Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Е добре де,нови [re: parvaty]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано04.10.20 13:52



аз се опитах тогава да кажа, че няма държава , друга, от ЕС, чийто баланс да е всяка година на минус - ти туй за Германия, ли?



Ми, поразтърси се за тази година, поне.
Щях да метна и линкове, ама ти сама ще се справиш.
Пък хвърли едно око към Италия, Испания и т.н........



Тема Re: Що да няма?нови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.10.20 14:14



О, да, знам.. четох ви всичките писания.. наясно съм с представите ви за мен.. на теб и компания..

Продължавам да си мисля, че ти нямаш представа къде живееш.. помниш ли като питаше верно ли Божков имал връзка с Лилана? И други подобни теми.. цяла София знае това от поне 15 години.. и не само ...

Ако не знаеш, и че голямата част от ееропарите се усвояват неправомерно .. то аз нямам какво да ти кажа.. толкоз доклади се изнесоха в мрежата.. а как може да си брокер толкова години и да нямаш контакти, познати... да не знаеш нищо за животът в София... това се чудя..

Може би ти не само лятото живееш на село. Инак просто нямам обяснение .. за манталитета ти и изобщо за познанията.

Толкоз от мен. Кърти си там процентите на гърба на хората, но поне се замисли откъде идват парите..



Тема Re: Е добре де,нови [re: UnicaDonna]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.10.20 14:32



Примерно - АЗ разчитам на това, което правя ЛИЧНО - посреднича при продажба на имоти. Стотинка европари не съм и помирисала. НО голяма част от купувачите получават такива пари и благодарение на тях МОЯТ бизнес върви.

И кварталният бакалин от циганската махала така. За да пазаруват от бакалията, те разчитат на държавни пари. За да изкара леФ бакалинът, разчита на техните портмонета /субсидирани от държавата/. Резнат ли им безвъзмездните помощи и субсидии, на бакалина оборотът му зацикли и умря - нЕма парЕ!!!!

Че няма да вие на умряло ли - и още как!



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Що да няма?нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.10.20 15:24



да, знам.. четох ви всичките писания.. наясно съм с представите ви за мен.. на теб и компания..

Продължавам да си мисля, че ти нямаш представа къде живееш.. помниш ли като питаше верно ли Божков имал връзка с Лилана? И други подобни теми.. цяла София знае това от поне 15 години.. и не само ...


Мразя да играя ролята на началната учителка, но в случая се налага. Освен, че мислиш изкривено - мислиш и АДСКИ комплексирано. Ако не е роля - наистина е време да се замислиш. И да вземеш някакви мерки.

Какво общо има отношението към теб с отношението към европарите??? Това ако не е комплекс - здраве му кажи...... разбери най-накрая, че целият свят и в частност - клуб 40-50 не се въртят около теб и не мислят 24 часа за ТЕБ.

По въпроса за европарите. АКО не бяха нужни - нямаше да се отпускат. На всички евродържави по всякакви програми за подпомагане и развитие . ЕС действа така. Събира задължителната такса за членство и после отпуска всякакви пари - според свои решения и усмотрения. Преценено е, че тези пари СА НУЖНИ.

Това, че Боко и компания намират начини да откраднат такава част от тях, че това да се вижда на европейците вече непоносимо (в сравнение с техните собствени кражби) няма нищо общо с въпроса, който обсъждаме - дали тези пари ПРИНЦИПНО са добре замислени и са НУЖНИ.

Това казвам аз. Че дори някои от нас да не ползват пряко европари - те се дават, за да може някои отрасли или отделни инициативи да бъдат подпомогнати, в резултат на което някои хора стават по-успешни и богати (целта на тези пари е точно такава) и по този начин пък участват по-активно в бизнеса на другите, които нямат пряк достъп до еврофондове. Няма общо нито със ситуацията у нас, нито с кражбите и Божков, нито с теб. Поне в моята концепция НЯМА общо.

Ако и сега не си разбрала - отказвам се.

Смисълът на този клуб не е всеки да си пише като латерна все едно и също. Като краставицата. За каквото и да стане дума - вие едно си знаете: “ живеете зле, горките”. Ми - писва и е адски тъпо. Свалете си малко капаците от очите, говорим различни неща.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Е добре де,нови [re: alisalisa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.10.20 16:34



това е проблем само за хората които винаги оперират на ръба, табиет с който вредят не само на себе си, но често и на околните. нямам против да го издухат повече или по малко




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Е добре де,нови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.10.20 17:56



Нещо не мога да схвана позицията ти. Живеем в България все пак. Сто процента съм сигурна, че принципно не само тук, няма нито един бизнес, бил на ръба или преуспешен и носещ милиони, който да не се влияе от икономическата и социална среда, в която се развива. И да не се вълнува от спадовете или възходите, влияещи се от средата. Да не говорим, че бизнеси, нямащи нищо общо с “ходене по ръба” дори ФАЛИРАТ при определени обстоятелства, свързани именно със средата.

Звучиш ми толкова надуто и високомерно, че чак ме изненадваш...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Е добре де,нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано04.10.20 18:15



Ти пък... Ламби каза, че заплатаджиите не са хора. Този герой също работи само за себе си.



Тема Re: Цялата патаклама пред Европа...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.20 11:52



Ружо, ти изобщо наясно ли си какво е смъртност и от какво зависи?
Подсказка - не измерва нито качество, нито продължителност на живота.
Ама звучи апокалиптично, също като "най-бедните в Европа", та става да се ползва, таман си е. Така, де, най-бедните в Европейския съюз, ама то ква е разликата, "в Европа" е по-добре да се каже, щото звучи още по-апокалиптично, нищо, че Европа беше континент уж, не съюз от само някои държави на тоя континент. А па най-добре е просто "най-бедните", кво има да се уточнява.

Иначе смъртността в най-луксозния швейцарски старчески дом, сигурна съм в това, е невероятно висока. Да речем, от сто домуващи на година умират поне няколко. Което прави десетки на хиляда. От което какво следва? Че мизерстват?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.10.20 11:59.



Тема Re: Цялата патаклама пред Европа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.20 12:04



Мен ме е гнус от всички, които плюят собствения си народ и държава, дори да са искрени (плюене е също и паленето колко уникално зле сме, какво било в българския казан в ада и пр.), ама кво да се прави, свят - не може всички да ни харесват.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.10.20 12:19.



Тема Re: Цялата патаклама пред Европа...нови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.10.20 12:17



Офтопик. "Закон(-ът)" в по-широк смисъл открай време означава законодателство, право. Не е до пишман превод.
Понятието "противоречие със закона" например включва и противоречие с наредбите също.



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.10.20 12:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.