се плашат хората с вируси и липса на лекари. И други неща ще си поговорим!
20.00, 7/8ми ТВ, Стуфио Хъ.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.10.20 11:59





Ангел Кунчев е твърде елементарен с манипулациите си. Професор Гайдарски е почтен човек и информацията му от първа ръка от шеф на голяма лаборатория е само потвърждение на това за което писах. У нас няма капацитет за тестовете, които се обявяват 8,9,12 хиляди. Те могат ръчно да правят и сто хиляди теста, но достоверността им е ..... хайде да си спестя.
Предизвиквам го и го наричам манипулатор, за не използвам друга дума. Той на Мангъров и Тодоров не се съгласи да излезе на публичен дебат, че на мен ли, още повече за него вероятно съм под ранга му. А аз просто казвам неща от лабораториите, от тези с по-висока от него компетентност. Не искам с мен да спори, а с тях.
Това че една лаборатория има 200 пункта за пробовземания изобщо не означава, че има капацитет на 200 лаборатории, съответно оборудване. Принципът на фунията.
Накрая тези проби трябва да се обратаботят от машини, които ги има само няколко десетки лаборатории, и там ще разберете че ние нямаме съвременни високопроизводителни машини, като тези в Германия, дори в Полша.
Да не говорим и тук Кунчев очевидно го кара "през просото" - когато се взема пробата /там също се допускат грешки/, някъде са от носоглътката, някъде са слюнка, тестовете са различни. При тези манипулации, извръшване от набързо "квалифицирани" лаборанти, могат и се допускат грешки. След това се подготвят за съхранение и транспорт, и тези дейности са под наблюдение и оторизирани от лабораторни лекари, защото тези манипулации крият риск от контаминация или нарушения на процедурите.
Да не говорим за по-късните етапи, които изискват изключително строга технологична дисциплина, надзор и контрол през лабораторни лекари.
У нас ВСИЧКИ лабораторни лекари са 375 души. Смятайте как стоят нещата с тези 200 пробовземащи пунктове, които Кунчев изтъква като доказателство за капацитет за тестове.
Ама карай едни наши близки до властта да направят едни пари.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.10.20 12:19



махам, при мен се отвори и пари не са ми искали

Редактирано от snowprincess на 28.10.20 13:27.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.10.20 12:51



НЕ работи -- искат пари! НЕ давайте моля никакви линкове към платени "услуги"!


Това тука е обществен Интернет форум -- с достъп до него без заплащане.
Логично е и линковете дето се дават да са само до достъпна, безплатна информация.

НЕ всички тука сме милиардери като вас!
Ако ще обсъждате вируса в научен сайт или подобно, тогава давайте такива линкове..




Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.10.20 19:10



предсказанието ми (от края октомври до началото на май) е на път да се сбъдне, засега в първата си част, щото както са я подкарали, до края на седмицата западна европа ще е затворена на 100% в локдаун, остава ми само да се надявам дано да не се сбъдне и втората му част на предсказанието ми





Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.10.20 19:07



Георги Тодоров е твърде елементарен в манипулациите си.
Учебните занятия се ограничават не защото учениците са най-застрашени, а защото са в една от най-добрите позиции да разпространяват заразата.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.10.20 19:16



Никой не те кара насила да плащаш.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.10.20 19:35



Като стане по 10 000 на ден (както през януари-февруари 1996, но от друг ухански вирус), тогава





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Crrafterr]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.10.20 19:40



еми явно през 96-та болниците са били други и не са се задръствали толкова лесно



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор DarkSide ()
Публикувано28.10.20 21:21



... да видим кой, кога и как ще я последва ...



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.10.20 21:39



Ма моля ви се, тук вече не знам колко езици трябва да знаем



То английски, немски, френски, ония северните... Пускайте и на зулу, ако решите, но поне с 2 изречения за поантата на смисъла на тезата на темата. Ку може



Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано28.10.20 21:49



"Франция бе първата"..е поантата.... не се ли сещаш да си измислиш" Мъглиш бе пръв, след него и нова и стара загора"--ами за кървавото писмо не се ли сещаш...ами се хващай да ушиеш знамето кнегиньо



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема При нас започва от понеделникнови [re: DarkSide]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано28.10.20 21:46



от 02. Ноември затваря всичко освен магазините за храни и бензиностанциите, вечерен час 21,00. До 30-ти ноември, засега. Училища и детски градини остават отворени.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано28.10.20 22:03



И Франция какъв кредит в бр. получава по фондът КОВИД?

Може пък да си струва, и да си е направила сметката ...

и понеже Франция затваря , и ние ли?
и колко ще получим?

Не знаеш?
И аз не зная, но си задавам въпроси!!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.10.20 22:26



Тук ще излезем пак най-демократични





Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:11



отваряш статията, поглеждаш горе в дясно има три точки - можеш да копираш адреса, но надолу пише превод

статия на всеки език можеш да прочетеш



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 00:14



гугъл преводи не чета

то така мога и стихове да превеждам





Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:42



така можеш на всеки език да разбереш смисъла, ако те интересува статията



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 00:42



Сноу, тва не е прогноза за времето - топло, студено. Смисълът се разбира от детайлите, които гугъл транслейтърът не успява да докара читаво. Ти четеш ли японски или корейски медии? А норвежки? Не, нали? Щото преводът те обърква.

А да си чела художествена литература с транслейтър? Пак не става.

То ако ставаше - всичкото преводач - на кучетата. Не мисля, че е проблем като си пляска някой линка на чужд език - да пише 2-3 реда за какво е. Това важи за всички езици. Просто след много линкове на руски и английски и малко на немски, не очаквах и на френски





Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:53



в момента е важно човек да може да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция...
няма как да знаеш всички езици



Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:56



не те карам поезия да четеш
виж протестите в италия, чукваш върху всеки коментар и можеш да разбираш смисъла, освен че гледаш снимките
говориш ли италиянски?







Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 01:31



Бе Сноу, нали малко бива да го осмислиш? То не може само да трупаш информация с превод без да я разбираш съвсем, за да трупаш линкове?

Ако не го разбереш, как да имаш мнение по линка? Говорят разни хора. Не ме викат на помощ, че умират, а искат да мисля по темата. Ми не мога само със смешен превод да го мисля.

Айде малко по-спокойно. Измамата, излюзията може да се представи разбираемо с 5 линка - чели сме, слушали сме. Но с 25555 не може. Никой не може да ги отвори и осмисли на чужд език особено.

Не може нормален човек да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция... защото не владее езика и може или да вярва на медии, които превеждат на български, или на собственото си знание за езика от чужди медии, или на медии, които не превеждат на български и разчитат на "шок и ужас, сега си го преведете"





Тема Re: Вторият локдауннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано29.10.20 07:59



Учебните занятия се ограничават не защото учениците са най-застрашени, а защото
са в една от най-добрите позиции да разпространяват заразата.


Несимптомични хора не пренасят зарази.
Тези ученици и студенти са практически стерилни, а вие само ги тормозите.

Това е от националната медицинска библиотека.

A study on infectivity of asymptomatic SARS-CoV-2 carriers
It is debatable

whether asymptomatic COVID-19 virus carriers are contagious.


И заради дибейтъбъл затвориха всичко.

Долу вирусът!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.10.20 08:03



Крафтърът пак ще ти оспори думата "локдаун":
1) les ecoles resteront ouvertes - училищата ще останат отворени
2) les guichets des services publics resteront ouverts, les usines, les exploitations agricoles, les betiments et travaux publics continueront de fonctionner - публичните услуги и фабриките и земеделските производители (и може би пазари, това не го разбирам) и разните му комунални служби ще си работят.

Но затварят офисите и никакви разходки и пътувания. На локдаун мирише, да. Пълзящ такъв, полекичка, първа стъпка, нещо такова.

Редактирано от Green Light на 29.10.20 08:05.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 08:32



в момента е важно човек да може да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция...
няма как да знаеш всички езици


Така е - права си - и ние това правим! Четем какво става! ХИЛЯДИ ЗАРАЗЕНИ И СТОТИЦИ ПОЧИНАЛИ - ТОВА става. И някакви безумци се мотаят по площадите, докато не изпоумрат и те от същата тази зараза, дето претендират, че я няма.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 09:59



не само в англия, а навсякъде
ако хората фалират, колко време от кредити и помощи чиновниците и пенсионерите ще получават пари?
швеция как се справи без мерки?



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 10:08







Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 10:12



НЕ МИ ОТГОВАРЯШ КАКВО Е ТВОЕТО РЕШЕНИЕ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 10:25



Уни, аз моето решение съм го взела от март
всеки сам за себе си ще решава дали, какво, на кого и как да вярва и прави
но ако някой си мисли, че е много ценен и ще бъде пощаден, много се лъже
този "вирус" няма да пропусне никого



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 10:51



Бягаш по тъча. Не те питам какво правиш/не правиш ти персонално, а какво според теб трябва да направи държавата и светът, така, че да бъдете доволни и да спрете да мрънкате и да ни заливате с линкове.

Попитах същото с вероятни отговори и в съседна тема - траете си шампионски.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 10:53



да изключим телевизорите



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.10.20 11:19



Обратното е - най-вече несимптомните пренасят

Известно е още от грипни времена и се дължи на инкубационния период на всеки вирус.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 11:16



might be weak

Аха.
Хайгли лайкли.

Те безсимптомните не дишат, не кашлят, не кихат, не си пипат носа и тъй нататък.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.10.20 11:24



аа, не, няма да оспоря

Колкото и да е частичен, все пак е.
(само за България бих оспорил към момента)

Всъщност локдаунът от март-април-май, когато затвориха много индустриални гиганти и най-вече имаше забрани за влизане, не просто карантини, от държава в държава или от област в област или от град в крад, транспортните коридори... плюс разрешенията да излезеш от дома си в много страни (България не бе сред тях), като че остана в историята. Оказа се, че злото от локдауна е по-голямо от медицинското зло и като че светът е склонен да избере по-малкото зло.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 11:49



Идеята е да се стопира увеличаването на заболелите, за да можем на Коледа са сме със семействата..

Но подозирам, че до пролетта така ще го караме .. един месец без спорт, един месец със..



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 11:59



Абе на кого му пука за спорта! Без спорт никой няма да умре.
Хората остават без работа и доходи.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 11:57



Да, така е.. катастрофално е за икономиката това затваряне. Но това със спортните зали и съоръжения не го разбирам по една много проста причина - хората, които се занимават системно със спорт са по-малко податливи на настинки и грипове, защото, спортът подпомага имунната система. Доказан факт! Могат да оставят залите отворени, за да могат да спортуват хората, защото зимата не може да се ходи навън..

Иначе, че е катастрофа на икономиката и всички хора е ясно..



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 12:14



Не знам колко е доказан факта.
У нас умряха някой и друг спортист, или активно спортуващ, в цветуща възраст, ма не съм чул за нито един умрял библиотекар за сега.
Пък и като гледам котките на село - по цял ден лежат, обаче не боледуват. Костенурките и те. За сметка на това, спортуващите зайци мрът само докато кихнеш покрай тях и доста често получават инфаркти.





Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 12:27



тия алабализми прилягат на някой диленант-каруцар със образвание 10-ти клас, не на преподавател в университет.

