Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.20 10:32



Тук подтиквам "внимателните" шофьори да се позамислят малко, защото обикновено не го правят, а са твърдо убедени в непогрешимостта си.


Не забравяй, че винаги зависи и от "багажа" на водача... наоколо още забелязвам умници, които следния текст от закона:

На път, обозначен като автомагистрала със съответния пътен знак, е разрешено движението само на автомобили и мотоциклети, чиято максимална конструктивна скорост надвишава 50 км в час.

тълкуват като:

Точно и ясно е написано, минимална скорост 50км, максимална разрешена 140 за Категория B.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано16.09.20 10:37



Добре, линк моля към задължителна скорост по автомагистрала, или пътен знак посочи който задължава под определена скорост да не се шофира, умнице?

Линк моля!



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано16.09.20 10:45



Чакай че забравих.

Квото повикало такова се обадило.

Помни го!



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано16.09.20 10:48



Можеш ли накара прицеп да се движи с 140 км, не неможеш щото има ограничител на скороста повече от 90 колкото и да даваш газ не върви, има и такива които го шунтират тоз ограничител но карай ти прицеп с 140, живо самообийство си е.


Патка.



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано16.09.20 10:59



Това, което казваш, е така! Не споря!
Казвам само, че когато си зад геврека, трябва да мислиш, а не сляпо да следваш правилника. Има ситуации, в които разрешеното от закона е повече от опасно. Въпреки че на магистрала е разрешено да се движиш с 140, при лед ... и 20 са много...

Трябва лична преценка на водача!

Така и когато пътните условия са добри и всички се движат с 120 - 140, ти да се кротнеш с 80 ... си е опасно! Принуждаваш и ТИР-овете да те изпреварват и в лява лента настава бутаница, а дясната е празна, защото ти "аристократично" си я заел и практически не пускаш никого там.

За това говоря.

"Най-голямата опасност на магистралите е отзад и отпред." Точно това имам предвид! Затова писах, че движение със скоростта на трафика е най-безопасното. Защото тогава няма опасност отзад и отпред, ти винаги си на еднаква дистанция от тях, тези отзад не те приближават и ти не застигаш тези отпред - няма конфликтна точка, движите се успоредно. Единственото в този случай е достатъчната дистанция!



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.20 11:39



Добре, линк моля към задължителна скорост по автомагистрала, или пътен знак посочи който задължава под определена скорост да не се шофира, умнице?
Линк моля!

Абе тъпанар нещастен, ЩОМ няма определена със закона минимална скорост, за какъвто линк хленчиш - значи НЯМА ТАКАВА! Значи по закон можеш да се движиш и с 20 км/ч, и никой не може да те санкционира. Нали точно това коментираме с Ламби през цялото време - ЗАЩО НЯМА минимална задължителна скорост по НАШИЯ ЗАКОН!!

Има определена минимална скорост КАТО ТЕХНИЧЕСКА ХАРАКТЕРИСТИКА за МПС, които имат разрешение да се движат по магистрала, но това е СЪВСЕМ ДРУГО. То означава, че такива не могат да се качат на магистралата, но това не задължава еднозначно минималната скорост да е 50.

СМЪРТОНОСНО глупав си. Логиката ти е в ямата, на километри под земята. Ако изобщо имаш такава.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано16.09.20 11:52



Патка.



Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: Zirzi]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано16.09.20 12:00



http://putniznaci.stokibg.com/index.php?m=320&putniznaci=1&stokibg=57658&pc_stokibg=1&firma_putniznaci=4206&putniznaci_id=98

Пътен знак Г 17 за задължителна минимална скорост

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: Zirzi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.09.20 12:03



Сребърният медалист ти е пратил линк, тъпич. С което отговаря на ВТОРАТА част на въпроса ти:

Добре, линк моля към задължителна скорост по автомагистрала, или пътен знак посочи който задължава под определена скорост да не се шофира



Така че - "патка" си ти.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какъв е смисълът... (автомобилна)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано16.09.20 12:10



"Да бе... я ни отвори при 140 км/ч каква точно трябва да бъде дистанцията"


Ами убивайте се щом дистанцията ви се струва голяма, сами ще се светнат такива като теб.

Единствената ми грижа по пътищата е да контролирам дистанция пред мен и зад мен ...пълно е с идиоти които не са светнати за дистанцията.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.