Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: tartarianeyes]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 23:01



Не бе, Тарти, не става дума за глад. Българският народ затова преживя Лукановата и Виденовата зима, защото беше трениран да оцелява при ненормални обстоятелства. Не беше нормално да разходваш толкова енергия, за да си осигуриш насъщния. Па то не бяха връзки, пък ухажване на месаря, бензинджията, бармана, зарзаватчията, партийния секретар, комшията доносник-ченге... и всички се държат сякаш са хванали господ за шлифера...

Някой ще каже, че сега малко ли подобни мутро-парвенюта има? Ами има! Това създаде соц-а и още не можем да се изчистим от него. Е, не само соц-а, то и отпреди бай Ганьо ни е национален герой, но комунизма го издигна на пиедестал и му даде сила да се умножи и укрепне.

Редактирано от LAMBl на 08.09.20 23:20.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 23:02



Аха! Значи соц-а е бил супер?
А що фалира тогава?



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: alisalisa]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.09.20 23:03



да бе, нали и аз това казвам, свеки, цял живот връзки навсякъде, никакъв проблем. за меса, месища колбаси, салами.


как да не ги знам дуплексите, нали трябваше да броим кинти на вездесъщия бончо..
майка му и сестра му на тартариан тогава работеха в пощата, едната майстор готвач, другата в някакъв отдел, обслужващ специалните канали ( мвр и военни).

тогава казах, че бончо може да си... нали

телефон в " бадема" заимахме след 3 години ( отмъщението на бойчо)

:)


научи се да чакаш

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано08.09.20 23:04



Не бе, Торти, не става дума за глад.


Е, кой е гладен сега, а? Та, каква торта е Тарти? Някоя сладка Шарлота с ягодки и малинки



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 23:13



В Добрич.
Имаше и супермаркети, и хали, де, ама и тях зареждаха от месокомбината в градъ.
Но откъм всякаква лапачка местно производство плюс риби, си бяхме много добре.
А продавачите масово си бяха троснати, ако не си "мой човек", май ги подбираха по темерутщина, в държавен магазин любезна продавачка си беше рядкост.

Месокомбинат Родопа си беше национална верига заводи, бре. Фирменият им магазин в София беше на Витошка, през 80-те оттам ходех да си почерпя душицата с деликатесни салами и братчеди, когато получех паричен запис. Не помня щанд за сурово месо, щото не готвех, но сухоежбината беше доста добре представена.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: LeoS]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 23:07



Сетих се за виц, как се бърше дупе с трамвайно билетче...


Сгъваш на 4, откъсваш ъгълчето и го оставяш настрана, разгъваш, пъхаш пръста в дупката и избърсваш дупето. После избърсваш пръста в билетчето, а с ъгълчето почистваш под нокатя.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: sladunka medunka]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано08.09.20 23:13




глад нямаше.
пък и аз бях с особен вкус - картофи, смегдал, соленки, картофено пюре, рядка каша.
другобне вкусвах, та, нямам оплаквания


научи се да чакаш

Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: sladunka medunka]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 23:23



Тарти е готина и сладка, ама телефонът ми постоянно ме коригира, та чак не смогвам да му оправям "съджешчъните".


Извинявай Тарти! ... и пак ме поправи говедото на "Торти"!



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: alisalisa]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано08.09.20 23:29



В Толбухин имаше заради свинекомплекса.



Тема Re: В Централните хали, София, 10-11 ноември 1980 г.нови [re: tartarianeyes]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.09.20 23:35



То и по време на Лукановата зима не умряхме от глад, въпреки, че магазините се изпразниха и затвориха за период от 1 - 2 месеца. Това не е аргумент! Хората му намираха колая. Къде от магазина, къде с връзки, повечето от село, други с рушвети (къде се кореняла днешната корупция...?

)... Поминавахме някакси... Трудни, лоши времена бяха!

Не говорим за мен или за теб. За всички беше ненормално! Цялата изобретателност на българина се впрегна в това да "изработи" системата. И сега по инерция така го караме... Простаците се вихрят, тарикатите се уреждат, а масата си търси начин. Поне е по-лесно, трябва ти само едно нещо - пари! А по соц-а само с пари не ставаше, беше много по-сложно. И пари да имаш, няма какво да купиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.