Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано13.09.20 19:14



Усещам, че ми се подиграваш, а аз съм сериозна.

Като толкова хора зависят от мен, интересувам се и правя оптималното за ситуацията за да се предпазя.

Но пък всеки решава за себе си. Аз акъл по темата не раздавам. Само предпочитам като вляза в метрото, околните да са с маски и то над носа!

Щастието идва при веселите!



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: Koftia]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:22



Не, изобщо не си разбрал. Пръскаш и мажеш ръцете си с неща, които не е ясно дали изобщо предпазват... зависи си от препарата. Маските предпазват ли надеждно от предаване на зараза?! Кой и къде е изследвал маските за тази работа.

Аз смятам че на нашата майка земя няма и не може да има нещо напълно стерилно. Виж мнението ми към Шило.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: Шило]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:24



Не се подигравам с никой. Не ми харесва идеята да се гаврят с нас - обикновените работещи люде. И пак... дали маските предпазват наистина?

Ако има вируси по дрехите или косата - как ще се предпазим или предпазим околните.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.09.20 19:29



Маската задушава и на всичкото отгоре не пази от вируси. Ако някой ми представи някакво доказателство, че спира вирусите може би ще повярвам. Ама засега не вярвам.

Ползването на предпазна маска снижава риска от зараза.
Това е.

За себе си съм почти убедена, че поне веднъж ме е спасявала от заразяване с коронавируса.
При това, забележи, аз носех маска (бях и с ръкавици), а на болния от КОВИД-19 му беше много лошо, маската му падаше под долната устна даже, а повечето време беше под носа.

Направила му бях подробен преглед, бях му гледала и гърлото, разбираш за каква близка дистанция иде реч. Дишал е дълбоко, за да го преслушам. Мерих му кръвното, опипвах корема и т.н.

Това беше още през месец април, когато в България още нямахме много случаи на КОВИД.

И в други случаи, лично мои, и при хора, които наблюдавам със заболяването или само заразени, се убеждавам в ролята на спазването на противоепидемичните мерки.



Тема редакция за пича :) нови [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.09.20 19:32



Ако някой ти се изкашля или изкиха, и двамата сте без маски, рискът да те зарази е по -голям, отколкото ако си сложил маска. Ако и той е с маска...идеалният вариант.


научи се да чакаш

Редактирано от tartarianeyes на 13.09.20 20:31.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: saksun]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:34



Разбирам те, но това може да е плод на чиста случайност. Много медици са се заразили въпреки предпазните средства.

А за препаратите от бензиностанциите какво можеш да кажеш?

Някои изследвал ли ги е конкретно за надеждна възпираща мярка срещу вируси конкретно? А за маските?

И пак - виж първото ми мнение към Шило - ако вирус се е прикрепил към облеклото или косата - какво правим?



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.09.20 19:36



Не в бензиностанциите, от аптека е редно да се купуват.
Чети за маската в горния ми постинг, дето съм ти отговорила.

Аз нося само от трипластните, хирургичните, но пак си ги вземам от аптека. Дори съм ползвала само една от лечебното заведение, в което работя, за да не го ощетявам, да има за други.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: tartarianeyes]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:36



рискът да те зарази е по -голям, ако ти си с маска.
За това говорим.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:38



Кой точно препарат и какви точно маски си купуваш?



Тема Re: не мога да дишам с маска [re: osvoboden pich]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.09.20 19:41



Лапсус, и ти много добре разбра, ушки ще се дърпат




научи се да чакаш


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.