Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:40



след нoeври дo 15.02.2021.

зa



"Притеснително е, че хоспитализациите нарастват с 27% само в рамките на 2 седмици и с цели 15% само за последните 7 дни, като достигаме най-високото си число за цялата пандемия у нас - 912.
- Само в рамките на 7 дни имаме увеличение с 50% на хората в критично състояние, приети в интензивни отделения. Все пак те остават далеч от пиковите стойности до сега през пандемията, но бързата тенденция за увеличение е плашеща. Имаме увеличение и на смъртните случаи - най-високи стойности от три седмици насам.
Предоставям и данните до този момент за обявените починали без придружаващи заболявания, тъй като не съм давал тази статистика скоро:
- Починалите в България от Covid-19, които са обявени без придружаващи заболявания:
- 19,4% от умрелите от Covid-19 в България са без открити придружаващи заболявания. - Най-младите загинали без открити съпътстващи заболявания са на 19, 33, 36 и 37 години, a 12% от тях са под 50 години.
- 64,4% от смъртните случаи без придружаващи заболявания са на мъже.
- В статистиката не са включени 5 смъртни случая, които са силно притеснителни, това са на млади хора (мъже) на възраст – 31, 36 и 37, 37 години единствено с диабет и на 31 години със затлъстяване, както и един от най-младите починали от Covid-19 – на 21 години с вродено бъбречно заболяване.
- Важно е също така да уточним, че мащабно изследване в Италия доказва, че 89% от смъртните случаи от Covid-19, са причинени от самия вирус, а не от съпътстващите заболявания. Същото се доказва от редица аутопсии по света, включително и направените у нас. "

Редактирано от Metropolis на 05.10.20 17:51.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.10.20 17:44



От 1 декември до 15 февруари? Доста оптимистично ... тази година пикът беше през април, не виждам логика догодина да е по-рано



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:49



нe пикът, a нaчaлoтo.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано05.10.20 17:50



аз мисля, че повсеместно затваряне няма да има



Тема Re: Вторият локдауннови [re: vozac]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 17:53



зa нaс да, нo зa EU??





Тема Re: Вторият локдауннови [re: Metropolis]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано05.10.20 17:55



за целия EU не мога да отговоря, но
Унгария ще остане транзитна държава с много опашки
Чехия - по-скоро няма да затвори
Словакия- по-скоро ще затвори
Полша-по-скоро няма да затвори
Австрия- като Унгария, транзита ще преминава
целия ЕУ - държавите сами си решават кога и дали да затворят



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.10.20 18:03



В такъв случай, за неразбралите, питам кога и за колко време според вас ще е новото стриктно затваряне по домовете, съпроводено със затваряне на училищата, ресторантите, магазините, услугите, границите и всички останали екстри.


За училищата и границите не знам, но в нашенско стриктно затваряне няма да има.
И задължителни маски на улицата няма да има. Пък училищата без друго си ги затварят през зимата поради грипни епидемии. Но, понеже живея до езиковата гимназия, младите репи си щъкат на купчини без маски във и извън училищния двор и на никого не му дреме. За да ги затворят, трябва да има много-много случаи на корона положителни.

Ако задържат правилата само за задължителни маски на закрити обществени места и училища, дори подозирам, че есенно-зимните грипове ще са по-малко, отколкото в предишни години. В наше село е горещо, слънчево, сухо, никой не ебава маски навън, всеки се сбира на купчини и според стъкмистиката от 70 хил. жители има само 50 коронаположителни. Може и да са много повече, но ако нямат симптоми, за да ги тестват и да влязат в стъкмистиката, все едно, че не са. Обаче, забелязвам като щъкам по пазарища, че народът някак попривикна да не се бута като овце един в друг. Пък ако си мият и ръцете...



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Вторият локдауннови [re: vozac]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано05.10.20 18:13



Spain, France And Germany Report Most Coronavirus Cases Since Their

.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано05.10.20 18:19



Аз казвам няма генерален втори локдаун.


Ще има само отделни области, които да са затворени според броя на заразените.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.10.20 18:28



Ясно

, не че не беше и преди, но все пак да го има написано.

Аз не смятам, че ще има такова затваряне. Още повече, че работата не спря, ходехме си в магазини, аптеки. Дори магазините за обувки и дрехи втора употреба работеха. Писах през пролетта в клуба специално за тези магазини, защото ми беше странно кой ще иде да си купи обувки и дрехи баш по това време. Хората бяха уплашени, нямаше яснота. Но... факт, нямаше тотално затваряне.

В БГ няма да се повтори тогавашната ситуация, затваряне на ресторанти-това беше най-драстичното, може да има. Най-гадно беше, че не ни допускаха до личните лекари-писах и затова, какво преживяхме с внука.

Накратко: няма да ни затворят като през пролетта. Може би отделни места, където има "изобилия" от К19.

За да разберете колко съм безотговорна и защото не ми се търси темата за ски резервациите: направих си резервация за февруари




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.