Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.09.20 12:42



"Завладяването на пазар са теории ..." Не са, реалност е!

СААБ на теория ли фалира и ли на практика? Ти го даде примера.



Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.09.20 14:02



Аз мисля че не е от комунизма, а е от Торбалан, нямате доказателства за обратното.
Торбалан ограби и продължава да ограбва благата на България. Торбалан трябва да се забрани със закон и да пуснем коронавирусът на неговото място!
Колко години живее един комунист, кой той?




<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.09.20 14:09



"Да СААБ не могат да конкурират Дачия,"
Какво е това бизнес конкуренция?
Да не е нещо с пищов на чекмеджето?
Може как да не може!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.09.20 14:16



...аз мисля...



Това упражнение е сложно за тъпунгери като тебе.
Нямаш доказателства за обратното.
Щеше ли иначе да повтаряш стотици пъти тъпата мантра за Торбалан.



Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 17:04



продажбата на възможно най-ниска цена на стоки и услуги, която осигурява възвръщаемост на вложените разходи и формиране на печалба!!! Нещото, с което комунизмът не можа да се справи!!!

продажбата на възможно най-ниска цена няма нищо общо с качеството на живота на хората - на най-ниска цена произвеждат сует шоп-овете в малайзия, в които работят деца при нечовешки условия за по под един долар на ден заплати

пак да ти го напиша, та белким го прочетеш и някакси успее да проникне през бетона от идеологически клишета в главата ти - хората през осемдесетте в българия живееха по-добре от хората в българия през 2020



Тема Re: Hi my lovely,нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано23.09.20 19:21



You make me feel like a million bucks

ами, някаква цена е все пак



Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.09.20 20:05



Дарки, как даваш оценки на неща, които не познаваш? Не на мен, на себе си отговори.


Как сравняваш стандарта на живот в България, като през 80-те не си бил в активна възраст (бил си издържан от родителите си), а сега живееш другаде? В друга тема ти направих една инпровизирана кошница от базови продукти и изводите бяха повече от показателни. През 80-те средната заплата не достига и покрива едва 75 % от тази кошница, а днес покрива 150 %. Това означава точно два пъти по-висок стандарт, за базовите продукти! А тези за дълготрайна употреба? А дефицитите? А свободите?? А духовните ценности? Нали си меломан, можеше ли да влезеш в "стотиците" магазини за музика и да си купиш най-новия албум (който е излязал миналата седмица) на най-нашумялите изпълнители?

Дарки, на себе си отговори, не на мен.

Дарки, как в една фалирала държава ще живееш по-добре? Ей това ми обясни!

А "продажбата на най-ниска цена" е общ прицип за цялата пазарна икономика, важи и за Ролс Ройс. Не ми излизай със сълзливо-суполиви приказки за робска експлоатация в Малайзия.

Дарки, хем не ги знаеш тези неща, хем не искаш да ги научиш, ама смело "поучаваш". Че и за бетони говориш... Сещаш ли се, кои хора на стари краставичари, краставици продават? Ей те са с бетонни глави!

Все едно да ти обяснявам, че Нокиата от 95-та е къде, къде по-добра от iPhone 11, щото съм пещерен примат и не му пазнавам функциите. Това правиш ти, обясняваш за предимствата на нещо, което не познаваш.

Редактирано от LAMBl на 23.09.20 20:28.



Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: DarkSide]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано24.09.20 08:32



а по онова време всички му бяха намерили цаката

Намерили му цаката, а?

Не звучи ли малко апашки това?
Сигурно са си палели цигарите с двайсетолевки като Владимир (Живков) и карали
спортни беемвета - пак като него. <Върнете ми държавата, не гледайте тъпо>, казал
той след ноември 89'. Представи си.

Е тука вдясно на тази снимка има малко място и за тебе.





Тема Re: Hi my lovely,нови [re: sladunka medunka]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано24.09.20 08:46









Тема Re: "Сентябрь" - Леонид и Друзьянови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано24.09.20 09:17



Твоите разсъждения почиват на логиката на др. Гечев, който ми пееше политикономиката в Университета, за когото вече съм писал, че вдъхновено също като тебе обясняваше, че според псевдонауката политикономия, работниците при капитализма на 5 дневна работна седмица, със социални привилегии, 2 коли в семейството, 3 седмици отпуска на Караибите и високи заплати са в ПЪТИ по-експлоатирани от работниците при феодализма, които бачкали по 16 часа на ден, по 6 дни в седмицата, при кошмарни условия, без никаква отпуска и срещу мизерно заплащане, което едвам им стигало за храна. Така било, защото капиталистът печелел на порядъци повече от феодалиста и затова според псевдонауката служителите на капиталиста били десетки пъти по-експлоатирани.



Същото е и при тебе - щом някой псевдоучен е нарекъл периодът на 70-те 80-те години в България комунизъм и щом има консенсус, че комунизмът не може да произвежда - ЕРГО тогава в България се е живеело зле, щото не можело да се живее добре, ако не произвеждаш евтино, а пък днес се живее добре, защото имаме незнамсикакво си производство точно според както пише в учебника

То е все едно аз тогава да бях казал на др. Гечев, че хората при капитализма живеят по-добре от хората при феодализма и той да ми беше написал двойката, защото така излизаше според неговата псевдонаука, крепяща се цялата на формулата пари: - стока - пари прим. Бай дъ уей, аз тогава не се удържах и казах на глас че сто пъти предпочитам да ме експлоатира зверски някой капиталист и цялата аудитория се изкиска разбиращо - кристално ясно беше че ни говорят пълни глупости и че в цялата тази наука няма нищо научно

то е същото като и истерията за корона вируса - големи авторитети с много титли ти говорят очевидни лъжи, обаче ти не смееш да си вярваш на собствения разум, ами вярваш на лъжите на авторитетите, защото те са си присвоили правото да говорят от името на науката, а пък науката днес е новата религия и никой не смее да се обади и да каже, че царят е гол




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.