Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано08.09.20 10:31



(Усмивки от старите ленти)

В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.:

„По време на наблюдението обектът беше посетен от над 1500 човека.
В обекта се търсят, а липсват: захар, зрял боб, веро, Кока-Кола, тоалетна хартия,
фини шоколадови бонбони, сухи детски супи, маслини, майонеза, прясна риба, месо,
червен пипер и др.
Въпреки, че работното време в наблюдавания обект се спазва
стриктно, много граждани изразяват недоволство от факта, че във върховите
моменти работят половината от касите, вследствие на което се струпват големи
опашки и се губи много време. Има и други оплаквания – от качеството на
разфасованото месо [...]; хладилните гондоли бяха силно замърсени; каймата
особено при четвъртото наблюдение беше изключително лошо опакована, а
щандистките я дооформяха с ръце! [...]; на щанда за зеленчуци при 4-то наблюдение
нямаше нищо друго освен картофи и чесън... Има и редица други нередности:
липса на етикети на цените на стоките; на голяма част от щандовете [...]
щандистките от щанда за колбаси са малко и освен това непрекъснато общуват
помежду си, предизвиквайки недоволството у купувачите ...“

Из социологическото наблюдение, предназначено за служебно ползване.
ЦДА, ф. 1Б, оп. 55, а.е. 808, л. 1-11, (1980). Състояние и проблеми на търговията
на дребно и услугите в столицата. АОНСУ.





Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 10:35



Тва откъде го изрови? Искаш да предизвикаш изпълзяване на ПътНик, щото нещо го няма напоследък ли?

Ся ше изскочи и ше ти обясни, че това не е вярно, и че тогава е било "земен рай"...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 10:56



Дааа... толкова млади да сме били по това време...





Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано08.09.20 11:14



Направо "неземен".






Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 11:27



Голям праз!
Сега нали не липсват.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 11:31



Глупости на търкалета


Баш па сухи детски супи, айде молим те рупаме колците



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано08.09.20 11:31



E, че то това си беше навсякъде





Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.09.20 12:27



Изтрито от пътника, за да не се занимава с глупаци

Редактирано от PYTnik на 08.09.20 12:29.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 12:31



аве чак пък навсякъде... маслини зареждаха у наше село през 1980, от ония дребните, черните, 2 пъти седмично. за сухи детски супи сефте чувам, но едни български сухи супички ми бяха основната прехрана през 1982, когато за сефте стъпих да уча в София. Имаше ги във всяка бакалия.

В обекта се търсят, а липсват: захар, зрял боб, веро, Кока-Кола, тоалетна хартия,
фини шоколадови бонбони, сухи детски супи, маслини, майонеза, прясна риба, месо,
червен пипер и др.


захар, боб, веро - за Халите софийски не знам, но в търговската мрежа - абсурд!
захарта доста понамаляваше по компотено и мармаладено време, щото народът изкупуваше с чували за зимнина, ама не чак толкова, че като заредят магазините, да не се добереш до кило-две захар за домашни нужди. Боб и веро пък да са изчезвали - хаха! Майонезата беше купешки гевезелък, щото добрата бг домакиня масово си я произвеждаше от пресни яйца, олио, ръчна бъркалка, пък по-насметените с миксер, закупен някак си с връзки от чужбинско. Майки, лели и комшийки ич не ги мързеше да бъркат майонези за руска и други салати по онова време. Мастър шеф пасти да яде. Шоколадови бонбони - бол. Ако не в тъпите Хали, другаде. Фини млечни бяха скъпа стока, не ги изкупуваха като печени семки, позадържаха се на пазара. Прясна риба и прясно месо - за Халите в Сф не знам, ама в наше село месо от градския месокомбинат винаги зареждаха в магазин Родопа и другите хранителни понеделник и четвъртък и от опашки от гастролиращи варненци едва се дореждахме до хубаво прясно месо, ако не минем през магазина преди автобусите да са стоварили глутниците хранителен шопинг туристи.

Прясна риба нямало във Варна, Кмете???

Че то, у наше село, на 35 км от морето имаше. Пък във варненските хали и други подобни - под път и над път. С мама редовно умирисвахме междуградския автобус, когато ходехме до Варна по други причини, щото как да се приберем вечерта без една торба автентична прясна черноморска риба! Ма ти не си бил роден 80-та година, отде да знаеш.

За червения пипер не знам, у дома никога не е липсвал.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 12:42



Дааа... толкова млади да сме били по това време...

Прав си и направо смях ме напушва как постъпват коментари на хора, които 1980 година я са били на 10, я на по 6-7 години, я и толкоз са нямали. Ама все многознайци!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.