Ето, тук, понякаква причина, като търся нещо на български, все руски сайтове ми излизат, ама тамън ти нямаш проблем с руският, пък и си фен, чети да се образоваш..



и други милиони има в мрежата... ама, ти подхожаш по въпроса профански.. та, не виждам смисъл да се пОтя..



Тема п.п. това е като кита и плуванетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 12:29



плуването не помагало за отслабване, щото инак кита щял да бъде 50 кила..

Всяко идеотско деяние си има философско оправдание, нали знаеш.. липсата на желание да спортуваш се проявява в котки и костенурки.. и какво беше още.

Ама, то си е за теб, мен не ме бърка, всъщност ..



Само казах защо АЗ го намирам за важен. Спортът.



Тема Re: п.п. това е като кита и плуванетонови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 12:37



Нямам нужда от философски оправдания.


Повишената двигателна активност е вредна и това отдавна е доказано.
На градския човек напълно му стига просто да походи малко пеша, ако не се тъпче като за световното.
Спортът в началото води до учестен пулс, което е изразходване на сърдечни "тактове".
Ако се продължава дълго време с физически натоварвания следва брадикардия в спокойно състояние, която е предразполагаща към тромбози и инсулти. Отделно се появява лявоканерна хипертрофия, която води до подобни и други неща.
Движението в определени дози е полезно, спортът - не.



Тема двама мъже на еднаква възрастнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 12:42



и няма да ти пиша коментар към снимката.. просто - двама мъже на еднаква вързаст!





Тема Re: п.п. това е като кита и плуванетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 13:08



Движението в определени дози е полезно, спортът - не.

Помня в моето детство американците бяха побеснели да "тичат за здраве". Търчаха на стада всяка сутрин. След някоя и друга година учЕни доказаха, че това е откровено вредно. Тичащите за здраве преминаха на спортно ходене "за здраве". Пак на стада по парковете размахваха ръчички и "ходеха спортно"..

Умна нация - кво да ги праиш!



По това време руснаците практикуваха "пиене на екс" - предполагам - пак "за здраве". Водна чаша с водка.

Някой да има статистика за средната продължителност на живота на двете нации?

Все във връзка с това "за здраве" ми изплува мъдрост на баба ми, казвана ми със смях от мама - "От топло и от мръсно никой не е умрял!!" Налага ми се често да го цитирам на Уникалното, щото той и баща му са специалисти по ходенето по тениски с къс ръкав на снега...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.10.20 13:11.



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 13:10



Ами, снимката е точно като моето "философстваме" горе, тоест - не доказва нищо. Всъщност, не доказва нищо дори още повече.

Но втората ми бележка е абсолютно научно и фактологично обоснована.
Докато няма нито едно научно доказателство, че активното спортуване е полезно за здравето или дълголетието. Впрочем, емпирично доказателство също няма.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 29.10.20 13:05.



Тема Re: п.п. това е като кита и плуванетонови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.10.20 13:11



А защо пък през зимата не може да се спортува навън?
Скандинавците си щъкат навлечени и с дъждобрани в ония ми ти люти зими и хич не им пука. Добрата двигателна култура и закаляването на тялото укрепват имунната система, тъй съм чувала аз. Зер, баба ти все по спортни зали и басейни висяла, че да е здрава.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 13:13



двама мъже на еднаква възраст
и няма да ти пиша коментар към снимката.. просто - двама мъже на еднаква вързаст!



Остава само някак да проследим кой от двамата ще живее по-дълго.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: п.п. това е като кита и плуванетонови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 13:14



Ем, те май и навън няма да ги пускат, освен до магазина и с бележка от работното място.



Тема е как да няма?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 13:17



Ето ти една статия от Лекарско сдружение в Германия, има препратки към научни статии и публикации относно ползата от спорт - 5 часа спорт на седмица за превенция на инфаркт при 8 часов работен ден и седене на бюро. Например.

Сори, ще трябва да ползваш гугъл преводач, освен ако междувременно не си научил немски..

Към всяко изявление има цитат. Не ми се рови по съответни университети - отдавна е установена медицински чрез изследвания ползата от физическата активност.

Това, че на теб този факт не ти е известен не значи, че нищо не е доказано.



Тема Пускам ти веднаганови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 13:25



средна продължителност на живота по нации, изследване 2016-та /България на 119-то, Русия на 155-то, САЩ на 43-то/. Ето и линк, за прегледност



Liste des CIA World Factbook (2016)
Die folgende Liste zeigt die durchschnittliche Lebenserwartung eines Menschen in 223 L&#228;ndern oder Gebieten bei Geburt und getrennt nach M&#228;nnern und Frauen im Jahr 2016 (Quelle: CIA World Factbook):[1]

