Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано13.09.20 18:48



И има ли смисъл от това нещо?

Според мен - има.

Чета, гледам, слушам, разсъждавам и решавам кога как да действам.



Щастието идва при веселите!

Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 18:59



Да
Да
Да
Да



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.09.20 19:01



Имаш предвид вероятно за АНТИБАКТЕРИАЛЕН препарат?

Чети етикета.


На дезинфектантите, които би трябвало да действат, е изписано освен бактерицидно и вирусоцидно действие, също фунгицидно, че и туберкулоцидно имат.

Поне в кабинета, в който работя, е такъв, а примерно пред женската консултация съм виждала друг, с различно име, но е изброен същият спектър на действие.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: Шило]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 18:55



Ами ако вирус или бактерия, недай си боже се е прикрепил/а към косата или пък миглите, мъхът по лицето или по дрехите, заедно с прашинките и в един момент духне лек ветрец към някой който върви срещу теб и го издуха към него или пък обратното?!





Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:03



И как е доказано това?



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:05



И как е доказано, че точно този препарат наистина върши това - именно дезинфекцира напълно и от вируси и от бактерии?! Щото го пише на опаковките ли?



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.09.20 19:09



Нали се сещаш, че тези препарати са минали през разни тестове? Да не мислиш, че току-така болничните заведения се снабдяват с тях? Че някои от тях служат за обработка на ръцете на хирургичния екип преди операция дори.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.09.20 19:12



Ми не знам, питай Нът, аз с моите си дишам окей - само дето се изпотявам при по-продължително носене над 30 мин., примерно в мола. Но може да не е заради маската, а понеже доста бързо крача

Пък и някакви жеги тук. Аз така бързо крачех и когато бях на 20, трябва да се стегна, егати.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 19:06



Кои конкретно препарати са минали през кои конкретно тестове? Щото вече нямам доверие на никой. Тези дето се продават по бензиностанциите ли? Откровено не вярвам на никой вече.

Кои маски например - доказано експериментално предпазват от предаване/приемане на вируси?!



Тема Re: не мога да дишам с маска [re: osvoboden pich]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.09.20 19:16



Вашият спор клони към дали да си дезинфекцирам ръцете преди влизане в магазина или след излизане ?
Пръскаш и мажеш ръцете преди влизане при нас, за да не оставиш вируси по стоки, които си пипал, но не си закупил. А като излизаш, прави каквото си искаш. Всеки в колата си държи тубичка и се намазва като се качва в колата след магазина.
Маската я носиш предимно да пазиш от излъчване на зараза, а не от приемане на зараза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.