Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.09.20 16:57



"Да, нямаше!!!"

Това обяснява нещата, от недохранване е!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Колегата Айнщайн...нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 16:57



Е, аз едва през февруари 1990 г. излязох за първи път в "капиталистическа" страна. Не че нещо тук се беше променило в магазините, но поне имахме вярата, че вече е въпрос на време. А в 80-та дори и не си мечтаех, че ще доживея, пък да сме честни, не съзнавахме напълно, колко голяма е пропастта между нас и запада.





Тема Re: Колегата Айнщайн...нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.09.20 16:58



" пък да сме честни, не съзнавахме напълно, колко голяма е пропастта между нас и запада"
А днес го осъзнаваме



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 16:59



много обичах пюре от шипка и от кайсия

. И тъй като бях 40 кила до гимназията, че и после де, мама я беше срам от хората. Питали дали ме храни и ми купуваха с кашони само и само да пия, та белким кача 1 кило. Не помогнаха ни пюрета, ни боза. Пък сега без тези "екстри" ихааа



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 17:00



Възможно е да е от недохранване, но на мен все пак по-малка част от живота ми е минала по соц-а, та трябва по-малко да съм недохранен от други...





Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 17:03



К`во викаш, нищо му нямаше на соц-а. Всичко си имаше и си беше супер!





Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 16:57



Еле пък в СФРЮ си беше най-супер.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 17:09



Знам го от личен опит! Да, нямаше!!!

МНого ми е странно ти къде си израснал?
В наше село ядяхме и луканка, и шунка, и маслини, и риба, и всичкото, за което се сетя на първо четене. Да, имаше опашки за банани, но това беше хубаво, защото ядяхме ябълки и круши БГ производство, а сега меат децата банана и лятото, ябълките са от Перу, картофите от Полша, доматЕто от Шри Ланка



Но, допускам, че за теб е нямало. Ако родителите ти не са купували, за теб наистина е нямало.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.09.20 17:10



То лошото е, че опашки имаше не само за банани.
Ама то е било, щото хората имаха пари и купуваха, а сега нямат, никой нищо не купува и зат`ва няма опашки.



Още по въпроса за опашките - за глад, не сме гладували, но май не напразно днес се набляга на това, че имаше един термин "пускат" - за стоки, всички го помните. А в магазините имаше табели, че инвалидите и бременните са с предимство на опашките (за банани?), с изключение на случаите, когато се продават дефицитни стоки. Лично го помня.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 08.09.20 17:13.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.09.20 17:15



Е имаше опашки и за друго. Аз обичах да се редя на две опашки едновременно: на Дондуков и Раковски в съседство за банани и книги






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.