Rang
2016 Land / Gebiet / Territorium* Lebenserwartung in Jahren
bei Geburt &#9794; M&#228;nner &#9792; Frauen
160 weltweiter &#216; 69,0 67,3 71,1
1 Monaco Monaco 89,5 85,6 93,5
2 Japan Japan 85,0 81,7 88,5
3 Singapur Singapur 85,0 82,3 87,8
4 Macau Macau, China 84,5 81,6 87,6
5 San Marino San Marino 83,3 80,7 86,1
6 Island Island 83,0 80,9 85,3
7 Hongkong Hongkong, China 82,9 80,3 85,8
8 Andorra Andorra 82,8 80,6 85,1
9 Schweiz Schweiz 82,6 80,3 85,0
10 Guernsey Guernsey, Kronbesitz d. brit. Krone 82,5 79,9 85,4
11 Israel Israel 82,4 80,6 84,4
12 S&#252;dkorea S&#252;dkorea 82,4 79,3 85,8
13 Luxemburg Luxemburg 82,3 79,8 84,9
14 Australien Australien 82,2 79,8 84,8
15 Italien Italien 82,2 79,6 85,0
16 Schweden Schweden 82,1 80,2 84,1
17 Kanada Kanada 81,9 79,2 84,6
18 Jersey Jersey, Kronbesitz d. brit. Krone 81,9 79,4 84,5
19 Liechtenstein Liechtenstein 81,9 79,7 84,6
20 Frankreich Frankreich 81,9 78,7 85,1
21 Norwegen Norwegen 81,8 79,8 83,9
22 Spanien Spanien 81,7 78,7 84,9
23 &#214;sterreich &#214;sterreich 81,5 78,9 84,3
24 Anguilla Anguilla, Vereinigtes K&#246;nigreich 81,4 78,8 84,1
25 Bermuda Bermuda, Vereinigtes K&#246;nigreich 81,3 78,1 84,5
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
26 Niederlande Niederlande, K&#246;nigreich der Niederlande 81,3 79,2 83,6
27 Cayman Islands Cayman Islands, Vereinigtes K&#246;nigreich 81,2 78,5 84,0
28 Isle of Man Isle of Man, Kronbesitz d. brit. Krone 81,2 79,5 83,0
29 Neuseeland Neuseeland 81,2 79,1 83,3
30 Belgien Belgien 81,0 78,4 83,7
31 Finnland Finnland 80,9 77,9 84,0
32 Irland Irland 80,8 78,5 83,2
33 Deutschland Deutschland 80,7 78,4 83,1
34 Vereinigtes K&#246;nigreich Vereinigtes K&#246;nigreich 80,7 78,5 83,0
35 Griechenland Griechenland 80,5 77,9 83,3
36 Saint-Pierre und Miquelon Saint-Pierre und Miquelon, Frankreich 80,5 78,2 83,0
37 F&#228;r&#246;er F&#228;r&#246;er, D&#228;nemark 80,4 77,8 83,1
38 Malta Malta 80,4 78,0 82,8
39 Europ&#228;ische Union Europ&#228;ische Union 80,2 77,4 83,2
40 Republik China (Taiwan) Taiwan 80,1 77,0 83,5
41 Amerikanische Jungferninseln Amerikanische Jungferninseln, USA 80,0 77,0 83,2
42 Turks- und Caicosinseln Turks- und Caicosinseln, Vereinigtes K&#246;nigreich 79,8 77,1 82,7
43 Vereinigte Staaten Vereinigte Staaten 79,8 77,5 82,1
44 Wallis und Futuna Wallis und Futuna, Frankreich 79,7 76,7 82,8
45 Sankt Helena, Ascension und Tristan da Cunha St. Helena, Vereinigtes K&#246;nigreich 79,5 76,6 82,6
46 D&#228;nemark D&#228;nemark 79,4 77,0 82,0
47 Gibraltar Gibraltar, Vereinigtes K&#246;nigreich 79,4 76,6 82,5
48 Puerto Rico Puerto Rico, USA 79,4 75,8 83,1
49 Portugal Portugal 79,3 76,1 82,6
50 Guam Guam, USA 79,1 76,1 82,4
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
51 Bahrain Bahrain 78,9 76,7 81,1
52 Chile Chile 78,8 75,7 81,9
53 Kuba Kuba 78,7 76,4 81,1
54 Katar Katar 78,7 76,7 80,8
55 Republik Zypern Zypern 78,7 75,8 81,6
56 Britische Jungferninseln Britische Jungferninseln, Vereinigtes K&#246;nigreich 78,6 77,2 80,1
57 Costa Rica Costa Rica 78,6 75,9 81,4
58 Tschechien Tschechien 78,6 75,7 81,8
59 Panama Panama 78,6 75,8 81,6
60 Albanien Albanien 78,3 75,7 81,2
61 Slowenien Slowenien 78,1 74,6 82,0
62 Dominikanische Republik Dominikanische Republik 78,1 75,9 80,5
63 Sint Maarten Sint Maarten, K&#246;nigreich der Niederlande 78,1 75,8 80,6
64 Kuwait Kuwait 78,0 76,6 79,4
65 N&#246;rdliche Marianen N&#246;rdliche Marianen 78,0 75,3 80,8
66 St. Lucia St. Lucia 77,8 75,0 80,7
67 Flags of New Caledonia.svg Neukaledonien, Frankreich 77,7 73,7 81,9
68 Libanon Libanon 77,6 76,3 78,9
69 Polen Polen 77,6 73,7 81,7
70 Vereinigte Arabische Emirate Vereinigte Arabische Emirate 77,5 74,8 80,2
71 Brunei Brunei 77,2 74,8 79,6
72 Franz&#246;sisch-Polynesien Franz&#246;sisch-Polynesien 77,2 74,9 79,6
73 Paraguay Paraguay 77,2 74,5 80,0
74 Uruguay Uruguay 77,2 74,1 80,5
75 Argentinien Argentinien 77,1 74,0 80,4
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
76 Slowakei Slowakei 77,1 73,5 80,9
77 Dominica Dominica 77,0 74,0 80,1
78 Marokko Marokko 76,9 73,8 80,1
79 Algerien Algerien 76,8 75,5 78,2
80 Aruba Aruba, K&#246;nigreich der Niederlande 76,8 73,7 79,9
81 Ecuador Ecuador 76,8 73,8 79,9
82 Sri Lanka Sri Lanka 76,8 73,3 80,4
83 Bosnien und Herzegowina Bosnien und Herzegowina 76,7 73,7 80,0
84 Estland Estland 76,7 71,9 81,7
85 Antigua und Barbuda Antigua und Barbuda 76,5 74,4 78,8
86 Libyen Libyen 76,5 74,7 78,3
87 Georgien Georgien 76,2 72,1 80,6
88 Nordmazedonien Nordmazedonien 76,2 73,6 79,0
89 Tonga Tonga 76,2 74,7 77,8
90 Tunesien Tunesien 76,1 74,0 78,4
91 Kroatien Kroatien 75,9 72,7 79,2
92 Ungarn Ungarn 75,9 72,2 79,8
93 Mexiko Mexiko 75,9 73,1 78,8
94 Cookinseln Cookinseln, Neuseeland 75,8 73,0 78,8
95 Venezuela Venezuela 75,8 72,8 78,9
96 Kolumbien Kolumbien 75,7 72,6 79,0
97 St. Kitts Nevis St. Kitts und Nevis 75,7 73,3 78,2
98 Malediven Malediven 75,6 73,3 78,0
99 Mauritius Mauritius 75,6 72,2 79,2
100 Volksrepublik China Volksrepublik China 75,5 73,5 77,9
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
101 Oman Oman 75,5 73,5 77,5
102 Serbien Serbien 75,5 72,6 78,5
103 Amerikanisch-Samoa Amerikanisch-Samoa, USA 75,4 72,4 78,5
