Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Добре денови [re: Thenewold]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 09:38



"Абсолютно бялото и абсолютно черното са просто дефект на зрението"



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Thenewold]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 09:58



Взимаш желаното за действителност, май френд. Гешев не е защитник на български интереси, който гони руски дипломати, отдавна разбрахме че това са дипломатически ходове, реалната шпионска игра е невидима. Гешев е назначен, а не избран, защото беше безалтернативна кандидатура, а това само по себе си е голям порок в цялата структура на разделените три власти. Ако народното събрание и правителството работят ръка за ръка и заедно с това прокуратурата се пръсъедини към тях, тогава нещата опасно силно заприличват на тоталитарен режим. Да повторим: първо - назначението само по себе си е повод за протест. Второ: обслужването на интересите на власт-имащите. Разследват се хора само защото са имали връзка с Божков, а не се разследват Горанов и Борисов среяу които излизат компромати. Това пък прилича на политическо обслужване. Има сериозно журналистическо разследване за кражба на бизнес с помоща на специализираната прокуратура и впечатлението е че сигналът се замита.
Така че Гешев е основният, най-видимият и най-"системният" дефект срещу когото да бъде насочено нашето недоволство.

@Уникалната
А как очакват протестиращите да си подаде оставката, като не са го избирали ли (въпросът може би е на Уникалната)? Ами те не са избрали и правителството, нали така? Как очакват да си подаде оставката?
Нали това са протестите - призив, кресчендо, пречка, саботаж..?

Редактирано от Green Light на 25.09.20 09:52.



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано25.09.20 10:02



с нищо не мога да ти опонирам, права си
въпрос на гледна точка, но с институции, на най-високо ниво не бих постъпил така
можеше по-мирно и тихо да се изземе информация, документи, носители

и ББ и президента и всички нищо не печелим от тези протести, само губим
и този/тези които ги финансират - също губят: яйца, тоалетна хартия, храна и вода да стачкуващи, палатки, телефони
няма да подаде оставка и така трябва

и ако протестите продължават, ще ме накарат да гласувам за ББ, ей така на инат, да не са другите



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Green Light]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано25.09.20 10:56



1. " ... Гешев не е защитник на български интереси, който гони руски дипломати, отдавна разбрахме че това са дипломатически ходове, реалната шпионска игра е невидима. ...""
А ти как го знаеш това след като шпионската игра е невидима

2. "...Гешев е назначен, а не избран, защото беше безалтернативна кандидатура, а това само по себе си е голям порок в цялата структура на разделените три власти..."
Не е безалтернативна кандидатура, защото можеше и да не бъде избран. Но за него гласуваха всички без трима. Така че горното твое твърдение е невярно.

3. "Да повторим: първо - назначението само по себе си е повод за протест. Второ: обслужването на интересите на власт-имащите. Разследват се хора само защото са имали връзка с Божков, а не се разследват Горанов и Борисов среяу които излизат компромати. Това пък прилича на политическо обслужване. Има сериозно журналистическо разследване за кражба на бизнес с помоща на специализираната прокуратура и впечатлението е че сигналът се замита. "

Много съжалявам за всички тия небивалици. Но какво да се прави ...

4. ".. Ами те не са избрали и правителството, нали така? Как очакват да си подаде оставката? ..."
Кой ти каза, че правителството не е избирано. Макар и непряко е избирано. По законите на България правителството е законно и е избрано, защото е излъчено от партията (или коалицията) с най-много гласове от изборите

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Thenewold]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 11:23



По същите закони, избраното политичиеско статукво номинира членовете на ВСС, които на свой ред избират ГП. Значи народа е избрал и Гешев. Значи както протестите могат да доведат до остaвката на правителsтвото, така могат да доведат и до остaвката на Гешев.
QED

1, 2 и 3 не мога да разбера дали са глупости(демагогия) или опит за обида, но няма и да опитвам повече.



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.09.20 11:53



Ти май много не си наясно. Правителството е излъчено от мнозинството в парламента, така работи демокрацията в повечето случаи, заради това се счита, че тъй като парламентът е избран от нас - заради това и правителството също. Правителството не е отделна единица, а е функция на избрания от нас парламент.

Съдебната власт, напратив, си е съвсем самостоятелна единица и не е функция на нито една институция, избирана от нас.

И е доста първобитно да смяташ, че единствеността на кандидитурата на Гешев е неква абсурдност. Беше така поради измененията в закона, направени от твоя Христо Иванов

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 12:15



Колкото сме гласували за Каракачанов да е минитър на отбраната, толкова и за Гешев да е ГП. Ако НС е еманацията на твоя(например) избор и неговите последващи решения са продължението му, както искаш да ме убедиш, то тогава ВСС е също твой избор, нали така? Половината му членове се гласуват от НС.



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Green Light]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано25.09.20 12:15



Това не са протести, а престъпления. Защото организаторите на т.н. протести не спазват законите и наредбите, т.е. пристъпват законите и наредбите.
За да бъдат законни, организаторите трябва да организират т.н. протести в Общината и задължително да получат разрешение за тях. Но те не се регистрират, защото освен права поемат и задължения.

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Thenewold]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.09.20 12:18



Ама ние тук с теб за какво пишем, всъщност?
Има въпрос: "Какъв е смисълът и логиката да се протестира срещу Гешев?"
Моята теза е: "Какъвто е и смисълът да се протестира срещу правителството. Двете неща следват еднаква логика."
Твоята теза каква е?



Тема Re: Готвите ли се? Трето Всенародно Въстание в 17 ч!нови [re: Green Light]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано25.09.20 12:37



Моята теза е пределно ясна.
1. По закон всеки има право да протестира, но в рамкте на закона.
2. Така наречените протести, организирани от Румен Радев и компания, Божков и олигархия са незаконни и затова престъпни.
3. Нека всички, които "протестират" да не нарушават законите и да си искат каквото и да е. Тяхна работа. А оставки и прочие се подават и приемат пак по законен ред.
Това е. Сегашният т.н. "протест" е незаконен и затова престъпен

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.