Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано13.09.20 17:32



Аз пиша за точно определено!

За безплатните неща.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: PYTnik]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.09.20 17:35



Един път бях писала : години преди ковид историите слагам маска в определени периоди.
Тогава още никой не носеше, но найш колко ми пука, става въпрос за мен.

Ти кат не щеш, не слагай, твой проблем и на тези около теб.


научи се да чакаш

Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: NUT]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано13.09.20 17:50



Свиква се.
Явно не ти се налага често да влизаш в магазин или други затворени обществени просранства. Ние с Опти много ходим, пазаруваме, возим се в общестнен транспорт и някак вече свикнахме - маската (плътно над носа), дезинфектанта в чантата ми... Спазваме както и колкото можем ограниченията, пазим себе си и околните.

И аз се притеснявам за внуците. Тази година и малкият става ученик. До сега носеха маски, когато се наложи. Но за училище са им купили някакви специални шлемове.
Ще видим, как ще тръгнат нещата.



Щастието идва при веселите!

Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: Шило]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 17:54



дезинфектанта в чантата ми

Имаш предвид вероятно за АНТИБАКТЕРИАЛЕН препарат? Тези, които масово предлагат по безнизиностанциите например... Въпросът е дали предпазват и от вируси?! И има ли смисъл от това нещо?





Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 18:08



Аз спазвам изискванията и нося маска. Няма точни изисквания да покрива и носа...

съжалявам да го напиша, но се държиш като пълен кретен.
Разбира се, че има изисквания маската да покрива устата ти и носа, откъдето излизат изпарения и хвърчат секрети, когато се закашляш или кихнеш. по тази причина въведоха маските и шлемовете, не за да си правим маскарад.

И това много добре го знаеш, от 6 месеца го обясняват и показват.
Не ми се водят разговори с хора с манталитета "ще ви правя на маймуни, за да си направя и аз кефа".

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: NUT]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.09.20 18:24



Като казваха в едно старо кино, че било задушно - ако искаш дишай, ако искаш не дишай


За децата кофти наистина. Мисля, че е престараване. Бих разбрал за 2-3 седмици, докато има епидемия, взрив, но при един както се очерта постоянно циркулиращ вирус е някак нелепо. Все едно ни казват цинично като в киното: ако искаш ги води на градина, ако искаш не ги води.

За маските при възрастни - аз минах от ония скъпите на ония евтините, по левче от аптеката. Хем уж спазваш кумовата срама, хем е бутафория. Пробвай с такава, диша се. Пак е затруднително, но не чак толкова като с истинските маски.

(Аз съм комай единственият на село, който в магазина си слага маска. Всъщност напоследък ме гледат с подозрение... Отдавна, може би над два месеца, и персоналът не носи маски или шлемове. Иначе табелата отвън си стои.
В София, Дупница и Радомир е различно и маските в магазините, поне които аз посещавам, са обичайни. В София най-много са с маски, в Дупница и Радомир все по-малко са с маски. За други градове в момента нямам наблюдения.)



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 18:29



E хубаво - ще нося маска ако тя наистина предпазва от разпространението на всякакви вируси и бактерии. Ако не е безполезна и си остава някакво недоносче. Твоя си работа с кой ще водиш разговори... Ама наистина това е последното за което бих спорил. Дори повдигнах тема в клуб Медицина - дали наистина маските или шлемовете предпазват.

Това не е за да се правя на интересен. Аз не искам да разпространявам вируси или бактерии насам натам - просто явно няма надежни начини за да не го правя.



Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.09.20 18:22



Ич не ми е заради една шибана маска а заради това, че с това не спирам нищо. Само дето дишам трудно през нея... освен това им вдигнаха цените...

Да, онзи ден ме изстреляха за нещо в Лидл и в бързината си забравих ШЛЕМА.
Добре, че на касата продават маски за заплеси като мен, та Липарски ми купи, за да вляза. Плати безбожната сума от един лев и осемдесет стотинки за маска, на чийто етикет пише, че търпи 5 пранета. Като пресметна, че мога да я нося средно 2 часа, преди да я изпера, туй са си 18 стотинки на час, абсолютно разорение, за да вися по свое желание по магазините и да си харча парите за кеф, зер насила ме карат.

Шлемът ми струва 12лв в аптеката, имаше и по 10лв, върши същата работа, свободно се диша, лесно се почиства и на практика е за многократна употреба.
Хем си го ползвам и за други дейности.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: не мога да дишам с масканови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.09.20 18:31



Ама какви маски продават в София, че не се диша с тях?? И много лежерно го давате там .. тук не можеш да припариш никъде без маска. Магазините отдавна са с “аквариум” за продавачите, даже на фитнес или плуване се ползва маска...

Виж, децата до 9 години са освободени .. твърде са малки, за да спазват правила.



Тема Re: не мога да дишам с маска [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.09.20 18:35



Абе явно нещо не задавам въпросът си по нормален начин, та никой не ме разбира:

Маските и шлемовете предпазват ли наистина от бактерии и вируси?

Има ли смисъл от носенето им ако не предпазват от тези двете?

Ако се изперат, маските продължават ли да предпазват?

Ако не предпазват - какъв е наистина смисълът от тях?


Това е. Въпросите ми са от ясни - по-ясни.

Редактирано от osvoboden pich на 13.09.20 18:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.