104 Barbados Barbados 75,3 73,0 77,7
105 St. Vincent und die Grenadinen St. Vincent und die Grenadinen 75,3 73,3 77,4
106 Saudi-Arabien Saudi-Arabien 75,3 73,2 77,4
107 Salomonen Salomonen 75,3 72,7 78,1
108 Rum&#228;nien Rum&#228;nien 75,1 71,7 78,8
109 Malaysia Malaysia 75,0 72,2 78,0
110 Pal&#228;stina West Bank (Pal&#228;stina), Israel 75,0 73,0 77,1
111 Irak Irak 74,9 72,6 77,2
112 Litauen Litauen 74,9 69,5 80,6
113 T&#252;rkei T&#252;rkei 74,8 72,5 77,3
114 El Salvador El Salvador 74,7 71,4 78,1
115 Seychellen Seychellen 74,7 70,2 79,4
116 Thailand Thailand 74,7 71,5 78,0
117 Armenien Armenien 74,6 71,4 78,3
118 Jordanien Jordanien 74,6 73,2 76,1
119 Bulgarien Bulgarien 74,5 71,2 78,0
120 Lettland Lettland 74,5 69,9 79,3
121 Montserrat Montserrat, Vereinigtes K&#246;nigreich 74,4 75,8 72,9
122 Grenada Grenada 74,3 71,7 77,1
123 Pal&#228;stina Gazastreifen (Pal&#228;stina), Israel 73,9 72,3 75,7
124 Brasilien Brasilien 73,8 70,2 77,5
125 Usbekistan Usbekistan 73,8 70,7 77,0
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
126 Peru Peru 73,7 71,7 75,9
127 Samoa Samoa 73,7 70,8 76,8
128 Jamaika Jamaika 73,6 72,0 75,3
129 Vanuatu Vanuatu 73,4 71,8 75,1
130 Vietnam Vietnam 73,4 70,9 76,2
131 Bangladesch Bangladesch 73,2 71,0 75,4
132 Nicaragua Nicaragua 73,2 71,1 75,5
133 Marshallinseln Marshallinseln 73,1 70,9 75,4
134 Palau Palau 73,1 69,9 76,5
135 Mikronesien Mikronesien 72,9 70,8 75,0
136 Trinidad und Tobago Trinidad und Tobago 72,9 69,9 75,9
137 Wei&#223;russland Wei&#223;russland 72,7 67,2 78,6
138 &#196;gypten &#196;gypten 72,7 71,4 74,2
139 Fidschi Fidschi 72,7 70,0 75,5
140 Indonesien Indonesien 72,7 67,3 69,8
141 Aserbaidschan Aserbaidschan 72,5 69,5 75,8
142 Gr&#246;nland Gr&#246;nland, D&#228;nemark 72,4 69,7 75,2
143 Bahamas Bahamas 72,4 70,0 74,8
144 Guatemala Guatemala 72,3 70,3 74,4
145 Suriname Suriname 72,2 69,8 74,8
146 Kap Verde Kap Verde 72,1 69,8 74,5
147 Ukraine Ukraine 71,8 67,1 76,9
148 Iran Iran 71,4 69,8 73,1
149 Honduras Honduras 71,1 69,5 72,8
150 Kasachstan Kasachstan 70,8 65,6 75,7
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
151 Kirgisistan Kirgisistan 70,7 66,5 75,1
152 Republik Moldau Moldau 70,7 66,9 74,8
153 Nepal Nepal 70,7 70,1 71,3
154 Nordkorea Nordkorea 70,4 66,6 74,5
155 Russland Russland 70,3 64,3 76,4
156 Bhutan Bhutan 70,1 69,1 71,1
157 Turkmenistan Turkmenistan 70,1 67,1 73,1
158 Mongolei Mongolei 69,6 65,4 74,1
159 Bolivien Bolivien 69,2 66,4 72,1
160 Philippinen Philippinen 69,2 65,7 72,9
161 Belize Belize 68,7 67,2 69,8
162 Indien Indien 68,5 67,3 69,8
163 Guyana Guyana 68,4 65,4 71,5
164 Syrien Syrien 68,4 64,9 72,0
165 Osttimor Osttimor 68,1 66,5 69,7
166 Pakistan Pakistan 67,7 65,8 69,8
167 Tadschikistan Tadschikistan 67,7 64,6 71,0
168 Papua-Neuguinea Papua-Neuguinea 67,2 65,0 69,5
169 Nauru Nauru 67,1 63,0 70,5
170 Myanmar Myanmar 66,6 64,2 69,2
171 Ghana Ghana 66,6 64,1 69,1
172 Tuvalu Tuvalu 66,5 64,3 68,8
173 Kiribati Kiribati 66,2 63,7 68,8
174 Madagaskar Madagaskar 65,9 64,4 67,4
175 Jemen Jemen 65,5 63,4 67,8
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
176 Togo Togo 65,0 62,3 69,7
177 Eritrea Eritrea 64,9 62,4 67,5
178 S&#227;o Tom&#233; und Pr&#237;ncipe S&#227;o Tom&#233; und Pr&#237;ncipe 64,9 63,6 66,3
179 Gambia Gambia 64,9 62,5 67,3
180 Kambodscha Kambodscha 64,5 62,0 67,1
181 Laos Laos 64,3 62,2 66,4
182 Komoren Komoren 64,2 61,9 66,6
183 &#196;quatorialguinea &#196;quatorialguinea 64,2 63,1 65,4
184 Sudan Sudan 64,1 62,0 66,3
185 Kenia Kenia 64,0 62,6 65,5
186 Haiti Haiti 63,8 61,4 66,4
187 Namibia Namibia 63,6 62,1 65,1
188 Dschibuti Dschibuti 63,2 60,7 65,8
189 S&#252;dafrika S&#252;dafrika 63,1 61,6 64,6
190 Mauretanien Mauretanien 63,0 60,7 65,4
191 Westsahara Westsahara, Marokko 63,0 60,7 65,4
192 &#196;thiopien &#196;thiopien 62,2 59,8 64,7
193 Tansania Tansania 62,2 60,8 63,6
194 Benin Benin 61,9 60,5 63,3
195 Senegal Senegal 61,7 59,7 63,8
196 Malawi Malawi 61,2 59,2 63,2
197 Guinea Guinea 60,6 59,0 62,2
198 Burundi Burundi 60,5 58,8 62,3
199 Ruanda Ruanda 60,1 58,5 61,7
200 Republik Kongo Republik Kongo 59,3 58,1 60,6
Rang Land / Gebiet / Territorium* Erwartung M&#228;nner Frauen
201 Liberia Liberia 59,0 57,3 60,8
202 Elfenbeink&#252;ste Elfenbeink&#252;ste 58,7 57,5 59,9
203 Kamerun Kamerun 58,5 57,1 59,9
204 Sierra Leone Sierra Leone 58,2 55,6 60,9
205 Simbabwe Simbabwe 58,0 57,3 58,7
206 Demokratische Republik Kongo Demokratische Republik Kongo 57,3 55,8 58,9
207 Angola Angola 56,0 54,8 57,2
208 Mali Mali 55,8 53,9 57,7
209 Burkina Faso Burkina Faso 55,5 53,4 57,6
210 Niger Niger 55,5 54,3 56,8
211 Uganda Uganda 55,4 54,0 56,9
212 Botswana Botswana 54,5 56,3 52,6
213 Nigeria Nigeria 53,4 52,4 54,5
214 Mosambik Mosambik 53,3 52,6 54,1
215 Lesotho Lesotho 53,0 52,9 53,1
216 Sambia Sambia 52,5 50,8 54,1
217 Somalia Somalia 52,4 50,3 54,5
218 Zentralafrikanische Republik Zentralafrikanische Republik 52,3 51,0 53,7
219 Gabun Gabun 52,1 51,6 52,5
220 Eswatini Eswatini 51,6 52,2 51,0
221 Afghanistan Afghanistan 51,3 49,9 52,7
222 Guinea-Bissau Guinea-Bissau 50,6 48,6 52,7
223 Tschad Tschad 50,2 49,0 51,3
160 weltweiter &#216; 69,0 67,3 71,1



