Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 00:14



гугъл преводи не чета

то така мога и стихове да превеждам





Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:42



така можеш на всеки език да разбереш смисъла, ако те интересува статията



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 00:42



Сноу, тва не е прогноза за времето - топло, студено. Смисълът се разбира от детайлите, които гугъл транслейтърът не успява да докара читаво. Ти четеш ли японски или корейски медии? А норвежки? Не, нали? Щото преводът те обърква.

А да си чела художествена литература с транслейтър? Пак не става.

То ако ставаше - всичкото преводач - на кучетата. Не мисля, че е проблем като си пляска някой линка на чужд език - да пише 2-3 реда за какво е. Това важи за всички езици. Просто след много линкове на руски и английски и малко на немски, не очаквах и на френски





Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:53



в момента е важно човек да може да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция...
няма как да знаеш всички езици



Тема Re: Вторият локдауннови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 00:56



не те карам поезия да четеш
виж протестите в италия, чукваш върху всеки коментар и можеш да разбираш смисъла, освен че гледаш снимките
говориш ли италиянски?







Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано29.10.20 01:31



Бе Сноу, нали малко бива да го осмислиш? То не може само да трупаш информация с превод без да я разбираш съвсем, за да трупаш линкове?

Ако не го разбереш, как да имаш мнение по линка? Говорят разни хора. Не ме викат на помощ, че умират, а искат да мисля по темата. Ми не мога само със смешен превод да го мисля.

Айде малко по-спокойно. Измамата, излюзията може да се представи разбираемо с 5 линка - чели сме, слушали сме. Но с 25555 не може. Никой не може да ги отвори и осмисли на чужд език особено.

Не може нормален човек да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция... защото не владее езика и може или да вярва на медии, които превеждат на български, или на собственото си знание за езика от чужди медии, или на медии, които не превеждат на български и разчитат на "шок и ужас, сега си го преведете"





Тема Re: Вторият локдауннови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано29.10.20 07:59



Учебните занятия се ограничават не защото учениците са най-застрашени, а защото
са в една от най-добрите позиции да разпространяват заразата.


Несимптомични хора не пренасят зарази.
Тези ученици и студенти са практически стерилни, а вие само ги тормозите.

Това е от националната медицинска библиотека.

A study on infectivity of asymptomatic SARS-CoV-2 carriers
It is debatable

whether asymptomatic COVID-19 virus carriers are contagious.


И заради дибейтъбъл затвориха всичко.

Долу вирусът!



Тема Re: Вторият локдауннови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.10.20 08:03



Крафтърът пак ще ти оспори думата "локдаун":
1) les ecoles resteront ouvertes - училищата ще останат отворени
2) les guichets des services publics resteront ouverts, les usines, les exploitations agricoles, les betiments et travaux publics continueront de fonctionner - публичните услуги и фабриките и земеделските производители (и може би пазари, това не го разбирам) и разните му комунални служби ще си работят.

Но затварят офисите и никакви разходки и пътувания. На локдаун мирише, да. Пълзящ такъв, полекичка, първа стъпка, нещо такова.

Редактирано от Green Light на 29.10.20 08:05.



Тема Re: Вторият локдауннови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.10.20 08:32



в момента е важно човек да може да прочете какво става в италия, испания, франция, швеция, холандия, гърция...
няма как да знаеш всички езици


Така е - права си - и ние това правим! Четем какво става! ХИЛЯДИ ЗАРАЗЕНИ И СТОТИЦИ ПОЧИНАЛИ - ТОВА става. И някакви безумци се мотаят по площадите, докато не изпоумрат и те от същата тази зараза, дето претендират, че я няма.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Вторият локдауннови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.10.20 09:59



не само в англия, а навсякъде
ако хората фалират, колко време от кредити и помощи чиновниците и пенсионерите ще получават пари?
швеция как се справи без мерки?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.