Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:10 16.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема децата и внуците винови  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 12:25



ще носят ли маски на 15ти?

в Гърция протестират - без маски в училищата!





През последните седмици се състояха протести на няколко места в Европа срещу носенето на маски - хора излязоха по улиците в Германия, Белгия и Швейцария, а този уикенд - и в Рим.


"Но тук става въпрос не само за комфорт, а за една постоянна влажна среда на устата, която от медицинска гледна точка не може да бъде много полезна. Носенето на маски крие рискове, защото нашата уста не е стерилна, в нас живеят хиляди бактерии и доста вируси, тази динамика може да бъде сериозно нарушена, поставяйки такива препятствия, каквато е маската, за дълъг период от време. Организмът не е предвиден да живее при тези условия, в един продължителен период от време, а на някои места приеха носенето им и на открито", коментира доц. Чорбанов.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 12:48



Ми моето е чалнат маниак-хипохондрик и сенно-алергик.
Носи маска, като стой, та гледай навън на закрито и в университета и си беше побъркало шефката в офиса да го настанява по-бързичко на хоум офис в началото на карантината. Сигурно 5 години след ваксината на пазара ще се омеша в народ без маска, ако стъкмистиката го увери, че вирусът е изчезнал. Приятелката му - и тя същата откачалка, щото като малка направо си я обявили за умряла в интензивното след един грип с усложнения... за 2-3 минути. Тези двамцата, ако отменят маски и предпазни мерки, докато върлее смъртоносен грип, не маски и шлемове, ами скафандри ще нахлузят.

Рапорт даден.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.09.20 12:54



децата и внуците ви ще носят ли маски на 15ти?


Мисля, че не подлежи на коментар. Доколкото чух вчера - е ЗАДЪЛЖИТЕЛО в общите помещения. Което дете не се подчинява - май го местят наказателно в друго училище. Това ми се мерна пред очите.

Моето "дете" носи маска в магазини и на други такива места. Носи си я винаги в джоба. Не съм се опитвала да го разубеждавам, защото за мен маската не означава отношение към вируса, а към законите и разпоредбите. Което за мен е важно. Майка му не е много изпълнителна и как успя да го възпита така - нямам идея!

Той дори ограниченията за скорост спазва...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 08.09.20 13:02.



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 12:56



Имам едно комшийче, 15-16 годишно. Цяло лято ходи с нещо като противогаз. Смятам, че психиатрите ще имат доста работа, отключва се специфичен вид хипохондрия.
В училищата ще започне друга вълна-да си мерим "маските". Превръща се в моден аксесоар и да му берат грижата родителите. Сега като ще се започне, че искат маска като на Ленчето, щото била жълта с некви нюанси, пък на Катето от "Б" клас маската имала ушички и изглежда много секси



Добре, че внукът е малък, а децата големи и са в границите на моето разбиране за нормалност.
Но пък, твоите ако това ги успокоява... само дето има опасност да си докарат други болести с тез маски и скафандри.

Еба"о си е майка. Искам в гората.



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано08.09.20 13:05



Моите не са на училище, но за малката в университета май ще е "задължително".
Сега се смях от сърце на този текст и понеже моето мнение по въпроса се съдържа в последните две изречения, го препоствам, вместо отговор.

Рано сутринта от БТВ ни отвеждат в бургаско училище, където директорът, надъхан да се изкаже идиот с тежък диалект, ни развежда и ни показва кое как е:
- Тува тука е входъ. Идиния вход. Има и втори, ну той ши са използва за изход, за да ни са засичат дицата кат влизат и риспективну кат излизат. Сига ши миним през тимпературната рамка, коятой идновременну и дитектур за цветни митали. Ний нали сми с тилифони и тя ши свирни. Ету на - свирна. Ма тимпиратурити ни са пушка и ни пуска да миним. Нещу ку ней наред няма на пусни. Сига тука има ина стая, в куяту стая някое дите кат му стани лошо или земи да мре от куронавирус, ши го затварями и ши са обаждами на рудителити да додат да си го прибират. Туй йе коридор. Насякъде сми сложили стрилки, куито да пуказват на учиницити как тряба да са движат - инити на тъй, другити на тъй, за да ни съ смесвът и да изпадами в нивъзможност да контрулирами изисквънията за спазвани на дистанция. Имами и идин иднопусочен коридор - там движинейто ший само на тъй. Натурили сми къдет са сетити брушури, диплянки и секакви гланцирани хартишки, дет пиши как сяко дите да са пази и да сиди на метър и пулвина от другарчитата си. Ету гу и училищния стол. Ши ползвами и лятната градина за стол, чи да има отстояниЙ. Бе, гутови сми! Упература, я гръмни два пъти с камирата за край на рипортажа и да йе на хайрлия и за бирикет!
А преди училище и след училище, налЕ са сещате, че децата ше си играят заедно, както винаги ше си плюят в устите по детски и ни отстояниЙ ше спазват, ни дяволи. Ма нека ги побъркамИ, да откачат ено хубуо, ко пък толкоз ша станИ...


От



Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re: децата и внуците винови [re: eta d]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.09.20 13:49



Ми, прав е идиотът с тежкия диалект.



Тема Re: децата и внуците винови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 13:51



Кажи им да купят маските с кутията и да видят какво пише на опаковката



или да погледнат на етикетчето какво предупреждават производителите








Тема Re: децата и внуците ви [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 13:58



Според Конституцията ни
Чл. 29.
(1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
(2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.

Това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО крие риск за здравето
Никой не трябва да спазва "правила" или да си мълчи, ако ги смята за вредни





Тема Re: децата и внуците винови [re: eta d]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:01



а аз преди малко четох онзи сопол кунчев, в една статия казва, че маските ще се носят докато внесат ваксината :(



Тема Re: децата и внуците винови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано08.09.20 14:03








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.