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.10.20 13:26



Тоа вляво за какво живее въобще, сигурно се скапва от блъскане в залата и една бира не си позволява да изпие...? Не стига, че му е толкова скапан живота, ами ще е и дълъг за наказание!!!





Тема Re: п.п. това е като кита и плуванетонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.10.20 13:27



Туй за неизлизане навън не беше ли за горките французи?
Ми йога на отворен прозорец и на терасата, бягане на място, лицеви опори.


Ама Парватица живее на село и в къща с двор.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 13:37



Всеки живее по Божията воля. Кой за каквото и колкото му е драснато..



Инак, обзалагам се, че този вляво може да изпие много повече от този вдясно, защото метаболизмът му е в много по-добра форма. Но не го прави, защото няма смисъл.



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.10.20 13:54



"...обзалагам се, че този вляво може да изпие много повече от този вдясно..." Защо!? Състезаваме ли се!?

А не може ли да си пием колкото ни се пие? Ся хващаш ли, какво казвам? Този вляво не е направил нищо за кефа си през целия си живот, е за какво живее тогава? Заради другите...? Да му кажат браво...? Не, благодаря!



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 14:00



“Този вляво не е направил нищо за кефа си през целия си живот”

Ламби, бъркаш. Тия лудите си умират от кеф, когато се вмирисват по фитнес залите, да знаеш.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 14:10



ами ти почна с това "за да не може да изпие една бира" .. може си каквото иска. Отделно дето се чувства добре.



Но.. няма смисъл да споря с целият клуб.. всеки може да се грижи за себе си както иска.



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.10.20 14:12



"Тия лудите си умират от кеф, когато се вмирисват по фитнес залите, да знаеш." Отлично го знам.

Но искам да кажа, че този кеф е извратен. Това го правят за другите - суетата как изглеждам в очите им и естествено илюзията, че съм много здрав.



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 14:28



Според мен малък процент го правят за другите. На човек ако не му е кеф - не мож го накара да се мъчи така.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.10.20 14:30



"може си каквото иска" Ама не го прави.

Що!? Луда работа! Сам си се изтезава!



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 14:35



А кой ти каза, че не го прави? Ти колко фитнес-мъже, подобни, познаваш?



Тема Re: двама мъже на еднаква възрастнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано29.10.20 14:46



А, има мазохисти!

Питай мене! И аз до скоро тренирах, ама с ясното съзнание, че е от суета!!! Другите обикновено не си го признават, ... дори пред себе си. Сами се заблуждават, че е за здраве, за тонус, за незнамсикакво...



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.10.20 16:45



бидейки същество, на което спортът не е липсвал, да питам: що за спорт е това в залите?
напъват се разни, мирише, пот се лее...
спорт, пфффф




научи се да чакаш

Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: tartarianeyes]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано29.10.20 20:35



ами, не знам, то е въпрос на вкус.. едно време залите миришеха на чорапи и тестостерон - сега има климатици, проветряват се, няма проблем. Има потни хора, но това е спортна зала.

Аз лично ходя на фитнес 1-2 пъти седмично вече, откакто започнах да ходя пак, де.. и гледам да ходя 2 пъти на пилатес при Карин и един път на фитнес-йога, при Диана. Диана няма видео на страницата на студиото, но Карин има - тук показва упражненията малко по-бавно, отколкото /някои/ ги упражняваме, но като цяло това е тренировката, която правим. Разбира се, разнообразява упражненията понякога с топка или ластици. Аз обожавам пилатес, пристрастих се, някак.. а и Карин е много добра, просто уникална. Жената е на 50, от 30 години е инструктор

. Страхотна!

Ето, заповядай, ако решиш да се раздвижиш и ти. От сайта на моето студио /на това, в което ходя, не е мое/. Моите любими упражнения започват към 9-10-та минута, особено това в 13,30 .. абе, всички са ми любими, ама тия конкретно много . Енджой :)





Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.10.20 21:39




благодаря. букмаркнах си го.

мисля първите пет-шест пъти да го изгледам лежешком, пък като добия кураж, да опитам права


научи се да чакаш

Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 22:01



Така и не разбрах що не идете пеша до магазина и да се върнете с 3 торби, не обърнете лозето, не измиете прозорците... Желанието да щъкаш, вдигаш, клякаш е похвално. Чак зала не ти трябва.

Няма ли да дойде мода да вършиш полезна работа с красиво клинче и маратонки? Примерно някоя мацка да си разходи дупето и да ми донесе две торби по списък? Може да ги носи за бицепс, трицепс, с прикляквания...както иска. Ще спести 5 лв за зала и ще я видят повече хора. Или да се пусне с едни ластици да ми измие прозорците? На чичо Киро Мустака ще му паднат очилата. Може да ги мие хоризонтално, вертикално...

Извън майтапа - толкова хора се нуждаят от здрави ръце и крака, а нямат средства.

И сина ми съм питала. Що не идеш да помогнеш на вилата? 2-3-5 часа блъскай квото искаш. Има 100 неща за правене. Не било същото... И ходеха 4 пръча на фитнес с кола





Тема Re: е как да няма?нови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.20 22:22



Виж сега, лекарските сдружения ми препоръчват по рекламите и паста за зъби даже. Единствена, която решава всички проблеми!
На другия канал, девет от десет зъболекари ми препоръчват друга.
Пък в момента, един кош лекарски сдружения са се фанали за гушите по темата опасен ли е ковидът или не.

Фърлих едно око на статията. (Не, никога няма да науча немски. Нито в този, нито в бъдещ живот, а съм сигурен, че и в минал такъв не съм го знаел. Един ден, като се пенсионирам и ми остане мнооого свободно време, може да седна и най-накрая да науча френски, че да слушам Жо Дасен в оригинал. Но немски не. Този език ме отвращава и тази нация не я харесвам. Не знам дали има друга нация която да ми е толкова противна. Дори македонците направо ги обожавам, в сравнение с немците. Слава богу, гугълът превежда почти перфектно от немски на английски.)
Та...
Статията спада към тъй наречените ревюта, тоест, сама по себе си няма никакъв научен принос. На някоя селска конференция, примерно в Полски Тръмбеш, може и да мине. Дори в някое читалищно издание може да я публикуват. И до там. Подобни статии се пишат за пълнеж на критериите от ниско ниво, включени в изискванията за професионално израстване в научните среди. Да, в нея има цитирани други такива, които обаче в момента нямам време да оглеждам.

Като цяло - дай ми някаква статистика в тази област и аз ще ти натаманя каквито искаш изводи от нея.
Спортуващите са по-здрави?
Нямаш проблем!
Проведохме изследване между 1000 души. 20 спортуващи всеки ден собственици на фирми с оборот над 10млрд долара годишно, 80 спортуващи СЕО-та, със заплати над $1000000 годишно и 900 неспортуващи общи работника с надник $8 на час. Получените резултати категорично доказват, че спортуващите са по-здрави, децата им учат в по-добри училища, имат всичките си зъби, не пребиват жените си и шофират автомобили на цена над $100000.
Следователно, спортът е изключително полезен за здравето, бъдещето на децата, денталното състояние, семейните отношения и сигурността при шофиране.
Същевременно, 100-те спортуващи спортуват голф, пилатес (Квото и да значи това. Имам некво смътно усещане, че съм чел, че е нещо като аеробика за мързеливци. Тантрата на спорта, тъй да се каже.), лов и шахмат, а 900-те неспортуващи изминават минимум по 5км пренасяйки 3 тона товар дневно. Обаче не спортуват...

Казано с една дума - булшит.
Статистиките в тази област са една огромна измама, използвана най-вече за изкарване на пари.
Днес кафето е полезно, утре е вредно, а полезен е чаят.
Зависи кой е поръчал изследването - производител на кафе или производител на чай.

Истинските, медицински факти, показват следното:
1. Залежаването е вредно.
2. Спортът е вреден.
Истината е по средата.
Фитнесът категорично не е полезен, особено силовият такъв.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: 2biri]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.10.20 22:41



Е то, копането на лозе на чист въздух не е спорт, а хамалогия.
Хамалогията е вредна за здравето и имунната система.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.10.20 07:03



Магазина ми е на 16 км от нас, а лозе нямам

Други въпроси?



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.10.20 07:51



При нас започва от понеделник
Съботата ли?



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.10.20 08:51



Не, обратното. ПОНЕДЕЛНИК започва в събота!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.10.20 10:31



Магазина ми е на 16 км от нас, а лозе нямам

16км на велосипед или маратон са едно добро начало на истинското активно спортуване.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Ама юркате ли ме нещо?нови [re: alisalisa]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.10.20 13:41



Лисо, доколкото ги разбирам нещата всеки има глава на раменете и личен избор.

Ти като искаш - карай колело, копай лозе .. каквото ти е кеф.

И защо все у мене гледате .. не знам .. гледайте си вашият Живот, не ме мислете мене.





Тема Re: Ама юркате ли ме нещо?нови [re: parvaty]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.10.20 14:31



Ами ТИ се оплака, че ви затварят спортните зали и плувните басейни,
което щяло да се отрази зле на имунната ти система, защото спортуването я укрепвало.

Аз само изброявам алтернативни варианти за спортуване и физическо натоварване, които не зависят от зали, съоръжения и всеки при добро желание може да си реорганизира живота така, щото локдаунът да не му е пречка за поддържане на форма. Пък го правя, щото ми става жал някой да се оплаква, че му объркали живота, вместо да си намира решения. Знаеш, за китайците "криза" означавало и "промяна".

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано30.10.20 18:37



Бе вкарай малко самоирония...

Хората нямат работа, Парвати нямала зала за пилатес, с който прави имунитет...



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.10.20 21:55



а хубаво е не просто да се злобим след някой, който нищичко не ни е направил, а да четем какво е написал той.. ако имаме какво да кажем, да кажем..

Ама ти се заяждаш с мене непрекъснато!! Какво ти направих, кажи? С какво те дразня?!!??

Аз написах ето това "Да, така е.. катастрофално е за икономиката това затваряне. Но това със спортните зали и съоръжения не го разбирам по една много проста причина - хората, които се занимават системно със спорт са по-малко податливи на настинки и грипове, защото, спортът подпомага имунната система. Доказан факт! Могат да оставят залите отворени, за да могат да спортуват хората, защото зимата не може да се ходи навън..

Иначе, че е катастрофа на икономиката и всички хора е ясно..



днес Карин, инструкторката по пилатес и собственичката на залата, ни каза, че затварят и се радва на последната ни тренировка. Че през всичкото време от март до сега няма НИТО ЕДИН случай на заболял от корона, дори не са били контактирани от здравно минисстерство във връзка с някой втора или трета връзка.. и въпреки това затварят студиата. Това е проблем. За тия, които работят на бюро и имат болки в гърба и кръста, които имат нужда от упражнения. Да, проблем е, икономиката е в ужасно затруднение. Аз обаче имах друго предвид. Добре е да четеш когато пишеш нещо..

Макар, че.. аз каквото и да напиша, ти, и още няколко, непременно ще ходите по мен да лаете... ама, лайте си. Не ми пречите. Само ви се учудвам на акъла и нищо повече...

Чак от личната ми тема ме изкарахте луда, нестабилна и каква бях още.. не знам аз какво пиша, ама ти срам нямаш никакъв.. ни срам, ни очи. Казват старите хора в България.

Помисли си по темата.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано30.10.20 22:02



Лигавиш се и преекспонираш. Не знам защо не го разбираш. Карин е малка и ще ощети 20-50 лигавщини. Карин няма да яде сух хляб, а клиентите й може да клякате вкъщи. Доста вероятно ще й плащате за онлайн чар.

Има хора, които ще останат без доходи изобщо. Щото имат малък хотел и заем и нула клиенти. Или щото работят във фабрика за риба, прежди... И не спазват 1,5 метра и са в карантина през седмица и никой личен лекар не се ангажира с подобни. Да им сложиш за сравнение залата на Карин е глупаво. Тоя с шкембето от смешната снимка може да има 3 деца и да работи 24ч смени.

Личната ти тема е друга тема.



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.10.20 07:11



Ама вие вЕрно прекалихте. Да кажеш, че се чудиш за затварянето на някакво място, в което хората принципно са по-здрави и с по-развита имунна система - изобщо не значи че подценяваш или омаловажаваш драмите в живота на останалите хора и професии в пандемните времена.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано31.10.20 08:03



ето отговор, човекът казва: г-жо канцлер





Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано31.10.20 08:32







Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано31.10.20 08:48







Тема Себастиан Мюнцхаймер, АфДнови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано31.10.20 09:48



.....



Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано31.10.20 10:05



Я направи нещо онлайн. Аз ще се включа. Оставяй ги тия мързели тука. Спортът бил вреден. Леле
За тях може би
Торби!





Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: Albena l]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано31.10.20 14:21



Спортът бил вреден. Леле
За тях може би
Торби!

Я да не обиждаш ентелектуалците!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: При нас започва от понеделникнови [re: ad miral]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано31.10.20 15:45



А четете си книжки по диваните.
Даже спорт не гледайте. Той е нагласен.
Торби!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.